Sevgilimle tatile gitmeye karar verdik aileme nasıl söylesem ?

burada 1 yil sonra ayy ben bekaretimi kaybettim nasil diktircem doktor onerisi esime ne diycem kaynanama ne diycem diye konu acin varyaa
Hanimefendi o konulari zaten sizin zihniyetinizde yetistirilen cocuklar aciyor

Biz mezhebi genislerin boyle derdi yok cunku onemsemiyoruz bekareti zari falan

Cıks hiç utanmadım yazarken :)
Evire çevire hem de

Bence su anda dalgani geciyorsun ama bunu dayak uzerinden yapman hic hos degil,
Bazi seylerin dalgasi bu kadar kolay gecilmez, kadin/cocuk istismarinin, kadina/cocuga/zayifa uygulanan siddetin sakasi olmaz. Ciddiyim, ki nadiren ciddi olurum, ama kadina/cocuga yonelik siddetin bu kadar yaygin yasandigi, kadin cinayetlerinin giderek arttigi bir cografyada, kizimin kemiklerini kirarim sakasi cok cirkin.

İyi ki bir kızı var, iyi ki doğurdu, herşeyde örnek veriyor diyeceksiniz ama kız annesi olduğumdan bu konuya birkaç birşey yazmazsam çatlarım, huyum kurusun böyleyim ne yapayım.
Kiminiz yeni evli, kiminiz bekar, kiminizin çocukları daha oyun çağında, kemik kırmak, dizin dibinde oturtmak, kızınızı saçından tuttuğunuz gibi yere yapıştırmak, bunlar çoooook büyük laflar, çocuklarınız büyüyünce görüşelim sizlerle, siz isterseniz çocuklarınızın beline ip bağlayın ipin ucunu da kendinize bağlayın çocuk istediğini yapacaksa yapar ruhunuz dahi duymaz.

Duymuyor da, birçok aile kız veya erkek çocuklarının ne yaptığının farkında bile değil, o yüzden oluyor ya bunca şey.

Çocuk sahibi olmak kolay değildir dediğim her konuda doğurmaktan bahsetmem, ilkokul çağını bitirene kadar ki dönem çocuk oyuncağı benim için, asıl mesele uçmayı öğrendikleri anda başlıyor, kemik kırıp ağız burun dağıtmayla da olmuyor, olsaydı anne babalarına rağmen evden kaçıp evlenme, bir erkekle beraber olup pişman olma, anne babaya rağmen sonu belli bir evliliğe adım atan kadınların konularını okumazdık, erkek arkadaşımla beraber oldum, hamile miyim konuları neden açılıyor sanıyorsunuz?

Tabu sayıldığı için konuşmak yasak, ayıp denilen konuları anneleriyle konuşamadıkları için.

Hiçte Avupai bir kadın değilimdir, evin ve ailemizin kuralları vardır, dövmedim bacak kadarkenden beridir konuşurum kızımla, herşeyi konuşurum, auuvvv ne ayıp anne konuşur mu diyebileceğiniz şeyleri bile konuşurum, konuşmak bilinçlendirir, konuşmak ileri de pişman olacağını yüzde bir milyon emin olduğunuz konularda hata yapmasını engeller, konuşmak çocuğunuzun iç dünyasını öğrenmenize yardımcı olur, sizden gizli saklısı kalmaz, aranıza duvarlar örülmez, evladınızın tüm karakteri önünüze serilir, atacağı adımı bilirsiniz, arkadaşlarından ya da burada bizlerden akıl almalarına engel olur, bu lafıma kırılmayın ama sitede yazınca annesiyle konuşmasının gidişatını belirliyorlar kafalarında ve anlatmaya daha çok korkar oluyorlar, hatalar hataları doğuruyor, oysa her evladın en yakını annesidir, hiçbir anne evladının saçına zarar gelmesini istemez ama bunu anlatmanın şiddetten çok daha makul yolları var ve emin olun bunu taaaa en başından, çocuk agudan anne demeye başladığı andan itibaren yaptığınızda sonuçları olumlu oluyor.

Şiddetsiz günler dilerim.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…