Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Ben size getireyim mesajı ☺️ ve sizleri ebe nine yapmıyorum.. Çalışmamış birini çalışır diye ummak olmuyor 3 5 ay çalışıp dayanamayıp çıkıyor.. Daha üst yazılarımda da yazmıştım 25 ine kadar hiç çalışmamış dahi zorlanıyor onu gözden kaçırmışsınız.. Ben de 80'lerin sonuyum aramızda muhtemelen de 6 yaş vardır çok değil😁 siz de çok tatlısınız
canım sorun şu ki gerçekten ihtiyacı olan çalışmak zorunda... buna ister onur de ister muhtaçlık de, insanoğlu açlığa 3 gün dayanır, evsahibi kirayı ödemezsen kapıya koyar, faturaları ödemezsen suyun elektriğin kesilir, yemek yemezsen ölürsün....ay buram ağrıyor, ay ben hiç çalışmadım zor geliyor, ay başım gürültü kaldırmıyor ...demek, aç değilim açıkta değilim nasılsa bana birileri bakar demek, açıkça söylemese de konu sahibinin kv. si oğlum bana bakmak zorunda diyor

Herkes sanıyor ki konu sahibine git kvdenle yaşa diyoruz çocuk söylemiş sizde kabul etmemissiniz bence de en iyisini yapmışsınız konu kapandı bence :KK66:
Hayır konu sahibinin ex kayınvalidesini yerlerden yerlere vurmalıyız anca öyle kapanır konu 🤪

sorun zorunlu hissetmemesi zaten, oğlu olmasa aç mı oturacaktı? kaç yaşında olursa olsun kendini geçindirecek bir düzen kuracak, faturalarıni kirasını ödeyecek, gerekirse herkes gibi çalışmak zorunda kalacaktı....
Oğlu olmasa zorunlu olacaktı işte anlamadığınız şey bu. Bu aile için annenin çalışması zorunlu değil çünkü çocuk hem anneye hem kendine bakmayı istiyor ve bakıyor da. Herkesi kendi şartlarında değerlendirmek gerek bunu anlayamıyorsunuz inatla. Kurulu bir düzen var ve anne çalışmak zorunda değil bu ailede. Konu sahibine uymamış ayrılmış düzen devam ediyor olay bu.

Bu arada ailemdeki örneği bu şekilde evlenip mutlu olan da var bu bir kabul etme meselesi demek için verdim. Oturup aile içi bir meseleyi alakasız bi konuda irdelemeye çalışmazsanız kafanız karışmaz.
Bence çok alakalı...madem evlatlar çalışmayan annelerine her halukarda bakmak zorunda, niye yalnızca anneannenizin sorumluluğunu aldınız? Sizin görüşünüze göre babaanne ye de bakılmalıydı. Niye babaniz annesinin sorumluluğunu kardeşlerine bıraktı? Babaanneniz de anne değil miydi?

Hayır konu sahibinin ex kayınvalidesini yerlerden yerlere vurmalıyız anca öyle kapanır konu 🤪
Hayır sanki kvdesiyle yaşamayı kabul eden kimse yokta bu kadar olay oldu ben kabul etmem konu sahibi de etmemiş kendi annemi düşünüyorum bi okuma yazması var hayatında hiç çalışmamış ben varım ama annem gidip çalışacak (hemende iş buldu çünkü :KK53: ) e Allah beni bildiği gibi yapsın o zaman annemin yaşı 63 de 45 olsada farketmezdi annemi asalak gibi göreceğim bide utanmadan

Bence çok alakalı...madem evlatlar annelerine her halukarda bakmak zorunda, niye yalnızca anneannenizin sorumluluğunu aldınız? Sizin görüşünüze göre babaanne ye de bakılmalıydı. Niye babaniz annesinin sorumluluğunu kardeşlerine bıraktı? Babaanneniz de anne değil miydi?
Sizi ilgilendirmez neyi sorguluyorsunuz anlamadım hesap mı vericem size😂Bi gün konu açarsam eğer sorarsanız sorularınızı şimdilik güzel burnunuzu kullanmayın. Kendi kendinize de çıkarım yapmayın ben her halukarda sorumluluğu çocuklar üstlenecek diye bir şey de demedim ayrıca. Sakin olun çok içselleştirmeyin konuyu başınıza gelirse siz de konu sahibi gibi ayrılırsınız olur biter.

Oğlu olmasa zorunlu olacaktı işte anlamadığınız şey bu. Bu aile için annenin çalışması zorunlu değil çünkü çocuk hem anneye hem kendine bakmayı istiyor ve bakıyor da. Herkesi kendi şartlarında değerlendirmek gerek bunu anlayamıyorsunuz inatla. Kurulu bir düzen var ve anne çalışmak zorunda değil bu ailede. Konu sahibine uymamış ayrılmış düzen devam ediyor olay bu.
Bakar elbette mecbur kalınca ama ömrü boyunca sıkıntı çeker çocuğuna bi gelecek sağlayamaz .günümüz koşullarında çok zor bu .hepimizin istek ve ihtiyaçları değişti annelerimizin bile elimizde akıllı telefonlar, internet bağlantıları,tv ye bile para ödüyoruz eskisi gibi değil ki hic bisey burdaki serzenis anneyi biraz bencil bulmaktan kaynaklanıyor çünkü öyle yada böyle çocuğu maaşlı alacağı vereceği kısıtlı o yüzden insanlar ek de olsa anne bisey yapamaz mi diyorlar

Hayır sanki kvdesiyle yaşamayı kabul eden kimse yokta bu kadar olay oldu ben kabul etmem konu sahibi de etmemiş kendi annemi düşünüyorum bi okuma yazması var hayatında hiç çalışmamış ben varım ama annem gidip çalışacak (hemende iş buldu çünkü :KK53: ) e Allah beni bildiği gibi yapsın o zaman annemin yaşı 63 de 45 olsada farketmezdi annemi asalak gibi göreceğim bide utanmadan
olay senin utanman değil zaten annen utanmıyorsa sen gurur bile duyarsın ona bakmaktan, bizim toplumun en önemli vicdan gazıdır ana baba bakmak, bi de sadaka vermek...alan utanmıyorsa verene havanın hoş olduğu durumlar normalleştirilir, sonra kendi hayatını kuramayan evlatlar, 2 apartmanı olan dilenciler yaratılır...niye ? çünkü sevap :KK45:

Konu sahibi kendince haklı zaten kabul etmek zorunda değil böyle bir durumu. O kabul etmek zorunda olmadığı gibi kimse de evleneceği kişi istemedi diye annesine iş bul kendini geçindir demek zorunda değil. Herkesin kendi doğrusu nasıl öyle veya böyle başkalarının annelerine böyle laflar yakıştırılır anlamadım kadının şartlarından hiç haberimiz yok ama bi kaşık suda boğucaz az kaldı. Konu sahibi bu kadar dert etmemiştir 😂

olay senin utanman değil zaten annen utanmıyorsa sen gurur bile duyarsın ona bakmaktan, bizim toplumun en önemli vicdan gazıdır ana baba bakmak, bi de sadaka vermek...alan utanmıyorsa verene havanın hoş olduğu durumlar normalleştirilir, sonra kendi hayatını kuramayan evlatlar, 2 apartmanı olan dilenciler yaratılır...niye ? çünkü sevap :KK45:
Ben beni doğurdu bakmak zorunda kısmına da katılmiyorum mesela ama burda görüyorum anne baba köle olacak ama çocukların anne babasına bakmaya gelince wooww asalak anneme asalak diyeninde ağzına depiği korum :KK70:

Hic öyle sevap sadaka modunda bir kadin değilim annem o benim başka birşeye ihtiyacım yok neyse ki :KK66:

Bakar elbette mecbur kalınca ama ömrü boyunca sıkıntı çeker çocuğuna bi gelecek sağlayamaz .günümüz koşullarında çok zor bu .hepimizin istek ve ihtiyaçları değişti annelerimizin bile elimizde akıllı telefonlar, internet bağlantıları,tv ye bile para ödüyoruz eskisi gibi değil ki hic bisey burdaki serzenis anneyi biraz bencil bulmaktan kaynaklanıyor çünkü öyle yada böyle çocuğu maaşlı alacağı vereceği kısıtlı o yüzden insanlar ek de olsa anne bisey yapamaz mi diyorlar
Ya tabiki yapabilir yapsa keşke zaten. Ben doğrusu bu her evlat annesine babasına bakmak zorunda evlerini geçindirmek zorunda demiyorum. Ama her ailenin doğrusu başka, bu anne oğulun doğrusu bu. Tutup da sevgilisi istemedi diye annesine sen de iş bul kendine bak demek bana doğru gelmiyor doğru gelen vardır tabi. Böyle bir aile yapım yok ama olsaydı da seçeceğim taraf sevgilim değil annem babam olurdu. Zor veya kolay benim doğrum bu.

Adam mantıklı düşünüyor kendince ben olsam ben de öyle yapardım.ama senin yerinde de olsam ayrılırdım.ben kimseye ailene bakma diyemem ama bu şartlarda yaşam sürdürmekte istemem.ayrılırdım.herkes kendi koşullarına göre birini bulsun

Benim annem ve babam hayatta değil. Bir ailem yok. Olurda bir gün bir çılgınlık yapıp evlenirsem kimse kusura bakmasın kimsenin anne babasına bakamam, hiç ışim olmaz. Hatta elimde gelse evlerine bile gitmem. Ha çocuğum olursa, çok yaşarsam hiç zannetmem ama, cocugumun da bana bakmasını istemem gerekirse dilenirim ama yinede kimse bana bakmasın. Kimse kimseye bakmak zorunda degil, artık herkes şunu öğrensin.

Benim annem ve babam hayatta değil. Bir ailem yok. Olurda bir gün bir çılgınlık yapıp evlenirsem kimse kusura bakmasın kimsenin anne babasına bakamam, hiç ışim olmaz. Hatta elimde gelse evlerine bile gitmem. Ha çocuğum olursa, çok yaşarsam hiç zannetmem ama, cocugumun da bana bakmasını istemem gerekirse dilenirim ama yinede kimse bana bakmasın. Kimse kimseye bakmak zorunda degil, artık herkes şunu öğrensin.
Gerekirse dileneceksiniz ama kimseye kendinizi batırmış olmayacaksınız güzel kafa.

Dilenirim ama kendimi çocuğuma baktırmam nedir yahu? 🤣 Hadi her işi yaparım deseniz olur , aç otururum deseniz olur da, dilenmek nedir. Elalemden karşılıksız para alınca olacak da evlattan mı alınca olmuyor? 🤣

Ya tabiki yapabilir yapsa keşke zaten. Ben doğrusu bu her evlat annesine babasına bakmak zorunda evlerini geçindirmek zorunda demiyorum. Ama her ailenin doğrusu başka, bu anne oğulun doğrusu bu. Tutup da sevgilisi istemedi diye annesine sen de iş bul kendine bak demek bana doğru gelmiyor doğru gelen vardır tabi. Böyle bir aile yapım yok ama olsaydı da seçeceğim taraf sevgilim değil annem babam olurdu. Zor veya kolay benim doğrum bu.
Zaten evlat olarak hiç birimiz diyemeyiz ama ne bileyim anne bana biraz rahat ve bencil geldi benim anneme ve etrafındaki annelere benzemiyor biraz farklı ... anne 60-65 yaşında olsa zaten kimse bu kadar bu konuda yorum yapmazdı şaşırdık yani 45 yaş genç bi yaş. Evladın bi seçim yapmak zorunda kalmasında ayriyeten üzücü ama bunun alt yapısını anne oluşturmuş zaten .yillarca yolunda gitmeyen evliliği varmış hic kolları sıvamamış 1000 tl bi geliri varmış kendisi evde biseyler yapsa yine para kazanır evladida zaten yine elini çekmez ama günümüz şartlarında tamamen bisey yapmamak tuhaf ..dediginiz gibi her ailenin dinamigi hayata bakışı farkli ne kadar konussak boş kimi evladini zira sokmak istemez kimi de ne yaoarsa yapsin mantigindadir.ama benim üzüldüğüm nokta burada çalışmaya angarya,bazı işlere ayak işi olarak bakılması oldu 45 yaşından itibaren bir insanın 15 yıllık aktif çalışma hayatı bile olabilir

X