Sevgiliyle aynı evde yaşamak..İyiMi-KötüMü?

iyi de aileler zaten pek sıcak bakmıyomuş olaya, hadi aynı eve çıktılar habersiz diyelim hiç mi aileleri gelmeyecek ziyarete???

Ben en çok para biriktirme kısmına takıldım..Şimdi siz zaten yeni bir şehirde yeni bir ev açıp içinde beraber yaşayacaksınız yanlış anlmadıysam.. Zaten o eve temel ihtiyaç olan eşyalar alınacak.Eeee evlenirken de yeni ev kurarken de bunlar alınıyor..kafamçokkarıştı
Yani zaten siz masraf yapacaksınız beraber yaşayacağınız eve.
Sadece nikahınız eksik olarak yaşayacaksınız..:sm_confused:
Herhalde beraber yaşıyoruz,nasıl olsa evli değiliz diye,çamaşır makinası,tv,koltuk almayacak değilsiniz...Eeee birlikte yaşamak için bunlar alınacağına göre nikah yapmak için ne parası biriktirdiğinizi anlamadım..:uhm:
Kaçırdığım bir konu varsa kusura bakmayın..Belki daha önce sorulmuş ve tarafınızdan açıklanmıştır..yerimseniben

iyi de ben şunu anlamadım..şimdi sizin henüz evlenecek durumunuz olmayabilir,para kazanıp kendinize iyi bir hayat kurmak istiyor olabilirsiniz..aynı şehirlerde yaşayacaksınız ve ayrı ayrı kalacaksınız..açıkçası ciddi bi ilişki çerçevesinde bu bana saçma geldi..neden arkadaşlar aynı evde yaşamak için illa evli olmak mı gerekli..durumları yoktur,kendilerine iyi bir hayat hazırlıyorlardır neden evlensinler ki?neden millet ne der aman şu ne söyler diye geleceklerini kurmadan hurra bir evlilik yapsınlar ki?eğer ilişki ciddi boyuta ulaşmışsa neden bu gibi şeylere ihtiyaç duyulsun?paşa paşa aynı eve çıkarlar madem arada aşk var sevgi var güven var kısacası ciddi bir beraberlik var hayatlarını kazanıp imza atmaya bakarlar..neden ezbere yaşansın bu gibi baskılardan dolayı?ayrıca oldu ayrıldılar,bunlar çok doğal şeyler çok ciddi ilişkiler bile bitebiliyor..medeni bir şekilde anlaşamayıp bitirdiler bu ilişkiyi..bu durumda neden kadın kötü durumda olsun ki??bu zihniyetleri anlayamıyorum..

Şimdi Su Perisi; ben sana katılıyorum,çevremde o kadar çok beraber yaşayan insan var ki.. Belki o yüzden bana çok ilginç ya da olmayacak iş gelmiyor.. Ama onlar maddiyattan değil tamamen keyfi olarak aynı evde yaşıyorlar..:icecream:
İşte bu yüzden yukarıdaki sorumu sordum,yoksa isteyen arzu ettiği kişi ile beraber yaşasın ömür boyu hiç evlenmeden yani.. Beni bağlamaz.. Benim takıldığım konu farklı anlatabildim mi?yerimseniben

su perisi teşekkürler yorumun için diğer arkadaşlarada teşekkür ederim.biz evlenceğimiz zaman herşeyin en güzeli olsun istiyoruz şu andada bu mümkün değil zaten eve eşya olarakta çok lazım ve ikinci el eşya almayı düşünüyoruz.pat diye evlenirsek üzülürüz o zaman.o yüzden bekliyoruz evlenmeyi..

iyi de aileler zaten pek sıcak bakmıyomuş olaya, hadi aynı eve çıktılar habersiz diyelim hiç mi aileleri gelmeyecek ziyarete???

orasını hallederiz benim bi tanıdığım annesi eve gelceğini duyunca kardeşinin evine geçiyordu..

aynı evde nikah olmadan yaşamak;sorumluluk almak istemeyen,ama çamaşırı bulaşığı yıkansın,yemeği yapılsın,yatağında eğlencesi olsun isteyen erkeklerin başvurduğu bir sözde medeniyet göstergesi.
bu yalana inanan kızlarda malesef bu şekilde davranırsak aşk sonsuza dek sürer yalanının saf birer takipçileri.
çok beğendiyse alsın annesini babasını bi zahmet istesin.:1closedeyes:
öyle kolay lokma olmayın kızlar.sengözlerimebaksanab

laalecim ben anlıyorum senin dediğini..yorumunu da 3 kere okudum ki yanlış anlayıp yanlış bi yorum yapmamak için..yerimsenibenama ben de diyorum ki haklısın evet eşyalar alınacak ama yeni evli insanların aldığı eşyalarla bir mi olucak bu eşyalar..yani şöyle ki insanlar evlenirken herşeyleri tam olsun ister;örneğin aynı evde geçici bir süre yaşanacaksa 37 ekran bi tv yeter ama evlilikte herşey tam tekmil olsun istenir..bunun için çok çalışıp para kazanmak gerekir..ileriye yöneli,k de yatırım yapmak gerekir..yani şuanda çıkıcakları evde bi mini buzdolabı bi 37 ekran tv bi çekyat yeter..ama evlilik de böyle olmaz ki...:1no2:

hislerime tercüman oluyorsun teşekkürler..

bir kaç düzeltme yapim erkek arkadaşıma güveniyorum (keşke öyle bir başlık açmasaydım,yalnış anlaşıldım) evlenmeyi çok istiyorum ama bie işe girip para biriktirmemiz lazım canım.hepsi bu..

evlilik için para biriktirme kısmına katılıyorum gökçe ..
çünkü bende henüz maddi güvenceler tam oturmadığı için evlilik işine girişmiyorum tam istediğimiz seviyeye ulaşmadığımız için..
insan elbett evlenince herşeyin en güzeli olsun istiyor..

ama şu var senin bahsettiğin yaşam tarzında tek eksik olan nikah ve dolayısıyla çocuk!
yani birlikte uyanıyorsunuz işe gidiyorsunuz,akşam eve gelip tv izliyorsunuz,cinsel hayatınızı bilemem ama belki cinsel beraberlik yaşıyorsunuz..
bunlar sıradan evli bir çiftin hayatı..

bütün bunlaır yaşayıp paramız yok evlenemiyoruz ama demek pek mantıklı değil..
birbirnizi gerçekten seviyor ve birarada olmak istiyorsanız..
çalışın uğraşın birlikte evinizi dizin yine birlikte yaşayın..
ama birbirinize duyduğunuz saygıyı evlenerek sosyal hayatta belirginleştirin..

yani bir arkadaş demiş ki işte beraber yaşarken 37 ekran tv alınır evlenirken başka.. anlıyorum ama bu cümle dahi beraber yaşamanın daha ciddiyetsiz bişey olduğunu ima etmiyor mu?

erkek arkadaşım bana beraber yaşayalım mı dese?
beni evliliğe layık görmediğini düşünürüm ama bana artık sensiz yaşamak istemiyorum ama hayat standartlarımız da istediğin gibi olmayacak evlenir misin dese evet derim!!

bence erke arkadaşın ve biras da sen sorumluluktan kaçıyorsunuz..

gökçe ,burada seni eleştiren insanlara bir de şu gözle bak!

bu insanlar birlikte yaşama durumunun bayana zarar verdiğini düşünüyorlar..

haklılarda.. birlikte yaşamak erkeğin kolaya kaçması durumu..

gökçe evlilik illa ki namusu koruyan bir kurum değildir.. başka başka türlü türlü kutsallıkları var.. kadına -erkeğe kattığı değerler sorumluluklar var.. zaman zaman insan yanındaki kişi ben erkek arkadaşım olarak düşünüyorum eşin olsun istiyorsun,tekelime girsin ,aynı yatağa gireyim diye değil.. sadece senin gözündeki kıymeti öylesine artıyor..

diyelim ki 3 sene birlikte yaşadınız,herşey harikaa gidiyor?

bu adam seninle neden evlensin gökçe?

ben herkesin hayatına saygı duyarım ama kadınların kendileri mağdur edecek şeyleri göz göre göre yapmalarına asla!

evliliğe yaşanacak bir şey bırakılmalı bence yoksa evliliğin ne tadı kalır :kahve:

ben yazılanların hepsini okuyamadım ama fikrim bence yapmayın evli olmadığınız için birbirinize karşı tavrınız farklı olacak yani evli gibi olacaksınız ama evlilik sorumluluğu yok birbirinizi yıpratırsınız sadece ve sonuç hüsran olur insan evli iken pek çok şeyi görmüyor umursamıyor her şeye çok taksan evlilik yürümez alttan alıyor ama siz evli olmayınca en ufak bir şeyde ya bizi bağlayan ne var çek git tavrına gireceksiniz eninde sonunda bu olacak

bir vakitten sonra sıkılır mısınız yoksa daha mı iyi olur?
bunu sizden iyi kim bilebilir,
ne hissediyorsunuz sevgilinize karşı iyi düşünün derim
bazı şeylerin geri dönüşü yoktur,
ilişkiniz iyi değilse beraber yaşamanız hiç bir şeyi değiştirmez,

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.söylediklerinizi dikkate alıcam.evlilikte yaşayacağımız şeyleri şimdi yaşamak yani evlenmeden yaşamak bana daha mantıklı geliyor.evlilik aşkı öldürüyor derler ya hani ben onu destekliyorum.bir vakitten sonra monotonlaşıyor(tabi her ilişkide değil)ama evli değilken mesala kafanız bişeye bozuldumu kapıyı çarpıp giderim ama evlikte olunca bu durum evlilik yıpranır bana göre.mesela tartıştık evleri ayırırım istediğim zaman özler sonra yine birleşiriz gibi.ama evliyken sadece sizin aranızda kalmıyo tartışma helede büyükse bütün aile duyuyo eninde sonunda.yani evlenip boşanmaktansa böyle evliliği bir nebze tanımak anlamak olmazsa ayrılmak bana daha mantıklı geliyor..

iyi de ben şunu anlamadım..şimdi sizin henüz evlenecek durumunuz olmayabilir,para kazanıp kendinize iyi bir hayat kurmak istiyor olabilirsiniz..aynı şehirlerde yaşayacaksınız ve ayrı ayrı kalacaksınız..açıkçası ciddi bi ilişki çerçevesinde bu bana saçma geldi..neden arkadaşlar aynı evde yaşamak için illa evli olmak mı gerekli..durumları yoktur,kendilerine iyi bir hayat hazırlıyorlardır neden evlensinler ki?neden millet ne der aman şu ne söyler diye geleceklerini kurmadan hurra bir evlilik yapsınlar ki?eğer ilişki ciddi boyuta ulaşmışsa neden bu gibi şeylere ihtiyaç duyulsun?paşa paşa aynı eve çıkarlar madem arada aşk var sevgi var güven var kısacası ciddi bir beraberlik var hayatlarını kazanıp imza atmaya bakarlar..neden ezbere yaşansın bu gibi baskılardan dolayı?ayrıca oldu ayrıldılar,bunlar çok doğal şeyler çok ciddi ilişkiler bile bitebiliyor..medeni bir şekilde anlaşamayıp bitirdiler bu ilişkiyi..bu durumda neden kadın kötü durumda olsun ki??bu zihniyetleri anlayamıyorum..

Bu ailesini kandırma hakkını ona veriyor mu? hanımefendi..
bu sizin söyledikleriniz medeniyetten mi ileri geliyor bilmiyorum ama
bu değer yargılarına ne kadar da uzakmışım bunu anladım
Bu arada sorduğunuz için cevaplıyorum aynı evde yaşamak tabiki de evliliği gerektirir
Ne dinimiz ne sosyal çevremiz nede ahlaki değerlerimiz bunun
doğruluğunu kabul etmezken belli bir çevrenin bunu doğru
gibi insanlara empoze etmesi oldukça ilginç ve garip CADIARZU
Aşk sevgi ve güven varsa hele ki güven varsa neden evlenmesinler ki CADIARZU
Evlenmek nedir iki insanın hayatlarını aşklarını sevgilerini bir yuvada birleştirmesi bunuda meşru yollardan yapması demektir
yani nikah olmadan aynı evde yaşayanlar bunları gayrimeşru yollardan yaşayacaklar
kime göre gayrimeşru bana göre şakkıdı
Bi de kim ne der diye değil benim sol tarafım ne der+Din ne der+Ailem ne der

Bunların hepsini sorduğunuz için yazdım polemik için değil a.s.

"yani bir arkadaş demiş ki işte beraber yaşarken 37 ekran tv alınır evlenirken başka.. anlıyorum ama bu cümle dahi beraber yaşamanın daha ciddiyetsiz bişey olduğunu ima etmiyor mu?"

hayır ciddiyetsiz bir durum olduğunu ima etmiyor elbette..bu cümle tamamen evliliğe adım atmak için çabalamakta olan insanların birlikte birşeylere göğüs germeleri ve bu ciddi ilişkiyi imzayla noktalamak için istedikleri hayatı tırnaklarıyla kazıdıkları anlamına geliyor..

işte ben bu göğüs germenin,çabalamanın,tırnaklarıyla kazımanın birlikte yaşarak olamayacağına ,bu durumun bayan her türlü zarar verdiğine inanıyorum..

bu işin saygınlığı yok...

buna maddi unsurları alet etmenin alemi yok!

ben sevgilimle beraber yaşamak istiyorum,çünkü sevgilim benimle evlenmiyor demek var dürüstçe ..

birde işte istediğimiz tüm maddi şartlara ulaşmak için birlikte yaşıyoruz demek var..

ikincisi gerçekçi olamaz.. birbirindne ayrı duramayacak kadar yakın olmak isteyen ve birlikte yaşayan bir çift nikah kıysa ne olur???

ne fark eder onlar için ,hiçbişey ...

bir imza sadece...

ama erkek o imzayı atmaz,atsa zaten beraber yaşanmaz..

kadın aşikar bir şekilde farkedilmeden mağdur oluyor..

benim canımı sıkan nokta bu!​

güven varsa neden evlenmesinler mi:uhm: o zaman tek odalı bir ev tutup tabaklarına güveni koyup yerler iyi fikir:1closedeyes:
amacım polemik yaratmak değil demişsiniz ama üslubunuz bunu çok da doğrulamıyor hanımefendi kendi doğrularınızla yaşamaya devam edin ve diğer insanların doğrularını değiştirmeye çalışmayın..ben de evlilik olması taraftarıyım ama durumlar elverişli değilse de ciddi bir ilişki de ileride kocanız olacak adam canavar değil ya aynı evde yaşanması sorun değil dedim..siz de benim gibi bence yorumları 3 kere okuyup yorum yapmayı deneyin...

üslubumda hiç de negatif bir söz veya kelime yoktu
insan nasıl bakarsa öyle görür ya sanırım bu durumda o :1closedeyes:

işte ben bu göğüs germenin,çabalamanın,tırnaklarıyla kazımanın birlikte yaşarak olamayacağına ,bu durumun bayan her türlü zarar verdiğine inanıyorum..

bu işin saygınlığı yok...

buna maddi unsurları alet etmenin alemi yok!

ben sevgilimle beraber yaşamak istiyorum,çünkü sevgilim benimle evlenmiyor demek var dürüstçe ..

birde işte istediğimiz tüm maddi şartlara ulaşmak için birlikte yaşıyoruz demek var..

ikincisi gerçekçi olamaz.. birbirindne ayrı duramayacak kadar yakın olmak isteyen ve birlikte yaşayan bir çift nikah kıysa ne olur???

ne fark eder onlar için ,hiçbişey ...

bir imza sadece...

ama erkek o imzayı atmaz,atsa zaten beraber yaşanmaz..

kadın aşikar bir şekilde farkedilmeden mağdur oluyor..

benim canımı sıkan nokta bu!​

bir imza demişsiniz evlilik bir imzamı yani.ben hayatımda bir kere evlendimide 4/4 lük evlenmek istiyorum ve mağdur durumda da değilim.erkek arkadaşım bende evlenmek istiyoruz onun istememesi gibi bir durum söz konusu dahi değil.bence mantıklı davranıyoruz para olmadan nasıl evlenelim ?

gayet normal eger aılelerde karsı cıkmıyolarsa neden olmasın,
ıyıde bı evlılık provası olmus olur:)

gayet normal eger aılelerde karsı cıkmıyolarsa neden olmasın,
ıyıde bı evlılık provası olmus olur:)

teşekkürler canım benim gibi düşünen 3, cü kişisin genelde karşı çıkıyor arkadaşlar.ilerleyen saatlerde bakalım durum ne olucak.

bir imza demişsiniz evlilik bir imzamı yani.ben hayatımda bir kere evlendimide 4/4 lük evlenmek istiyorum ve mağdur durumda da değilim.erkek arkadaşım bende evlenmek istiyoruz onun istememesi gibi bir durum söz konusu dahi değil.bence mantıklı davranıyoruz para olmadan nasıl evlenelim ?

Siz zaten kendinizi mağdur hissetmiyorsanız sorun yok bence..
Hele ki sıkıldım,kavga ettim,küstüm evleri ayıralım, özledim barışalım cümleleri tamamen acıdır bana göre..Diyorum ya çok arkadaşım bu durumu yaşadı,aynı cümleleri kurdular hep..:sm_confused:
Hangimiz dört dörtlük evlendik ki.. Varsın televizyonum 37 ekran olsun,iki kanepem olsun ama içim rahat olsun..:smiley-cool:
Tüm aileniz biliyordur,sizin için normaldir,bize hiç laf düşmez. Ama babanızından gizli olması içimi acıttı hep.. Adam kızım çalışıyor,ayakları üzerinde duruyor diye düşünürken arkasından çevrilen dolaplardan hep habersiz yaşayacak.. Ne acı; anamız babamız hak etmiyor bu kadarını bence..benneyaptımki

lalecim haklı olabilirsin tabi ama şimdi herkesin bir hayat standartı var.bende istemem böyle olmasını ama babama kalırsa benim sevgilim de olmıcak.ozaman sevgilimde mi olmasın.

X