Sigara böreğini kızartamıyorum.yardım

Ben sarıp buzluga atıyorum , ihtiyacım oldukça çıkartıp kızartıyorum çıtır çıtır nefis oluyor :)

İçine koyduğun peynir yağlı olursa patlar, ya yağsız peynir kullan ya da lor peyniri..............

:smiley-cool:

tecrübeyle sabittir çok sıkı sıkı sararsan patlar şahsen ben güzel olsun diye sıkı sıkı sarardım hep patlardı. annem bigün a beceriksiz onlar öylemi sarılır azcık bol bol sar dedi. o gün bugün patlamıyor.
ama yumurtada iyi fikir.

ben de çok sıkı sararım böle ince görünsün isterim... demek birz daha bol sarmak gerekiooo

Mavi ay;

Fırında bir kez denemiştim ama kuru oldu:çok üzgünüm:
İçinede sıvı yağı fırça ile hafifçe sürdüm, yumurta sürdüm be fırına koydum ama güzel olmadı.
Bazıları banyolu börek diyorlar ıslatıptamı yapsam acaba?
:eek:

canım süt ve sıvı yağ karışımından süreceksin..Karışımı hazırlarken süt ve yağ eşit miktarda olacak..Ve karışımı yufkanın her tarafına bolca sür malzemeyi koy sardıkdan sonra yumurta sarısı
ben bu şekilde yapıyorum ve yumuşak oluyor kurumuyor canım

Benim sigara böreklerimde hep patlayıp orama burama sıçrıyordu. Her seferinde bir yerlerimi yakıyordum. Ve çıkardıktan sonra böreklerin üstü tamamen peynir kızartması oluyodu. Peynir içinden çok dışında var valla.hihoyyythihoyyyt Sıkı sarıyor olabilirim bende bi deneyim bakalım gevşek sarayım biraz. Haber veririm. Teşekkürler

al bendende o kadar... :) bende gevsek sardıgımı dusunuyorum patlamalar yuzunden :)

peynir yağlı olduğu zaman içinde eriyip dışına çıkıyor bir de yağda patlıyor onun için lor peynirle az yağlı peynir karıştırılırsa patlamıyor birde yumurta 'yı ilk defa duydum kesinlikle deniyeceğim değişik olur herhalde

X