Sevgilimin ailesi bir türlü ikna olmuyor??

White girl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2022
13
2
23
Hanımlar lütfen bana fikir verin ben iki senelik bi ilişkinin içindeyim ikili ilişkimiz çok kuvvetli partnerim çok merhametli şefkatli sevgi dolu dürüst bi insan benden asla maddi manevi hiçbir şey sakınmaz ama gel gelelim ki ailesi çok berbat insanlar benim annem babam ayrı ve senelerdir babamın tarafında kalırken şimdi annemin yanına taşındım ve babamın yanındayken başladı ilişkimiz şimdi uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz ve benim babam tarafı çok tutucu insanlar yani sokakta gördüklerinde bile herkesin kulağına yayılır geldiğim yer de oldukça küçük bir yer bizimde ilişkimiz ilerlediği için annem bir kız isteme ve söz istedi çünkü ortada gexmemi istemedi erkek arkadaşım buraya gelip gidiyor ve babam tarafına giderse diye sıkıntı çıkarıyorlar annemler bizde ciddi düşündüğümüz için bir isteme ve söz yapalım diye düşündük ama erkek arkadaşımın annesi beni seviyor ye düşünürken şimdi babası olmaz gidemeyiz paramız yok vs diye konuşuyormuş sürekli erteliyorlar annesi annemi arayıp pek olumlu bakmıyorum askere gitmedi henüz demiş (iş yüzünden Ertelemişti) ayrıca babası da çocuk küçük diyormuş 21 yaşında evde üç kişi çalışıyorlar ve küçük bir yer ev kirası yaşam şartları oldukça uygun şuanda ama evde çalışan diğer iki kişi eve katkıda bulunmuyorlar ve ister istemez de erkek arkadaşımın üstüne kalıyor herşey kısaca evi o geçindiriyor kaç kez bu isteme mevzuu ertelendiği için ayrılma raddesine geldik annem oyalıyor seni diyor haklı olduğunu düşünüyorum ailesi her ne kadar erkek arkadaşım fark etmese de onu kullanıyorlar ve evliliğin bir para bitişi olduğunu düşündükleri için de çocuğu evlendirmek böyle bir masrafın içine girmek istemiyorlar ( babaları hayırlı biri değil) erkek arkadaşım da ailesi istemiyorum dediği için eli kolu bağlı oturuyor yani çok pasif kalıyor ailesi saygı duymuyor asla sevgisine ve sevdiği insana geçenlerde de annem onlar gelmiyor sende annesine gitme bundan sonra dedi bende bunu çocuğa söyledim oda gitmiş annesine atmış annesi demiş ki ay çokta g%tüm şaşırdım kaldım anneme söyledim gerçekten çok üzüldü bir şey de istemediğimi belirttim gözüm parada değil dedim ki zaten varlıklı insanlar değiller hala niye böyle yapıyorlar anlamadım erkek arkadaşım en son dedi ki ben bıktım mevzunun sürekli ayrılığa gelmesinden ben tek başıma gelicem istemeye eşyalı da bi ev tutarız kendimize kadar paramızı biriktirip ev eşyası alırız sıfırdan nikah yapalım belki elimizden geldiğince de bi düğün yaparız bırak aileyi sevdiğim insanı istemeyen herkesi sileyim dedi ailesinin katı kuralları altından çıkıp nasıl bhöle bi karar verdi anlayamadım ama ne yapsam bilemiyorum

21yaşındaki çocukla evlenip ne yapacaksınız kendinizde 20 evlenmekten başka hayalleriniz olsa keşke bu yaşta

Herşey için çok erken başka idealler bulun kendinize bunun sonu pişmanlık hayata ne maddi ne manevi hazır değilsiniz çok yorucu bu taşta evlilik yada bu ciddiyete adım atmak bende oğlumun 21 yaşında evlenmesini asla istemezdim ne bu acaleniz siz özgürleşeceksiniz diye kimsenin başını yakmayın kendi başınızda yanacak farkında değilsiniz

Açıkçası anlattığınız kadarıyla bende çok küçük buldum erkek arkadaşınızı.Evlenmek çocuk oyuncağı değil belirli bir olgunluğa erişmesi lazım.Yaşı küçük erkekler genelde geç olgunlaşır.İyi düşünün derim

Evet elbette yaşı küçük ama yaşadığı gördüğü şeyler gayette olgunlaştırmış onu hayata karşı bi duruşu var şimdiki yaşıtları gibi aklı beş karış havada bi insan değil o yüzden eminim ondan yaş konusunda sıkıntımız yok 15 yaşından beri üç boğaz doyuran biri kendisi babasından yemiş sillesini yani.

Dediğim gibi yaş konusunda sıkıntımız yok yaş olgunluğun bi göstergesi değildir bana göre. Ki karşımdaki insan da öyle biri. ailevi sebeplerden dolayı okuyamadım üniversite istedim ama gidemedim bu yüzden evlendikten sonra okumak istedim rahatça çünkü ailem karşı çıktı okul konusunda erkek arkadaşım da ben arkandayım ne yapar ederim okuturum seni içinde bırakmam dedi.

Erkek arkadaşınıza gerçekten körükörüne aşık mısınız? Maddi sıkıntılara düşünce yeter be bu da hayat mı diyecek misiniz? En ufak bir şey de aile evine mi döneceksiniz? Keza evlilik pespembe bir şey değil. Ben 18 yaşında evlendim gözüm aşktan kör olmuştu. 19 yaşında anne oldum. Anne olduğum için üniverstiye 1 sene ara verdim. Çocukla üniversiteyi bitirdim. Bu süre zarfında eşim çalıştı. O okurken ben çalıştım. Çok yokluk çektik bir kere bile hayıflanmadım keza eşim de öyle. Çok severek evlendik çünkü. Şu an maddi durum olarak ortalamanın çok üstündeyiz ama o zamanlarımızı hiç unutmadık. Şuan ki aklım olsa gene eşimle evlenirdim ama zaman olarak gene aynı zaman mı derseniz hayır. Demem o ki erken bir yaş hele ki askerliliğini yapmamış biriyle. Siz de çalışmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Evlenirseniz eşiniz askerdeyken ne yiyip ne içeceksiniz?

Kirayımı ödeyecek yeme içmeyi mi sizi mi okutacak olgun olduğunuzu söylüyorsunuz ama daha söylediklerinizin altı boş

Siz hem çalışın hem okuyun niye illa evlenince

Hayır hemen evlenmek istemiyoruz zaten zamanını bekliyoruz ben iş üzerinde kendimi biraz düzeltmek istiyorum o da askere gidip gelmek ve şuanda çalıştığı işine devam etmek istiyoruz şikayetçi olduğum şey tamamen ailesinin bu konuda kati bi şekilde karşı çıkması böyle olunca da sevgimin arkasında duramıyorum yıkıyorum ama saygı bekliyorum yaşımız gereği küçük görülüyoruz evet ama her şeyin farkındayız olabilecek ihtimalleri biliyoruz ve ona göre haraket etmeye çalışıyoruz. Yorumun için teşekkür ederim

Kirayımı ödeyecek yeme içmeyi mi sizi mi okutacak olgun olduğunuzu söylüyorsunuz ama daha söylediklerinizin altı boş

Siz hem çalışın hem okuyun niye illa evlenince
Sanırım ayrıntı vermek gerekiyordu. Ailem dolayısı ile okuyamıyorum ve evlendiğimizde de beraber her şeye destek çıkarak okumak istiyordum o da buna istinaden böyle bi öneride bulundu arkamda durduğunu belirtmek için. Teşekkürler

O yaşlarda o öyle düşünülmüyor işte
Zaten bı gerçekleri görsünler biraz olsun düşünsünler diye yazdım çünkü konu sahibi evliliği özgürlüğünü almak için istiyor bir annenin düzeni bir babanın düzeni derken aradan sıyrılmak istiyor da bundan kurtulmak için evlenmeyi çözüm seçmek karşıda ki insana haksızlık değil mi

Hayır olgunluğun yaşla bir ilgisi yok çocuk değiliz herkesin belirli bi milyar geliri vardır zengin değil dedim diye para kazanmıyor demedim

Bu aile size çok çektirir. Çok toysunuz daha erkek arkadaşınız da çok küçük. Hiç yok görmüş geçirmiş falan demeyin. Evlilik olunca ailesi nasıl kıymete binecek şaşıp kalacaksınız. Silerim falan deyislerine kanmayın hiç.

O zaman erkek arkadaşınızı bunaltmayın. O ailesini ikna edecektir zamanla nişanlanmaya. Daha çok baskı altıda hissedip zor durumlarda bulmasın kendisini. Düzgün bir uslupla en azından bir nişanın sizin aileniz tarafından istendiğini dile getirin hepsi bu. Kırıcı olmayın. Sevgiyle kalın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…