Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha öncede sorun yasadiysaniz güzellikle halledin bence rahatsız olmasanız konu acmadizdiniz her kayınpeder bir değil karıştılar daha öncede yazmissiniz sorunu çeken sizsiniz .Madem kalp kırmaktan korkuyorsunuz ilerde iyice gerilip güzellikle çocuğa başka bir bakım yolu bulun ne siş yansın ne kepap ben evde yokken kimseyi evimde istemiyorum orası benim kalem.Esim çocuk ben başka kimseyi istemiyorum bunlar hariç.Hicbir doktorda buna hastalık teşhisi koymadı şükür .Ama minnet etmediğim kimseden birşey beklemedigim için sizde mecbursaniz bilemem tabi.Benim eşim olsa babasıyla kırmadan konusurdu sizin dinamikleri bilemem.Esimde sevmez evde biz yokken kimse gelsin falsn.Sizde çocuk var işte küçük onu bilemiyorum .İnşallah çözersiniz

Açıkçası sizi tanımama rağmen,bu kadın bir şey yaşamış olmalı ki,bu gerginliğe girmiş dedim.Diger cevaplarınızı göre de eş ailesi ile çok da iyi anılarınız olmadığını anladım.Sorunlu değilsiniz.Yasadiklariniz sonucu bir şeyler içinize sinmiyor ve antipatiklik oluşmuş.Cok doğal.Ama başka seçeneğiz de yoksa biraz oluruna bırakmalısınız bence.Bunu çok kafanızda büyütmeyin,geçici bir süre ve kısıtlı bir zaman nasıl olsa gözüyle bakın.Şu an için hayatınızı kolaylaştıran bir durum anladığım kadarıyla.Evdeki bazı mahrem şeyler için de daha dikkatli olursanız,zaman su gibi gelip geçer.
Beni tanıyarak net yorumlar yapan nadir kişilerden birisiniz , çok teşekkür ederim ☘

Ben de eşimin ailesinin bebeğime bakmasını istemem. Mecbur kalmadıkça asla emanet edemem. Kayınpederime de kesinlikle güvenmem. Ama onlardan ricacı olup çocuğu baktırmak istiyorsam adama sen gelme diyemem. Eşiniz baya anlayışlı yaklaşmış size hak vermiş. Evimin konforu için geliyor demişsiniz diğer yorumları okumadım farklı bi yaklaşımı varsa bilmiyorum ama nolacak adam gelsin 3 5 saat konforlu vakit geçirsin. Ben sizi biraz haksız buldum. Yanlış anlamayın lütfen ama ayıp yani nolacak yaşlı adam ona göre çok yeni ve güzel bi ev biraz keyif yapsa nolur.

Dedenin etki payı o kadar düşük ki emin ol. Benim yeğenlerim 7-24 dede ile. Babam çok seviyor. Küçük yeğen babam ile hem çatışma halinde hem de dedesini çok seviyor😅 yanlışlarını söylüyor. Ama dedesi istese de onun hamurunu yoğuramaz. Hamurunu yoğuran iki kişi olur. Anne ve babaanne. Babaanne sıkıntılı değilse dedeye gelene kadar ohooo.
Babaanne daha uyumlu çok şükür ki , kadın zaten hep ezilmiş kendine ait fikri bile olamamış ki , kayinpederim aşırı sorunlu bir adam ...

Ben de eşimin ailesinin bebeğime bakmasını istemem. Mecbur kalmadıkça asla emanet edemem. Kayınpederime de kesinlikle güvenmem. Ama onlardan ricacı olup çocuğu baktırmak istiyorsam adama sen gelme diyemem. Eşiniz baya anlayışlı yaklaşmış size hak vermiş. Evimin konforu için geliyor demişsiniz diğer yorumları okumadım farklı bi yaklaşımı varsa bilmiyorum ama nolacak adam gelsin 3 5 saat konforlu vakit geçirsin. Ben sizi biraz haksız buldum. Yanlış anlamayın lütfen ama ayıp yani nolacak yaşlı adam ona göre çok yeni ve güzel bi ev biraz keyif yapsa nolur.
Cnm geçmişte evimden çıkmadı kendisi, çok korkuyorum 😬🤦‍♀️

Sorunlu falan değilsiniz kayinpederin her gün her gün sizin evde ne işi var bikere kimse kimsenin iç çamaşırlarını görmek zorunda değil bı kere onun oğlunun evi değil o orası bu konu sahibinin kocanın ve çocuğun evi .Kayınbaba gelip ekmek su vermiyor kirayı ödemiyor nerden onun evi oluyor hangi kaynananın evi hangi gelinin.Bi sacmalamayalim bence.Evde oğlu yok siz yoksunuz sizi gormeye gelmiyor kahve yerine sizin eve geliyor inşallah sigara falan icmiyordur Bence kayinvalideyi azledin bu görevden eşinizin babasının sizin yatak ev daginikligi çamaşırları gormeside evet mahremiyet koca koca yazmayacağım bı gece önce evde festival olmuştur renkli tüylü bir çamaşırı kaldırmadan apar topar gitmisimndir hadi kayınvalide neysede niye onun kocası bunu görsün kendi babamda görmesin bı zahmet insanlık hali olabilir .Bence başka bir yol bulun kayinvalideniz eşiyle ilgilensin kendi evinde teşekkür edin yoruldunuz diyin başka bir yol bulun .
Hergün değil haftada 1 gün

Daha öncede sorun yasadiysaniz güzellikle halledin bence rahatsız olmasanız konu acmadizdiniz her kayınpeder bir değil karıştılar daha öncede yazmissiniz sorunu çeken sizsiniz .Madem kalp kırmaktan korkuyorsunuz ilerde iyice gerilip güzellikle çocuğa başka bir bakım yolu bulun ne siş yansın ne kepap ben evde yokken kimseyi evimde istemiyorum orası benim kalem.Esim çocuk ben başka kimseyi istemiyorum bunlar hariç.Hicbir doktorda buna hastalık teşhisi koymadı şükür .Ama minnet etmediğim kimseden birşey beklemedigim için sizde mecbursaniz bilemem tabi.Benim eşim olsa babasıyla kırmadan konusurdu sizin dinamikleri bilemem.Esimde sevmez evde biz yokken kimse gelsin falsn.Sizde çocuk var işte küçük onu bilemiyorum .İnşallah çözersiniz
Eşim bana hak veriyor çünkü babasından yana o da mutlu değil, aşırı sorunlu bir çocukluk yaşatmış ama yine de üzülüyor tabi ...

Dedikleriniz çok doğru tek bir yanlışı yok , biz kayinpederimle genel olarak anlaşamayız, aşırı ataerkil ve eski kafalı, oldum olası ısınamadım gitti ...
Zor bir karakter olsanız da makul bir insana benziyorsunuz. Bence siz herkes için doğru olanı yapabilirsiniz.
Bir kişiye odaklanacaksanız kızınıza odaklanın evde yabancı birinin olmasındansa babaanne ve büyükbaba kızınız için daha iyi bir seçenek.

Babaanne daha uyumlu çok şükür ki , kadın zaten hep ezilmiş kendine ait fikri bile olamamış ki , kayinpederim aşırı sorunlu bir adam ...
Ona hiç takılmayın. Buna garanti verebilirim. Babam çok iyidir. İyi bir dededir. Ona rağmen yeğenlerim 0 etkilenme yaşıyor. Ama babaanne faktörü önemli. Çünkü o bir kadın. Kadının çocuğun üstünde etkisi çok oluyor. Benim yeğenler ,babaannenin sözünden çıkmazlar. Hatta isyan bile ediyorlar çok kuralcı diye. Kp yi görmezden gelin. Muhatap olmadığınız sürece sıkıntı yok. Paniğe gerek yok. Babaannenin hatrına , çocuğunuzun da sevgi bütünlüğü için bu gerekli. Siz sorun yaparsanız çocuğunuz bu görüp doğru zanneder. Sorunlu ,tetikte olan biri olur. Sizden neyi görürse o yani. Dede vs fasa fiso

Haftada bir gün iç çamaşırı bırakmayın ortada çok mu zor?
Eşiniz annesine ne diyor ima ediyor babasıyla ilgili? Bu kadar rahatsızsanız bağırmayın kayınvalideye. Mahrem konusuna hiç girmek istemiyorum. Kayınpeder eski kafalı deyip durmuşsunuz ama sizin de çok aydın bir kafanız yok gibi.
Bu endişe ve düşüncelerle çocuk yetiştirmeniz de sıkıntılı ayrıca.

Cnm geçmişte evimden çıkmadı kendisi, çok korkuyorum 😬🤦‍♀️
Off benimkide ilk evinize geldiğinde akrabalarına evimi görüntülü göstermeye çalışıyordu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ keşke hiç mecbur olmasak ya. Madem adamın gelmesini engelleyemiyorsun her türlü dedesi de yanında oluyo sen kızını onlara bıraksan yarım gün?

Bak geçmişte evinizden hiç çıkmamış sorunlu yazmışsınız parça parça yazdığınız için üyeler normal karşıladı keşke tam yazsaydiniz daha önce yaşadığınız sıkıntıları daha anlaşılır olurdu.Yani normal olsa niye korkunuz olsun bu kadar bencede sorun var

Ona hiç takılmayın. Buna garanti verebilirim. Babam çok iyidir. İyi bir dededir. Ona rağmen yeğenlerim 0 etkilenme yaşıyor. Ama babaanne faktörü önemli. Çünkü o bir kadın. Kadının çocuğun üstünde etkisi çok oluyor. Benim yeğenler ,babaannenin sözünden çıkmazlar. Hatta isyan bile ediyorlar çok kuralcı diye. Kp yi görmezden gelin. Muhatap olmadığınız sürece sıkıntı yok. Paniğe gerek yok. Babaannenin hatrına , çocuğunuzun da sevgi bütünlüğü için bu gerekli. Siz sorun yaparsanız çocuğunuz bu görüp doğru zanneder. Sorunlu ,tetikte olan biri olur. Sizden neyi görürse o yani. Dede vs fasa fiso
Çok teşekkür ederim pozitif eleştirileriniz için ❤

Off benimkide ilk evinize geldiğinde akrabalarına evimi görüntülü göstermeye çalışıyordu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ keşke hiç mecbur olmasak ya. Madem adamın gelmesini engelleyemiyorsun her türlü dedesi de yanında oluyo sen kızını onlara bıraksan yarım gün?
Kızımı bırakamam konfor alanı bozuluyor, bizim ev çok daha rahat ve konforlu, oyuncakları, puşeti, beşiği, mama sandalyesi vs herseyine çok alışmış, hergun kayinvalide baksa onlarin evine de alırdım herseyden ama sadece yarım gün ve haftada bir gün...

2 buçuk ay küvözde kaldı, iğneler, tedaviler gördü, biz de fazla koruduk açıkçası, biraz büyüsün pedagog ile devam edeceğiz inşallah, umarım kalıcı olmaz ...
bu kadar nazenin yetistirilen, hep ustune titrenen, cocugun ortama uymasindansa ortamin cocuga uyduruldugu ailelerde bu oluyor. ya cok korkak oluyorlar ya da gereksiz cesaretleri oluyor. ablam da ilk cocuk, cok panik - hastalik hastasi bir annenin cocugu. nazlana nazlana korunarak buyutulen bir bebekten kirilgan sulugozlu bir cocuga evrildi. bozuk dişlerine tel taktiracak cesareti bile kendi cocuk dogurduktan sonra buldu. hala degismeye uğraşıyor.
biraz büyüyünce pedagog ile calisacak olmanız coook guzel ama bence bebekken de biraz cesaret kazandıracak seyler yapmak icin destek alin. nazli ve kirilgan büyüyen- karakter ozelligi bu olan cocugun sonradan cesur olmasi cok zor.
soyle bir baktım bebeklik donemi korkulari için soyle bir cumle buldum bir psikolog sayfasından "Anne-baba olarak üstünüze düşen, çocuğu korktuğu ortamlardan uzak tutmak değil tam tersine üzerine gitmektir"
cocugum erkeklerden korkuyor erkekli ortama hic sokmayayim konfor alani bozulmasin diye sakinmak yerine kendini guvende hissettigi- annesi babasinin yaninda oldugu ortamlarda minik minik dayisiyla oynasa, amcasi ce ee yapsa, dedesi biberonla beslese falan belki de bu korkusu azalir. belki de sizin tavrınız korkularini besliyordur

Haftada bir gün iç çamaşırı bırakmayın ortada çok mu zor?
Eşiniz annesine ne diyor ima ediyor babasıyla ilgili? Bu kadar rahatsızsanız bağırmayın kayınvalideye. Mahrem konusuna hiç girmek istemiyorum. Kayınpeder eski kafalı deyip durmuşsunuz ama sizin de çok aydın bir kafanız yok gibi.
Bu endişe ve düşüncelerle çocuk yetiştirmeniz de sıkıntılı ayrıca.
Bir anne olarak endişeli olmam neden şaşırtıcı, böylesine kötü bir zamanda bence normal endişelerim, kendimizden bile korkar hale geldik toplum olarak...

Madem esinizede tam babalık yapmamış esinizde size hak verecek üzüldüm esinizede sizide daha iyi anladım iyi baba olmayan iyi dede olmaz zaten inşallah cozersiniz doğru tespit yapmışım iyi forumlar dilerim Mihrimah Sultan

bu kadar nazenin yetistirilen, hep ustune titrenen, cocugun ortama uymasindansa ortamin cocuga uyduruldugu ailelerde bu oluyor. ya cok korkak oluyorlar ya da gereksiz cesaretleri oluyor. ablam da ilk cocuk, cok panik - hastalik hastasi bir annenin cocugu. nazlana nazlana korunarak buyutulen bir bebekten kirilgan sulugozlu bir cocuga evrildi. bozuk dişlerine tel taktiracak cesareti bile kendi cocuk dogurduktan sonra buldu. hala degismeye uğraşıyor.
biraz büyüyünce pedagog ile calisacak olmanız coook guzel ama bence bebekken de biraz cesaret kazandıracak seyler yapmak icin destek alin. nazli ve kirilgan büyüyen- karakter ozelligi bu olan cocugun sonradan cesur olmasi cok zor.
soyle bir baktım bebeklik donemi korkulari için soyle bir cumle buldum bir psikolog sayfasından "Anne-baba olarak üstünüze düşen, çocuğu korktuğu ortamlardan uzak tutmak değil tam tersine üzerine gitmektir"
cocugum erkeklerden korkuyor erkekli ortama hic sokmayayim konfor alani bozulmasin diye sakinmak yerine kendini guvende hissettigi- annesi babasinin yaninda oldugu ortamlarda minik minik dayisiyla oynasa, amcasi ce ee yapsa, dedesi biberonla beslese falan belki de bu korkusu azalir. belki de sizin tavrınız korkularini besliyordur
Off çok haklısınız, bunu aşmam lazım ☘

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X