Sevgilim tarafından terk edildim

uzulmektenyoruldum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2024
8
-6
25
Merhaba bu siteye yeni üye oldum sizden akıl almak istiyorum düşüne düşüne kafayı yemek üzereyim şimdi size anlatıyorum
Öncelikle benim 4 yıllık bir ilişkim var sevgilimin beni çok sevdiğinden eminim bende öyle. Dört yıl içinde aramızda büyük kavgalar tartışmalar ayrılmalar oldu hep evlelik için beni zorluyor kendisi 32 yaşında bense 24 yaşındayım haklı olarak yaşı geldiği için evlenmek istiyor bende aramızda ki tartışmalardan dolayı emin olamiyordum kendisi biraz alkol alır çok değil ama iki hafta da bir kez ama ben hiç istemiyordum genellikle tartışmamız bundan dolayıdır ve dediğim dedik birisi fazla gezmeme açık giyinmeme izin vermez neyse bu konuları biraz atlattık ve yine evlilik için beni zorlamaya başladı ailesini tanışmak için göndereceğini söyledi bende aileme söyledim henüz daha gelmelerine bir kaç gün vardı. Bizimkiler evi var mı nerde kalacaksınız diye sordular bende sevgilime sorduğumda bana hiç bir şekilde net cevap vermiyordu ne yapacaksın elbet bir yerde kalırız şuan ev alamam bir kaç sene kirada otururuz sonra alırız diye sürekli söylüyordu ailem kirada oturmamı istemedi bu zamanda zor kira vermek bende bir kaç kere ev alabilirse ailesi ile konuşup ev almasını istedim eşyalarımı evime göre almak istediğimi kirada zor geçirecegimizi söyledim ve bana sen benimle ev için mi evleniyosun ben buyum benimle geliyorsan gel gelmiyorsan yol orda gibi kelimeler kullandı bir gün sonra yine konu açıldı ve bana dedi ki ben istemiyorum senden karı olmaz sen git kendine göre birini al dedi sakın rahatsız etme beni benden uzak dur s.g senden bir bk olmaz gibi bir çok kelimeler söyledi ve sildi numaramı bir haftadır da hiç yazıp aramadı ailem zaten istemiyordu ben sevdiğim için ailemi karşıma almaya hazırdım ama beni bu şekilde bırakıp gitmesi ve bu kelimeleri söylemesi çok zoruma gitti hergün görüyorum aynı yerde oturuyoruz nasıl unutucam ne yapicam yardım edin yorumlarınız fikirleriniz benim için önemli. Artık ben barışmak istesem dahi ailem istemiyor Şimdiden sana yol gösteriyor dedi annem evlenince ne yapacaksın her tartışmada kapı orda git der diyor sizce haklı mı ?

Aslında şöyle ev alabilecek durumları olduğunu bildiğim için zorladım fakat ucuza gidiyor diye şuanda ev almak istemediğini söyledi bende ucuz veya pahalı artık evleneceğimizi ve almasını istediğimi söyledim. Gerçekten alacak durumu olmasa zorlayamam tabiki

Ailen kirada oturmanı istemiyorsa sana bir ev alabilirler öncelikle. Her evlenen ev alıp öyle evlenmiyor.
Ayrıca birbirini değiştirmeye çalışanları da hiç anlamam. Alkol kırmızı çizginse ona göre birini bulacaksın. Aynı şekilde o da giyimi kendine göre birini bulacak.
Kimse kimseyi değiştirmeye çalışmamalı. Herkes kendine göre birini seçmeli.
Baştan sona saçma sapan bir durumu evliliğe çevirmeye çalışıyorsunuz

sana sg diyen adamla barismak istiyorsan senin kuracagin evlilikten de hayir gelmez.
insanlari ev ev diye zorlamayi sacma buluyorjm ama iyi ki zorlamissin da ayrilmissin. ilk zorlukta bu kufurleri duyardin ne de olsa.
Haklısın, çok sinirli birisi ve bu tarz konuştuktan sonra sinirden söyledim sinirden ağzımdan çıkıyor özür dilerim vs. Bu şekilde gönlümü alıyor sevdiğim için susuyorum ama artık benimde tahammülüm kalmadı

Haklısın, çok sinirli birisi ve bu tarz konuştuktan sonra sinirden söyledim sinirden ağzımdan çıkıyor özür dilerim vs. Bu şekilde gönlümü alıyor sevdiğim için susuyorum ama artık benimde tahammülüm kalmadı
bu sekilde gönlünü aliyorsa sen de suclusun..bence paran varsa terapiye basla. neden bu laflari yiyip affediyorsun hala sevmeye devam ediyorsun öğren, ustesinden gel.
yoksa isin cok zor, sonraki sevgililerin de farkli olmaz. sacma olayları yaşar yasar bir jeste bir cicege affedersin

Sinirli biriyle ne işin var?
Öfke kontrolünü sağlayamayan biriyle evlenip ne yapacaksın?

Aslında şöyle ev alabilecek durumları olduğunu bildiğim için zorladım fakat ucuza gidiyor diye şuanda ev almak istemediğini söyledi bende ucuz veya pahalı artık evleneceğimizi ve almasını istediğimi söyledim. Gerçekten alacak durumu olmasa zorlayamam tabiki
Adam leş bir karakter ama evi olmayanla evlenmem ne demek şu devirde ya? En düşük 2, 3 milyondan başlıyor evler, insaf yani.

Alkol mevzusuna karışmaniz çok abes.
Sizin yaşam tarziniza uymuyorsa baştan birlikte olmazsiniz.
Ama siz karşınızdaki insanı değiştirmeye çalışıyorsunuz.
İki haftada bir alkol alan insana alkolik muamalesi yapıyorsunuz.
Bu sizin için kırmızı cizgiyse ona göre birini bulacaksınız değiştirmeye çalışmayacaksiniz.
Onun dışında ev muhabbeti çok itici o ev alacak siz ne yapacaksınız mesleğiniz vs var mi ?
24 yaş evlilik icin çok erken sizi o olgunlukta görmedim ben.
Karşı tarafında sırf yaşım geçiyor diye sizi zorlamasi çok abes olmuş.
Ayrıca her şeyi geçtim bir kadınla bu şekilde küfürlü konuşan birinden uzak durun hala sevgilim demeyin hergun görüyorsanız yolunuzu değiştirin önünüze bakın.

Ev alabilecek durumları var dediğiniz ailesinin maddi durumu var. İlk mesajınızda öyle yazmışsınız. Sizin ev fiyatlarından haberiniz var mı? Niye ailesi siz oturasınız diye milyonlarca lira harcasın? Bazı hanımların istekleri de hayret verici.

Ev alabilecek durumları var dediğiniz ailesinin maddi durumu var. İlk mesajınızda öyle yazmışsınız. Sizin ev fiyatlarından haberiniz var mı? Niye ailesi siz oturasınız diye milyonlarca lira harcasın? Bazı hanımların istekleri de hayret verici.
konu sahibinin "ev ev ev" diye tutturan ailesi ne yapacak o da merak konusu. erkekten 2-3 milyon liralik ev iste. onlar "tamam ama evi bastan asagi kiz tarafi yapsin" dese mesela kizlari icin harcayacaklari beyaz esyasi mobilyasi düğünü vs bir milyonlari var mi?
yoksa erkek cocuklari olmadigi icin kizlarini evlattan sayip bunlari yapmayi cok mu görecekler

konu sahibinin "ev ev ev" diye tutturan ailesi ne yapacak o da merak konusu. erkekten 2-3 milyon liralik ev iste. onlar "tamam ama evi bastan asagi kiz tarafi yapsin" dese mesela kizlari icin harcayacaklari beyaz esyasi mobilyasi düğünü vs bir milyonlari var mi?
yoksa erkek cocuklari olmadigi icin kizlarini evlattan sayip bunlari yapmayi cok mu görecekler
Yok canım onlar üç beş kaşık çatal tencere tabak alıp çekilecek kenara.
Karşı taraf ev alsın evi dizsin.
Kirada yaşamak zor ev alsın diyen aile bir zahmet evi kendisi alsın. Başkasının parasıyla kendi evladını düşünmek kolay. O kadar kıymetliyse evladın kendin al evini ver

Yok onda adetlerimize göre oturma takımını erkek alır, beyaz eşyayı kız tarafı alır gibi ayrım yapacaklar yine. Aileler de bir tuhaf olmuş ya dün de birisi nişanlısından 300 gram altın isteyince terk edilmişti. Ailesi de iyi yaptın diyodu 😬 hayır bir de adamların ciddi falsoları var aslında ama abartılı maddi istekleriyle kızlar ve aileleri kendilerini haksız ve kötü bir duruma düşürüyor.

Toplumumuzun en büyük problemlerinden biri de evlenirken ortak bir hayat kurulduğunu unutup tüm maddi sorumlulukları tek bir tarafa (kız yada erkek tarafına) yıkmak bence. Herkesin ailesinden gelecek maddi bir desteği olmayabilir. Eşiniz olacak kişinin imkanı varsa elbette yapmalı. Ama yoksa da şimdi sahip olamadığınız şeyleri eşinizle birlikte çalışıp kazanıp zamanla inşa edebilirsiniz. Hayat arkadaşı olmanın anlamı budur bence.

Yok onda adetlerimize göre oturma takımını erkek alır, beyaz eşyayı kız tarafı alır gibi ayrım yapacaklar yine. Aileler de bir tuhaf olmuş ya dün de birisi nişanlısından 300 gram altın isteyince terk edilmişti. Ailesi de iyi yaptın diyodu 😬 hayır bir de adamların ciddi falsoları var aslında ama abartılı maddi istekleriyle kızlar ve aileleri kendilerini haksız ve kötü bir duruma düşürüyor.
evet ya ilginc bir sekilde kizlar ilgisizlige, deger gormemeye, kisitlanmaya, ana kuzuluguna, cimrige, sozlu siddete hatta bazen fiziksel siddete, aldatmaya her seye okeyler. ama altin para deyince her nasilsa ayrılıyorlar 😅😅
yani bilmiyorum su yukarıda yazanlara asla katlanamam. ama varsin evi olmasin altin takmasin yani ne olacak? iki gönül bir olsun zamanla calisilir alinir..hayata baktiklari pencere cok tuhaf

Kızlar bir konuya açıklık getireyim ben kesinlikle evin olmadan seninle evlenmem demedim sadece imkanın varsa şimdiden alalım eşyanımı ona göre alırız yoksa da ayrılalım bitsin diye bir kelime kullanmadım ailemde aynı şekilde asla karşı tarafa bir şey söylemedi aramızda konuştuk.

sadece ben ev konusunu bir çok kez açınca sinirlendi ve benimle yukarda belirttiğim şekilde konuştu bundan ayrıldık ve ailemin istememe sebebide benimle şimdiden bu şekilde konuşması bana karşı olan tavrı.

Merhaba bu siteye yeni üye oldum sizden akıl almak istiyorum düşüne düşüne kafayı yemek üzereyim şimdi size anlatıyorum
Öncelikle benim 4 yıllık bir ilişkim var sevgilimin beni çok sevdiğinden eminim bende öyle. Dört yıl içinde aramızda büyük kavgalar tartışmalar ayrılmalar oldu hep evlelik için beni zorluyor kendisi 32 yaşında bense 24 yaşındayım haklı olarak yaşı geldiği için evlenmek istiyor bende aramızda ki tartışmalardan dolayı emin olamiyordum kendisi biraz alkol alır çok değil ama iki hafta da bir kez ama ben hiç istemiyordum genellikle tartışmamız bundan dolayıdır ve dediğim dedik birisi fazla gezmeme açık giyinmeme izin vermez neyse bu konuları biraz atlattık ve yine evlilik için beni zorlamaya başladı ailesini tanışmak için göndereceğini söyledi bende aileme söyledim henüz daha gelmelerine bir kaç gün vardı. Bizimkiler evi var mı nerde kalacaksınız diye sordular bende sevgilime sorduğumda bana hiç bir şekilde net cevap vermiyordu ne yapacaksın elbet bir yerde kalırız şuan ev alamam bir kaç sene kirada otururuz sonra alırız diye sürekli söylüyordu ailem kirada oturmamı istemedi bu zamanda zor kira vermek bende bir kaç kere ev alabilirse ailesi ile konuşup ev almasını istedim eşyalarımı evime göre almak istediğimi kirada zor geçirecegimizi söyledim ve bana sen benimle ev için mi evleniyosun ben buyum benimle geliyorsan gel gelmiyorsan yol orda gibi kelimeler kullandı bir gün sonra yine konu açıldı ve bana dedi ki ben istemiyorum senden karı olmaz sen git kendine göre birini al dedi sakın rahatsız etme beni benden uzak dur s.g senden bir bk olmaz gibi bir çok kelimeler söyledi ve sildi numaramı bir haftadır da hiç yazıp aramadı ailem zaten istemiyordu ben sevdiğim için ailemi karşıma almaya hazırdım ama beni bu şekilde bırakıp gitmesi ve bu kelimeleri söylemesi çok zoruma gitti hergün görüyorum aynı yerde oturuyoruz nasıl unutucam ne yapicam yardım edin yorumlarınız fikirleriniz benim için önemli. Artık ben barışmak istesem dahi ailem istemiyor Şimdiden sana yol gösteriyor dedi annem evlenince ne yapacaksın her tartışmada kapı orda git der diyor sizce haklı mı ?
1. Büyük kavgalar olan ilişkiden hayır gelmez. O yüzden o ilişki evliliğe gitmemeli.

2. Sevgilinin seni " evlilik" diye darlamaması gerekirdi.

3. Sen çalışıyor musun? Eğer çalışmıyorsan karşı taraftan maddi olarak yüksek şeyler beklememen gerekir. Şu devirde ev almak kolay mı? Ailen " ev" konusunda diretmiş ama senin evin var mı? Yazmadığına göre yok. Ya sen çalışıp kendi evini alacaktın ya da ailen eve bu kadar önem veriyorsa sana bir ev alsalardı.

4. Sevgilin en sonunda ağzını fena bozmuş. Ben öylesinin yüzüne tükürürdüm. Bana küfreden birinin yüzüne asla bakmam .

5. İlk 4 madde açıklayıcı olmuşsun umarım. Kısacası bu adamı biptir et gitsin, ailenin de " ev" beklentisi olmasın.

Ben milletin ev beklentisini anlamıyorum. Herkesin evi , arabası olmak zorunda değil. Böyle şeylerin sadece damat adayından beklenmesi ise ayrı komik.

Kızlar bir konuya açıklık getireyim ben kesinlikle evin olmadan seninle evlenmem demedim sadece imkanın varsa şimdiden alalım eşyanımı ona göre alırız yoksa da ayrılalım bitsin diye bir kelime kullanmadım ailemde aynı şekilde asla karşı tarafa bir şey söylemedi aramızda konuştuk.

sadece ben ev konusunu bir çok kez açınca sinirlendi ve benimle yukarda belirttiğim şekilde konuştu bundan ayrıldık ve ailemin istememe sebebide benimle şimdiden bu şekilde konuşması bana karşı olan tavrı.
Ee işte sen konuyu çok fazla açmışsın. En fazla 2 kez demeliydin. Ha tabii sen istersen 100 kez konuyu aç, yine de sana küfretmemeliydi.

X