Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ev dağınık olabilir.Bunu takmayın.Çocuklu ev sonuçta.Kv deniz sadece 1 yarım gün size geliyor.Çamaşırı o güne denk getirmeyin madem iç çamaşırı varmış.Kp de gelsin ne olacak yarım gün zaten torunu dede görsün .Bu arada asıl garip gelen kızınızın erkeklerden korkması bu ne demek.Bu çocuk yarın ana okuluna okula gidecek bunu ilk defa duyuyorum.Bunun üzerinde durun.Bu arada kaçırmışım.Çocuk dede mahremiyet.Bu nedir .Kızınız kaç yaşında bilmiyorum yarım gün oyun olarak bir ana okuluna gidebilir bu kadar takıntı yaptıysanız.
Ya mesela babası sakallı olsa ondan da korkuyor sonra bakıyor ki babası alışıyor yavaş yavaş...

Bence siz abartiyorsunz hatta sorun arıyorsunuz, eğer çocuğa bakması için çağırıyorsaniz görmelerini istemediginiz çamaşırları kaldırın önceki gece, hergun değil ya bir gün, dedesini istememek de ayrı ayıp yani, kv gelsin işi görsün gitsin sanki çalışanınizda çocuk getirmesin der gibi
Sondaki cümleye çok güldüm, ya evet dedesi ama o adama karşı nedense ısınamıyorum 😖

Ederler merak etmeyin. Benim kv kadar seküler birisi daha yoktur, o bile dikkat ediyorsa herkes ediyordur. Ayrıca ben ta en baştan beri hep söylerim bir tek kayınvalidem değişebilir kızımın altını o da yalnızken. Başka çocuklar varkende, bir başka insanlar varkende alt değişmeye bende karşıyım.
Bu hassasiyetinizi söylerseniz muhakkak dikkat eder diye düşünüyorum kv.
Söyledim zaten kayınvalideme bence de dikkat eder, bir salsam kendimi rahat edeceğim galiba , çok kastım 😵

İyi de o adam eşinizin babası, her konuda zıt iseniz evlenmemeliydiniz. Ya biz zıt görüşlere sahibiz, ben sevmedim hoşlanmadım görüşmeyelim bana uymuyor diyemezsiniz. Şimdi eve gelmezse bile yine illa torununu görecek Kayınpederimde böyle hemen celallenir çocuklara ses yapınca mesela, ne yapalım şimdi hayatımızdan mı çıkaralım topyekun?
Kız kayınbabamı nikahta gördüm bi 😅

Çocuğun mahremiyeti derken ne demek anlamadım ben ? Yatak odanızın kapısını çekerseniz çamaşır hangi odada o gün özellikle çamaşır yıkamayın ne olacak ki ? Onun dışında benim kv de oğluma bakacak olsa kp de hemen gelir bu şaşırtıcı bir şey değil

Kızım korkuyor kimsenin evinde durmuyor, evindeki oyuncakları konforu başka evde yok , o yüzden böyle yaptık, evimiz her açıdan daha uygun bebek için...
gide gele alismaz mi bir yasinda bebek
baska evden korkuyor, erkekten korkuyor vs kim bilir baska ne var korktugu. cok mu asiri korumaci yetistiriyorsunuz acaba? eger hep boyle devam ederse kresten de korkar sınıfındaki erkeklerden de, kendi başına bir sey yapmaktan da.
o yastaki cocuga cesaret nasil aşilanir bilmem ama bence siz bu konuya yoğunlaşin. benim ablam da her seyden korkardi. dönmeli
kaydiraklardan bile kayamazdi. uzaktan gelen babamin sakalli halinden bile korkmus aglamis zamaninda gitmemis kucagina. oyle bir korkaklik. hic guzel degil, kendini torpulese de hala kustan böcekten kediden bile korkar, cesareti olan bir insan degil.

Çocuğun mahremiyeti derken ne demek anlamadım ben ? Yatak odanızın kapısını çekerseniz çamaşır hangi odada o gün özellikle çamaşır yıkamayın ne olacak ki ? Onun dışında benim kv de oğluma bakacak olsa kp de hemen gelir bu şaşırtıcı bir şey değil
Yorumlarınız çok kıymetli ben de kendimi eleştiriyorum...

Sondaki cümleye çok güldüm, ya evet dedesi ama o adama karşı nedense ısınamıyorum 😖
Bak anlıyorum sevmiyorsunuz ama bu konuyu aşmanız gerek, dedesi ömür boyu görecek onu..kızınıza bir zararı yoksa sizin yetiştirme tarzınıza alışırın, kizmasina müsade etmeyin misal ben de istemem durduk yere kızıma neden kizsinlar, mahremiyete dikkat eder bence, bizim dede ediyor...kızım uyanır uyanmaz dedesinin yanına koşardı beraber yatardı onunla biraz, bilmiyorum bunlar bana garip gelmiyor ama dede hiç bir zaman bez değiştirme, wc eğitimi falan çok dikkat etti

Bebeğimin mahremiyeti derken kp için ne acidan dediğiniz önemli yaninda altini mi açıyor ne yapıyor kp den bu kadar sakinacak. Kv nize söyleyin alt değiştirirken sadece sen ol diye mahremiyet ifadeniz cok havada kalmis dede sapik gibi algılanıyor. Erkeklerden korkuyor dediğiniz sey dedesi illaki dedesi var olduğu sürece görecek k

Çocuğunuzu kv den alın. Kadın sizin bu düşüncelerinizden kurtulmuş olur. Sizin de böyle menfi düşünceleriniz varken işiniz düşünce kv ye çocuğu bırakmak zorunda kalmışsınız. Bana göre kv,size göre daha samimi. Alt üstü bir eviniz var. Kraliyet evi değil. Konfor alanından bahsetmişsiniz. Çocuğunuza bakmayabilirdi. Ki bakmak zorunda değil. Teşekkür edeceğinize panik oluyorsunuz.

Aaa hiç hak veremedim bu konuda. Adam bebeğin dedesi yani onu da geçtim eşinin babası. Siz evde yokken karısı bebeğe bakıyorken onun da gelmesi dünyanın en normal şeyi. Hele kızınla ilgili mahremiyet konusu da tuhaf geldi dede sapık olmadıkça ya da mahremiyeti ihlal edecek şeyler yapmadıkça ne gibi bir sorun olabilir ki?

Askılıkların olduğu odayı kitle ya da madem haftada bir gün geliyor çamaşır yıkama düzenini ona göre ayarla onlar geldiklerinde ev derli toplu olsun etrafta bir şey olmasın. Eşini de bu konuda üzme adam gidip de baba sen gelme nasıl diyebilir

gide gele alismaz mi bir yasinda bebek
baska evden korkuyor, erkekten korkuyor vs kim bilir baska ne var korktugu. cok mu asiri korumaci yetistiriyorsunuz acaba? eger hep boyle devam ederse kresten de korkar sınıfındaki erkeklerden de, kendi başına bir sey yapmaktan da.
o yastaki cocuga cesaret nasil aşilanir bilmem ama bence siz bu konuya yoğunlaşin. benim ablam da her seyden korkardi. dönmeli
kaydiraklardan bile kayamazdi. uzaktan gelen babamin sakalli halinden bile korkmus aglamis zamaninda gitmemis kucagina. oyle bir korkaklik. hic guzel degil, kendini torpulese de hala kustan böcekten kediden bile korkar, cesareti olan bir insan degil.
2 buçuk ay küvözde kaldı, iğneler, tedaviler gördü, biz de fazla koruduk açıkçası, biraz büyüsün pedagog ile devam edeceğiz inşallah, umarım kalıcı olmaz ...

Sorunlu falan değilsiniz kayinpederin her gün her gün sizin evde ne işi var bikere kimse kimsenin iç çamaşırlarını görmek zorunda değil bı kere onun oğlunun evi değil o orası bu konu sahibinin kocanın ve çocuğun evi .Kayınbaba gelip ekmek su vermiyor kirayı ödemiyor nerden onun evi oluyor hangi kaynananın evi hangi gelinin.Bi sacmalamayalim bence.Evde oğlu yok siz yoksunuz sizi gormeye gelmiyor kahve yerine sizin eve geliyor inşallah sigara falan icmiyordur Bence kayinvalideyi azledin bu görevden eşinizin babasının sizin yatak ev daginikligi çamaşırları gormeside evet mahremiyet koca koca yazmayacağım bı gece önce evde festival olmuştur renkli tüylü bir çamaşırı kaldırmadan apar topar gitmisimndir hadi kayınvalide neysede niye onun kocası bunu görsün kendi babamda görmesin bı zahmet insanlık hali olabilir .Bence başka bir yol bulun kayinvalideniz eşiyle ilgilensin kendi evinde teşekkür edin yoruldunuz diyin başka bir yol bulun .

Söyledim zaten kayınvalideme bence de dikkat eder, bir salsam kendimi rahat edeceğim galiba , çok kastım 😵
Bu kadar kendinizi sıkmayın insan ruh sağlığını yitirir samimiyetle söylüyorum…
Benim ablam bu yüzden aklını oynatacak duruma geldi 38 yaşında şu an.
Armutun sapı üzümün çöpü… Kafa kalmaz, kafamızında alabileceği bir kapasitesi var…

Aaa hiç hak veremedim bu konuda. Adam bebeğin dedesi yani onu da geçtim eşinin babası. Siz evde yokken karısı bebeğe bakıyorken onun da gelmesi dünyanın en normal şeyi. Hele kızınla ilgili mahremiyet konusu da tuhaf geldi dede sapık olmadıkça ya da mahremiyeti ihlal edecek şeyler yapmadıkça ne gibi bir sorun olabilir ki?

Askılıkların olduğu odayı kitle ya da madem haftada bir gün geliyor çamaşır yıkama düzenini ona göre ayarla onlar geldiklerinde ev derli toplu olsun etrafta bir şey olmasın. Eşini de bu konuda üzme adam gidip de baba sen gelme nasıl diyebilir
Kiz ne bileyim adam gençken karısının yüzüne bakmamış birsürü eziyet çektirmiş şimdi de peşinden geziyor, bu dediklerinizi dikkate alacağım inşallah

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X