Tüp Bebek Merkezleri Şişli Memorial Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi görenler

Bende öyleyim tahammülsüzüm eşim sürekli alttan alıyor beni (
Canim benim inan seni cok iyi anliyorum ama sana sunu soyliyim beni nolur yanlis anlama burasi inanilmaz insani boguyor ben buraya girdigim zaman hep aglayarak cikiyorum oysa o kadar cok surekli opu yaptirip ngsden saglikli embriyo bulmaya calisan var ki inanamazsin sadece kafani dagit eger maddi anlamda rahatsan kendine 1 sene zaman ver halledicez bunu

Çarşamba günü pgt sonucumun çıktığını öğrendim ama hala aranmadim bugün hemşire hattına yazdım aradım da dosyaniza bakıp dönüş yapılacak dediler arayan soran yok. 13 Haziran'da işleme alınmış olarak görünüyor 17 gün önce biz aradık alınan hücre materyali yeterli değil çözdürüp biyopsi alınıp tekrar dondurulacak demisti embriyolog. Üzerinden 17 gün geçti hala sonuc alamadım geride dönmüyorlar pgt sonucu nasıl geldi haberimiz yok bi iletişimsizlik var anlayamadım

Pgt sonucunucun ciktigini nerden ogrendiniz? Benim embriyolrim mikrogene gitmisti beni direkt kendi hastanedeki embriyologum aradi. A

Pgt sonucunucun ciktigini nerden ogrendiniz? Benim embriyolrim mikrogene gitmisti beni direkt kendi hastanedeki embriyologum aradi. A
Labaratuvardan öğrendim sonucumun çıktığını. Şişli de kendi genetikleri var dış labaratuvarlarda yapılmıyor genetik inceleme. Sonuç çıkınca doktor arayıp bilgilendiriyor

merhabalar, ağustos ayı tedavi ücretini bilen var mı acaba? Mayıs ayında 68 bin küsürdü. Ağustosta tedaviye başlayan arkadaşlarım raporsuz ne kadar ödeme yaptınız?

Herkese merhaba. Burada bebek sahibi olabilmek için emek veren herkese yardımcı olacağını düşündüğüm tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz sene ilk tüp bebek tedavimi şişli memorial’da gerçekleştirdik. Şuan 22 haftalık hamileyim. İlk transferim kimyasal ile sonuçlanmıştı. Psikolojik olarak etkilendiğim için 5 ay ara verip, ikinci transferime karar verdik çok şükür ki olumlu sonuçlandı. Toplamda 11 yumurtam toplanmıştı. 5 embriyom 5. Güne ulaştı ve pgt yaptırmıştık. ( tedavi öncesi folik asit hariç hiç bir takviye vitamin kullanmadım ) 5 embriyodan 2 tanesi sağlıklı geldi ve son kalan pgt’li embriyom şuan benimle birlikte

Tavsiyeme gelecek olursak…
Transfer tarihinden 3 ay önce, acvision Maxijuno markalı vitaminini kullanmaya başladım. Açıkçası bunu transfer için değil, normal yolla belki hamile kalabilirim diye kullanmak istemiştim. Markanın yorumları çok iyiydi ve denemek istedim. Eşimde erkek versiyonunu kullandı. Normal yolla hamile kalamadım belki ama 2. Transferim olumlu sonuçlandı. Buna ek olarak, 2. Transferime sayılı günler kala ultrason muayenemi Dr. Lale hoca yapmıştı. İçtiğim vitaminlerin etkisi olup olmadığını merak ettiğim için, o ay kaç yumurta ürettiğimi sordum. Tam 17 yumurtam oluşmuştu. Yani tam 6 yumurta daha fazla! Bilseydim, tüp bebek tedavisinden önce bu vitamine başlardım. Kesinlikle yumurta sayısında ve kalitesinde etkili olduğunuda bu şekilde görmüş olduk. Lale hocada etkili olabildiğinden bahsetmişti. Ancak neden bu bilgiyi en başından paylaşmadılar hala anlamıyorum. Tedaviden bir kaç ay önce kullanmaya başlamanın yüzde yüz olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum. Ben kendisine bu soruyu sorduğumda, bu tarz multi vitaminlerin çok pahalı olduğunu, bu sebeple herkese tavsiye etmediklerini, genellikle düşük amh’ı olanlara tavsiye ettiklerini söyledi. Bence yanlış bir düşünce. Sayıdan çok yumurta kalitesinin önemli olduğunu düşünüyorum ben.

Özetle, tedavi yada transfer öncesi bu vitamini kullanmamızı şiddetle tavsiye ediyorum. Eşinizle birlikte kullanmanız daha faydalı olacaktır. Benim eşim bir ay maxigo kullandı diğer aylarda da proxeed plus kullandı.

Umarım bu süreci kolaylıkla atlatır, güzel haberler alırsınız. Ne kadar emek verdiğinizi, ne kadar göz yaşı döktüğünüzü çok iyi biliyorum herkese sevgiler

Kızlar merhaba şişli memorial ilacsız transfer yapıyor. Benim diger arkadaslarım baska merkezlerde estrofem kullandı. İlacsız sıkıntı olmaz degil mi, düzenli adet görüyorum rahimle ilgili bir problem yok gibi ama arkadaslarımında yoktu onlara verdiler rahim kalınlaşsın diye.Tek embriyom olunca kafama taktım

Ben de iki kez transfer oldum. İkisi de ilaçsızdı. İkisi de pozitif oldu.

Merhaba ben başka merkezde estrofem kullandım 2 aşılama 2 tüp bebek olumsuz sonuçlandı sonrasında şişli memorialde tedavi oldum ilaçsız iki ayrı transfer oldum ikisi de pozitif çok şükür Rabbime

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…