Sevgilim ve Evliliğe Bakış Açılarımız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hem başka ülkede biri hem iş değiştirecek düzeni tam değil...zaten bence pek uygun bi aday da değil...uzaktan uzağa zor bu işler...evlenelim diye ısrar edeceğin değil de seni evliliğe ikna eden biriyle ol bence ...kpss çalışmak ciddi iş bunlara kafa yorarak kazanamazsın...

Açılınn aynı evde geçen 5 senelik bi ilişki, "hedeflerim var, eğitimime devam edicem, evlilikten korkuyorum" diye asla net bişey söylemeyen bir adamdan geçen sene ayrıldım. Kendisi geçtiğimiz hafta hali vakti yerinde ortak çevremizden bir kızla evlendi. Ayrılalı bir sene olmamıştı.

Vatan haini diye haykırmak istiyorum sokak röportajlarındaki amcalar gibi!

5 sene yaa 5 sene! Ay iyi ki ayrılmışsınız sinirlerim tepeme çıktı.

Vatan haini diye haykırmak istiyorum sokak röportajlarındaki amcalar gibi!

5 sene yaa 5 sene! Ay iyi ki ayrılmışsınız sinirlerim tepeme çıktı.
Son cümleyi ben de sık sık kuruyorum kendime. Teşekkür ederim

Ben sizi anladım aslında, siz bugün evlenme teklifi etsin, düğün hazırlığına girişelim kafasında değilsiniz ama bir buçuk yıldır hayatınızda olan , iş güç sahibi erkek arkadaşınızın fikir olarak bile evliliğe bu kadar tedirgin bakmasına ve sizinle bu yönde en ufak bir gelecek planı ve hayali kurmamasına tepkiniz.
Size birşey söyleyeyim, erkekler eğer mutaassıp ve dini bir yaşantısı yoksa ya da 30 yaş üstünde ağır bir baba olma ihtiyacı hissetmiyorsa öyle fikir olarak evliliğe yakın durmazlar zaten. Hayatlarına bir kadın girer ve emin ol en fazla altı ayda karar verir adam fikir olarak, geçen zaman sadece bu fikrini hayatına geçireceği plandan ibarettir.
Eğer bir erkek bir buçuk senede sana ilerde evlilik hayali kurmana bile engel olabilecek kadar tedirgin hareket ve davranışlarda bulunuyorsa sen onun evlilik hayali kurduğu kadın değilsin. Sadece şu an hayatında olmasından memnun olduğu kadınsın. İlerde senle mutlaka evlenmez diye birşey yok, ona o fikri yaşatacak kadını bulamaz seninle yoluna devam edebilir ama bu düşük bir ihtimal. Bu yüzden hep şartları uygun olmasına rağmen erkeğin evliliğe yanaşmadığı ve sav olarak da evlilik fikrine uzak olduğunu iddia eden erkekler daha sonra hayatlarına çok kısa zamanda giren kadınlarla ayıla bayıla evlenir. Bu hikaye başrolleri farklı olsada hiç değişmez.
Sana tavsiyem geri çek kendini biraz, ilişkide verdiğin emeğini ve zamanını milimuma indir, madem sınava girecekmişsin odağın sınavın olsun, önce onu kazan ve kendine bir başlangıç noktası bul ondan sonra yoluna nasıl devam edeceğine karar verirsin. Önünde bir sınav varken hayatındaki adamın gelgitleri ile uğraşıp, şu anda mümlün olmayan evlilik fikrini kabul etmiyor diye kendini sıkman ancak kendine zarar verir. Sana ayrıl demiyorum zira ayrılırsan önündeki sınavıda mahvedecekmiş gibi duruyorsun. Bu yüzden ilişkide pasif ol ve emek vermeden karşı taraftan bekle diyorum sadece. Dediğin gibi seni gerçekten seviyorsa kaybetmemek için uğraşan o olsun. Eğer sevyorsa zaten yapacak birşey yok, en azından ilişkinizin bitiş faturasını daha ortada olmayan evlilik fikri yüzünden olmadığı için kendine eziyet etmezsin.
Çok teşekkürler yorumunuz için

Açılınn aynı evde geçen 5 senelik bi ilişki, "hedeflerim var, eğitimime devam edicem, evlilikten korkuyorum" diye asla net bişey söylemeyen bir adamdan geçen sene ayrıldım. Kendisi geçtiğimiz hafta hali vakti yerinde ortak çevremizden bir kızla evlendi. Ayrılalı bir sene olmamıştı.
Neden acaba ya valla anlamlandıramıyorum. Uzun ilişkiden çıkan erkekler yılı dolmadan hemen evleniyor, e diğer kızla neden senelerce birlikte oldun? Kafa yapılarını çok merak ediyorum ya. Çok geçiş olsun size de

Neden acaba ya valla anlamlandıramıyorum. Uzun ilişkiden çıkan erkekler yılı dolmadan hemen evleniyor, e diğer kızla neden senelerce birlikte oldun? Kafa yapılarını çok merak ediyorum ya. Çok geçiş olsun size de
evlenmesi için sebebe kalmıyor bazıları için , merakı gididyor. hevesi gididyor. yenisi heyecan yaratıyor. aynı evde kaldıysa memenun kalmağı durumlar oluyor vazgeçiyor. ama boşanma sebebei olmuyor bu durumlar

Herkese merhabalar, forumda yeniyim bilginiz olsun. Kısaca hemen derdimi anlatmak istiyorum.

Erkek arkadaşımla bir buçuk yıllık ilişkimiz var ve artık evlilik yaşımız geldi. Benim KPSS sürecim var, kendisi de ülke dışında çalışıyor. Bu nedenle benim için KPSS'yi atlatıp işimi elime alıp evlenmek en mantıklısı fakat sevgilim evlilikten korkuyor. İlk sevgilisi benim, sevgililiğe dair bile çekinceleri vardı. Az önce kendisine evlilik konusunu açtım ve sinirlendi.
-"Beni anlamıyorsun, zamanını ben de çalmak istemem ama bilmiyorum ne düşündüğümü, evliliğe dair şüphelerim var bla bla" şeklinde konuştu ve ben çok sakin şekilde cevap verdim. Sert çıksam biliyorum konu ayrılığa gelecek.

Ben de KPSS bitsin kafam netleşsin istiyorum dedim ama kafası karışık olan o. Ben sıkıştırıp evlenelim demiyorum ama sınavdan sonra böyle bir düşüncem olduğunu bilsin istiyorum. Kendisi de bu konuları düşünüyor ama asla net bir cevabı yok hatta tersine soğuk bu konuya. Hayatını, çalışma şeklini değiştirmek istiyor o da, işini yapmak pek istemiyor.
İşin özüne gelirsek eğer anlayamıyorum, evliliğe soğuk ama beni seviyor ve çok gelgiti var. Ani duygu değişimleri de yaşıyor ara ara bunu işine veriyorum.
Kafam çok karışık, kendisi ne istediğini bilmediği için ben de ne yapacağımı bilmiyorum. 4 aydır ilişkimizi mecbur uzaktan yaşıyoruz. Ne yapmalıyım sizce? Moralim şu an çok bozuldu.

Gelmesini mi beklemeyelim net şekilde konuşmak, hadi konuştuk diyelim net cevap alamayacağım gibime geliyor. Ben mi acele ediyorum bu karar için anlayamadım. Atandıktan sonra evlililik düşüncem var fakat ona evlilik düşüncesi uzak. Yoksa zamanımı boşa mı harcıyorum diye kendime kızıyorum. Nasıl ne neleri düşünmeliyim ki doğru yolu bulabileyim?
.

Sanirim erkekler daha faydacı bakıyorlar bu durumlara. Sizinle birlikteyken mutlu, sizi seviyor da belki ama hayatını sizinle geçirmek isteyecek kadar değil. Sizinle kurduğu konfor alanından vazgecemeyecek kadar. Tabii bırakırsa keyfi kacacak diye. Sonunda en hazır oldukları anda sizi bırakıp evlenecekleri kıza doğru yollaniyorlar

İki buçuk senelik ilişki, ilk seneden itibaren evlilik planlıyoruz. Ailesine, akrabalarına kadar tanıştırdı. Ailemle tanıştırayım seni dediğimde kafasına dank etmiş hazır olmadığı ve ayrıldık. Kolay değil ama önünüze bakın. Cesur olmayan erkekle vakit kaybetmeye değmez maalesef

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X