Şişli memorial dr semra kahraman deneyimi

Hic oyle icinizi karartmayin, henuz yasiniz cok genc ve zaten saglikli embriyo da bulabilmissiniz. Simdi umutsuz hissetmeniz cok dogal ama henuz pes etme zamani degil sizin icin. Biz 8 tedavi gorduk, ama transferlerimiz basarili oldu, bizdeki sorun saglikli embriyo bulamamakti. Bakin siz sifir morfoloji ile 4 tane bulmussunuz, masallah ne guzel. Semra Hoca ile gorustunuz mu? Durumunuzu nasil degerlendirdi? Ben transferlerden once histereskopi yaptirmistim. Size uyguladilar mi?
Bizim de morfoloji sıfır sayı ve harekette problem yok. İlk transfer taze oldu ve tutmadı ama embriyolar 5. güne kadar geldi. Morfolojiden kaynaklı olabilir mi acaba ? Doktora göre problem yok ama morfoloji kısmı kafamı çok karıştırıyor. İnternette kaynak okuyorum sürekli.

Bizim de morfoloji sıfır sayı ve harekette problem yok. İlk transfer taze oldu ve tutmadı ama embriyolar 5. güne kadar geldi. Morfolojiden kaynaklı olabilir mi acaba ? Doktora göre problem yok ama morfoloji kısmı kafamı çok karıştırıyor. İnternette kaynak okuyorum sürekli.
Olabilir elbette, eger diger embriyolar da tutunmazsa bir sonraki denemede pgt ile ilerleyin. Yas faktoru de cok onemli onu da atlamayin, 35 uzeriyseniz de mutlaka pgt ile ilerleyin. Bir de yine tutunma olmazsa karyotip analizi (esinizde ve sizde kromozom sorunu var mi bunun tespiti icin), trombofili paneli (kan pihtilasmasi var mi anlasilmasi icin) yaptirabilirsiniz bir de tiroid vs gibi sorunlariniz var mi yok mu gormek icin bir endokrinologun gorusunu alabilirsiniz. Bunlarin yani sira rahimsel sorunlar var mi yok mu histereskopi ile de tespit edilebilir. Bu senaryolar elde kalan embriyolar da tutunmazsa degerlendirilebilir. Insallah guzel sonuclar elde edersiniz.

X