Sigara böreğini kızartamıyorum.yardım

deniz__el

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
25
0
arkadaşlar bu sigara böreğini nası sarıyosunuz, nası kızartıyosunuz fisfisfis ....kızartırken içindeki peynirler patlıyor.her tarafımı yakıyorum. deneyimsz biri olarak sizden yardım bekliyorum

yufkayı üçgen şeklinde kesiyosun
geniş olan yere peyniri koyuyosun ve kenerlarından (enden) içeri doğru peynirin üstüne eccük katlıyosun (peynir dışarı çıkmasın diye)
sonra boyuna doğru sarıyosun(yukarıdan aşağı) kalan ucunuda eccük suya batırıp yapıştırıyosun

bilmem anlatabilddimmi benneyaptımki

ben bide yapıp buzluğa atıyorum donduktan sonra kızartıyorum ozaman hiç yağ emmiyo ve çıtır çıtır oluyo

ilona nın dediği gibi cnım yapımını anlatmış

üçgen olacak yani yuyakı 8 e bölebilirsin
3 gen kenarlı parçanın geniş tarafına malzemeni koy, her iki yandan kenarlarını biraz içe doğru al ki malzemen dışarı dökülmesin sonra sar ucunu ısla yapıştır..
Bol yağda kızart

Bide ben sigara böreğini direk fırına atıyorum çok güzel oluyo hem daha az yağsı oluyo ölede güzzell

Aferin İloşŞeniz
Emeklerimi boşa çıkarmıyon yevrum,ne güzel anlatmışsın öğrettiklerimi:icecream:

ilona nın dediği gibi cnım yapımını anlatmış

üçgen olacak yani yuyakı 8 e bölebilirsin
3 gen kenarlı parçanın geniş tarafına malzemeni koy, her iki yandan kenarlarını biraz içe doğru al ki malzemen dışarı dökülmesin sonra sar ucunu ısla yapıştır..
Bol yağda kızart

Bide ben sigara böreğini direk fırına atıyorum çok güzel oluyo hem daha az yağsı oluyo ölede güzzell

kenarlarını biaz içe doğru alınca daha da patlıyo peynirler.böyle yaıyorum aslında ama anlamıyorum neden patlıyor. peynir cinsinden mi acaba dicem ama... benneyaptımki

Bende aynı şekilde hazırıyorum. Buzluğa atıyorum. İhtiyacım olunca çıkarıp azıcık ıslatıyorum. Ama ben yağda değil fırında pişiriyorum. Bu senin için daha rahat olur bence

Işte size bir püf nokta:eğer maydonozlu peynirli içinize 1 tane yumurta kirarsaniz böreğiniz patlamadan taşmadan ve de çok lezzetli bi şekilde kizarir :))

bende sıgara boreklerımı sarıp dondurucuya atıyorum ama benım boreklerım hamur oluyo ıyı pısmıyo bu konuda bana yardımcı olurmusunuz acaba cok az yagda kızartıyorum dıyemı ole oluyo

tecrübeyle sabittir çok sıkı sıkı sararsan patlar şahsen ben güzel olsun diye sıkı sıkı sarardım hep patlardı. annem bigün a beceriksiz onlar öylemi sarılır azcık bol bol sar dedi. o gün bugün patlamıyor.
ama yumurtada iyi fikir.

tecrübeyle sabittir çok sıkı sıkı sararsan patlar şahsen ben güzel olsun diye sıkı sıkı sarardım hep patlardı. annem bigün a beceriksiz onlar öylemi sarılır azcık bol bol sar dedi. o gün bugün patlamıyor.
ama yumurtada iyi fikir.

biraz gevşek sarıp içinede yumurta kırınca aynen aşçı elinden çıkmış gibi oluyo :eek:

Benimkilerde patlama çatlama olmuyor ama, kızartamıyorum nedense hoşuma gitmiyor, ya sarı oluyor börek yada kapkara oluyor :KK43:
Şöyle kahvaltı salonlarındakiler gibi olmuyor, az yağda kızarttığım için miki?
Çok yağ koysamda o yağı atmak zorunda kalıcam, birdaha kullanamam, 2 kuruşluk sigara böreği için 2 bardak yağ telef olacak.

kenarlarını biaz içe doğru alınca daha da patlıyo peynirler.böyle yaıyorum aslında ama anlamıyorum neden patlıyor. peynir cinsinden mi acaba dicem ama... benneyaptımki

canım acaba sen içini olması gerekenden fazlamı koyuyorsunda patlıyo..Büyük ihtimalle ondandır..

kızlar bırde peynırı koymadan yufkanın ıcıne yag sut karısımı bısey suruyomuyuz yoksa kuru yufkaya dırek peynırmı koyuyoruz

Benimkilerde patlama çatlama olmuyor ama, kızartamıyorum nedense hoşuma gitmiyor, ya sarı oluyor börek yada kapkara oluyor :KK43:
Şöyle kahvaltı salonlarındakiler gibi olmuyor, az yağda kızarttığım için miki?
Çok yağ koysamda o yağı atmak zorunda kalıcam, birdaha kullanamam, 2 kuruşluk sigara böreği için 2 bardak yağ telef olacak.

canım ben sigara böreğini fırına atıyorum ne yağ derdi ne bişey hem kalorisi daha düşük olmuş oluyo az zararsızz tavsiye ederim canımm

kızlar bırde peynırı koymadan yufkanın ıcıne yag sut karısımı bısey suruyomuyuz yoksa kuru yufkaya dırek peynırmı koyuyoruz

ipekcim fırında yaptığım zaman ben içine süt ve yağ dan oluşan karışımdan her tarafına iyice sürüyorum tatlımm
üstünede yumurta sarısı çok güzel oluyo çıtır çıtır

canım ben sigara böreğini fırına atıyorum ne yağ derdi ne bişey hem kalorisi daha düşük olmuş oluyo az zararsızz tavsiye ederim canımm

Mavi ay;

Fırında bir kez denemiştim ama kuru oldu:çok üzgünüm:
İçinede sıvı yağı fırça ile hafifçe sürdüm, yumurta sürdüm be fırına koydum ama güzel olmadı.
Bazıları banyolu börek diyorlar ıslatıptamı yapsam acaba?
:eek:

Hazırladığınız sigara böreğinizi önce yumurtaya ,sonra galeta ununa bulayarak kızartmayı deneyin.Sonuçtan memnun kalacaksınız.a.s

X