Soru sorarak bunaltan insan tipleri

Lotuslu cheesecake

yaprak döker bir yanımız ,bir yanımız bahar bahçe
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2022
570
728
kızlar merhaba
çalıştığım yerde aşçı ablamız var beni bu konuda çok bunaltıyor yerli yersiz her şeyi ama her şeyimi soruyor . sözlendiğim zamandan evlendiğim zamana kadar beni soruları ile çok bunalttı. sözlenene kadar her gün her gün yanıma gelip ne zaman söz diye sorup durdu. ben de acaba geç mi kaldım sürekli soruyor diye öyle düşündüm.(ki tanışıp 1 yıl içinde evlendik) gelinliğimin fiyatı ev eşyalarım ,neyi nerden aldım kaça aldım, daha aklıma gelmiyor saçma sapan bir sürü gereksiz soru.bi keresinde senin nişanlığın şöyle mi diye sordu nerden bildin dedim . sen şuraya diktiyorum deyince (kendi sordu neresi diye) benim senle yaşıt bi komşu kızı var oranın storylerini izlemiş bana bi görsel attı ben de ona dedim evet bu o elinde şöyle bi iz vardı demiş. niye bilmiyorum .çok rahatsız oldum . benimle alakalı her şeyi saçma sapan alakasız çevresi ile paylaşıyor ve tanımadığım kızlar benim nişanlığımı falan biliyor. bunlar çok saçma şeyler. şimdide hamileyim kime gidiyorsun kaç para ödüyorsun . yine aynı sorulu günler başlıcak diye çok komik gelicek ama stres yapıyorum.sonradan öğrendim ki benimle aynı zamanda ilişkiye başlayan bi tandık kız varmış sidik yarışı yapıyor yani kısaca kendi çapında .o kız hala evlenmemiş. sürekli tanımadığım kızla kıyaslama yapıyor.bu soruları kibarca nasıl yok edebilrim.yani her gün yanıma çokta farklı olmayan hayatım hakkında bilgi alıyor ve sonrasında yaymaya gidiyor anlıyorum bakışlarından. hatta beni o kadar anlatmış ki çevresine tanımadığım kadınlar biz de gelicez düğününe demişler . ben bu durumdan çok rahatsızım çünkü tanımadığım kişiler neden benim hakkımda şeyler bilsin . soruları cevaplamak istemiyorum ama öyle bi soruyor ki bi şeyde diyemiyorum . bu arada özetin özeti yazdım soruları çok fazla .uzun olsun istemedim tavsiyeler için teşekkürler şimdiden.

Neden bu kadar soruya cevap verdiniz ki en bastan? Bence olabildigince uzak dur,tavirlarinla rahatsiz oldugunu belli et bence. Cunku bu tip insanlar gercekten sinir bozucu bence

Ne desin mesela. gerçekten merak ettiğim için soruyorum. ben de hayatımla ilgili detaylar sorulunca çok sıkılırım paylaşmak istemem ama geçiştiremem de. off git başımdan mı denir, hiç cevap vermeden yüzüne mi bakılır, ne yapılır böyle bir durumda :)

Iyyy saplantılı.
Soru sormak değil bu, bildiğin özel hayata taciz.
Ama sizde bir garipsiniz, hadi kadın saplantılının teki, siz niye sorularına cevap verip ağzına laf veriyorsunuz?
diyorum ya canım istemiyorum ama cevap alana kadar bırakmıyor yakamı yoksa söyleme tersle rahat et çözüm bu ama olmuyor. aynı yerde çalışıyoruz ben kibarca önünü kesmek istiyorum artık

Güler yüz göstermeyi bırakın.

Size bir soru sorunca andaval gibi suratına bakın. Uzun uzun bakin ama. Bakışmayı uzatın. Sonra aniden başka bir iş aklınıza gelsin ona yönelin ya da yanınızda başka biri varsa onunla konuşun.

Kısa cevaplar verin.

Nasılsın
Iyiyim, deyin ama sakın siz de iade hal hatır sorgusu yapmayın.

Evet hayır bilmiyorum gibi kısa cevapları sık sık kullanın.

Bu muameleden anlamayack insan yoktur. Yeter ki siz yapmayı bilin.

Hic sevmem böyle haddini bilmeyen yaşlı Anadolu kadınlarını. Fena carpmışlığım vardır.

Ben cevap vermiyorum. Ciddi ciddi cevap vermiyorum.
En yakın örnek bu ay işten ayrıldım, ama tutup da kimseye söylemedim,çünkü elaleme ne?
Eve catkapi bir komşu geldi,kapıdan bir şey vermeye.
Kapıyı ben açtım. "Aaaa hasta mısın,neden ise gitmedin?" Dedi , "hayır hasta değilim" dedim, "e neden ise gitmedin?" Dedi, elindekini alıp içeri koyup geri geldim, duymadım sanıp tekrar sordu. Boooyle suratına baktım, derin sessizlik oldu, sonra gitti
Yine bir gün bir akraba özel hayatımla ilgili bir şey sormuştu, sanki hiç duymamış gibi davranmistim tekrar sormuştu, tekrar duymazlıktan geldim, "duymadın mi kız soru sordum" dedi, "bana soru sorulması her soruya cevap verdiğim anlamına mı geliyor?" Dedim, sessizlik oldu konu kapandi
Mahallede kadinlar tüm yaz kapı önünde oturur, sohbet ederler gece gunduz. Bana mesela 'nereden böyle' derler bazen, duymazlıktan gelirim.
Bir kere sevdiğim bir kuzenim maaşımı sormuştu, böyle sorulardan hoşlanmadığımi söylemiştim,
eve gelip 'enisten ne iş yapıyor? SSK'si var mı? İyi iyi, Ayşe'nin kocası ne iş yapıyor, SSK'si var mı? Sen ne iş yapıyordun? Sskni yapıyorlar mı? Asgariden mi yapıyorlar?' diye darlayan akrabaya cevap vermek yerine 'calisma bakanlığından mi gonderdiler teyze seni?' diye sormuştum:)
İyi niyetiyle 'kizim senin bölüm kpss olmuyor mu, kpss girsene,nerede iş bulucan sen?' diye soran akrabaya 'ayyy geldi yine benim sorular. İstersen hızlı hızlı cevap verip odama kaçayım, ya da daha sohbet etmekten keyif alacağınız bir şey konuşayım. Oğlanın nikah tarihini aldınız mı?' diye cevaplamıştim
Evden çıkarken bazen annem soruyor, nereye diye. Fiks olarak "disariya" cevabını veriyorum :)
Bu taktik sanırım 7-8 yildir benimle.7-8 yıldır kendimle ilgili kimseye istemediğim bir bilgi vermiyorum. Zaten böyle şeyler yaşadıkça insanlar da bana soru sormayi sevmiyor.
Herkese tavsiye ederim

yani kısaca alay ederek cevap vermek , ve bön bön bakmak diyorsun yani sevdim bu cevabı teşekkürler.

yani kısaca alay ederek cevap vermek , ve bön bön bakmak diyorsun yani sevdim bu cevabı teşekkürler.
Daha çok duymazlıktan gelip bön bön bakmak sonuçta bana soru sorulması o soruya cevap vermem anlamina gelmiyor ki. Ben böyle düşünüyorum:) kimseye de asla özel soru sormam. Bir yakınım KHK ile meslekten atıldı, sonrasında defalarca buluştuk ne 'aaa nasıl oldu anlat' dedim, ne 'nasil geçiriyorsun?' dedim, ne 'ne yapacaksın?' dedim. Çünkü benim başıma böyle bir şey gelse kimseden soru duymak istemem. Sanki yokmuş gibi normal buluşmalarimiza devam ettik, bir yıl falan geçmek uzereyken bir iş buldu, kendisi anlatmak istedi. O günden sonra bu konuyu konuşabilir olduk.
Bence insanların arasında bir sınır olmalı, kişi sana anlatmayi tercih etmedikçe özel sorular sorulması çok ayıp bir sey..ben yapmam, bana yapılmasına da izin vermem

İyi biliyorum böyle saniyede 35 tane soru soran tipleri. Bi de soru sorup cevabını beklemeden başka soru soran versiyonları var bunların onlar beyin yakıyor, mavi ekran hatası veriyorsun =)) Konu değiştirin, işim var diyin, hı? diyin ama tekrar sorarsa alakasız bir şey söyleyin, abla beni boşver çok sıkıcı bir hayatım var benim diyip kestirip atın, ama tuzağa düşmeyin, o ilk soruya cevap vermeyin.

Mutfakta beraber mi calisiyorsunuz? Nasil bu kadar soru soracak kadar vakit gecirebiliyorsunuz birlikte? Asci yamagi degilseniz asci ablayla bu kadar zaman gecirmeniz garip geldi bana. Cevap cok basit, gecistirin, cevap vermeyin.
hayır. yemek molaları ve çay molalarında oluyor bazen ofisime geliyor.

muhtemelen sizden aldığı bilgilerle etrafına yönlendirme yapıyor, herkese ben bilirim havası veriyor.

cevap vermeyerek uzaklaştırmaktan başka çaresi yok gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…