Tüp Bebek Merkezleri Şişli Memorial Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi görenler

Bu konuda bende fikirlerimi paylaşmak isterim; ince endometrium sıkıntısı olan bizim gibi hastalar ne yazık ki daha yakından takip beklemekte zira kişiye özel tedavinin aslında tam karşılığının olması gereken gruptayız. Memorial bu noktada bana göre de eksik kalmakta. Semra hanım iyi bir hekim olabilir ( bana göre çokta abartmamak gerektiği düşüncesindeyim) ancak ekibini son derece zayıf bulduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Alanında Türkiye’de en iyi olan tüm hekim ve merkezler ile görüştüm. En güvendiğim bir merkezde 2 toplama ve 2 transfer gerçekleşti sonuç olumsuz oldu ama asla merkezi suçlamadım zira sürecimin zorluğunu biliyorum ancak el değişikliği olması ve labaratuvarına güvenmem açısından Memorial’i tercih ettim ancak kıyaslama yapamayacak kadar amatör olduklarını üzülerek tecrübe ettim. Ezcümle; süreçler herkes için zor ancak bu hasta grubu için çok daha zor dolayısı ile kimse deneme tahtası birilerinin eğitim aracı değil. Yeterli donanımda olmayan bir hekimini bu hasta grubu için devreye sokamazsın sokmamalısın velev ki soktur yakın takibini yapmak zorundasın, yetişemiyorsan yetişeceğin kadar hasta kabul etmek zorundasın.

gokkusaginadusenbukalemun gokkusaginadusenbukalemun
Senin nasibindendir o canım şükür ki sorun yaşamamışsın . Bende şuana kadar yaşamadım ama kendisiyle yol alacağımı düşünmüyorum açıkcası .. Kurul olayını ben hem zamanında Yücel hocadan hem de ınstagram dan canlı yayın açan Beril Hocadan “biz süreçlerinde pürüz yaşanan hastaları kurula sunuyoruz . Aksi halde zaten onca hastaya tüm ekibin veya Semra hocamızın görmesi pek mümkün olmuyor ki Semra hanım haftanın 3 günü burda” demişlerdi .. Bakalım eğer transfer öncesi kan ve muayenelerde sorun yaşamazsam Eylül sonu adetimle Kasım ortası olmadan transferim olmuş olur .. Ya nasip 🌸

S SariPapatyacik
Normalde ne Aysu hoca ne de Zeynep hocayı tanımıyorum . İsimlerini de yeni yeni duyuyorum. Telefonda misal bana “şu şu tahlillerinizi verin ve ultrasyon isteyelim bi de” dedi misal .. Hemşire hattından kan tahlilleri geldi sadece . Özellikle geri yazdım hoca ultrasyonda istedi diye ama “zeynep hanım böyle uygun gördü” denildi .
İlle bir sorun yaşamama veya yaşamamıza gerek yok ben çok net ve açık şekilde bu alanda tecrübesi olmayan bir hekime değil muayene olmak soru sormak istemem . Çünkü Tüp Bebek çok ayrı bir kulvar , hassasiyet ve duygu yoğunluğunun zirvesini yaşıyor eşler .Hatalı muayene , eksik bi gözlem veya en basitinden bi kan tahlili bile tedavisi alaşağı eder .
Açıkcası yanıldığımı da düşünmüyorum .
Bana verilen tahlillerin yanı sıra ilk tedavıye başladığımda Yücel Hocanın benden istediği tahlilleri de yaptırıp Yücel hocaya iletilmesini talep edeceğim .

@Duaherderdedeva

Semra hoca maueyne esnasında bir hekim olarak en doğrusunu yapmış lakin bu tarz doktorlar öyle bir merkezde ve nâmı dünyaya yayılmış bi profösörün yanında stajyer gibi .. Haliyle hasta tarafından da sezinlenmesi “tercih edilmeme” yoluna gider ..
Hadi hayırlısı olsun bakalım. Umarım senin de sürecin güzel ilerler. 🙏🥰

Fikirlerinize bizzat yaşadığım deneyimle çok fazla katılıyorum. Bana da tedaviye ilaçlara kadar Semra hanım karar veriyor dediler nitekim öyle olmadığını talihsiz bir olayla kendi kendine itiraf etti. Çok zor bir vaka olan İnce endemetrium hastasıyım sürece başlamadan önce sadece Semra hanımla görüşebildim ve gayet güzel olumlu konuşuyordu. Sonrasında yüksek doz östrojenle transfer hazırlığına başladık (her muayeneye ekibindeki 3 farklı doktor geliyordu) ve ben her muayeneye gittiğimde biraz biraz artıyordu rahim duvarım ve umutlanmaya başlamıştım. En son kontrole gittiğimde yine artmıştı ve transfer gününe karar verilecekti ve ben yine umutlanmıştım. Semra hanım gelecek dediler ve 10 dk önce ekip doktorunun 6.5mm ölçtüğünü “bu 6.5mm falan değil 4 en kalın yeri, arkadaşlar gönüllerinden eklemiş sanıyorum ki ” dedi. Sonra ilaçlarıma baktı bu ilaçları vermelerine gerek var mıydı ki diyip onaylamayarak başını salladı. evet burdan da anlıyoruz ki kurul falan hikaye yani. Ben zor bir vakayım ve çok yüksek östrojen kullanıyorum eğer tepki vermiyorsa rahim bana neden kullandırıyorsunuz son güne kadar bu zamana kadar nerdeydiniz ? Ayrıca gönülden duvar kalınlığı eklemek tıp litaretüründe karşılığı var mı ? O ilaçlar şeker değil bana zararı var siz gönülden ekleyin diye içmiyorum sonuçta. Yani böyle bir profesyonel olmayan davranışı ne hastaneye ne hastanenin bu kadar övündüğü profesöre yakıştıramadım.

Diğer merkezlerdeki doktorlar nasıl kendileri her hastasıyla ilgileniyorsa o da ilgilenecek ve ya Bakabileceği kadar hasta alacaklar veya ek profesör kadrosu daha açılacak. Çünkü ben şeker yemiyorum ilaç kullanıyorum ve bana son kontrolde gelip arkadaşlar bu ilacı neden vermiş yan etkiniz var mı gerek yoktu bu ilaca gibi laflar edip transfer gününe karar verilecek o son gün kafa karışıklığı yaratmayacak.
Çok haklısınız sonuçta oraya bizler Semra hoca için gidiyoruz ben başlamadan önce oradaki hiç bi doktoru tanımıyordum Semra hocanın adını duyduğum iÇin gittim. Benim özel bi durumum olmadı ama en azından sizin gibi özel hastalarıyla bizzat kendisinin alakadar olması lazım benim düşüncem.
İpek hocada başladım ben çok memnunum kendisinden tecrübeli olduğu her halinden belli hiç bi sorumda tedavimde aklımda şüphe kalmayacak şekilde çıkıyorum yanından. 3. Transferimi olacağım ama farklı bir yer fikri aklımda hiç olmadı memoriale güveniyorum ama tabiki zor bir süreç hiç bişey atlanılmamalı ciddi bir bütçe ve psikolojik zorluk var. Yaşadıklarınızı paylaşmalı Semra hocadan takip talep etmek en büyük hakkınız.

ilk transferden öncesinde de son muayenem kendisine denk geldi o zamanda sanki rahimde sıvı az transfer olur mu vb şeyler söyledi bi dünya soru işaretiyle gitmiştim eve. Ben çok takıntılı birisi değilim ama zaten zor bir süreç psikolojik olarak birde böyle şeyler olunca moral motivasyon kalmıyor. O yüzden kendisine bir daha muayene olamıcam.

Bahsettiğiniz doktor Zeynep Çelik mi? Bana da WhatsApp görüşmesinde rahim filminde sorun var dedi. Kaç yıldır tedavi görüyorum hiçbir doktor söylemedi öyle bir şey. Bir şislik, bir sıvı birikmesi gibi bir şey gözüküyor ecomar da tekrar gelip çekilin dedi. Bende bulunduğum ildeki profesörlere tekrar gösterdim. Hiçbir sorun yok dediler. Hatta sinirlendiler ne alaka diye. Umarım yanılıyordur.

Başka Zeynep var mı bilmiyorum ama memorialdeki farklı bir doktordan daha görüş isteyebilirsiniz bence.

Bahsettiğiniz doktor Zeynep Çelik mi? Bana da WhatsApp görüşmesinde rahim filminde sorun var dedi. Kaç yıldır tedavi görüyorum hiçbir doktor söylemedi öyle bir şey. Bir şislik, bir sıvı birikmesi gibi bir şey gözüküyor ecomar da tekrar gelip çekilin dedi. Bende bulunduğum ildeki profesörlere tekrar gösterdim. Hiçbir sorun yok dediler. Hatta sinirlendiler ne alaka diye. Umarım yanılıyordur.
Merhaba siz nerede çekildiniz rahim filmini?

Hayır canım ben zaten tüplerimi aldırmıştım. O yüzden gerek görmediler.
Sezeryana bağlı yapışıklık, sıvı birikmesi şüphesiyle embriyonun tutunmaması gibi bi olasılıkdan dolayı benden istedi Yücel Hoca .
“Şart koşmuyorum ama kafamız rahat olsun , çektirebiliyorsanız iyi olur . Keşke burda olsaydınız da en azından muayenizi yapabilseydim” dedi bana …

Çok şükür ki doğum yaptığım doktor alttan çok detaylı muayene yaptı da gerek olmadığını net bişekil de Yücel Hocaya not hazırladı ..

Samsun’da özellerin çoğu 15.000₺ +muayene
şaka gibi bir fiyat , fakülte hastanesinde çekimler milattan kalma görüntüye sahip olduğundan Memorial ona sıcak bakmıyor .

Şişli’de ki yönlendirdikleri Ecomar bile 6.000₺ ya
Hakikaten güç bitti yani ..

Sezeryana bağlı yapışıklık, sıvı birikmesi şüphesiyle embriyonun tutunmaması gibi bi olasılıkdan dolayı benden istedi Yücel Hoca .
“Şart koşmuyorum ama kafamız rahat olsun , çektirebiliyorsanız iyi olur . Keşke burda olsaydınız da en azından muayenizi yapabilseydim” dedi bana …

Çok şükür ki doğum yaptığım doktor alttan çok detaylı muayene yaptı da gerek olmadığını net bişekil de Yücel Hocaya not hazırladı ..

Samsun’da özellerin çoğu 15.000₺ +muayene
şaka gibi bir fiyat , fakülte hastanesinde çekimler milattan kalma görüntüye sahip olduğundan Memorial ona sıcak bakmıyor .

Şişli’de ki yönlendirdikleri Ecomar bile 6.000₺ ya
Hakikaten güç bitti yani ..
Evet bana da rahim filmini güncel istiyoruz demişlerdi ama tüpleri aldırdığını hatırlatınca gerek görmedi. Rahimi az çok ultrasonla görüyorlar zaten. Hatta bende küçük bir istmosel de vardı ama önemsiz dedi Yücel hoca. Nitekim çok şükür sorun da olmadı

Evet bana da rahim filmini güncel istiyoruz demişlerdi ama tüpleri aldırdığını hatırlatınca gerek görmedi. Rahimi az çok ultrasonla görüyorlar zaten. Hatta bende küçük bir istmosel de vardı ama önemsiz dedi Yücel hoca. Nitekim çok şükür sorun da olmadı
Selam canım senin ikinci bebiş mi geliyo

Erzurum'da özel bir hastanede cekilmistim.
Anladım canım bende devlet hastanesinde çekilmiştim 4 sene boyunca o filmin sonuçta normal yazan hsg raporuna bakıp benim tedavimi öyle yönlendirmişlerdi. Sende bi sıkıntı yok eşini değerlendircez dediler sürekli sürekli spermogram istediler değerler çok kötü olmamasına rağmen varikosel ameliyatı yaptılar. Tabi bu arada iki kez negatifte aldım. Artık daha iyi bir merkeze gidelim dedik ve gittiğim merkezdeki doktor o eski herkesin normal dediği rahim filmine normal değil dedi şok olmuştum çünkü çapa tıp fakültesi, bezmialem tıp fakültesi bir devlet hastanesi ve özel bir tüp bebek merkezindeki bütün profesör doktorlar filme normal demişti. Dr ultrasona alıp tüplerinde hidrosalpenks var dedi iyice bi şok oldum ki normalde tüpler ultrasonda görünmezmiş o kadar sıvı dolmuş. Hemen ecomarda tekrar çekildim sol tüpüm alındı sonra 3 ay geçti tekrar hsg istediler sağda şişmiş sağ tüpte alındı. Ve öyle tedaviye başladım hiç pozitif alamamıştım tüpleri aldırınca ilk pozitif haberi aldık. Sizdede illa öyle bişey vardır demek istemiyorum amacım sizi korkutmak değil yanlış anlamayın kendi tecrübemi paylaşmak istedim. Yıllardır bu sayfayı takipteyim benim hikayemi bilen bilir çok zor yollardan geçtim bende. Rabbim sizlerin zorlarını kolay eylesin💖

Bende istmosel vardı ve Rahim içi sıvı doluydu hsg transfer öncesi yücel hoca benden istemişti. Ameliyat oldum onun sonucuna göre. Sizdende mi istediler?
Ben 3,5 sene önce çektirmiştim Samsun fakültede ..
Yücel Hoca incelemişti sorun görmedi de çok şükür . Tedavimde olumlu sonuçlandı bi oğlum var şimdi 2 yaşında ..

Şimdi tekrar düşünüyoruz eşimle bi kardeşi olsun diye ..
Yücel hocayla geçen gün telefonda konuşmamızda “şart koşmuyorum ama çektirebilirseniz iyi olur , sezeryana bağlı yapışıklık , sıvı oluşumu embriyoyu etkiler . Keşke burda olsaydınız en azından ben muayene etmek isterdim” dedi ..

Samsun’da özel muayeneler,özel hastanelerin çoğu 15-18 bin arası . Bu vermek açıkcası çok geldi , doğum yaptığım kendi doktoruma alttan muayene oldum o da “bence gerek yok” deyip Yücel hocaya bi not metni yazdı .. Haber bekliyorum bakalım , eğer başlıyalım derse ay sonu adetimle kontrollere başlayacağım ..

Eklentiler

• IMG_3947.jpeg
    IMG_3947.jpeg
    45,9 KB · Görüntüleme: 27
Yücel Hoca incelemişti sorun görmedi de çok şükür . Tedavimde olumlu sonuçlandı bi oğlum var şimdi 2 yaşında ..

Yücel hocayla geçen gün telefonda konuşmamızda “şart koşmuyorum ama çektirebilirseniz iyi olur , sezeryana bağlı yapışıklık , sıvı oluşumu embriyoyu etkiler . Keşke burda olsaydınız en azından ben muayene etmek isterdim” dedi ..

Samsun’da özel muayeneler,özel hastanelerin çoğu 15-18 bin arası . Bu vermek açıkcası çok geldi , doğum yaptığım kendi doktoruma alttan muayene oldum o da “bence gerek yok” deyip Yücel hocaya bi not metni yazdı .. Haber bekliyorum bakalım , eğer başlıyalım derse ay sonu adetimle kontrollere başlayacağım ..
Çok şükür canım Bişey olmasında❤️mâşâAllah büyümüş kuzucuk erkekti değil mi ben rumuzumu değiştim unuttu herkes beni😁

Bu arada istmoseli her dr anlayamıyor yücel hocada 3.Muayenede farketti. Öncesinde ofis histereskopi de yapıldı yine farkedilmedi. Benim adet kanamalarım 13 günü buluyordu aslında onu araştırırken istmosel anlaşıldı. Baya tecrübe istiyor bunu görmek ya da benim şansım 5 sene boyınca çektim öyle hiç bi dr bi çözüm bulamamıştı.

X