Sorumsuz eş ile evlilik

Nazan321

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
9
2
29
Selamlar
Buraya da yazmazsam çatlamak üzereyim. 29 yaşındayım 3 yıllık evliyim bir de oğlum var. Ne kadar severek evlensekte çok kısa süreli bir tanışmayla evlendik ve evlendiğim ilk günden itibaren problemler başladı. Belki dedim evliliğe adapte olma sürecidir diye çok üstüne gitmedim derken hemen hamile olduğumu öğrendim. Hamilelik sürecim psikolojik olarak çok kötü geçti . Eşimin kıskançlık krizleri , kontrolsüz halleri , aile içindeki herhangi bir tartışmamızda hemen kendi ve benim ailemi aramaları defalarca boşanma kararları vs derken ve yeni hamile olduğum için göze alamadım bi şekilde 3 yıl doldu . Eşim önceleri madde bağımlısıymış ve problemli bi insan. Ben hep destek olmak istedim ama hem manipülasyon ustası hem de ağır narsist. Sorumsuz yaptığı hataları kabul etmeyen ve konuyu bana getiren bi insan. Gönül almayı bilmez ,sevmeyi bilmez oğlumuzla dahi ilgilenmez biz onun sırtında kambur ,özgürlüğüne vurulmuş kelepçe gibiyiz böyle hissettiriyor. İnsanların mıtluluklarını uzaktan izleyen bir çift yaşlı gözüm ben. Çok mutsuzum ,çaresiz ve bitiğim. Hayatımı kararttı het gün ağlamaktan gözlerim kanla doldu adeta . Çok yanlışını yakaladım ama yine manipüle edildim yine o haklı çıktı kahretsin ki. Şimdi psikolojik tedavi gördüğünü söylüyor ama ondan da emin değilim çünkü kurnazlıkta da ustadır. Oğlumun bunlara maruz kalmasını istemiyorum. Boşanmak istiyorum ama cesaretim yok. Yine de onu düşünüyorum iyi olmasını istiyorum ama artık destek olmak istemiyorum mahvetti beni. İçimde sevgi ,arzu hiç bi şey kalmadı ona karşı kalbim paramparça. Canlı canlı kesiyorlar gibi canım yanıyor . Ne yapacağım bilmiyorum benden geriye hiç bi şey kalmadı ben,ben değilim artık .

Selamlar
Buraya da yazmazsam çatlamak üzereyim. 29 yaşındayım 3 yıllık evliyim bir de oğlum var. Ne kadar severek evlensekte çok kısa süreli bir tanışmayla evlendik ve evlendiğim ilk günden itibaren problemler başladı. Belki dedim evliliğe adapte olma sürecidir diye çok üstüne gitmedim derken hemen hamile olduğumu öğrendim. Hamilelik sürecim psikolojik olarak çok kötü geçti . Eşimin kıskançlık krizleri , kontrolsüz halleri , aile içindeki herhangi bir tartışmamızda hemen kendi ve benim ailemi aramaları defalarca boşanma kararları vs derken ve yeni hamile olduğum için göze alamadım bi şekilde 3 yıl doldu . Eşim önceleri madde bağımlısıymış ve problemli bi insan. Ben hep destek olmak istedim ama hem manipülasyon ustası hem de ağır narsist. Sorumsuz yaptığı hataları kabul etmeyen ve konuyu bana getiren bi insan. Gönül almayı bilmez ,sevmeyi bilmez oğlumuzla dahi ilgilenmez biz onun sırtında kambur ,özgürlüğüne vurulmuş kelepçe gibiyiz böyle hissettiriyor. İnsanların mıtluluklarını uzaktan izleyen bir çift yaşlı gözüm ben. Çok mutsuzum ,çaresiz ve bitiğim. Hayatımı kararttı het gün ağlamaktan gözlerim kanla doldu adeta . Çok yanlışını yakaladım ama yine manipüle edildim yine o haklı çıktı kahretsin ki. Şimdi psikolojik tedavi gördüğünü söylüyor ama ondan da emin değilim çünkü kurnazlıkta da ustadır. Oğlumun bunlara maruz kalmasını istemiyorum. Boşanmak istiyorum ama cesaretim yok. Yine de onu düşünüyorum iyi olmasını istiyorum ama artık destek olmak istemiyorum mahvetti beni. İçimde sevgi ,arzu hiç bi şey kalmadı ona karşı kalbim paramparça. Canlı canlı kesiyorlar gibi canım yanıyor . Ne yapacağım bilmiyorum benden geriye hiç bi şey kalmadı ben,ben değilim artık .
İyi düşün bu adam oğluna iyi bir baba mı, belli ki iyi bir eş değil, en fazla ne kaybedersin hayatından çıksa...

Bu evliliğe katlanmak için motivasyonunuz ne? Neden cesaret edemiyorsunuz?
Aslında ailem de bitirmemi istiyor ve her zaman kapıları açık. Ama eşimi defalarca bırakıp aileme gittim kısa süreli de olsa. Fark ettim ki oğluma en ufak bi şey söylendiğinde yanlış anlayıp duygusal düşünüyorum. Kimse kovmasa da ben sığamıyorum ve oğlumla birlikte hayat kurabilecek bi pozisyonda değilim şu an.

Aslında ailem de bitirmemi istiyor ve her zaman kapıları açık. Ama eşimi defalarca bırakıp aileme gittim kısa süreli de olsa. Fark ettim ki oğluma en ufak bi şey söylendiğinde yanlış anlayıp duygusal düşünüyorum. Kimse kovmasa da ben sığamıyorum ve oğlumla birlikte hayat kurabilecek bi pozisyonda değilim şu an.
Ailenizin kapısı size açıksa bu fırsatı değerlendirin. Çocuğunuzu emanet edip bi işe girin. Zamanla kendi düzeninizi kurun. Daha 29 yaşındasınız! Üzüntü, stres insanı tüketir hasta eder..

Çözümü var. Aileniz arkanızdaysa müthiş bu. Bir sürü kadın var çünkü o çıkmazda olan. Gidin ailenizin yanına çalışmıyorsanız işe girin. Bi süre kıt kanaat olur belki ama düzen kurabilirsiniz önünde sonunda. Her gün ağlamak türlü türlü sorunlarla boğuşmaktansa.

Konfor alanınızdan çıkmak istemiyorsunuz. Cesaret edemiyorum dediğiniz şey alışkanlıklarınız. Yalnız bu iş fazla ciddi.

Ancak biz ne desek boş. Hayatınız şu an sizin elinizde. Neyi hak ettiğinizi düşünüyorsanız onu yaşarsınız.

Selamlar
Bu psikolojideyken iyi bir anne olamazsın. Baba zaten yok.

Bu kadar canınız yanıyor,mutsuz bir kadın,mutsuz bir çocuk var. Ama şu yazdığınızdan sonra bir şey demiyorum...
Evladınızı ve kendinizi düşünseniz keşke.
Onu düşünmemin sebebi çok fazla kötü şeyler yaşamış hayatta çok fazla yükler almış üzerine. Sadece düşünüyorum insan olarak iyi olmasını istiyorum. Benim eşim değilse de oğlum için bir baba. Yine de kötü olsun asla istemem

Aileniz destekmiş. Hayatınızın değişmesini istiyor iseniz bir adım atacaksınız. Kendiniz için bir şey yapmadıkça kimse hayatınızı değiştiremez. Zira eşiniz değişmez.

Selamlar
Çocuğunuzu da düşünüp ayağa kalkmanız lazım. Çok zordur eminim. Gücü çocuğu düşünerek çıkartmaya çalışın. Çocuklar bu ortamda büyürse, ayrı oluşunuzdan daha fazla acı çekiyorlar. Allah güç versin

O eve her seferinde gidiyorsanız. Eşiniz çokta kötü değil ozaman. Insan mutsuz oldugu yere sürekli gitmez. Oğlunuzu bahane edip tekrar gidiyorsunuz bence. Çogu insan ailesi kapilarini acmadigi için mağdur oluyor. Sizinki acmış.bu seferde cocuk bahane. Tabiki söylücekler. Kim söylemiyor ki? Siz düzeninizi bozmak istemiyorsunuz hepsi bu.

Eşinizin önceki hayatına değil , sizin için ne verdiğine ve sizden ne aldığına bakmalısınız. geçmişte kötü şeyler yaşadığı için onu düşündüğünüzü söylüyorsunuz ama geçmişte yaşadıklarından siz sorumlu değilsiniz. Bunun sorumluluğunu üstünüze alıp ona acımayın ya da kendinizden ve çocuğunuzdan öne koymayın. Yaşınız genç , aileniz arkanızda. Size değer vermeyen bir insana siz hiç değer vermeyin . Siz onun annesi değilsiniz yani ne yaparsa yapsın onu sevmek zorunda tolere etmek zorunda değilsiniz. evlilk dediğin şey karşılıklı sevgi, saygı ,anlayış , ve çocuk olunca da artarak çoğalan mutluluk değil midir? Siz ve çocuğunuz bunu haketmiyor musunuz? Bakın , bir an önce toparlanın bebeğinizi siz 9 ay boyunca karnınızda taşıdınız . Aynı şekilde sizi de birileri taşıdı ve ana baba evladısınız. Çocuğunuzun size ihtiyacı var . Onun için her şeyi yapabilecek güçtesiniz . Eğer evlilik birliği devam edecekse, eşinizin narsist olduğunu söylediğiniz için diyorum, dediğiniz gibi narsist ise sizin ağlamanız onun için hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Narsist bir adamdan hiç bir şey beklemeyin ve ona bir şey vermeyin. Onu yok sayın ve onun için ağlamayın . Evladınıza ve kendinize odaklanın . Unutmayın narsistler empati kuramaz . Siz onun için kahrolsanız bile ona göre bunun için bir sebep yoktur ve siz hep abartan kişisinizdir. Lütfen ama lütfen baharda nasıl ağaçlar yeşeriyorsa siz de içinizde kuruyan her şeyi yeşillendirin ve bunları kurutmalarına müsaade etmeyin. Evladınız için.

O eve her seferinde gidiyorsanız. Eşiniz çokta kötü değil ozaman. Insan mutsuz oldugu yere sürekli gitmez. Oğlunuzu bahane edip tekrar gidiyorsunuz bence. Çogu insan ailesi kapilarini acmadigi için mağdur oluyor. Sizinki acmış.bu seferde cocuk bahane. Tabiki söylücekler. Kim söylemiyor ki? Siz düzeninizi bozmak istemiyorsunuz hepsi bu.
Yani dışarıdan bu şekilde görünüyor olabilir yorumunuza bi şey diyemem ama ne yaşadığımı ben biliyorum. 2 gün düzeliyor ve bi çocukla evliliği bitirmek hiç kolay değil. O iki gün insanın içine bahar geliyor tutunuyorsun bi şeylere umudun yeşeriyor ama tekrar başa sarınca aptala dönüyor insan. Sevgi deyin bağlılık deyin alışkanlık korku ne derseniz deyin ama hiç kolay şeyler yaşamıyorum. Eşimi çok severek evlendim ve aile içinde de bi takım sorunlar yaşandı bu süreçte ve aileme karşı da mahcup olduğum için göze alamıyorum ne kadar dön deseler de.

X