Sevgiliyle aynı evde yaşamak..İyiMi-KötüMü?

Ailenden aldığın terbiyeyi, ahlakını bilemem ama bu beraber yaşama durumu bana çok ters, benim aldığım aile terbiyesi en önemlisi benim kişiliğim bunu kaldırmaz, sen de kendini aileni ne olduğunu ve ne yapmak istediğini iyice ölç tart ona göre karar ver...
ben çok kızıyorum ayrıca bunu yapanlara sordun diye söylüyorum: madem beraber yaşayacaksınız bi imza atıp evlenin, yok işlerini toparlayıp eşya alacakmış falan falan bunlar hikaye aile kavramı diye bişey var siz aile olmadan aileymişsiniz gibi uygunsuz bir şekilde yaşamaya kalkıyorsunuz düşünsenize toplumun herkesiminin böyle düşündüğünü herkes birkaç kişiyle bi denesin olmadı öbürüyle ki televizyonlar bu şekilde yaşayan ünlülerle dolu hergün bunları görüyoruz onlara özenip bu hale gelme bence..
sert konuşmamaya dikkat ettim ama fikirlerimi söylemek durumundayım bunlar beni ben yapan düşünceler ,,,,,,,tabiki sen bilirsin..

canım ben ailemi tanıdığım için ailemden destek almıyorum dedim.yani daha konuşmadım ailemle onlara ters gelicek bir durum bu.babama söleyemem asla ama annemle konuşucam.en azından onun bilmesi benim için önemli.çelişkili diye eleştirmişsin.eleştireye her zaman açığım ama baktım çelişkili konuştuğum bir yazı bulamadım.evet kıskancım ama onun peşinden gitme gibi onu denetlemek gibi bir niyetim yok.bizim hayalimiz o neydeyse bende orda olmak çünkü çok uzun hasretler çektik ben onu 15 ay bekledim askere gitti geldi.ne bilim öle işte..

sevgilim beni aldatırmı konusunu tekrar açıklim istersen.ben güveniyorum ama genelleme yaptım ve kendimden örnek verdim
ev konusuna gelincede ben burdaki yazılanlara göre hareket edicem demedim ki canım.fikir alıyorum sadece.dedim ya annemle konuşucam diye.burası kadınların paylaşım alanı bende böyle bir konuşu paylaşıp konuşmak istedim...

gökçecim Bana Göre çelişkii Sana Göre Olmayabilir Ben Düşüncelerimi Yazmak Istedim Sadece...ve Tatlim Bende Asker Yolu Bekledim Ve Bende 3 Sene Boyunca Hala Bekliyorum Sevdiğim Adami Yani Ozaman Bende Kalkip Ayni Evde Yaşim Olucak Işmi Bu Mantikla Yola çikma.... Ayrica Demişsinki Babama Asla Söyleyemem En Azindan Annem Bilsin Demişssin Peki Baban Nerde Bu Kiz Derse Ne Dicekler?? Ayrica Karşi Tarafin Ailesi Nasil Bakicak Bu Duruma??

Gökçe bence sen ne yapman gerektiğini gerçekten bilmiyosun buraya konuyu açıyorsan eleştirilere de açık olmalı ve fikir almak istediğin için gereken yorumları göz önünde bulundurmalısın.!sengözlerimebaksanab

Aileniz varken nasıl beraber yaşayacaksınız anlamadım?Babanız akşam eve geldiğinde ''Kızım nerde?''demeyecek mi?Anneniz cevap olarak ''Sevgilisi ile mi yaşıyor .'' diyecek?...:1closedeyes: İsteyen istediğini yapar kimseyi kalkıp yargılayamam bu konuda,ama ben asla yaşamam.7 yılı dolduracak bir birlikteliğim var daha aklımızın ucundan geçmedi birlikte yaşama fikri.

canım yapmak istediğin birey olarak sana dogru gelebilir ama ailene bunu ne kadar kabul ettirebilirsin
ben şahsen kendi düşüncem ne olursa olsun asla aileme ters bir şey yapmam
beni yetiştiren seven ve cok sevdiğim ailemin nesıl bir cevrede yaşadıgını düşüncelerini inanclarını cok iyi biliyorum
onlar benim için cok önemli onları üzücek bir şey bu yüzden yapmadım yapmamda
yaşadığın toplumun ve ailenin bazı degerleri varsa bazen sen dogru bulmasan da uyarsın uymak zorunda oldugundan degil aileni cok sevdiğinden
umarım anlamışsındır beni

neyse her düşünceye saygım var.ben birey olarak bir fikir sundum daha yapmadım eger yaparsam bir gün paylaşırım sizinle..

Aynı sehirlerde yasıcaksınız fakat ikinizde ayrı evlerde kalcaksınız diyelim nolcak bu sefer ya o senin evden cıkmıcak yada sen onun böyle bir sürü örnek gördüm beraber yiyip içiyolar yatıp kalkıyolar ama güya ayrı evlerde kalıyolar.Dısarıya göstermelik ayrı evleri var ama beraber yasayan evli insanlardan hiç bir farkları yok.Böyle bir durumda ne kimseyi nede kendinizi kandırmaya gerek yok eger gercekten eminsen dogru insan olduguna gercekten inanıyorsan aynı evde kalmanda bi sakınca görmüyorum ben.Ama erkek arkadsının zihniyeti aile yapısı cok önemli bu durumda.

tabiki öyle demicek annem :)))
ben başka bir şehre taşınıcam iş için ozaman sorun olucağını zannetmiyorum

Herkesin yasam bicimi farkli oldugu icin, senin
yasam tarzini da bilmedigim icin birlikte yasa yada
yasama diyemem...
Ama bana ters bi durum ben olsam yapmazdim...

nihayet benimle aynı düşüncede bir arkadaş çıktı :)

kendimi sizin yerinize koyup,
düşünüyorum da..
erkek arkadaşımla yaşamak üzere evden ayrılıyorum..
ayrılıyorum diyorum çünkü babama söyleyemiyorum çünkü müsade etmiyor..
üstelik erkek arkadaşıma pek güvenmiyorum..
beni aldatabilir gibime geliyor..
ama ilişkimizde uzun zamandan beri süregeliyor..
hmm,peki neden evlenmiyorum ?
zaten bir evde ortak maddi şartlarda üstelik kim ne derse desin belirli bir cinsel tecrübe yaşayarak yaşanacak bir ilişkinin,evliliğe götürmeyen yolu nedir?
madem aynı evde kalınacak kadar saygın bir ilişki,evlenin öyleyse..
bunun meşru yolu budur bence..

ahh ahh aynı evde yaşamak bunu önce ailene sor birde bakalım onların tepkisi ne olacak.. birde kendi geleceğini düşün.. bu adamla evlenemedin ilede evlendiğin adam bu sorun yaparsa nasıl bir acıklama yapacaksın.. neden elimizdeki herseyi tüketmek çaba gösteriyoruzki anlamıyorum düşüncen bence saçma yasın genc yapacakların sorumluluk ister iyi düşün

bir kaç düzeltme yapim erkek arkadaşıma güveniyorum (keşke öyle bir başlık açmasaydım,yalnış anlaşıldım) evlenmeyi çok istiyorum ama bie işe girip para biriktirmemiz lazım canım.hepsi bu..

madem evlenmeyi çok istiyorsun ama para biriktirmen lazım o zaman ya çalışıp para biriktir telli duvaklı zamanı gelince evlen yada çok acelen varsa evlen eşyalarını yavaş yavaş alırsın.. beraber yaşadıktan sonra gelinliği giymenin ne anlamı kalacak millete göstermelik olmakdan başka..

öylemi diyosunuz .ne bilim eğer o olmazsa başkası olursa diye bi seçenek tanımıyorum.hadi oldu diyelim bunu sorun yaratacak biriyle arkadaşlık etmem..

öylemi diyosunuz .ne bilim eğer o olmazsa başkası olursa diye bi seçenek tanımıyorum.hadi oldu diyelim bunu sorun yaratacak biriyle arkadaşlık etmem..

valla canım hayat ne gösterir hiç bilinmez. bu kadar kendini ona bağlama. burda bi arkadaş yazmıştı kim hatırlamıyorum ama söz aynen şöyleydi onunla birlikeyken mutlu olduğunz kadar kendinizi de onsuz bi hayatın varlığına hazırlayın diye. bizim ilişkimiz bitmez diyen nice insanlar gördüm şimdi birbirlerinin suratına bakmıyorlar. inşşaallah siz mutlu mesut ömrünüzün sonuna kadar devam edersiniz ama yine de hayat bu...

Ben en çok para biriktirme kısmına takıldım..Şimdi siz zaten yeni bir şehirde yeni bir ev açıp içinde beraber yaşayacaksınız yanlış anlmadıysam.. Zaten o eve temel ihtiyaç olan eşyalar alınacak.Eeee evlenirken de yeni ev kurarken de bunlar alınıyor..kafamçokkarıştı
Yani zaten siz masraf yapacaksınız beraber yaşayacağınız eve.
Sadece nikahınız eksik olarak yaşayacaksınız..:sm_confused:
Herhalde beraber yaşıyoruz,nasıl olsa evli değiliz diye,çamaşır makinası,tv,koltuk almayacak değilsiniz...Eeee birlikte yaşamak için bunlar alınacağına göre nikah yapmak için ne parası biriktirdiğinizi anlamadım..:uhm:
Kaçırdığım bir konu varsa kusura bakmayın..Belki daha önce sorulmuş ve tarafınızdan açıklanmıştır..yerimseniben

valla gökçecim al benim düşüncem bu yukardada okudun ve ekliyorumda " ben istemem ...beğendiyse alsın annecini gelsin istesinn kahvesi yapılsın yüzüğü takılsın sandığı taşınsın telli duvaklı ...biz böyle gördük büyüklerimizden okuruzda kariyerde yaparız düğünde isteriz.".

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…