Sorumsuz eş ile evlilik

Yani dışarıdan bu şekilde görünüyor olabilir yorumunuza bi şey diyemem ama ne yaşadığımı ben biliyorum. 2 gün düzeliyor ve bi çocukla evliliği bitirmek hiç kolay değil. O iki gün insanın içine bahar geliyor tutunuyorsun bi şeylere umudun yeşeriyor ama tekrar başa sarınca aptala dönüyor insan. Sevgi deyin bağlılık deyin alışkanlık korku ne derseniz deyin ama hiç kolay şeyler yaşamıyorum. Eşimi çok severek evlendim ve aile içinde de bi takım sorunlar yaşandı bu süreçte ve aileme karşı da mahcup olduğum için göze alamıyorum ne kadar dön deseler de.
Ozaman yapacak birsey yok. Allaha dua edin.

Çok yanlışını yakaladım ama yine manipüle edildim yine o haklı çıktı kahretsin ki.
Nelerdi bu yanlışlar?
Fark ettim ki oğluma en ufak bi şey söylendiğinde yanlış anlayıp duygusal düşünüyorum.
Ailenizin söylediği şeyler sanmıyorum ki eşinizin size yaptıklarınızdan daha ağır şeyler olsun... İnsanlar yeri geliyor kendi çocuklarına bile laf söylüyor, bağırıp çağırıyor. Kendi aileniz size çocukken hiç çıkışmadı mı? Torunlarını da elbet seviyorlardır, değer veriyorlardır.
Mutsuz bir evde yaşamaktansa boşanıp ailenizin yanınıza gidip bir işte çalışıp birikim yapmak ve ayrı eve çıkmak daha mantıklı değil mi? Bu adama sihirli değnek değip birden düzelmeyecek malesef. Aynı ayarda devam edecek.

Canım mutsuzsun,çok mutsuzsun hemde. Çocuğunla da doğru düzgün ilgilenmiyormuş. Ailende arkandaysa boşan,düşünme bile. Şimdikinden daha kötü,daha mutsuz olmazsın bence.

Yaa ne güzel valla , herkes " hemen boşan "diyor. Çok merak ediyorum; bunu söyleyenler evli mi bekar mı? Zira bekara karı boşamak kolaydır. Bence hiç kimse en kolay ve en kötü yol olan boşanmayı ilk olarak seçmemeli. Hiç bir evlilik kolay değil,hiç bir erkek kolay değil. Kolay olan şeyler , güzel değildir zaten , annelik en zor şeylerdendir ama bir kadın için en güzel olaydır. (En basit örneği) Yuvayı dişi kuş yapar. Bol bol dua edin ,Allah'a sığının. Madem bir yola girdiniz,önce bu deveyi gütmeyi deneyin. Herşey kesip atmakla olmaz ,bitmez ki. Sabahtan beri kaç başlık açtıysam herkes " boşan" diyor herkese. Eee sonra... Cesaretli ve dirayetli kadjn zoru başarır, yani yuvasını kurtarır.kolaya kaçmaz.

Yaa ne güzel valla , herkes " hemen boşan "diyor. Çok merak ediyorum; bunu söyleyenler evli mi bekar mı? Zira bekara karı boşamak kolaydır. Bence hiç kimse en kolay ve en kötü yol olan boşanmayı ilk olarak seçmemeli. Hiç bir evlilik kolay değil,hiç bir erkek kolay değil. Kolay olan şeyler , güzel değildir zaten , annelik en zor şeylerdendir ama bir kadın için en güzel olaydır. (En basit örneği) Yuvayı dişi kuş yapar. Bol bol dua edin ,Allah'a sığının. Madem bir yola girdiniz,önce bu deveyi gütmeyi deneyin. Herşey kesip atmakla olmaz ,bitmez ki. Sabahtan beri kaç başlık açtıysam herkes " boşan" diyor herkese. Eee sonra... Cesaretli ve dirayetli kadjn zoru başarır, yani yuvasını kurtarır.kolaya kaçmaz.
Biz burada böyle şeylere inanmıyoruz abla. Çok yanlış gelmişsin sen.

Çalışma şansınız yok mu? Ailenizin herhangi bir lafından alınsanız da bunu bir süreç olarak görün lütfen. İş hayatına girdikten sonra kendi ayaklarınızın üzerinde durduğunuzda özgüveninizde geri gelecek, ailenizin davranışları da değişecek. Şanslısınız ki eşiniz eski madde bağımlısı olmasına rağmen ayrılma durumunda sizi tehdit etmiyor, demek ki kendisi de ayrılmak istiyor. Yoksa o yapıdaki bir insan muhakkak problem çıkarırdı. Gencecik bir kadının kendini kurban hissetmesine ve aksiyon almamasını kabul edemiyorum. Harekete geçin lütfen.

Ben evliyim, boşan diyorum. Adam eski madde bağımlısı okudunuz değil mi? Okumadıysanız bir daha okuyun. Eski madde bağımlısının beyni de psikolojisi de gidiktir.

Selamlar
Buraya da yazmazsam çatlamak üzereyim. 29 yaşındayım 3 yıllık evliyim bir de oğlum var. Ne kadar severek evlensekte çok kısa süreli bir tanışmayla evlendik ve evlendiğim ilk günden itibaren problemler başladı. Belki dedim evliliğe adapte olma sürecidir diye çok üstüne gitmedim derken hemen hamile olduğumu öğrendim. Hamilelik sürecim psikolojik olarak çok kötü geçti . Eşimin kıskançlık krizleri , kontrolsüz halleri , aile içindeki herhangi bir tartışmamızda hemen kendi ve benim ailemi aramaları defalarca boşanma kararları vs derken ve yeni hamile olduğum için göze alamadım bi şekilde 3 yıl doldu . Eşim önceleri madde bağımlısıymış ve problemli bi insan. Ben hep destek olmak istedim ama hem manipülasyon ustası hem de ağır narsist. Sorumsuz yaptığı hataları kabul etmeyen ve konuyu bana getiren bi insan. Gönül almayı bilmez ,sevmeyi bilmez oğlumuzla dahi ilgilenmez biz onun sırtında kambur ,özgürlüğüne vurulmuş kelepçe gibiyiz böyle hissettiriyor. İnsanların mıtluluklarını uzaktan izleyen bir çift yaşlı gözüm ben. Çok mutsuzum ,çaresiz ve bitiğim. Hayatımı kararttı het gün ağlamaktan gözlerim kanla doldu adeta . Çok yanlışını yakaladım ama yine manipüle edildim yine o haklı çıktı kahretsin ki. Şimdi psikolojik tedavi gördüğünü söylüyor ama ondan da emin değilim çünkü kurnazlıkta da ustadır. Oğlumun bunlara maruz kalmasını istemiyorum. Boşanmak istiyorum ama cesaretim yok. Yine de onu düşünüyorum iyi olmasını istiyorum ama artık destek olmak istemiyorum mahvetti beni. İçimde sevgi ,arzu hiç bi şey kalmadı ona karşı kalbim paramparça. Canlı canlı kesiyorlar gibi canım yanıyor . Ne yapacağım bilmiyorum benden geriye hiç bi şey kalmadı ben,ben değilim artık .
Hemen hamile kalmaması gerektiğini zaman öğrenecek bu ülkenin kadınları bilemiyorum yani.bu kaçıncı konu bugünlerde.hadi eskiden bu tarz olaylar çok yaşanırdı çünkü 20 yi bile görmeden evleniyordu kadınlar.şimdi de kazık kadar 30 yaşında hâliyle hâlâ aynı hataları yapan insanlar var.

X