Sevgilim ve Evliliğe Bakış Açılarımız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki 1 buçuk yılda bu konuları açıp beklenti içinde olmak normal mi? Yani artık kendimi bile anlayamıyorum. Doğru mu yapıyorum yanlış mı diye. Benim dediğim zamana kadar evliliğe en az 2 yıl vs kalıyor. Hemen nişan söz yapalım da demiyorum ama emin olamıyorum. 1 buçuk yıl içinde evliliği konuşmak ne kadar gerçekçi? Çevremde kısa ilişkisi olup da evlenen yokki sorayım. Evlenenlerin ilişkileri 4 5 yıllık.
1,5 yıl gayet iyi bir süre aslında. Sizin buradaki sorununuz evlenmek istemeniz ve bu konuda gelecek planları yapmanız değil; bu planları bu kişiyle yapmaya çalışmanız. Aranızdaki iletişim sıkıntılı ve sevgisinden de emin değilsiniz, her şey sürüncemede kalmış. Bu durumda neden evliliğe gitsin bu ilişki? İmza atınca da hiçbir şey değişmeyecek ki...

1,5 yıl gayet iyi bir süre aslında. Sizin buradaki sorununuz evlenmek istemeniz ve bu konuda gelecek planları yapmanız değil; bu planları bu kişiyle yapmaya çalışmanız. Aranızdaki iletişim sıkıntılı ve sevgisinden de emin değilsiniz, her şey sürüncemede kalmış. Bu durumda neden evliliğe gitsin bu ilişki? İmza atınca da hiçbir şey değişmeyecek ki...
Sevgisinden eminim aslında. Geriye kalan şeylerden emin değilim çünkü sevgi her şeye yetmiyor tek başına. Anladım ve iyice de karıştım açıkçası. Eğer sinirlerime hakim olabilirsem yüzyüze konuşmak en mantıklısı geliyor. En azından kendimi rahatça açıklar, olumsuz tavır karşısında bitiririm. Bakalım hayırlısı olsun. Cevabınız için de teşekkür ederim

Ülke dışında çalışan biriyle KPSS girip ülkeye atamanız yapılınca nasıl evleneceksiniz ki?
Ülke dışında çalışıyor dememin sebebi mesleğini yazmak istememdi ama konu karışınca mecbur yazdım. Size de yazayım, gemi de çalışıyor kendisi. Uzak yol

Ülke dışında çalışıyor dememin sebebi mesleğini yazmak istememdi ama konu karışınca mecbur yazdım. Size de yazayım, gemi de çalışıyor kendisi. Uzak yol
Bu iş hakkında pek bilgi sahibi değilim, ne kadar süre yanınızda kalabilir ne kadar sağlıklı bir evlilik olabilir bilemiyorum. Siz flört döneminizde ne kadar görüşebildiniz tanıyabildiniz mi birbirinizi? evlilik birlikte olmayı gerektiren bir kurum. Ayrılığı pek sevmez. Adam senede 8 10 ay uzak kalacaksa nasıl evlenmek istesin

Bu iş hakkında pek bilgi sahibi değilim, ne kadar süre yanınızda kalabilir ne kadar sağlıklı bir evlilik olabilir bilemiyorum. Siz flört döneminizde ne kadar görüşebildiniz tanıyabildiniz mi birbirinizi? evlilik birlikte olmayı gerektiren bir kurum. Ayrılığı pek sevmez. Adam senede 8 10 ay uzak kalacaksa nasıl evlenmek istesin
6 ay gemide 2 3 ay karada kalıyor. 1 yılımızı yanyana geçirdik. Benim için gemiye çıkmamıştı her gün birlikteydik vaktimizin sınırlı olduğunu biliyorduk çünkü. Bilemiyorum ilerde karaya geçiş yapmak istiyor, şu anki durumda mesleği de etkili zaten. Milleti görüyorum karısını çocuklarını arkada bırakıp gemiye geliyorlar, bunu yaşamak istemem tarzı konuşma yapmıştı ama ben bunu göze aldım, o neden alamıyor diye de düşündüm. O mesleği bile isteğe seçti sonuçta. Ben de ona bile isteye evet dedim. Bu nedenle beklemeyi iletişimsizliği sorun yapmıyorum, yapamam ama o mesleğini sorun yapıyor. Hemen gelsin evlenelim demiyorum zaten ama her şey aynı bu şekilde devam ederse tabiiki evleniriz, hayatımı ben de seninle geçirmek isterim demek zor değil yani :KK43: Bilemiyorum inanın daha da karıştım ben de. Nasıl bir yol izleyip ne şekilde düşünürsem doğru kararlar alabilirim bilemiyorum açıkçası. Derdim de bu

Herkese merhabalar, forumda yeniyim bilginiz olsun. Kısaca hemen derdimi anlatmak istiyorum.

Erkek arkadaşımla bir buçuk yıllık ilişkimiz var ve artık evlilik yaşımız geldi. Benim KPSS sürecim var, kendisi de ülke dışında çalışıyor. Bu nedenle benim için KPSS'yi atlatıp işimi elime alıp evlenmek en mantıklısı fakat sevgilim evlilikten korkuyor. İlk sevgilisi benim, sevgililiğe dair bile çekinceleri vardı. Az önce kendisine evlilik konusunu açtım ve sinirlendi.
-"Beni anlamıyorsun, zamanını ben de çalmak istemem ama bilmiyorum ne düşündüğümü, evliliğe dair şüphelerim var bla bla" şeklinde konuştu ve ben çok sakin şekilde cevap verdim. Sert çıksam biliyorum konu ayrılığa gelecek.

Ben de KPSS bitsin kafam netleşsin istiyorum dedim ama kafası karışık olan o. Ben sıkıştırıp evlenelim demiyorum ama sınavdan sonra böyle bir düşüncem olduğunu bilsin istiyorum. Kendisi de bu konuları düşünüyor ama asla net bir cevabı yok hatta tersine soğuk bu konuya. Hayatını, çalışma şeklini değiştirmek istiyor o da, işini yapmak pek istemiyor.
İşin özüne gelirsek eğer anlayamıyorum, evliliğe soğuk ama beni seviyor ve çok gelgiti var. Ani duygu değişimleri de yaşıyor ara ara bunu işine veriyorum.
Kafam çok karışık, kendisi ne istediğini bilmediği için ben de ne yapacağımı bilmiyorum. 4 aydır ilişkimizi mecbur uzaktan yaşıyoruz. Ne yapmalıyım sizce? Moralim şu an çok bozuldu.

Gelmesini mi beklemeyelim net şekilde konuşmak, hadi konuştuk diyelim net cevap alamayacağım gibime geliyor. Ben mi acele ediyorum bu karar için anlayamadım. Atandıktan sonra evlililik düşüncem var fakat ona evlilik düşüncesi uzak. Yoksa zamanımı boşa mı harcıyorum diye kendime kızıyorum. Nasıl ne neleri düşünmeliyim ki doğru yolu bulabileyim?
Eşim de seninle aynı fikirlere sahipti. Ben de sevgilin gibi düşünüyordum. Sonuçta 6 sene sonra evlendik 🥰

Evlenmek istemeyeni evlenmeye ikna edemezsiniz. Görüşü değişmişse sizi ilk gördüğü anda değişir, sonradan değil..

Artık bu yaşta ilişkinin sonu evliliğe gider diye düşünüyorum çünkü. Gitmezse kendi açımdan "Demekki benim kadar sevmemiş" tarzı şeyler düşüneceğim. Bir de senede 2 3 ay ancak Türkiye'de olabiliyor. Geri kalan zamanlarda konuşmalarımız kısıtlı. (İşinden dolayı telefonu çekmiyor, neti yok vs) Yani zor bi ilişki zaten. İletişimimiz çok az çünkü. Bunca fedakarlığım boşa diye düşünürüm.
yaşınızda bir şey yok ki. 25 yaşındasınız daha. ben 2-3 ay kalıyor dediğinze göre denizci bu demiştim...ki gerçekten öyleymiş...
Peki 1 buçuk yılda bu konuları açıp beklenti içinde olmak normal mi? Yani artık kendimi bile anlayamıyorum. Doğru mu yapıyorum yanlış mı diye. Benim dediğim zamana kadar evliliğe en az 2 yıl vs kalıyor. Hemen nişan söz yapalım da demiyorum ama emin olamıyorum. 1 buçuk yıl içinde evliliği konuşmak ne kadar gerçekçi? Çevremde kısa ilişkisi olup da evlenen yokki sorayım. Evlenenlerin ilişkileri 4 5 yıllık.
bunun 1.5 yılı 4-5 yılı da yok
her ilişki başka. misal üniversitede çıkmaya başlayan insanlar tabi ki 4-5 sene çıkar. nasıl evlensin

bana kalırsa siz de acele ediyorsunuz
evlenecekseniz de evlenirsiniz sonra
daha işiniz gücünüz bile yok

işi gücü yokken evlenelim de evlenelim diyorsunuz gibi duruyorsunuz şu anda uzaktan bakınca

ben de erkek arkdaşınızın yerinde olsam 6 ay gemide 3 ay karada olup evlilik yürütmek istemem...dahası zaten böyle bir evliliği siz niye istiyorsunuz ki? gemiye alacak mı sizi? 2. kaptan filan olmuş mu kendisi? rotaları nasıl? devlet memuru olacaksanız zaten nasıl gideceksiniz?

gemide olmadıkları zaman o kadar iyi kazanmıyorlar siz de biliyorsunuzdur.
siz düğünü yapıp evi dizecek misiniz mesela 6 aya, kendi başınıza? böyle bir maddi gücünüz var mı? ya da evlendiniz çocuk olsa tek başınızasınız (gemiyi bırakmazsa) istiyor musunuz bunu gerçkten?

adam belki de çalışmayan maddi gücü olayan kadınla apar topar evlenmek istemiyor...

bana şey gibi geldi:
gemici adamı adamı herkes istemez, siz istemiş sevgili olmuşsunuz, buna mukabele adam evlenmek için can atıyor olmalıydı -sizce. ama değil, buna bozulmuşsunuz.

yaşınızda bir şey yok ki. 25 yaşındasınız daha. ben 2-3 ay kalıyor dediğinze göre denizci bu demiştim...ki gerçekten öyleymiş...

bunun 1.5 yılı 4-5 yılı da yok
her ilişki başka. misal üniversitede çıkmaya başlayan insanlar tabi ki 4-5 sene çıkar. nasıl evlensin

bana kalırsa siz de acele ediyorsunuz
evlenecekseniz de evlenirsiniz sonra
daha işiniz gücünüz bile yok

işi gücü yokken evlenelim de evlenelim diyorsunuz gibi duruyorsunuz şu anda uzaktan bakınca

ben de erkek arkdaşınızın yerinde olsam 6 ay gemide 3 ay karada olup evlilik yürütmek istemem...dahası zaten böyle bir evliliği siz niye istiyorsunuz ki? gemiye alacak mı sizi? 2. kaptan filan olmuş mu kendisi? rotaları nasıl? devlet memuru olacaksanız zaten nasıl gideceksiniz?

gemide olmadıkları zaman o kadar iyi kazanmıyorlar siz de biliyorsunuzdur.
siz düğünü yapıp evi dizecek misiniz mesela 6 aya, kendi başınıza? böyle bir maddi gücünüz var mı? ya da evlendiniz çocuk olsa tek başınızasınız (gemiyi bırakmazsa) istiyor musunuz bunu gerçkten?

adam belki de çalışmayan maddi gücü olayan kadınla apar topar evlenmek istemiyor...

bana şey gibi geldi:
gemici adamı adamı herkes istemez, siz istemiş sevgili olmuşsunuz, buna mukabele adam evlenmek için can atıyor olmalıydı -sizce. ama değil, buna bozulmuşsunuz.
Ben de o da düğüne sıcak bakmıyoruz. Ev dizmek derken, ben zaten atanıp gidince kendime mecburen bir düzen kuracağım. Bu sırada birikim de yapacağım. Yani atanıp biraz belimi doğrulttuktam sonraki düşüncem evlilik olacak. Hoş seneye kesin değil atanacağım, belki diğer sene olur bilemem. Ama kafamda bir planım var en azından evlilik düşünüyorum uzak değilim aslında kastım buydu. Bugun evlenelim dese evlenemem çünkü maddi gelirim de yok hazır da değilim. Bu da onu biliyor ilk hedefim atanmak ardındaki düşüncem evlenmek yani.

Evet ikincilik ehliyeti var. Uzun yol çalışıyor, gittikleri yerler de sürekli değişiyor.

Bozulduğum şey o değil aslında, denizci olan çoğu insanın eşi çocuğu var demekki bulabiliyorlar ama değer biliyorlar. Benim sanki değerim bilinmiyormuş gibi geliyor ara ara. İletişim problemimiz var bahsettim genelde de var ama kendisi çok içini açmayı seven bir insan değil. O yüzden bu kadar karışmış olabilirim ben de.

Hayır kendisi gemici. İnemiyor bile gemiden ne alaka yani hem de birini bulmakla yazdığım durum, şüpheliniyor olsam onu da yazardım zaten.
Neden ne alaka.erkekler kasla göz arasında herşeyi yapıyor.6 ay sürekli karada olmuyordur herhalde.bunlar farklı ülkelerde karaya çıkmıyor mu?neyse.
Bazı şeyleri konuşmak için 1.5 yıl ideal süre ama adam evlenmek istemiyor.işi olmasa net cevap vermemesini anlarım ama bu koşullarda net bir cevap verebilir. Üstelik konuyu acarsam ,uzatırsam is ayrılığa gider demissiniz.seven insan bunun için ayrılır mi?evlenmek istemiyorsa da nedenlerini söylemeli ama sevgiliniz ne şiş yansın ne kebap yansın düşüncesinde.adami da zorlamayan çünkü.zorla olunca bir yerde patlak veriyor.

Hanımlar avatarlarımızı kendimiz çizip adımıza tescil ettirmiyoruz, hepimiz bir yerlerden alıp kullanıyoruz değil mi?
Bir avatar için birbirinizi suçlayarak tartışma çıkarmayın rica ediyorum.
Boyle komik bir konunun benimle hiçbir alakası yok mune🤦‍♀️ bu üyeyi de ilk defa görüyorum.
Neyse değiştireyim bari profilimi sinir oldum 🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X