Tüp Bebek Merkezleri Şişli Memorial Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi görenler

benim amh düsük diye bir an önce başlamam gerekiyor dediler. Gönül hoca‘yi tavsiye ettiler. Insallah olur. 4 tane basarisiz denemelerim var artik ümit kalmadi
Yaa canım benimde 3 olacak aynı sıkıntılar bende de var artı genetik bozukluk var bu sefer bizimde yüzümüz güler inşallah

Yaa canım benimde 3 olacak aynı sıkıntılar bende de var artı genetik bozukluk var bu sefer bizimde yüzümüz güler inşallah
genetik bozukluğu nasil tespit ettiler peki? Embriyo taramasi mi yapildi? benim 4 basarisiz denemelerden sonra acaba bende mi tarama yaptirayim? bozukluk var denileceginden korkuyorum ondan hic yaptirmadim cok gecmis olsun. Tekrar deneyecekmisin? Ve nerde denemeyi düsünüyorsun? Rabbim yardimvimiz olsun insallah

Canım evet genetik tarama testi yapilsi translokasyon çıktı sisli memorial düşünüyorum bu son olacak amin inşallah

Aysu hoca benim ilk transferimde yeni gelmişti. Bir kez muayene oldum ona. İyi bir hekim. İlgili.
Aysu Hanım acilen çıkmış beni diğer
Zeynep diye bi doktorla görüştürdüler telefonda ..
Sesi soğuk ve genç bi hekim .
Uslüp olarak görüşmem iyi geçti ama sanki 40 yıldır ordaymış gibi öve öve her cümlesinin başına “biz size şöyle yapmışız , böyle yapmışız , bizim ekibimiz şöyle iyi böyle iyi …”
Hekimliğine bişey diyemem ama Semra Kahraman gibi nadide bi hocanın ekibine bu doktor fazla toy geldi bana .. Biyografısıne özellikle baktım tüp bebekle alanı hiç olmamış bile ..

Benim bu transfer sürecimin tamamını o yönetti evet toy bir hekim ama çok ilgili ve her konuda bilgilendiriyor.

Ben Memorial hastanesinde muayene eden doktora çok önem vermiyorum. Sonuçta kurulda alınıyor tedavi kararları. İlgili olsun, kafamdaki soruları cevaplasınlar yeterli. Sağolsunlar da bana denk gelen tüm doktorlar ilgiliydi.

Sen ne zaman için düşünüyorsun transferi?

Aysu Akça’nın hastası olan var mı ?
Nasıl bir hekim yani ilk izleniminiz nasıl oldu ?
Güleryüzlü, sabırlı, anlayışlı bir doktor.. iletişim benim için çok önemli, zaman ayırıp sorularıma cevap veriyor, artısı eksisi her durumu özetliyor. İkinci tedaviyi alıyorum ben şişli memorialda. 1. de embriyoların gelişimi durdu, transfer olmadı. Şimdi transferi bekliyorum. Merkezde tedavilere kurulda ortak karar veriliyor diye söyleniliyor hep.. Bilimsel yaklaşımları, hasta odaklı olup gereksiz tedavilerle masraf çıkarmamaları onları pekçok merkezden ayırıyor.

Evet gerçekten pek bi tecrübesi yok. İpek hoca yokken 2 kere muayene oldum kendisine ikisinde de sorun yaşadım. İkiside transferden önceki son muayenemdi. Hatta birinde üzerimi giyindim çıkacaktım kafamı o kadar karıştırdı ki ben beklicem İpek hoca gelsin tekrar muayene olucam dedim iyiki de öyle yapmışım. İlk transfer sürecim uzun sürdü benim geç yumurtlama oldu ikincide İpek hoca femara önerdi öyle olmaması için. Kullandım 3 yumurta oluştu herşey yolunda muayenelerime gittim. Transfer öncesi son muayenemde İpek hoca çok yoğun Zeynep hoca etsin dediler neyse dedim geçtim.
Muayene ediyo hep bi tereddüt sende kist var dedi dedim İpek hoca kist yok başlayabiliriz demişti bana dedim o zaman yeni oluşmuş bu kistler transfer iptal olur büyük ihtimal dedi rahim duvarı kalınlaşmamış dedi olmaz dedi kalktık masaya geçtik elinde kağıt bekliyo acaba kan tahlili yapıp lh baksam mı bakmasam mı.
Dedim beni İpek hoca takip ediyor ben beklicem tekrar muayene etsin geçtim bekledim İpek hoca geldi. Baktı dedi bunlar kist değil yumurta rahim duvarın gayet güzel 9u bulmuş kalın transfer için sana mesaj atıcaz. Sonraki hafta transferimi oldum.

ilk transferden öncesinde de son muayenem kendisine denk geldi o zamanda sanki rahimde sıvı az transfer olur mu vb şeyler söyledi bi dünya soru işaretiyle gitmiştim eve. Ben çok takıntılı birisi değilim ama zaten zor bir süreç psikolojik olarak birde böyle şeyler olunca moral motivasyon kalmıyor. O yüzden kendisine bir daha muayene olamıcam.

Buna benzer bir durumda ben yaşamıştım transferden 1 gün önce muayeneye aldılar beni. Benim doktorumda ipek hoca. O gün ipek hocanın yoğunluğu var diye Zeynep hocaya randevu verdiler. Basit bir muayene zaten sorun olmaz denildi. Neyse muayeneye gittim rahim kalınlığı ölçüsünü alacak yüzü bi düşer gibi oldu bi sorun mu var dedim farklı ölçümler var rahim duvarının her tarafı aynı ölçüde değil dedi. Hastası olmayan biri varsa buraya bi gelsin diye hemşireye söyledi. Direk semra hoca geldi çok şaşırdım onun gelmesine. Neyse geldi beraber tekrar ölçüm yaptılar semra hoca şurayı da ölç burayı da ölç dedi sonra kendi muayene etti ultrason cihazıyla kendi tekrar baktı. Sonra kendi ekibinde olduğu için onunda gururunu kırmamak adına biz böyle ekipce çalışıyoruz birimizin göremediğini diğerimiz görsün diye dedi. Yani ne benim aklıma bu doktor bilgisiz iması gelmesin nede onu küçük düşürmemek adına böyle bi yorumda bulunmuştu.

gokkusaginadusenbukalemun
Senin nasibindendir o canım şükür ki sorun yaşamamışsın . Bende şuana kadar yaşamadım ama kendisiyle yol alacağımı düşünmüyorum açıkcası .. Kurul olayını ben hem zamanında Yücel hocadan hem de ınstagram dan canlı yayın açan Beril Hocadan “biz süreçlerinde pürüz yaşanan hastaları kurula sunuyoruz . Aksi halde zaten onca hastaya tüm ekibin veya Semra hocamızın görmesi pek mümkün olmuyor ki Semra hanım haftanın 3 günü burda” demişlerdi .. Bakalım eğer transfer öncesi kan ve muayenelerde sorun yaşamazsam Eylül sonu adetimle Kasım ortası olmadan transferim olmuş olur .. Ya nasip

S SariPapatyacik
Normalde ne Aysu hoca ne de Zeynep hocayı tanımıyorum . İsimlerini de yeni yeni duyuyorum. Telefonda misal bana “şu şu tahlillerinizi verin ve ultrasyon isteyelim bi de” dedi misal .. Hemşire hattından kan tahlilleri geldi sadece . Özellikle geri yazdım hoca ultrasyonda istedi diye ama “zeynep hanım böyle uygun gördü” denildi .
İlle bir sorun yaşamama veya yaşamamıza gerek yok ben çok net ve açık şekilde bu alanda tecrübesi olmayan bir hekime değil muayene olmak soru sormak istemem . Çünkü Tüp Bebek çok ayrı bir kulvar , hassasiyet ve duygu yoğunluğunun zirvesini yaşıyor eşler .Hatalı muayene , eksik bi gözlem veya en basitinden bi kan tahlili bile tedavisi alaşağı eder .
Açıkcası yanıldığımı da düşünmüyorum .
Bana verilen tahlillerin yanı sıra ilk tedavıye başladığımda Yücel Hocanın benden istediği tahlilleri de yaptırıp Yücel hocaya iletilmesini talep edeceğim .

D Duaherderdedeva

Semra hoca maueyne esnasında bir hekim olarak en doğrusunu yapmış lakin bu tarz doktorlar öyle bir merkezde ve nâmı dünyaya yayılmış bi profösörün yanında stajyer gibi .. Haliyle hasta tarafından da sezinlenmesi “tercih edilmeme” yoluna gider ..

Açıkçası bende tüm hastalara Semra hocanın takip edip karar vermesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum oturmuş bir işleyiş şekli var bunun dışında kalanlardan fikir alınıyordur çok yoğun kaç tane doktor var Semra hoca o kadar doktorun hastasını nasıl takip etsinki.

Fikirlerinize bizzat yaşadığım deneyimle çok fazla katılıyorum. Bana da tedaviye ilaçlara kadar Semra hanım karar veriyor dediler nitekim öyle olmadığını talihsiz bir olayla kendi kendine itiraf etti. Çok zor bir vaka olan İnce endemetrium hastasıyım sürece başlamadan önce sadece Semra hanımla görüşebildim ve gayet güzel olumlu konuşuyordu. Sonrasında yüksek doz östrojenle transfer hazırlığına başladık (her muayeneye ekibindeki 3 farklı doktor geliyordu) ve ben her muayeneye gittiğimde biraz biraz artıyordu rahim duvarım ve umutlanmaya başlamıştım. En son kontrole gittiğimde yine artmıştı ve transfer gününe karar verilecekti ve ben yine umutlanmıştım. Semra hanım gelecek dediler ve 10 dk önce ekip doktorunun 6.5mm ölçtüğünü “bu 6.5mm falan değil 4 en kalın yeri, arkadaşlar gönüllerinden eklemiş sanıyorum ki ” dedi. Sonra ilaçlarıma baktı bu ilaçları vermelerine gerek var mıydı ki diyip onaylamayarak başını salladı. evet burdan da anlıyoruz ki kurul falan hikaye yani. Ben zor bir vakayım ve çok yüksek östrojen kullanıyorum eğer tepki vermiyorsa rahim bana neden kullandırıyorsunuz son güne kadar bu zamana kadar nerdeydiniz ? Ayrıca gönülden duvar kalınlığı eklemek tıp litaretüründe karşılığı var mı ? O ilaçlar şeker değil bana zararı var siz gönülden ekleyin diye içmiyorum sonuçta. Yani böyle bir profesyonel olmayan davranışı ne hastaneye ne hastanenin bu kadar övündüğü profesöre yakıştıramadım.
Diğer merkezlerdeki doktorlar nasıl kendileri her hastasıyla ilgileniyorsa o da ilgilenecek ve ya Bakabileceği kadar hasta alacaklar veya ek profesör kadrosu daha açılacak. Çünkü ben şeker yemiyorum ilaç kullanıyorum ve bana son kontrolde gelip arkadaşlar bu ilacı neden vermiş yan etkiniz var mı gerek yoktu bu ilaca gibi laflar edip transfer gününe karar verilecek o son gün kafa karışıklığı yaratmayacak.

Öncelikle geçmiş olsun ,
Kötü bi deneyim yaşamışsınız gerçekten .
Kadro değişkenliği ne yazık ki sadece merkezin adını etkilemiyor Semra hocaya da negatif durum oluşuyor . Bana fakülte hastanesindeki prof izlenimi verdi şu okuduklarım . Hani , öğrencileri eğitmek amacıyla …
Yani bilmiyorum dediğim gibi tüp bebek çok ayrı bir durum . Semra hoca gerçekten çok iyi ,harkule de bir hekim .. Keşke basit prosödür de olsa hocanın kurul kararı falan gibi bir izlenim değil de “ gerekli görülmesi durumunda Semra hocaya da danışacağız vs …”

tabii şu da bir gerçek ki bana göre tüm merkezler içinde en iyi ,en işlevli ,bu işin mutfağında çok başarılara imza atmış olduğu için memorial var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…