Tüp bebek tedavisi için İstanbul’da doktor hastane önerisi lütfennnn

ben de sisli memorial'da tedavi oldum suanda 32 haftalik gebeyim. ben israr ettim tek doktor sectim, talep etmezseniz doktorlar degisiyor. ama izin gunlerinde sectigim doktor bakmadi elbette ki. ben genel olarak cok memnun kaldim. diger merkezler ile de gittim gorusmustum en cok icime sinen sisli memorial oldugu icin orada devam ettim. forumu iyi arastirin, yorumlara bakin derim. bana gore laboratuvari cok iyi, fazla ilac kullandirmiyorlar ozellikle transfer sureci cok rahat oldu benim icin, fiyatlar digerlerine kiyasla fahis degil. genelde cogu merkez on gorusmeden ucret almiyor sizde gidin gorusun hem sisli memorial hem de digerleri ile.
Merhaba orada doktorunuz kim . Herkes Semra hanımdan bahsediyor ama sizin başka sanırım , Acıbadem Maslak aşırı ilaç uyguladığı için ben yeniden karar verdiğimde Şişli memorial ya da bir tanıdığımızın önerisi ile Güvenç Karlıkaya bahçeci düşünüyorum . Maslakta bu serumlar vs allah ne verdi ise yaptırmışmıştım ama kimyasal oldu

Bahçecinin para odaklı olması beni de biraz tedirgin etti, şişli memorial de korktuğum tek doktor ilgilenmiyormuş bu da tedavi aşamasında strese sokar mı karmaşıklık yaratır mı bilemedim iki negatif denemem olunca bu sefer biraz şansa bırakmak istemiyorum biz elimizden gelen çabayı gösterelim gerisi Allahın takdiri
Evet tek doktor ilgilenmiyor ama genelde aynı doktora randevu veriyolar mesela bu transfer hazırlığımda haftasonuna gelen günlerde farklı doktor geldi haftaiçi hep aynı doktora randevu verdiler. Benim randevum genelde Lale Bakır hoca ile ve çok tatlı bir doktor her gidişimde muhabbet edesim geliyor diğer doktorların da hakkını yiyemem enerjileri ve yaklaşımları çok güzel. Hepsinin seni tanıyor biliyor olması da güzel ben bu durumu da olumlu görüyorum şahsen. Transfer ve Opu gibi işlemleri genelde herkese aynı doktorlar yapıyor

Merhaba orada doktorunuz kim . Herkes Semra hanımdan bahsediyor ama sizin başka sanırım , Acıbadem Maslak aşırı ilaç uyguladığı için ben yeniden karar verdiğimde Şişli memorial ya da bir tanıdığımızın önerisi ile Güvenç Karlıkaya bahçeci düşünüyorum . Maslakta bu serumlar vs allah ne verdi ise yaptırmışmıştım ama kimyasal oldu
Semra hoca birebir hastalara bakmiyor ama talep ederseniz eger genelde gorusme ayarliyorlar ve dosyanizi inceliyor yorumda bulunuyor ve bu kisa bir gorusme de degil. Ben Gonul Hanim'in hastasiydim fakat Yucel Bey, Ipek Hanim ve Lale Hanim'dan da memnun kalan cok kisi var. Guvenc Bey de eski Sisli Memorial doktoru bu arada, ama ileri yastaysaniz eger (profilinizde 38 yazdigi icin soyluyorum) memnun kalmayabilirsiniz. Cunku niyeyse pgt yaptirmiyor ve ileri yasta pgt olmayinca sonuc genelde dusuk oluyor. Embriyolariniz besinci gune gidiyorsa mutlaka pgt yaptirin. Elbette pgt de kesin garanti demek degil ama en azindan embriyonun saglikli oldugunu biliyorsunuz cunku saglikli degilse zaten kesinlikle dusecek. Maslak'taki ana sorun cok fazla ilac veriyorlar. Ozellikle transfer asamasinda fazla ilac iyi degil ve bu bilimsel olarak kanitlanmis bir durum. Naturel veya modifiye naturel transferlerin basari orani ilacli transfere gore daha yuksek. Sisli Memorial'da rahim inceligi sorununuz yoksa modifiye natureli oneriyorlar. Bir de fiyat acisindan degerlendirmek gerekirse yine Sisli Memorial bu uc hastane arasinda en uygun fiyatli olani.

Yaşım 30 ama bende şöyle sorun var çok doz iğne kullandım 300 gonalf+klomen iki tedavide de ,yumurtalar eşit büyümüyor misal 18-19 folikül sayıyor 12 toplanıyor 7 olgun çıkıyor ,2 tane 5. Gün çıktı düşüktü kalitesi, yani standart bi tedavi şekli uygulandı her iki yerde de , bana iğne yaramıyor hem eşit büyümüyo hem de kaliteli çıkmıyor ,o yüzden hangi merkezi seçeciğimi bilemiyorum ,5 senedir de hiç gebelik yaşamadım, labının çok iyi olması lazım,doktorun her detayla ilgilenmesi lazım , aret hocanın kendi lab’ının olmadığından bilgim yoktu . Kafam çok karışık .Aret hoca da benim durumda olanlara klomen tavsiye ediyormuş o yüzden bi aklım oraya gitti ama hangi lab ile çalıştığı da önemli
Benim de benzer sekilde seyretti, folikul sayisindan cok daha az yumurta ve toplananlarin yarisindan daha az olgun cikti ve onlardan da ve sadece 1er dollenme elde edebildik son 2 denememizde. Yurtdisinda yasadigimiz icin yurtdisinda yaptirmistik. Sonuc olarak uzun protokol onerdiler (bir onceki adet dongusunde baskilayip tup bebek yapilacak olan dongude buyukluklukleri daha senkron olmasini hedefleyen bir yontemmis) ve biz de Istanbul'a ailemin yanina gelip yaptirmaya karar verdik. Doktor / hastane arayisim devam ediyor. Size de uzun protokol onerdiler mi? evet ise durum nasil seyretti? ve sonuc olarak hangi doktorda karar kildiniz eger paylasmanizin bir mahsuru yoksa. Tesekkurler.

Benim de benzer sekilde seyretti, folikul sayisindan cok daha az yumurta ve toplananlarin yarisindan daha az olgun cikti ve onlardan da ve sadece 1er dollenme elde edebildik son 2 denememizde. Yurtdisinda yasadigimiz icin yurtdisinda yaptirmistik. Sonuc olarak uzun protokol onerdiler (bir onceki adet dongusunde baskilayip tup bebek yapilacak olan dongude buyukluklukleri daha senkron olmasini hedefleyen bir yontemmis) ve biz de Istanbul'a ailemin yanina gelip yaptirmaya karar verdik. Doktor / hastane arayisim devam ediyor. Size de uzun protokol onerdiler mi? evet ise durum nasil seyretti? ve sonuc olarak hangi doktorda karar kildiniz eger paylasmanizin bir mahsuru yoksa. Tesekkurler.
Daha hiç bi doktor görüşü almadım tüp bebeği erteliyorum gibi bi durum güvensizliğimden ve hazır olmayışımdan kaynaklı, detaylı ilgilenen bi doktor olsa geçiştirmese gideceğim ama karar verdiğim bir doktor yok malesef henüz , şimdi biraz beslenmeme dikkat etmeye çalışıcam 3-4 ay ,en azından yumurta kalitesi iyileşebilir diye düşünüyorum ,yine aynı durumları yaşamamak için .. ama aret kamar yine aklımın köşesinde .Sırf hormona boğmadığı için o da..hormonlardan dolayı memede kistlerim ,rahimde polip çıktı ,çok etkilediler beni ,adetim bile azaldı östrojen -progesteron dengesizliğinden kaynaklı kullanılan hormonlar etkiliyor malesef o yüzden doğala yakın bi tedavi olsun istiyorum .

• Beğen
Reactions: PKR
X