Sevgilim ve Evliliğe Bakış Açılarımız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

regrules

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2022
1.584
4.625
Herkese merhabalar, forumda yeniyim bilginiz olsun. Kısaca hemen derdimi anlatmak istiyorum.

Erkek arkadaşımla bir buçuk yıllık ilişkimiz var ve artık evlilik yaşımız geldi. Benim KPSS sürecim var, kendisi de ülke dışında çalışıyor. Bu nedenle benim için KPSS'yi atlatıp işimi elime alıp evlenmek en mantıklısı fakat sevgilim evlilikten korkuyor. İlk sevgilisi benim, sevgililiğe dair bile çekinceleri vardı. Az önce kendisine evlilik konusunu açtım ve sinirlendi.
-"Beni anlamıyorsun, zamanını ben de çalmak istemem ama bilmiyorum ne düşündüğümü, evliliğe dair şüphelerim var bla bla" şeklinde konuştu ve ben çok sakin şekilde cevap verdim. Sert çıksam biliyorum konu ayrılığa gelecek.

Ben de KPSS bitsin kafam netleşsin istiyorum dedim ama kafası karışık olan o. Ben sıkıştırıp evlenelim demiyorum ama sınavdan sonra böyle bir düşüncem olduğunu bilsin istiyorum. Kendisi de bu konuları düşünüyor ama asla net bir cevabı yok hatta tersine soğuk bu konuya. Hayatını, çalışma şeklini değiştirmek istiyor o da, işini yapmak pek istemiyor.
İşin özüne gelirsek eğer anlayamıyorum, evliliğe soğuk ama beni seviyor ve çok gelgiti var. Ani duygu değişimleri de yaşıyor ara ara bunu işine veriyorum.
Kafam çok karışık, kendisi ne istediğini bilmediği için ben de ne yapacağımı bilmiyorum. 4 aydır ilişkimizi mecbur uzaktan yaşıyoruz. Ne yapmalıyım sizce? Moralim şu an çok bozuldu.

Gelmesini mi beklemeyelim net şekilde konuşmak, hadi konuştuk diyelim net cevap alamayacağım gibime geliyor. Ben mi acele ediyorum bu karar için anlayamadım. Atandıktan sonra evlililik düşüncem var fakat ona evlilik düşüncesi uzak. Yoksa zamanımı boşa mı harcıyorum diye kendime kızıyorum. Nasıl ne neleri düşünmeliyim ki doğru yolu bulabileyim?

Bence hiç acele etmeyin, zaten birbirinizi seviyorsanız elinde sonunda birlikte yaşamak isteyeceksinizdir karşılıklı. Evlilik kolay bir karar değil, erkek arkadaşınızın baska planları da olabilir belki. Bence tamamen akışına bırakın, mutlu olacaksanız zorlamadan, iteklemeden evlenirsiniz zaten. Siz de bu konuyu bence odağınızdan çıkarın, atamanıza sınavınıza odaklanın.

Eğer sizin niyetiniz evlilikse kesin olarak, o halde bu ilişki sizi tatmin etmeyecektir. Böyle belirsiz dengesiz bir insanla da ilişki yürütmek çok zor. Yani ben çoktan sevgisinden şüphe edip uzamıştım öyle söyleyeyim. Aklı başında her insan belli iş, eğitim ve olgunluğa gelince sevdiği insanla evlenmek ister. Ya siz çok fazla gençsiniz, henüz hiçbir şey oturmadığı için sevgiliniz çekinceli ama siz aşırı acele ediyorsunuz evlilik merakıyla. Ya da beyde bir takım kararsızlıklar emin olamamalar var sizinle ve kurma ihtimaliniz olan gelecekle ilgili.

Bence hiç acele etmeyin, zaten birbirinizi seviyorsanız elinde sonunda birlikte yaşamak isteyeceksinizdir karşılıklı. Evlilik kolay bir karar değil, erkek arkadaşınızın baska planları da olabilir belki. Bence tamamen akışına bırakın, mutlu olacaksanız zorlamadan, iteklemeden evlenirsiniz zaten. Siz de bu konuyu bence odağınızdan çıkarın, atamanıza sınavınıza odaklanın.
Şu an çok karışığım işi nedeniyle acele etmek istemiyorum ama zaman kaybı da yaşamak istemiyorum. Artık bu yaşta verilemeyen, şüphe duyulan kararlar insanı çok yoruyor. Eğer kendime hakim olabilirsem akışına bırakabilirim tabii onun ilişki içindeki tavırları da akışa bırakabilmek için önemli etkenler. :/ Fikriniz için teşekkür ederim

Evlilik düşünmüyor,eğer siz bu ilişkiyi evlilikle noktalamdırmak istiyorsanız,sizin için sadece bir zaman kaybı olacaktır.Açık açık konuşun,gerekirse yollarınızı ayırın.
Mesajda konuşamıyoruz. Gelmesini beklerim belki konuşmak için bilemiyorum ne yapacağım. Ne evleniriz diyor ne evlenmeyiz. Bazen konusu açılıyor evlenince şu durumda ne yaparsın vs gibisinden düşünüyor demekki diyorum ama bazen de konunun verdiği gazla artık bu şekilde konuşuyor diyorum. Cevabınız için teşekkür ederim

Evlilik zor iş.
Herkes evlenmek istemeyebilir anlıyorum.
Dürüst davranmış kendisi.
Evet o konuda gayet dürüst ama ben net olmasını istiyorum. Senede 2 3 ay zaten Türkiye'de. İlişkimiz zor (onun mesleği zorluğa en büyük etken) bu yüzden. En azından zaman kaybı yaşamak istemiyorum ama nasıl düşünceleri netleşir veya ben nasıl bir adım atmalıyım kestiremiyorum

Net bir sekilde konuşsun sizinle evlenmek istiyorsa buna engel olan sorunları varsa söylesin, sizde beklersiniz zaten ama hiç istemiyorsa soylesinki sizde boşa beklemeyin.
Bir de evlenmek isteyen illaki dile getirir.

Eğer sizin niyetiniz evlilikse kesin olarak, o halde bu ilişki sizi tatmin etmeyecektir. Böyle belirsiz dengesiz bir insanla da ilişki yürütmek çok zor. Yani ben çoktan sevgisinden şüphe edip uzamıştım öyle söyleyeyim. Aklı başında her insan belli iş, eğitim ve olgunluğa gelince sevdiği insanla evlenmek ister. Ya siz çok fazla gençsiniz, henüz hiçbir şey oturmadığı için sevgiliniz çekinceli ama siz aşırı acele ediyorsunuz evlilik merakıyla. Ya da beyde bir takım kararsızlıklar emin olamamalar var sizinle ve kurma ihtimaliniz olan gelecekle ilgili.
Çok genç değiliz aslında kendisi 28 yaşında :) Ama dediğim gibi ilk ilişkisi benim. Keşke daha önce yaşanmışlıkları olsa bile diyorum artık. Sanırım gelmesini bekleyip ciddi konuşma yapacağım bilemiyorum yine de ama cevabınız için teşekkür ederim

Şu an çok karışığım işi nedeniyle acele etmek istemiyorum ama zaman kaybı da yaşamak istemiyorum. Artık bu yaşta verilemeyen, şüphe duyulan kararlar insanı çok yoruyor. Eğer kendime hakim olabilirsem akışına bırakabilirim tabii onun ilişki içindeki tavırları da akışa bırakabilmek için önemli etkenler. :/ Fikriniz için teşekkür ederim
Geçirdiğiniz zamanı neden zaman kaybı olarak görüyorsunuz ki?

Bak bak sinirini sevsinler. Iliskiniz daha 1.5 yillik. Benim burda Problem olarak gördügüm evlilik konusunun beyefendiyle totosu tutusmadan konusulmadigi. Istemeyebilir, aklinda soru isareti olabilir. Ama hem zamanini calmak istemiyorum deyip hem de sinirlenmek ne biliyim. Böyle biri evliligin sorumlulugunu alacak kapasitede degil. Kpss icin basarilar dilerim. Önceliginiz o olsun

Net bir sekilde konuşsun sizinle evlenmek istiyorsa buna engel olan sorunları varsa söylesin, sizde beklersiniz zaten ama hiç istemiyorsa soylesinki sizde boşa beklemeyin.
Bir de evlenmek isteyen illaki dile getirir.
Sorunlar varsa bile maddi olduğunu düşünmüyorum, benimle veya kendi kafa yapısıyla ilgili sorunları vardır. Bunları dillendirse bile çözümü bulamam. Gelmesini bekleyeceğim sanırım konuşmak için ama ben de çok bunaldım artık. Dayanamayıp telefondan da bitirebilirim. Bilemiyorum gerçekten, kaç aydır bekliyorum ama zamanım boşa gitmesin netleş diyince bile tartışma çıkıyor :KK43:

Çok genç değiliz aslında kendisi 28 yaşında :) Ama dediğim gibi ilk ilişkisi benim. Keşke daha önce yaşanmışlıkları olsa bile diyorum artık. Sanırım gelmesini bekleyip ciddi konuşma yapacağım bilemiyorum yine de ama cevabınız için teşekkür ederim
Hakkınızda hayırlı olsun, evlilik anlaşma ikna vs ile olmamalı iki taraf da bu amaç içinde koşuyor olmalı. Her kadın karşısındakinden bu emeği isteği görmeyi hak eder, siz de hak ediyorsunuz. umarım çok mutlu olursunuz

Geçirdiğiniz zamanı neden zaman kaybı olarak görüyorsunuz ki?
Artık bu yaşta ilişkinin sonu evliliğe gider diye düşünüyorum çünkü. Gitmezse kendi açımdan "Demekki benim kadar sevmemiş" tarzı şeyler düşüneceğim. Bir de senede 2 3 ay ancak Türkiye'de olabiliyor. Geri kalan zamanlarda konuşmalarımız kısıtlı. (İşinden dolayı telefonu çekmiyor, neti yok vs) Yani zor bi ilişki zaten. İletişimimiz çok az çünkü. Bunca fedakarlığım boşa diye düşünürüm.

Hakkınızda hayırlı olsun, evlilik anlaşma ikna vs ile olmamalı iki taraf da bu amaç içinde koşuyor olmalı. Her kadın karşısındakinden bu emeği isteği görmeyi hak eder, siz de hak ediyorsunuz. umarım çok mutlu olursunuz
Çok teşekkür ederim, çok haklısınız dedikleriniz de. Sağ olun

Bak bak sinirini sevsinler. Iliskiniz daha 1.5 yillik. Benim burda Problem olarak gördügüm evlilik konusunun beyefendiyle totosu tutusmadan konusulmadigi. Istemeyebilir, aklinda soru isareti olabilir. Ama hem zamanini calmak istemiyorum deyip hem de sinirlenmek ne biliyim. Böyle biri evliligin sorumlulugunu alacak kapasitede degil. Kpss icin basarilar dilerim. Önceliginiz o olsun
Bana da çoğu zaman dediğiniz şekilde geliyor ama iyiyken de çok iyi. İşi yüzünden şu an bu kadar sinirli ve stresli diyorum. Sanırım gerçek düşüncelerini ve tepkilerini ancak yüzyüze gelince görebileceğim. Haklısınız, teşekkür ederim

Ciddi olarak ne konuşacaksınız ?
Bana evlenme teklifi et mi diyeceksiniz ?
28 yaş erkek için çok geç bir yaş değil ki
İlk sevgilisi ile evlenmez erkekler genelde :KK43:
Bilemedim
Hayırlısı olsun hakkınızda

Ciddi olarak ne konuşacaksınız ?
Bana evlenme teklifi et mi diyeceksiniz ?
28 yaş erkek için çok geç bir yaş değil ki
İlk sevgilisi ile evlenmez erkekler genelde :KK43:
Bilemedim
Hayırlısı olsun hakkınızda
Ahaha hayır tabiki:) Yani netleşmiş fikirleri hala daha yoksa ayrılmak en mantıklısı olacak gibi geliyor ya da en azından konuyu rahatça açıp konuşabiliyorsam ve o da samimi şekilde fikirlerini belirtiyorsa, şüphesi korkusu neyse o şekilde içini açarsa en azından akışına da bırakmak bir seçenek olabilir. Teşekkür ederimm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X