Sevgilim ilişkiyi bitirdi ama engellemedi?

Hepsini okuyamadım ama okuduklarım (ilk paragraf) yetti. O engellemezse bile siz engelleyin ama sadece sosyal medyadan değil!

Haklısın hiç sağlıklı düşünemiyorum. Yek istediğim beni affetmesi.
Kimse sizinle görüşmek zorunda değil, kardeşi kıskanmayı bırakın.
Olan olmuş, ergen çocuklar gibi davranmışsınız ve tüm hata sizde.

Şuan yapmanız gereken tek şey sakin olup sevgilinizden uzak durmak, eğer ısrar etmeye devam ederseniz adamın döneceği varsa da irite olur dönmez. Hoş sinirlendiğinde ana avrat küfür eden adam dönse ne olur onu da bilmiyorum ama.....................

Ayrıca kendinizi biraz geliştirin hiç bir meşguliyetiniz yok da adamın kız kardeşine böyle takıldınız.

Başka şeylerle ilgilenin, başka uğraşlar edinin.

sizden 10 yaş büyük bir insan olarak şöyle bir tavsiyede bulunayım,birşey bitmişse bitmiştir,sevseydi zaten vazgeçermiydi,bırakırmıydı?çok sevmek,deli gibi sevmek sizi istemeyen bir insana yapışmanız için bahane olamaz,sevgisizliğin iması bile hatta en ufak bir hissiyat bile bir insandan vazgeçme eşiğiniz olsun,siz severken bu ısrar karşı tarafta acıma duygusuna,sonra bıkkınlığa,sonrada fazla can sıkınca nefrete döner,zorla olmaz,ısrarla olmaz,guzelliklede olmaz,sevmeyen insanla olmaz,ister evli,ister nişanlı,ister sevgili olun ama lütfen sizi istemeyen insanlara ısrar etmeyin.

Ayyyy, her buluşmada seni iki dirhem bir çekirdek görünce içten içe alay etti mi acaba seninle... Bugün de buna üzüldüm.
Bu açıdan hiç düşünmemiştim.Her görüşmeye hazırlıklı gel ne demek.İsterse insanın en salaş hali olsun ne önemi var seven için.Sen süslenip geliyorsun bekliyorum imajı veriyorsun ama o teklif gelmiyor

O kadını kıskancaksınız madem, işe yaramaz adamların peşinde sürüneceğinize bir meslek sahibi olmak için kendinize yatırım yapsaydınız bunlar başınıza gelmezdi. Kınamıyorum çok üzülüyorum, ne yiyor ne içiyorsunuz kendinizi bu kadar küçük düşürüyorsunuz, ağzı küfürlü kaba adamların elinde oyuncak oluyorsunuz. Yazık ailenize, yapmayın, sabredin başka şeylerle ilgilenin. İleride çok pişman olursunuz, böyle bir adamla zaten evlilik olmaz, ama sizle de olmaz. Normal değilsiniz, videolar izleyin terapi alma şansınız yoksa. Hayır terketmese adam küfür de etse, dayak da atsa önemli dğeil yeter ki evleneyim diyorsunuz. Böyle evlilik devam eder mi, etse mutlu olur musunuz?

Adam sana küfür ediyor sen af mı bekliyorsun?
Kardeşin eve giremez diyecek kadar ne yaşadın ne bu kıskançlık. Ayrılmanız iyi olmuş. Adam şimdi bile başka kadınlarla görüşmeye başlamıştır. Sende önüne bak.

"Benim arkadaşım nişanlıydı ablan eve giremez dedi diye nişanlısı, nişan attı" dedi. "Sonra barıştılar niye barıştın dedim" dedi.

Bence sevgiliniz kendi arkadaşınızın ilişkisi için büyük konuştu, kızdı ve benzeri de kendi ilişkisinin başına geldi..

Ama bu sizin hatalarınıza bir kulp olduğu anlamına gelmez canım. Çok kötü bir cümle söylemişsiniz, kolay kolay unutamaz insan bunu. İlişkinin başından beri tolere edilemeyecek şeyleri, küfürü hakareti, normalleştirerek kendinizi düşük göstermeniz de çok hatalı. Bir de keşke kardeşi ile tanışmak için bir çaba göstermeseydiniz, ben böyle durumların ilişki gerçekten ciddiye binmeden yani nişan,söz olmadan olmaması gerektiğini düşünen birisiyim. Gelmek istiyorlarsa onlar gelsin size, siz kendi değerinizi önde tutmalıydınız.

Şu an bana kalırsa sadece zamana bırakın. Bence bir kadın olarak yeterince şey yaptınız şu ana kadar, lütfen bırakın. Sadece içinizin rahat edemeyeceğini biliyorum, üzüntünüzü çok iyi anlıyorum, bu yüzden son kez uzun bir mesaj atabilirsiniz. Bu mesajı güzel güzel, sağlıklı zihin ile yaz canım lütfen. Cümlelerinizde suçlama, karşı tarafı eleştiri değil, sadece empati kurmasını sağlamanız lazım. Hangi psikoloji ile söylediğinizi düşünmesi lazım. Sizi anlaması lazım. Siz onun gözünde nasıl değerliyseniz kardeşi için de değerli olmasını istediniz sadece. Sizi gerçekten tanıyorsa ki, 4.5 sene hiç az değil hiç, gerçek kişiliğinizi, böyle demek istemeyeceğinizi biliyordur. Tek bir mesaj, sabır ve zaman lazım diye düşünüyorum. Lütfen daha fazla bahsettiğiniz şeyleri yapmayın, kendinizden daha da itersiniz. Sizi özlemesine müsaade edin.

Mümkünse olgunlaşmadan kimse ile evlenip, başını yakmayın. 15 yaşındaki çocuk mu yazdı acaba bunu diye düşündüm de şimdiki gençler de zehir gibi. Her şeyden önce kendinizi bu kadar değersizleştirmeyin. Küfür hakaret vs olduktan sonra o ilişkide saygı kalmamış oluyor. Sevgilinizin kız kardeşi gibi olmak isteyip, olamıyorsanız bu sizin probleminiz başka kimsenin değil. Kardeşi sizinle buluşmadı diye ergen tribi de çekilecek gibi değil zaten. Karakteriniz oturmamış evlilik işlerine de bulaşmayın naçizane tavsiyem.

Kızın seninle sürekli görüşme mecburiyeti yokken anlamlar yükleyip büyük büyük laflar edebiliyorsun, erkek arkadaşının ettiği küfürleri, hakaretleri nasıl yutup unutuyorsun mesela, üstüne ısrarla evlenmeyi istiyorsun?

Umrunda değilsin çünkü.
Dursanda durmasanda tınlamıyor.
Sana değer vermiyor sevmiyor.
Daha fazla hem kendine olan hemde onun sana kaldıysa azda olsa saygısını kaybettirme.
Hiçbir şekilde yazma/ arama. Yok say.
Sende engelleme çıkarma.
Hayatına devam ediyormuş gibi storiler at.

Beni nasıl affeder diye düşünmek yerine, ben kendimi nasıl severim, kendime nasıl bir hayat bir kurarım demeniz gerekli. Bu şekilde sağlıklı bir ilişki ne kurabilir ne de sürdürebilirsiniz. Karşınızdaki insan da sağlıklı davranmıyor zaten. Küfürleri, tek cümlenizle ilişki bitirmesi, "her buluşmaya hazırlıklı gel" diye sizi bitmek bilmeyen bir şeyi beklemek zorunda bıraktırması. Bunların hepsi psikolojik şiddet.

Bunun dışında evlilik teklif edilmiyor diye tartışma olmaz. Beklentiler konuşulur, beklentiler uyuşmuyorsa, orta yol bulunmuyorsa ve bu sizin için vazgeçilmezse yeni bir yol çizmeniz, devam etmemeniz gerekir. Aynı şeyi aslında sevgilinizin kız kardeşine de yapmışsınız. Sizle görüşmüyor diye onu da kabul edememişsiniz. Birileri bizle görüşmek istemeyebilir, evlenmek de istemeyebilir. Biz de herkesle görüşmek istiyor muyuz? Kimseye hiçbir şey için ısrar etmeyin. Olmadığında ulaşamadığınızın delisi olmayın. İstediğiniz şey olmadıkça daha da hırslanıyor, kendinizi kaybeder hale geliyorsunuz. Bunu kendinize yapmayın.

Okuyor musunuz, çalışıyor musunuz bilmiyorum. Ama kendiniz için bir şeyler yapmaya, bir hedef bulmaya çalışın. Vazgeçemediginiz insan yarın öbür gün iyi ki ayrılmışım dediğiniz insan olabilir. Bazı şeyler için hayırlısı olsun diyin ve zorlamayın. Enerjinizi kendinize amaç edinmek için harcayın.

Haklısınız ama bitmesi benim suçum olduğu için peşinden koşuyorum onun

Koşma peşinden döneceği varsa da dönmez. Sessizlik dönemine gir. Ki böyle dönse bile değerin kalmaz. Lütfen peşinden koşma, sen fazlaca barışmak için çabalamışsın zaten.
Bir de susmayı dene, bu kez belki oluyor korkusuyla geri döner sana çünkü çocukta seni kaybetme korkusu 0.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…