Sevgilimle tatile gitmeye karar verdik aileme nasıl söylesem ?

Ben kızıma tatile gidemezsin diyerek baskı uyguladıgımı düşünmüyorum mesela.
Ha diyelim benden habersiz gitti, ben de bunu duydum.
KEMİKLERİNİ KIRARIM.
Ona göre bilsin, yaşasın.

Erkek arkadaşı olmayacak demiyorum elbette olacak ama erkek arkadaşı oldu diye de tatile gitme özgürlüğü doğmuyor kendisine.

aha gene kemik kırılıyor:KK12:

herkes bol keseden sallıyor ya ne hoş
izin istemiyor kimse zaten. ya kocaman insanlar

sizin fikriniz değişmese de kızınız 20 yaşına geldiğinde sizin gibi düşüneceğini hiç zannetmiyorum:)
üzgünüm istediğini yapacak:)
Yaparsa sonuçlarına katlanır.
Çok basit :)
Bol keseden geliyorsa dar keseden sallayalım madem :KK66:

Yaparsa sonuçlarına katlanır.
Çok basit :)
ben de onu diyorum. şimdi bence 20 yaşına gelmiş bi insan(kız veya erkek demiyorum bakın) davranışlarının sorumluluğunu almayı öğrenmiştir. zaten öğrenmiş olması gerekir. bu yüzden (bence tabi) kızınız özgüven sahibi bir birey olursa ve yaptığında bir hata görmezse size sormaz bile ne yapacağını.
tatile gitmesine gerek yok. sinemaya gidiyorm dediği bir gün aslında erkek arkadaşıyla sevişiyor bile olabilir.:)
o yüzden bence fazla büyük konuşmayın:)

ben de onu diyorum. şimdi bence 20 yaşına gelmiş bi insan(kız veya erkek demiyorum bakın) davranışlarının sorumluluğunu almayı öğrenmiştir. zaten öğrenmiş olması gerekir. bu yüzden (bence tabi) kızınız özgüven sahibi bir birey olursa ve yaptığında bir hata görmezse size sormaz bile ne yapacağını.
tatile gitmesine gerek yok. sinemaya gidiyorm dediği bir gün aslında erkek arkadaşıyla sevişiyor bile olabilir.:)
o yüzden bence fazla büyük konuşmayın:)
Tamam işte duyarsam kırarım o kemiklerini eline veririm diyorum, anlaşılamayan nedir ?
Niye ille kızımı seviştirme çabasındasınız :)

Ailem sevgilimi biliyor fakat böyle tatil gibi şeylere izin vermezler zaten onunla birlikteliğimede çok sıcak bakmıyorlar ama biz bu tatil olayını bayadır düşünüyoduk kısmet önümüzdeki ay göründü... sevgilim ısrar ediyor fırsatımız varken gidelim ailenle ben konuşayım diyor ben tabiiki olmaz diyorum. daha önce hiç beraber bir tatile çıkmadık kararımızı verdik gideceğiz ama aileme ne desem nasıl desem gerçeği söylesem mi yoksa başka bişeymi desem bilmiyorum :KK43: ne yapayım sizce ?
bende kizimi yollamazdim. ne denen sevgiliyle izine...ondan sonra? ayni odada kalmalar cinselik yasmalar.. ardindada cekip gider:) Boyle adamlara hic güvenme

Siz korkmayın madem ben korkuyorum diyelim.
Eee sorun ne ?
Kız benim, eti benim, kemigi benim, ister kırarım, ister yapıştırırım :)
Onu bırakın ben düşüneyim :KK66:
sorun yok ki niye kızdınız. ayrıca 20 yaşında bi bireyin eti de sizin olmuyor kemiği de. istediğini yapabilir.(sorumluluğunu aldığı sürece)

sorun yok ki niye kızdınız. ayrıca 20 yaşında bi bireyin eti de sizin olmuyor kemiği de. istediğini yapabilir.(sorumluluğunu aldığı sürece)
Cıks o işler öyle olmuyor.
Her aklına eseni ben bunun sorumluluğunu taşıyorum diyerek ya-pa-maz.
Ayrıca tabiki her bişeyi benim :)

Ben asıl şunu merak ediyorum. Kaç tane erkek evladı olan aile oğulları hakkında "oğlumuz henüz çok genç, kanı kaynıyor, hormonları tavan, kendini ve karşı cinsi yeni tanıyor ve henüz cahil, bilinçli değil. Ya bir kızla birlikte olur da kızın, kızın ailesinin ahını alırsa, ya günahına girerse, ya kız hamile kalırsa ve oğlumun başına istemediği işler açılırsa, ya kız ve kızın ailesi evlenmeleri için baskı yaparsa, ya oğlum kıza birlikte olmak için ısrar etmek gibi bir hata yaparsa, hem o kıza hem de oğlumuza yazık değil mi? Bu çocukların kişilikleri bile yeni yeni oturuyor, iyi gibi gelen birşey yapıp da sonra kötü olduğunu düşünüp pişman olursa karşılıklı olarak?" diye düşünüyor, endişeleniyor, benim oğlum ya uçkuruna sahip çıkamazsa, ya birinden hastalık kaparsa diye düşünüyor?
Namus, bekaret bilmem ne deyip duranlar bunu korumanın görevini sadece kadına ait diye düşündüğü için oğullarına toz kondurmuyor olabilir mi?
4 aylık erkek bebeğe hamileyim
ve stresimi anlatamam
galiba sizin söylediğiniz gibi düşünen anneler varsa onlardan biride benim
erkek evlat yetiştirmenin korkusu üstümde
eğer ortada namus kavramını savunan biri varsa
erkek içinde kız içinde bu aynıdır

Evet aynen oyle. 2 öpüştü diye ayrılınca tehdit edilen genc kızlarımız var. E sen korkuta korkuta yetistiyorsun da 17 yasinda bir cocuk nasil secsin dogru insani? E seviyor haliyle opusuyor da. Sonra yesin psikolojik siddeti, yesin santaji.
Daha buyuyunce hamile kaliyor belki, kuretaj oluyor. Sen oo benim kizima erkek sinek dokunmamıştır diye kapı komsuna hava atmakla meşgulsün de kizin disarda neler yasiyor haberin yok.
Burda da görüyoruz, evlendikten sonra bile kocalarindan sana nasilsa sahip cikacak bir ailen yok diye her turlu psikolojik ve fiziksel şiddet goren kadin var. Yastan bagimsiz olarak, bir kiz cocuguna bir ailenin verebileceği en guzel ve degerli sey; 'biz ne olursa olsun senin arkandayiz'dir bence.
Annen baban vajinanin pesindeyken sen belki de caninin pesindesin ya, gercekten cok kötü.
belki yaşam tarzlarımız çok zıttır sizinle
ama anlattıklarınız o kadar doğru ki
benim ailemde asla beni kısıtlamadı
seçmiş olduğum yaşam tarzı bara, diskoya uygun değildi ama her ne olursa olsun arkamdalardı
lisede psikopat bir çocuk peşime takılmıştı
hatta yalancı şahit bile bulmuş beni şikayet ettirmişti müdüre sırf evet demediğim için
okulda öpüştüğümüzü görmüşler güya
okuldan atılma tehlikem vardı
ama ailemi haberdar etmekten asla çekinmedim
sonrasında avucunu yaladı
eğer korksaydım ve aileme söylemeseydim belki neler gelecekti başıma

Ailem sevgilimi biliyor fakat böyle tatil gibi şeylere izin vermezler zaten onunla birlikteliğimede çok sıcak bakmıyorlar ama biz bu tatil olayını bayadır düşünüyoduk kısmet önümüzdeki ay göründü... sevgilim ısrar ediyor fırsatımız varken gidelim ailenle ben konuşayım diyor ben tabiiki olmaz diyorum. daha önce hiç beraber bir tatile çıkmadık kararımızı verdik gideceğiz ama aileme ne desem nasıl desem gerçeği söylesem mi yoksa başka bişeymi desem bilmiyorum :KK43: ne yapayım sizce ?

tatile ailenle çık, sevgilin de oraya gelsin. günahınıza bizi de ortak etmeyin :)

X