Sonumuz ne olacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rica ederim siz bir daha sevmeyin. Çünkü siz sevmeyi yanlış anlamışsınız. Herif canımıza okuyacak ama beni seviyor. Eşim benim ilk sevda oldu. ilk sevdan diye her şeyi yapma hakkına sahip olsun oldu efendim.

Öncelikle kocanız iğrenç biri. Sizi manipüle etmek için herşeye bir bahane bulmuş. Şiddet uyguluyor; ama benim bir suçum yok senin vücudun hasas hemen morarrıyor, hayvan gibi bağırıyor hatırlamıyorum diyor, arda sizi boşuyor onada bahanesi var dini nikahımız yok diyor. Bir kaç lokma yemek veriyor onu da babasının hayrına yapmıyor tabi sex ve kendisine hizmet için müsade ediyor pislik. Bütün bu hareketlerine rağmen rağmen sırf başka birini böyle sevemesiniz diye devamı edeceksiniz. Gerçekten pes diyorum size. Sizde normal değilsiniz. Bence destek alın.

Sinir anında söylenen de geçerlidir.
İslam hukuku nikahı, boşanmayı öfkesini kontrol edemeyenlerin bırakmamıştır.
Lafı kendine çevirenler bakmayın siz.

Ayrıca şu yaşananlarda da boşanmayı o değil siz istemeliydiniz.

Kendinize yazık etmeyin.
Psikolojiniz bi manyağın yanında daha fazla heba olmasın.
Yanlışlıkla çocuk da olmasın.
Hayatınıza bakın lütfen.

Aile terapisi bile aldık artık çidiklemiyor ama bugün çok bağırdı sonra da diyor hiçbirşey yapmaya hakkım yok ne bağırmaya ne birşey yapmaya diye nasıl suscan sen diyor.
Yani size hem psikolojik, hem de fiziksel şiddet uygulamayı hakkı olarak görüyor.

Siz önce kendinizi sevin bence, çünkü biraz saygınız olsa kendinize, bunu normal görmek yerine nasıl boşanırım planları yapardınız. Kocanız da sizi sevse zaten kıyamaz, ama unutmayın ki kendine acımayana kimse acımaz.

Bir de mağduru alttan alta suçlayan, meali sen adamı sinirlendirmesen o da şiddet uygulamaz olan şeyler söyleyen o terapist bozuntusuna gitmeyi bırakın. Anne baba da alışır illa ki, ama şöyle düşünün, bu şiddetin dozu gittikçe artacak, bir de siz sürekli affediyorsunuz, yani adamı koşullu olarak şartlandırdiniz zaten, ne yapsa sonunda af var. İleride anne babanız öldüresiye dayak yediginizde ya da Allah korusun daha kötü bir şey olursa üzülmeyecek mi? Kim ne der bahane gibi geliyor bana.

Hangi ulkedesiniz bilmiyorum ama bir çok ülkede ev içi şiddet çok dikkate alınan bir şey. Haklarınız korunuyor bir kadın olarak. Kendinizi teselli etmeyi bırakın lütfen, bu adam böyle. Her şeyiniz batar olmuş, sevgi saygı yok, layığınız bu mu gerçekten?

Gerçekten üzülüyorum..
Ne kadar sevgisiz büyüdünüz ki, şu leş gibi ilişkileri sevgi sanıyorsunuz...

Eşin ruh hastası. Her gün nasıl bir manyak bu diyeceğim konu oluyor. Üvey anne gibi. Porsiyon küçülttürmek, alış veriş yaptırmamak, ailene gitmek için koca kadının izin alması. Ne tuhaf hayatlar yaşıyorsunuz siz! Kendine böyle bir hayatımı reva mı görüyorsun.
Fiziksel şiddeti sona bıraktım. Darp raporu olup onu şikayet etmeliydin. Tükürürüm 7 kıyafetine. Sen de çocuklaşmışsın.

2 kez boş ol bile dedi .

İnançlı bir insan olduğunuzu düşünerek ve imam hatip lisesi mezunu biri olarak sadece bu cümle için yazıyorum: eşiniz 3. kez boş ol dediğinde dinen tamamen boşanmış sayılırsınız ve aynı evde yaşamanız zina olur. Tekrar nikahlanamazsınız ya da nikah tazeleyemezsiniz. Çünkü 3 kez boş ol dediği için geri dönüşü olmayacak şekilde boşanmış sayılıyorsunuz. Tekrar evlenebilmeniz için ikinizin başka biriyle evlenip boşanmanız gerekiyor.

Ve boş ol dediğinde sinirli olmak, mutlu olmak kendimde değildim demek gibi bahaneler geçerli değil. Dinen bu cümleyi kurmak yeterli.

Sert yazmışsın be abla annem babam yaşlı insanlar çok üzülürler. Yurtdışındayım ben
Adam saçınızı yolmuş koparmış ama ben sert yazmışım.

Ben de yurt dışındayım ve aynı sizin durumları yaşayan kadınlara gönüllü yardım eden bir yerde takıldım. Hepinizin de anası babası yaşlı, hasta, kalbi var, tansiyonu oluyor... Hiç biriniz de dayak yemekten bıkıp kocalarınızı silkeleyip atmıyorsunuz sırtınızdan. Çok az kadın kocasını dehleyip izini kaybettirdi. Geri kalan da aynı sizin gibi bahaneler sıraladı ve kocalarının kollarına koştu. Yurt dışındasınız, devlet full destek arkanızda dursun, maddi manevi desteklesin ama siz oturun yolunan saç tellerinizi sayın. Oranız buranız morartılsın, köle gibi yediğiniz içtiğiniz sayılsın, devam edin. Önce ana babanızı bahane edin, sonra da çocuk yapar çocuğum babasız büyümesin dersiniz.

Kolay mı oralarda kadın dövmek evden kovmak? Adamı inletirler pişman ederler ama şikayet ederseniz.

Sizde de hafif mazosistlik var. O benim ilk sevdam nasil bir cumle hangi dizi setindeyiz? Bi de yurtdisi hani dunya gozu daha bi acik olmali dedigimiz insanlardansiniz. Yapmayin. Bugun 7 tel sac 3 sene sonra 7 yerden bicak olur. Garantisi var mi? Haydut haydut adamlarin evlerimize koca cocuklarimiza baba olmalarinin onunde durabilecek tek kisi bizleriz ve bunun onunu alamayip sevdam cart curt dersek yani kusura bakmayin ama hak ediyosunuz bu sacmaligi...
Aileniz uzulur evet ama sizden daha cok uzulmezler emin olun.
Dertlesmek icin yaziyosunuz anliyoruz hicbir aksiyon almayacaksiniz 2 ay sonra parmaklarimi kirdi diye bi konu basligi gormemiz cok muhtemel. Ben cok uzuluyorum.
Ben de seviyodum nisan attigim adami ama sizin yasadiginiz seyin milyonda birini ancak yasamisimdir ve sevilmedigimi dusundugum an kapi onune koydum. Oraya da cok yakisti.
Uzaktan bakin kendinize. Baya uzaklasin turkiye sularinda bakin. Ailenizden destek alin.

Ailem üzülür, yaşlılar , boşanmak zor bahanelerini bırakıp boşanacaksın. Değilse çekeceksin. Başka yol yok.

Sana şiddet uygulayan adamın nesini seviyorsun?Bu kadar mı köleliği seviyorsunuz? "Elalem ne der" diye düşündüğünüz kadar kendinizi düşünmüyorsunuz . Kendinize hiç mi saygınız yok?Deli oluyorum böyle konuları görünce adamlar her haltı yapıyor ama yine de boşanmıyorsunuz.Boşanmak kolay mıymış diyorsunuz bir de siz evli değilsiniz, evlilik böyle bir şey değil siz resmen kölesiniz.

Geçmez dahada çoğalır.
Çocuğun olmadığı için şükret.
Boşan ve kendine gel.

Size kilo alma diyen birinin sizi sevme ihtimali mi var sizce? Yediğiniz lokmaları sayıyor. Ask sevgi bunun neresinde? Sadece bu da değil geçimsizlik de var aranizda. O benim ilk sevdam falan diyorsunuz muhtemelen boşanmazsiniz. Ama verebileceğim tek tavsiye böyle bir adama böyle bir aileye çocuk getirmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…