Sevgilim ve Evliliğe Bakış Açılarımız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet o konuda gayet dürüst ama ben net olmasını istiyorum. Senede 2 3 ay zaten Türkiye'de. İlişkimiz zor (onun mesleği zorluğa en büyük etken) bu yüzden. En azından zaman kaybı yaşamak istemiyorum ama nasıl düşünceleri netleşir veya ben nasıl bir adım atmalıyım kestiremiyorum
Bana kalırsa kendisi oldukça net görünüyor.
Yine de siz bilirsiniz.

Herkese merhabalar, forumda yeniyim bilginiz olsun. Kısaca hemen derdimi anlatmak istiyorum.

Erkek arkadaşımla bir buçuk yıllık ilişkimiz var ve artık evlilik yaşımız geldi. Benim KPSS sürecim var, kendisi de ülke dışında çalışıyor. Bu nedenle benim için KPSS'yi atlatıp işimi elime alıp evlenmek en mantıklısı fakat sevgilim evlilikten korkuyor. İlk sevgilisi benim, sevgililiğe dair bile çekinceleri vardı. Az önce kendisine evlilik konusunu açtım ve sinirlendi.
-"Beni anlamıyorsun, zamanını ben de çalmak istemem ama bilmiyorum ne düşündüğümü, evliliğe dair şüphelerim var bla bla" şeklinde konuştu ve ben çok sakin şekilde cevap verdim. Sert çıksam biliyorum konu ayrılığa gelecek.

Ben de KPSS bitsin kafam netleşsin istiyorum dedim ama kafası karışık olan o. Ben sıkıştırıp evlenelim demiyorum ama sınavdan sonra böyle bir düşüncem olduğunu bilsin istiyorum. Kendisi de bu konuları düşünüyor ama asla net bir cevabı yok hatta tersine soğuk bu konuya. Hayatını, çalışma şeklini değiştirmek istiyor o da, işini yapmak pek istemiyor.
İşin özüne gelirsek eğer anlayamıyorum, evliliğe soğuk ama beni seviyor ve çok gelgiti var. Ani duygu değişimleri de yaşıyor ara ara bunu işine veriyorum.
Kafam çok karışık, kendisi ne istediğini bilmediği için ben de ne yapacağımı bilmiyorum. 4 aydır ilişkimizi mecbur uzaktan yaşıyoruz. Ne yapmalıyım sizce? Moralim şu an çok bozuldu.

Gelmesini mi beklemeyelim net şekilde konuşmak, hadi konuştuk diyelim net cevap alamayacağım gibime geliyor. Ben mi acele ediyorum bu karar için anlayamadım. Atandıktan sonra evlililik düşüncem var fakat ona evlilik düşüncesi uzak. Yoksa zamanımı boşa mı harcıyorum diye kendime kızıyorum. Nasıl ne neleri düşünmeliyim ki doğru yolu bulabileyim?
Adam açık açık zamanını çalmıyım ben senin demiş zaten

Herkese merhabalar, forumda yeniyim bilginiz olsun. Kısaca hemen derdimi anlatmak istiyorum.

Erkek arkadaşımla bir buçuk yıllık ilişkimiz var ve artık evlilik yaşımız geldi. Benim KPSS sürecim var, kendisi de ülke dışında çalışıyor. Bu nedenle benim için KPSS'yi atlatıp işimi elime alıp evlenmek en mantıklısı fakat sevgilim evlilikten korkuyor. İlk sevgilisi benim, sevgililiğe dair bile çekinceleri vardı. Az önce kendisine evlilik konusunu açtım ve sinirlendi.
-"Beni anlamıyorsun, zamanını ben de çalmak istemem ama bilmiyorum ne düşündüğümü, evliliğe dair şüphelerim var bla bla" şeklinde konuştu ve ben çok sakin şekilde cevap verdim. Sert çıksam biliyorum konu ayrılığa gelecek.

Ben de KPSS bitsin kafam netleşsin istiyorum dedim ama kafası karışık olan o. Ben sıkıştırıp evlenelim demiyorum ama sınavdan sonra böyle bir düşüncem olduğunu bilsin istiyorum. Kendisi de bu konuları düşünüyor ama asla net bir cevabı yok hatta tersine soğuk bu konuya. Hayatını, çalışma şeklini değiştirmek istiyor o da, işini yapmak pek istemiyor.
İşin özüne gelirsek eğer anlayamıyorum, evliliğe soğuk ama beni seviyor ve çok gelgiti var. Ani duygu değişimleri de yaşıyor ara ara bunu işine veriyorum.
Kafam çok karışık, kendisi ne istediğini bilmediği için ben de ne yapacağımı bilmiyorum. 4 aydır ilişkimizi mecbur uzaktan yaşıyoruz. Ne yapmalıyım sizce? Moralim şu an çok bozuldu.

Gelmesini mi beklemeyelim net şekilde konuşmak, hadi konuştuk diyelim net cevap alamayacağım gibime geliyor. Ben mi acele ediyorum bu karar için anlayamadım. Atandıktan sonra evlililik düşüncem var fakat ona evlilik düşüncesi uzak. Yoksa zamanımı boşa mı harcıyorum diye kendime kızıyorum. Nasıl ne neleri düşünmeliyim ki doğru yolu bulabileyim?
Bence siz önce atanın, ilk hedefiniz bu olsun . Kafanızı böyle şeylerle meşgul etmeyin , ders çalışın, kpss ye hazırlanın

Kpss zaten başlı başına zor stresli bi süreç . İlle de evlenmek zorunda değilsiniz. E evet siz evlenmek istiyorsunuz karşı tarafın da tereddutu varsa önce konuşuruz sonra da bitirirsiniz. Önemli olan sizin hayatınız

Artık bu yaşta ilişkinin sonu evliliğe gider diye düşünüyorum çünkü. Gitmezse kendi açımdan "Demekki benim kadar sevmemiş" tarzı şeyler düşüneceğim. Bir de senede 2 3 ay ancak Türkiye'de olabiliyor. Geri kalan zamanlarda konuşmalarımız kısıtlı. (İşinden dolayı telefonu çekmiyor, neti yok vs) Yani zor bi ilişki zaten. İletişimimiz çok az çünkü. Bunca fedakarlığım boşa diye düşünürüm.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum.
Adam başka ülkeye gitmiş, hayatboyu telefondan uzaktan ilişki yürütecek haliniz yok ya. Uzak mesafe ilişkilerinde genelde bir noktada birlikte yaşamak/evlenmek için bir tarih/olay belirleniyor misal mezun olma, iş bulma neyse ya da hiçbir anlamı yok. Asla yan yana olamayacağım biriyle niye yıllarca telefondan konuşayım, ne münasebet yani , o şekil bir ilişki hem yorucu hem sonu yok.

Bence net konuşun. Ya adam gibi bir tarih versin evlenemk için ya da ben hayatboyu uzaktan uzağa şekilde ilişki yaşayamam kusura bakma diyin bu kadar. Çok seviyorum ama evlenmem diyorsa da uçağa binip ziyarete gelsin bir zahmet. Üzülmeni istemem konu sahibesi ama bu adamdan bir b.k olmaz hiçbir gelecek planı yok ot şekilnde yaşıyor ancak.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum.
Adam başka ülkeye gitmiş, hayatboyu telefondan uzaktan ilişki yürütecek haliniz yok ya. Uzak mesafe ilişkilerinde genelde bir noktada birlikte yaşamak/evlenmek için bir tarih/olay belirleniyor misal mezun olma, iş bulma neyse ya da hiçbir anlamı yok. Asla yan yana olamayacağım biriyle niye yıllarca telefondan konuşayım, ne münasebet yani , o şekil bir ilişki hem yorucu hem sonu yok.

Bence net konuşun. Ya adam gibi bir tarih versin evlenemk için ya da ben hayatboyu uzaktan uzağa şekilde ilişki yaşayamam kusura bakma diyin bu kadar. Çok seviyorum ama evlenmem diyorsa da uçağa binip ziyarete gelsin bir zahmet. Üzülmeni istemem konu sahibesi ama bu adamdan bir b.k olmaz hiçbir gelecek planı yok ot şekilnde yaşıyor ancak.
Uçağa binip gelebilecek bir yerde değil :KK43: 2 ay sonra gelecek ama ve dediklerinizde haklısınız sonuna kadar. 2 3 ay karada kalıyorsa benimle geçirdiği vakit zaten en fazla 1 ay olacak. Çünkü ayrı şehirlerdeyiz, benim için 1 ay benim şehrinde kalacak sonra kendi şehrine ailesinin yanına gidecek. Yani cidden ne diye ilişki yaşıyorum o zaman diye düşünürüm ben de ama adam beni anlamıyor. Benim nelere tamam dediğimi görmüyor. Gelince konuşacağım belki gelmesini bile bekleyemem çünkü fikir alışverişi yapmak istediğim, düşüncelerini merak ettiğim konuyu aldı geldi tartışma çıkardı. Ben de sinirliyim açıkçası. Yorumunuz için de teşekkür ederim

Genelde olumsuz yorum yapmayı sevmem ama size yazacağım. Gerçekten zamanınızı boşa harcıyorsunuz. Zorla güzellik olmaz, sizinle evlenmek isteyen o olmalıydı. Evlilik teklif eden, sizi ikna etmeye çalışan o olmalıydı. Kendinize layık gördüğünüz eş adayı bu adam olmamalı bence..

Genelde olumsuz yorum yapmayı sevmem ama size yazacağım. Gerçekten zamanınızı boşa harcıyorsunuz. Zorla güzellik olmaz, sizinle evlenmek isteyen o olmalıydı. Evlilik teklif eden, sizi ikna etmeye çalışan o olmalıydı. Kendinize layık gördüğünüz eş adayı bu adam olmamalı bence..
1.5 yılda düşüncelerim normal o zaman değil mi Çevremde evlenen arkadaşlarım vs var ama bilemiyorum ne zamandan beri bu işleri konuşmaya başladılar. Çünkü geneli uzun ilişki sonucu evlenen insanlar. 4 5 yıl vs.

Uzaktan ilişki olmaz... Birde sen onun peşinde evlilik diye koşmamalısın bırak o senin peşinde koşsun... Şu erkek milletinin boş yere burnunu kaldırmayın
Aslında peşinden koşmak değil amacım ama öyle anlaşılıyor cidden. Ben bu yola evlenmek için çıktım sonuçta, o da diyor ilişkimiz güzel gidiyor umuyorum evliliğe bağlarız ama evlilik düşüncesi adama uzak. Ben de net olsun istiyorum. Yani evlilik düşüncesi oluşunca bana söz vermiş olmayacak sonuçta. Bir neden olur, ayrılırız vs orası ayrı ama ben kafasında evlilik fikri oluşsun istiyorum. Kendi hayatımı yoluna koyayım (karada meslek sahibi olma, ev alma vs) sonra düşünürüz gibisinden bakıyor sanki olaya. Bu durumda benim canımı sıkıyor, hepsini bir arada düşünebilir sonuçta. Ama bazen de 1 buçuk yıl için bunları konuşmak erken mi diye düşünüyorum. Karar veremiyorum yani ben mi yanlış yapıyorum yoksa o mu diye.

Biraz sert konuşunca konuyu ayrılığa getirecek ama sizi seviyor öyle mi? Ben tatmin oldum. Sizi falan sevmitor hanımefendi şunu anlayalım artık bir erkeğin işi gücü olmasına rağmen hayatındaki kadınla evlenmek istemiyorsa onu sevmiyordur. Üstelik 1.5 senelik ilişki ama ısrarla evlilik konusunu açmıyor. Boylelerinin bir yerini kaldırmayın. Erkeklere bu kadar taviz gereksiz. Evlilik değişimse kadına da var aynı değişim. Üstelik kadın ev işi çocuk derken daha çok yipraniyor. Çünkü bu sorumluluklardan ne yazık ki kadın daha çok pay alıyor kendine. Siz bu sorumluluğa bu değişime sesinizi çıkarmıyorsunuz da ona ne oluyor. Yüz vermeyin bu kadar.

Çocuk farkında değil ve siz de anlamak istemiyorsunuz ama kendisi gayet net aslında. Bir şeyi istediğinden emin değilsen istemiyorsundur. Ayrıca sert çıkarsanız kaybetme korkusu yaşıyorsanız siz bu ilişkiyi tek başınıza götürüyorsunuz demektir. Bugun olmasa da yarın yollarınız ayrılacak gibi...

Biraz sert konuşunca konuyu ayrılığa getirecek ama sizi seviyor öyle mi? Ben tatmin oldum. Sizi falan sevmitor hanımefendi şunu anlayalım artık bir erkeğin işi gücü olmasına rağmen hayatındaki kadınla evlenmek istemiyorsa onu sevmiyordur. Üstelik 1.5 senelik ilişki ama ısrarla evlilik konusunu açmıyor. Boylelerinin bir yerini kaldırmayın. Erkeklere bu kadar taviz gereksiz. Evlilik değişimse kadına da var aynı değişim. Üstelik kadın ev işi çocuk derken daha çok yipraniyor. Çünkü bu sorumluluklardan ne yazık ki kadın daha çok pay alıyor kendine. Siz bu sorumluluğa bu değişime sesinizi çıkarmıyorsunuz da ona ne oluyor. Yüz vermeyin bu kadar.
Uzun olmasın diye çok detaylı yazmadım ama başka sorunlarımız da var ama maalesef iletişim sıkıntılarımız var. O konuları henüz halledemedik tam olarak. İnince konuşmayı dusunuyoruz. Sarsıntıdayız yani anlayacağınız. O konular tam olarak kapanmadan bu açıldı. Üstüne gitsem ayrılık yaşanacağını düşünüyorum bu yüzden. Dediklerinize hak veriyorum, yani kendimden de emin olamıyorum. 1 buçuk yıllık ilişkide bu beklentide olmak doğal demi? Emin olamıyorum çünkü bazen.

Çocuk farkında değil ve siz de anlamak istemiyorsunuz ama kendisi gayet net aslında. Bir şeyi istediğinden emin değilsen istemiyorsundur. Ayrıca sert çıkarsanız kaybetme korkusu yaşıyorsanız siz bu ilişkiyi tek başınıza götürüyorsunuz demektir. Bugun olmasa da yarın yollarınız ayrılacak gibi...
Peki 1 buçuk yılda bu konuları açıp beklenti içinde olmak normal mi? Yani artık kendimi bile anlayamıyorum. Doğru mu yapıyorum yanlış mı diye. Benim dediğim zamana kadar evliliğe en az 2 yıl vs kalıyor. Hemen nişan söz yapalım da demiyorum ama emin olamıyorum. 1 buçuk yıl içinde evliliği konuşmak ne kadar gerçekçi? Çevremde kısa ilişkisi olup da evlenen yokki sorayım. Evlenenlerin ilişkileri 4 5 yıllık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X