Sevgilimle tatile gitmeye karar verdik aileme nasıl söylesem ?

Cevap vermeyeceğim. Nasıl olsa lince başladınız ve asla ne demek istediğimi anlamaya çalışmayacaksınız. İyi günler

Alıntı yapmayı bilmiuorum ama ben düşünüyorum. Oğlum bebek daha ama yüzüne baktıkça aklıma gelir. Adam olmayı öğretebilcekmiyim, bir kızın günahına girmemesini nasıl sağlarım diye. Bir de rtık şu imam hatipleri karşıtırmasanız ne güzrl olur. Bir insan dindarım deyince dindar olmuyor malesef.dini onlar da temsil etmiyor. Din malesef ki şu zaman da kimseyi ahlaklı yapmıyor. Halbuki yapması lazım değil mi. Bu da dinin değil biz insan yetiştirenlerin sorumszuluğu. Konu sahibi anlıyorum çok heyecanlı güzel geliyor şimdi sana bu tatil ama, ailenin evinde yaşarken onların kaldıramayacağı bir durum için de olmak, bunu da onlara yalan söyleyerek yapmak çok da kulağa hoş gelmiyor.böyle şeyler bir şekilde ortaya çıkıyor ve onarılmayacak şekilde gğvensizliğe sebep oluyor. Ha bir de çok ahlaklı yurdum erkeği bunu bilirse yeri geldiğinde kullanmaktan sa çekinmiyor. Tüm ihtimalleri gözet öyle hareket et. Senin iyiliğin için.

Yok artik
Kendinize nasil yakistiriyorsunuz bunu?
Koskoca kadin hala yalan soyleyerek is yapiyor, liseli kiz gibi.
Ben kendime karsi bu kadar saygimi kaybedemezdim. Bari acik acik yazmasaydiniz. Sizi ornek alacak genc kizlar var burada.
Canım bende 32 yasindayim ama inan bende soyleyemedim. Cunki ailelerin gözünde hala küçük kız gibisin ve insanlar tedirgin oluyor. Ben bugün gece bara gitsem babam sabaha kadar uyuyamaz beni bekler. Ben eve girince yatmaya gider. Bana çok ters gelmedi kendimden bildigim icin Ahahaha Kızlarla başka ülkelere giderken söylüyorum izin istemem ama sevgilimle gidince rahat değilim hiç

Evet aynen oyle. 2 öpüştü diye ayrılınca tehdit edilen genc kızlarımız var. E sen korkuta korkuta yetistiyorsun da 17 yasinda bir cocuk nasil secsin dogru insani? E seviyor haliyle opusuyor da. Sonra yesin psikolojik siddeti, yesin santaji.
Daha buyuyunce hamile kaliyor belki, kuretaj oluyor. Sen oo benim kizima erkek sinek dokunmamıştır diye kapı komsuna hava atmakla meşgulsün de kizin disarda neler yasiyor haberin yok.
Burda da görüyoruz, evlendikten sonra bile kocalarindan sana nasilsa sahip cikacak bir ailen yok diye her turlu psikolojik ve fiziksel şiddet goren kadin var. Yastan bagimsiz olarak, bir kiz cocuguna bir ailenin verebileceği en guzel ve degerli sey; 'biz ne olursa olsun senin arkandayiz'dir bence.
Annen baban vajinanin pesindeyken sen belki de caninin pesindesin ya, gercekten cok kötü.

aşk olsun yahu...
hayat dersini fena bir şekilde almış olan Deniz Seki bakın ne demiş:

hayat iki bilet sadece
biri gidiş biri de dönüş
sen istersen dövüş
istersen seviş.

Ailenin izin vereceğini de düşünmüyorum, senin hala "izin alma" seviyesinde olduğun için sevgilinle tatile gidecek boyutta olduğunu da düşünmüyorum. Gitme bana kalırsa, çünkü öteki türlü mecburen yalan söyleyeceksin eline yüzüne bulaştırıp ailenin güvenini sarsma durumun yüksek.

niye saldırıya geçtiniz hanımefendi, benim aile yapım böyle demek ki, kendime saygım da yerinde, ama sizin başka fikirlere ve yaşantılara saygı duyma konusunda sıkıntılarınız var sanırım.

Saldiriya gecmedim sadece sok oldum.
38 yasinda koskoca insan yaptigi seyin arkasinda duramayip yalan soyluyorsa kendine saygisi var midir tartisilir. Bence yoktur.
Aile yapiniz nasil? Aile yapim boyle diyorsunuz ya ondan sordum.
Aile yapiniz sevgiliyle tatili kaldirmiyorsa gitmeyin
Aile yapinizi yikip gidiyorsaniz yaptiginizin arkasinda durun diyorum sadece. Inanmadiginiz degerleri savunuyorsunuz, hem de yalan soyleyerek o degerlere inaniyormus gibi gorunmeye calisiyorsunuz.

işte böyle baskıyla, aman erkeklerden uzak dur, günah, ayıp, baban seni öldürür diye büyütülen kız çocukları, en ufak açıklarında aileme söyleyemem beni öldürürler diye diye serserilere köle oluyor.
kocasına, ailesine güvendiğinden çok güveniyor, ne olursa olsun baba evinden iyidir diyor, çok çok acı...
şimdi sen bu kızı kötülüklerden korudun mu? yoksa asıl korunması gereken kötülük sen misin?

ailem modern düşünceli, modern yaşayışa sahip bi aile, ancak erkek arkadaşla tatil konusuna sıcak bakmazlar. ailem bu yapıdaysa ben sevgilimle tatile gidiyorum diye onları çiğneyerek çıkıp gidince aileme çok mu saygı duymuş oluyorum ben inandığım şeyi yapıyorum ve onları da üzmeden yapıyorum bunu. evet bu yalansa yalan söylüyorum, aile yapım bunu kaldırmıyor diye inandığım şeyi yapmasaydım kendime saygım olmazdı asıl. ha bu ortaya çıkar ise bir gün, ben bunu savunacak olgunluğa da sahibim. duymasınlar diye de korkum olmadı hiç. sadece onlara duyduğum saygıdan ötürü açık açık söylemiyorum.

ben aile baskısının ne demek olduğunu bilmezdim, üniversiteye gidince anladım. ülkenin her ilinden gelmiş olan yüzlerce kızla 4 sene aynı ortamda g.t g.te yaşayınca anladım baskının ne olduğunu ve nelere sebep olduğunu. gerçi bu aileler baskıcı da olsa ya da zamanında baskı yapmış da olsa en azından eğitime önem vermişler ki kızları başka ile okumaya yollamışlar. ama baskı işte, dün yaptığın baskının acısı bugün çıkmaya devam eder... geldiği günden itibaren açılıp saçılan, başındaki örtüyü atan, gördüğü her erkeğe telefon numarası vermekle övünen, daha 1 haftadır tanıdığı erkeğin evine yatıya giden, bu esnada tabi ki ailesine devamlı yalan söyleyen, sevgilisiyle planladığı ufak izmir kaçamağı için ailesinden "okulun gezisi var" diyerek para isteyen, memleketindeki sevgilisini, nişanlısını okulda tanıdığı 2 günlük çocuklarla aldatan mı ararsın, ne ararsan vardı. nereden biliyorsun diye sormaya gerek duyduğunuzu sanmıyorum :) kızların muhabbetlerini hepimiz adımız gibi biliyoruz. en basit örnek benim 2 sene aynı odada yaşadığım insan. izmir'de yaşamasına rağmen az da olsa baskı görmüş, ailenin en büyük kızı ama anne babaya el pençe divan durur, gelir gelmez sınıftan sevgili yaptı. 3. ayında çocuğun öğrenci evine kalmaya gitmeye başladı üstelik o evde 2 erkek daha vardı. kız haftanın 3 günü yurtta 4 günü sevgilisinde kalıyordu ve bütün sınıf da biliyordu. bi gün konusu açıldı, kız da gayet özgüvenli duruyor. ailesinin haberi var sanıyordum. meğer sadece annesi sevgilisi olduğunu biliyormuş, babasının sevgilisinden bile haberi yokmuş. babam sevgilim olduğunu duyarsa beni öldürür diyen kız her hafta sevgilisinin evindeydi. yapacak olan yapar, kimse önüne geçemez.

benim kuzenimi ailesi il dışına yollamadılar, kız yüzde 50 bursla özel üniversitede okumak zorunda kaldı burada. sebep de şuymuş, erkekler takılır diye yollamamışlar. şimdi bu kuzenim evleniyor 2 senelik sevgilisiyle :) takılan takılmış, demek ki takılmanın ili, ilçesi yokmuş.

ben 24 yaşındayım, bu zamana kadar çok şükür "ya hangi kafayla yaptım" dediğim bir durum içine düşmedim. yaşadıklarım ve yaşamadıklarım, hepsi bana ait. ve ailem özellikle son 1 senedir falan hiçbir şeyimi bilmez. önceleri haberleri olsun diye, biraz da kendime pek güvenemediğimden söylerdim, rızalarını alırdım şimdi bu durum hiç umrumda değil. çünkü artık bazı şeyleri kendi özelim olarak daha fazla kabul ettim ve ailem de zaten ne yapıp ne yapmayacağıma karar verebildiğimi biliyorlar. ben de yukarıda anlattığım kızlar gibi 4 sene il dışında okudum, ailem bana bir kere bile "kızım sen bu saatte dışarıda ne yapıyorsun" ya da "arkadaşlık ettiğin insanlara dikkat et" demedi. belki de ben hep çok olgun geldim onlara, bilemiyorum. benim ailem şimdi kalkıp da bana cinsel hayatımla alakalı bir şey sorsa saygı çerçevesi içinde -tabi eğer hoşuma gitmeyen bir soruysa ki hiç soran olmadı bu zamana kadar- bunun benim özelim olduğunu ve benden başka kimseyi alakadar etmediğini söylerim. ama işte aile olarak dertleri bu değil, diğerlerinden farkları da bu zaten. burada 38 yaşında olup da ailesine yalan söyleyen insanı zaten anlayabilmem imkansızın daniskasıdır. bizler birey olmayı öğrenebilsek, aileler de birey olmamıza izin verseler ben eminim ki etrafımız yanlış seçimler yapan genç kızlarla dolu olmazdı.

Saygi anlayislarimiz farkli.
Kabullenmeyecekleri seyleri yapip yalan soylemek bence adami ayakta uyutmak, arkasindan is cevirmek. Sevgiliyle tatile gitmek elbet savunulabilir ama yalanin nasil bir savunmasi olabilir?
Siz saygidan bunu anliyorsaniz elbet haklisiniz.

Bu konu sayesinde sokaklarda sevişenlerin nasıl ailelerin çocukları olduğu anlaşılmış oldu. Ben izin vermem kendisi gizli saklı nerde ne yapıyorsa yapsın diyen tipler.

Konu sahibi sen de git tabi değişiklik olur, kafası sadece uçkuruna çalışanları dinleme illa orda cinsel birliktelik yaşamak zorunda değilsin. Başka yerde öpüşüp sarılmıyo musunuz, öyle şeylere takılma. Sadece daha kalabalık gidiyoruz gibi küçük bir yalan söyleyebilirsin. Seni buna teşvik etmeleri hoş değil tabi ama onların izin vermesini beklersen anca çoluk çocuğa karışınca gidebilirsin. Bu günlerinin tadını çıkar

anlayış, düşünce farkı deyip geçelim, saygı duyalım.. polemikten banlanmayalım durduk yere

Bizim de yakin bir erkek arkasimizin 10 senelik bir sevgilisi vardi. Ailesinden baska sehirdeydi kiz. Bizden de farklı bir sehirdeydi ama sik sik sevgilisine kalmaya gelirdi. Bizimle beraberken gayet acik giyimliydi, bira icmeye giderdik. Tatile bile gittik. Bikini giyerdi. Neyse gel zaman git zaman bu kizin okulu bitti ailesinin yanina döndü ve ben kapandim filan dedi. Biz sok tabii. Iyi dusundun mu, dusundum; e sen bilirsin o zaman dedik. Sonra ogrendik ki megersem yaz tatillerinde ailesinin yaninda zaten tesetturluymus. 10 senelik sevgilisini annesi dahil kimse bilmezdi. Benim gordugum maksimum hikaye buydu
Bir anne olarak kizini tanımıyorsun dusunsene? Hic bilmedigin bir sehirde hic tanımadığın bir adamla kaliyor, tatile gidiyor. Adam öldürse en son senin haberin olur. Benim icin korkutucu bir durum.
Ben kizina baski yapan insanlarin hic kiz arkadasi olmadigini düşünüyorum. yoksa gerçekten soyle adamakilli her hayat gorusunden olusan bir kiz cevresinde zaman gecirmis biri kızıni kisitlamaya korkar.

Ben kızıma tatile gidemezsin diyerek baskı uyguladıgımı düşünmüyorum mesela.
Ha diyelim benden habersiz gitti, ben de bunu duydum.
KEMİKLERİNİ KIRARIM.
Ona göre bilsin, yaşasın.

Erkek arkadaşı olmayacak demiyorum elbette olacak ama erkek arkadaşı oldu diye de tatile gitme özgürlüğü doğmuyor kendisine.

kızınız kaç yaşında şuan çok merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…