Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorunlu falan değilsiniz kayinpederin her gün her gün sizin evde ne işi var bikere kimse kimsenin iç çamaşırlarını görmek zorunda değil bı kere onun oğlunun evi değil o orası bu konu sahibinin kocanın ve çocuğun evi .Kayınbaba gelip ekmek su vermiyor kirayı ödemiyor nerden onun evi oluyor hangi kaynananın evi hangi gelinin.Bi sacmalamayalim bence.Evde oğlu yok siz yoksunuz sizi gormeye gelmiyor kahve yerine sizin eve geliyor inşallah sigara falan icmiyordur Bence kayinvalideyi azledin bu görevden eşinizin babasının sizin yatak ev daginikligi çamaşırları gormeside evet mahremiyet koca koca yazmayacağım bı gece önce evde festival olmuştur renkli tüylü bir çamaşırı kaldırmadan apar topar gitmisimndir hadi kayınvalide neysede niye onun kocası bunu görsün kendi babamda görmesin bı zahmet insanlık hali olabilir .Bence başka bir yol bulun kayinvalideniz eşiyle ilgilensin kendi evinde teşekkür edin yoruldunuz diyin başka bir yol bulun .
Ben de böyle düşünüyorum ama gelen yorumlar çok farklı 🥲

Bu kadar kendinizi sıkmayın insan ruh sağlığını yitirir samimiyetle söylüyorum…
Benim ablam bu yüzden aklını oynatacak duruma geldi 38 yaşında şu an.
Armutun sapı üzümün çöpü… Kafa kalmaz, kafamızında alabileceği bir kapasitesi var…
Ben çok pimpirikliyim kabul ediyorum...

Kiz ne bileyim adam gençken karısının yüzüne bakmamış birsürü eziyet çektirmiş şimdi de peşinden geziyor, bu dediklerinizi dikkate alacağım inşallah
Olsun canım o onların sorunu. Zaten genelde yaşlanınca tersine dönüyorlar böyle. Kadına bayağı muhtaç hale geliyorlar çünkü. Hem ne olacak evindeki konfor için geliyor olsa o da sorun değil ki. Oğlunun evi.. haftada bir gün bırak konforunun tadını çıkarsın zaten evde yoksun sen

Çocuğunuzu kv den alın. Kadın sizin bu düşüncelerinizden kurtulmuş olur. Sizin de böyle menfi düşünceleriniz varken işiniz düşünce kv ye çocuğu bırakmak zorunda kalmışsınız. Bana göre kv,size göre daha samimi. Alt üstü bir eviniz var. Kraliyet evi değil. Konfor alanından bahsetmişsiniz. Çocuğunuza bakmayabilirdi. Ki bakmak zorunda değil. Teşekkür edeceğinize panik oluyorsunuz.
Çok yanlış anladın olayı bence ...

Of bilmiyorum bir yandan haksızsınız gibi geliyor bir yandan hak da veriyorum yani kaynanayı çağırmışsınız ne bu promosyon olarak yanında kayınbaba mı geliyor?
Adamla yıldızınız barışmamış güvenmiyor da olabilirsiniz ki bence dede falan hiç böyle şeylere saygı beslemiyorum her şey olabiliyor bu zamanda hele küçük çocuklara.

Benim de kafam karıştı sizin gibi ama anne değilim. Hani gelmesi çok normal ama gelmeseymiş daha iyiymiş

Olsun canım o onların sorunu. Zaten genelde yaşlanınca tersine dönüyorlar böyle. Kadına bayağı muhtaç hale geliyorlar çünkü. Hem ne olacak evindeki konfor için geliyor olsa o da sorun değil ki. Oğlunun evi.. haftada bir gün bırak konforunun tadını çıkarsın zaten evde yoksun sen
Geçmişte benim evden çıkmak istemiyordu adam bu yüzden eşimle boşanmaya gelmiştik, galiba travma kaldı bende ...

Direkt ilk mesaji okuyarak yorum yapiyorum ev mahremiyeti konusunda ben de biraz takintili biriyimdir, misal ben evde yokken evime misafir gelmesi (yatili) beni fena halde rahatsiz ediyor.

Ancak haftada 2-3 saatlik bir durum var ve mecburiyetiniz var, kayinpederinizde muhtemelen arabayla gelinip gidildigi icin durumdan faydalanarak torununu (size gore evinizi) gormeye geliyor anladigim kadariyla.

Mecburiyetiniz oldugu icin durumu lehinize cevirip evladinizin dedesiyle vakit gecirerek erkek korkusunu asmasina yardimci oldugunu dusunerek sineye cekmenizi oneririm.

Kayinpederiniz kotu biri belki bilemiyorum ama sapik olma (dumduz yaziyorum anlasilir olmasi icin) durumu yoksa, evinizi sadece o gun icin biraz daha derli toplu birakip kendi huzurunuzu da koruyabilirsiniz.

Ben durumu kabullenirdim acikcasi.

Merhaba , Öncelikle çalışan annelerden yorum bekliyorum, Kızlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum, acaba ben yanlış mı düşünüyorum lütfen beni bu konuda aydınlatın eğer haksızsam söyleyin ki bir yanlış yapmayayım, ben çalışmaya başladım eşimle kızıma dönüşümlü olarak bakıyoruz sadece 1 gün öğleye kadar kayinvalidem bize gelip bakıyor( araçla alıp evine yine biz bırakıyoruz) kayınvalideme dedim ki kesinlikle iş, yemek vs istemiyorum kendini yorma sadece kızıma 11 e kadar göz kulak ol yeter ( eşim 11 den sonra eve geliyor) sorun şu ki evim dağınık olabiliyor afedersiniz bazen iç çamaşırlarım kurutma askısında oluyor veyahut yatak odam uygun olmayabiliyor ( normalde bana temizliğe gelen bir abla var sorun sadece ev mahremiyeti temizlik değil) kaynanam ne zaman kızıma bakmaya gelse peşinden kayınbabam da gelmeye başladı, ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu son 3 haftadır kaynanam bize geldikten sonra ardından o da geliyor ve ben aşırı rahatsız olmaya başladım, eşime defalarca dedim uyardım, eşim de üstü kapalı annesini uyardı ama değişen hiçbişey yok , eş ailesi ile hep mesafeliydim ama gel gör ki sadece bir günlüğüne 11 e kadar bakacak şekilde muhtaç oldum , sınırlarımı aşmalarından ve başa dönmekten aşırı korkuyorum, hırçın bir insanım kendimi tutamayıp kalp kırabilme potansiyelim fazla , çok huzursuzum, kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen , biz korktuğunu söyleyerek gelmesin desekte durum değişmedi, torununa düşkün desem değil, adamın derdi gelip konfor rahatlık görmek, evim baya konforlu onlara göre bu açıdan çekici geliyor olabilir çünkü yeni evliyken de benim evime karşı aşırı bir merakları vardı, Allah aşkına abartıyor muyum , ben tuhaf sorunlu biri miyim , bunlar normal şeyler de ben mi sıkıntılıyım, saygı çerçevesinde eleştiriye açığım hanımlar ...
Not: Cevaplarınıza göre bir karar verip bebeğin bakımını ya komple kv den alacağım ya da bu şekilde devam edeceğim, Cevaplarınız çok önemli Anneler !

Mihrimah bu konuda net haksizsin! Baska seyler de yazardim ama seni severim o yuzden bu kadarcik yazdim :)

Kocasının babasından benim kadar nefret eden biri var mıdır bilmem. Selam sabahımız bile yok. Ama mahrem olarak ben bile görmem. Adamın şüpheli hali olur, bariz gördüğün bir şey olur hak veririm. Ama dede torun arasına mahrem demek garip yani.
Abartıyorsunuz bence de
Yok öyle sapık tarzda bir adam değil sadece çok eski kafalı, ben kızımı daha farklı yetiştirmek isterim , o adama tahammülüm yok gibi ...

Daha önce saçma sapan bir konu açıp kendinizce haddi aşan şeyler yazmıştınız ve sonrasında mecburen üyeliği dondurup gitmiştiniz, o zamanlardan beri isminiz aklımda.
O konudan beri gram ilerleme kaydetmemişsiniz ve evet sorun, takıntı, adını ne koyarsanız koyun sizde.

2 buçuk ay küvözde kaldı, iğneler, tedaviler gördü, biz de fazla koruduk açıkçası, biraz büyüsün pedagog ile devam edeceğiz inşallah, umarım kalıcı olmaz ...
Bu kadar korkularla büyütmeniz de gerçekten normal değil.
Erkeklerden neden korkuyor? Sizin korkularınızdan etkileniyordur bence.
Bu kadar korkutarak büyütmeniz ileride çocuk için de sorun olur.
Ailemin bir uzak akrabası öyle zor oldu diye kızını aşırı korumacı büyüttü. Hatta ilkokulu sürekli kapısında bekleyerek bitirdi kadın. Okul saati boyunca bahçede beklerdi yaz kış.
Ne doğru düzgün arkadaşlık kurabildi, ne bir hayat kurabildi çocuk. Varsa yoksa annesi.
Sağlıklı bir bağ kurmasına da engel.
İnsanlar sadece anne baba değil pek çok insanla bağ kurmalıdır. Büyük bir sürünün parçası gibi hissetmek çocuklara da iyi gelir. Çocuğun teyzelere amcalara dedeye nineye ihtiyacı var. Dede ve nine de inanılmaz faydalıdır çocuk için. Bu bağdan mahrum etmeniz de çocuk için yanlış bir karar.
Oğlumun dedesinden nefret ediyorum ama onunla bağ kurmasını destekliyorum bir anne olarak. Onların şımartmasına da ihtiyaç duyuyor çünkü

Kayinbabam aşırı tutucu , muhafazakar ama kendi uymaz , kadınlara karşı ataerkil bir zihniyet zaten bu yüzden hiç anlaşamadık, asla kavgamız falan olmadı sadece mesafe koymuştum bu nedenlerden dolayı, yeni evliyken çok bunaltmışlardı lakin son senelerde beni tanıdıkça baskı uygulamayı bıraktılar, konu bebeğim olunca da aşırı hassaslaştım, kayınbabam geri kafalı mesela kızıma kızarak iç, ye , sus diyebilen birisi ...
Ohoo siz benim yengemin yerinde olsanız herhalde tüm bağları koparırsınız😅😅 çocuklarına annem bakıyor. Üstelik annem kuralcı, otoriter bir o kadar seven, fedakar bir babanne. Evden de kovuyor torunlarını. Gidin başımı ağrıttınız diyor. Bağırıp, çağırıyorda. Ama elinden tutup okuluna da götürüyor. Torunlarının gözünden yaş aksa dünyayı yakar. Hastane durumu olsa babası ihmalkarlik yapsa babasını fırçalar. Çocuklarına her daim sahip çıkacaksın der. Çocuklar annelerine şikayet etse o sizin babaanneniz doğru söylüyor der. Ama çok mutlular. Babaannelerini çok seviyorlar. Okuldan gelince mutlaka uğrayıp eve öyle çıkıyorlar. Gece 12 de olsa geliyorlar.
Bu şekilde davranırsanız çocuğunuz için de iyi olmaz. Dede ,nene sevgisi görmeliler. Fanus içinde yetiştiremezsiniz.

Daha önce saçma sapan bir konu açıp kendinizce haddi aşan şeyler yazmıştınız ve sonrasında mecburen üyeliği dondurup gitmiştiniz, o zamanlardan beri isminiz aklımda.
O konudan beri gram ilerleme kaydetmemişsiniz ve evet sorun, takıntı, adını ne koyarsanız koyun sizde.
Ay böyle havada bırakmayın ne olmuş ne olmuş

Geçmişte benim evden çıkmak istemiyordu adam bu yüzden eşimle boşanmaya gelmiştik, galiba travma kaldı bende ...
Hımmm bak bu detayı konunda versen belki biraz daha anlayabilirdik durumu. Şimdilik gelme sıklığında sorun yok. Sen evdeyken gelmeye çalışırsa falan o zamanlar müsait değilim falan filan der önünü kesersin

Direkt ilk mesaji okuyarak yorum yapiyorum ev mahremiyeti konusunda ben de biraz takintili biriyimdir, misal ben evde yokken evime misafir gelmesi (yatili) beni fena halde rahatsiz ediyor.

Ancak haftada 2-3 saatlik bir durum var ve mecburiyetiniz var, kayinpederinizde muhtemelen arabayla gelinip gidildigi icin durumdan faydalanarak torununu (size gore evinizi) gormeye geliyor anladigim kadariyla.

Mecburiyetiniz oldugu icin durumu lehinize cevirip evladinizin dedesiyle vakit gecirerek erkek korkusunu asmasina yardimci oldugunu dusunerek sineye cekmenizi oneririm.

Kayinpederiniz kotu biri belki bilemiyorum ama sapik olma (dumduz yaziyorum anlasilir olmasi icin) durumu yoksa, evinizi sadece o gun icin biraz daha derli toplu birakip kendi huzurunuzu da koruyabilirsiniz.

Ben durumu kabullenirdim acikcasi.
Yok sapık değil asla , sadece düşünce yapılarımız çok zıt, çok eski kafalı...

Yok öyle sapık tarzda bir adam değil sadece çok eski kafalı, ben kızımı daha farklı yetiştirmek isterim , o adama tahammülüm yok gibi ...
O adam bebeğinizin ikinci dereceden akrabası. Allah korusun siz ve eşiniz ölse devlet direkt onlara veriyor.
Biraz mantıkla düşünün isterseniz.
Siz kendi sınırlarınızı çizersiniz ama ötesinde ilişki kurmalarına karışamazsınız

O adam bebeğinizin ikinci dereceden akrabası. Allah korusun süz ve eşiniz ölse devlet direkt onlara veriyor.
Biraz mantıkla düşünün isterseniz.
Siz kendi sınırlarınızı çizersiniz ama ötesinde ilişki kurmalarına karışamazsınız
Doğru ah bir de kendime söz geçirsem keşke...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X