Sevgili ile yarım kalmışlık

elou10

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2012
68
7
Arkadaşlar selamlar, bayadır siteye uğramıyordum. İnsan bir derde düşmesin, çare ararken tekrar geldim. Tabii çareyi burada aramaktan değil ama benzer şeyler yaşayanlardan fikir alabilmek ve belki biraz rahatlamak amaç.. 1,5 yıllık gerçekten çok ama çok güzel giden bir ilişkim vardı. Ben bile nasıl bu kadar mükemmel olabilir bir şey ve bir adam diyordum. Ben 28 yaşındayım, sevgilim 30 yaşındaydı. Benden önceki ilişkileri hep çok kısa sürmüş, en uzunu bizimki kadar olmuş ama sürekli tartışırdık demişti bir keresinde. Bizim bir elin parmağını geçmeyecek saçma konularımız oldu sadece. Ben uzun süreli kötü bir ilişkiden çıkmıştım, kimseyi hayatıma dahil etmek istemiyordum. Sonra bir gün iş yerinde bir arkadaşın nikahında doğru düzgün bir konuşmamız oldu diyebilirim.. Ondan sonra hep birilerine beni sormuş, kırk takla attı hayatıma girmek için. Ben o kadar kötüyüm ki o zamanlar (eskisini sevdiğimden değil, kendimi onca süre mutsuz olduğum bir ilişkide tutmanın değersizliğinden) O hep istedi beni, ben onu üzmemek için bir ilişkiye başlayabileceğimden emin olmak istedim. Velhasıl olduk sonunda ve çok güzeldi. Çok anlayışlı, sakin yapılı ama çok eğlenceli, her istediğimi yapan, ilişkide gerçekten el üstünde tutan bir insandı ve sevgisini çok güzel belli eder, çok güzel sözler söylerdi. Ben de tabii kaptırdım Neyse arkadaşlar kötüyken de hemen en ufak tartışmada çözmek yerine bitirmek isterdi. Ona o kadar emek verdim ve öyle güzel anılar biriktirmesini sağladım ki kimseden görmediği ilgili ve sevgiyi gördü. Bir keresinde benim gibi yaklaşan kimse olmadığı için belki afallıyorum, gitmeyeceğim diyenler gittiği için belki demişti. Terk edilmek korkusu mu, yoksa bir kere tartışınca hep öyle devam edecek korkusu mu bilmiyorum. Bir de iş sebebiyle hayatı değişiyor şehir dışına, belki daha da uzağa gidecek. Biraz ciddileşecek diye korktuğunu da düşünüyorum çünkü evliliğe karşı bir önyargısı olduğunu düşündüm hep, öyle de duyuyordum yani biraz. Ama küçük değilsin ki ya, hiçbir ilişki mükemmel de değil. Eminim kimseden aynı şeyleri göremeyecek bir daha biliyorum. O istemedikçe ben anlam vermeye çalıştım, benim suçummuş gibi aksettirdi çünkü bazı şeyleri, o zaman konuşarak çözebiliriz dedim baya bir süre konuşmaktan da kaçtı. Başka türlüsünü bilmiyor, 30 yaşında ama ilişkilerde çok acemi olduğunu düşünüyorum, ya da ben böyle olduğum için benden yüzlerce bulabileceğini sanıyor, bilmiyorum.. Sorunumuz benim anladığım, onun önemli bir anında yanında olmadığımı söylemesi (ki bu süreye kadar hiçbir şey düşünmek istemiyorum, hayatımda başka hiçbir şey olmasını istemiyorum demesine rağmen), bir arkadaş mevzusu vardı bu konuda biraz olsun yanımda olmasını istedim, yapıcılığımı korudum ama yapıcı olmamakla suçladı. İnsanlar mutlu mesut evliliklerine bakarken biz neden başka insanlar yüzünden tartışıyoruz bak bu bize zarar veriyor dedim ama olmadı. En son zorla görüşmeye ikna olduğunda beyefendi, hep aklıma eseni yaptığımı, onun fikirlerini önemsemediğimi söyledi, çok yazdım, aradım, gittim evet ama birbirimizi yanlış anladıysak çözelim istedim. Çünkü maalesef yeminler, sözler havada uçuşuyordu, bunun bana verdiği güvenle adım at boşver dedim, gururum ezildi. En son istemiyorum, öyle bir duygum yok dedi. Benim ona söylemeye hiç cesaret edemediğim bir şeyi söyledi. Gerçekten anlamıyorum bu devirde bu kadar uyumlu olduğun, eğlendiğin, sevdiğin, güldüğün, sana sadık ve dürüst, her koşulda yanında dimdik duracak ve fiziksel olarak da hep harika bulduğunu söylediğin bir insanı bu kadar kolay silebilir mi insan? Kolay mı kuruluyor ilişkiler, kolay mı güveniliyor insana.. Şunu söyleyebilirim ki hiç sevmemiş derseniz arkadaşlar başka ilişkiler de yaşadım ya da yaşayanlardan gördüm. Gerçekten kayboluyorduk birbirimizin gözlerinde, herkes ideal çiftsiniz falan diyordu. Nasıl oldu hiç anlamadım.. Bu kadar net şekilde duvar ören, iten, istemiyorum, duygum yok diyen insan (biraz da inatçı, gamsız bir insan) anlar mı kıymetini? Bir şeylerin yarım kaldığını hissediyorum içimde.. Hayal kurduğunu söyleyen bir adam bu kadar kolay gidebilir mi? Kaybetmeyi nasıl alır göze? Sevgiyle, pişmanlıkla dönmesini isterdim ama bazen sadece pişman olsa da olur diyorum böyle dönmeyecekse. Yaşadığım zor şeylerden sonra beni ikna etti girdi hayatıma ve ben tekrar dağıldım.. Sahiplenemedi ilişkimizi zorluklarda, sadece iyiyken iyiymişiz, kötüyken bir hiçmişim gibi.. Yaşayan varsa bunu beri gelsin lütfen. Duyduğum ve gördüğüm çoğu erkekte olduğu gibi bu zamana kadar erkek arkadaşlarım geri döndü hep büyük ya da küçük bir adımla ama onu bilemiyorum, anlayamıyorum. İlk defa birinde bu kadar takılı kalıyorum. En son uzuncana bir mesajla (maalesef ) bir özetini yaptım bana yaşattıklarının, hislerimin, vs.. Sonunda da onu, ona rağmen sevdiğimi ama her şeyin zamanla biteceğini, kendisinin daha iyi bildiğini ve yokluğunda kendime bu zamanı tanıyacağımı, artık istediği gibi hayatında olmadığımı ve her şeyi silebileceğini söyledim. Bunu söylediğim için pişman değilim çünkü hiç yalan söylemedim ona ve kimseye. Bu zamana kadar yaşadığıma duyduğum saygıdan bunu söylerken hiç çekinmedim, o aksini söylese de. Şimdi muhtemelen son olacağına inanmıyor yazdığımın ama yazmamı da söylediğine göre zaten istemiyor. Benim tarafımdan ona gidecek hiçbir adım yok artık çünkü fazlasıyla yaptım, kendimi ufacık hissedene kadar, o da bana yaşattığı güzel şeylerin hatrınaydı.. Bir insan en güzel ilişkisini bu kadar kolay sallayıp, anında unutup geçebilir mi? Bu kadar üzülmüyor ya da üzülmemiş gibi yapıyor olabilir mi? Sorsan üzüldüm tabii diyor ama ben ilişkimize dair binlerce güzel şey anlatıp şair olurken o put gibi duruyor, papağan gibi istemiyorum, şöyle böyle, aynı şeyleri söyleyip duruyor. Sorunca aklıma geliyor tabii ama her ilişkinde iyi kötü anıların aklına gelir falan diyor böyle çok dik bir duruşla, bu nasıl oluyor yahu? Asla ayrılmak diye bir şey yoktu hani diyor insan, sanki 18'ime yeni girmişim gibi, yani "ah" diyorum arkadaşlar.. (Bir de rica ederim ikimizi de tanımadığınız için yorumlar, öneriler ya da eleştiriler dozunda olsun) Bu arada biteli 2 ay oldu ama o sürece yokluğumu hiç hissetmedi, tabii benden dolayı

bence biraz bekle abla. Baksana adim atmışsın. Azcik da o abi atsın. Belli ki seviyorsun ama tükenmişsin ❤ üzülme , biraz zamana birak bence.

bence biraz bekle abla. Baksana adim atmışsın. Azcik da o abi atsın. Belli ki seviyorsun ama tükenmişsin ❤ üzülme , biraz zamana birak bence.

Teşekkür ederim desteğin için Hiç kimsenin kendisini tüketecek kadar bir insana gitmemesi gerekiyor. Bu olaydan çıkaracağım dersler varmış. Galiba yaşın küçük, abla dediğine göre :) Umarım kolay yollardan geçersin mümkün olduğunca

21 yaşındayım abla benimde baska benser bir durum var. Sana dediğimi jendim yapamiyorum. 8 aydir hayatim ters düz oldu. Bak saat kac olmus uyuyamiyorum. Ne yapacagimi bilemoyorum abla. Boguliyorum sanki...

Ne dmk abla rica ederim ❤

21 yaşındayım abla benimde baska benser bir durum var. Sana dediğimi jendim yapamiyorum. 8 aydir hayatim ters düz oldu. Bak saat kac olmus uyuyamiyorum. Ne yapacagimi bilemoyorum abla. Boguliyorum sanki...

O yaşta başlamıştım ben de beni çok yıpratan diğer uzun ilişkime. Sadece şunu söyleyebilirim, değersiz hissettiğin hiçbir insanda asla ama asla durma. Sonunda öyle derinine işliyor ki eski kendini arıyorsun ve bulamadığında üzülüyorsun

Belki de seni güzel bulduği için veya onu sevmeni sevdiği için görüştü seninle. Bazıları böyledir uğraşır .. Egosunu tatmin eder ve gider.. Çokta kurcalamamak lazım.. Bittiyse bırak. Arama, yazma, bekleme.. o kim ki ? Elin oğlu.. Yoldan geçen yabancı.. İzin vermesen hayatnda olacak mydı ? Hayır.. Eeeee. Kendini bir dengesiz için neden üzüyorsun ... Ne gerek var... Üzgünüm ama sevmemiş.. Birde evlenmekten kaçan adamla ne işin olur ki..? Ayrlmşsnz lhç deşme bırak geride kalsn. Yoluna git olması gereken buymuş bu ilişkide.

Herkes evlenmeye sıcak bakacak diye bir şey yok.. Bazılarının bu konuda çekinceleri olabilir. Sevmemiş olduğunu ben dahil kimse düşünmüyor en azından buna şahit olanlar. Çünkü ben de ilk defa bir ilişki yaşamıyorum. Belki de o dik duruşunu korumaya çalışıyor, böyle bir insan, yapısı bu. Kendini böyle koruyor belki de ben yapamazken doğrusunu yapıyor. Savunmak için söylemiyorum. Yine de yasını tutmasını ve belki de bunu göstermesini isterdim ama gösterse bitemezdi.. Neyse sevip sevmediğini sormadım :) Bunu da belirtmiştim.. 1,5 yıl sevilip sevilmediğimi anlayabilirim. Bu iki kişinin ilişkisiyle alakalı, kimseye sevmiş sevmemiş ben demem, bilemem. Durumla alakalı yorum istedim.

Valla şu yazdıklarınızı okurken içim daraldı. Neden biliyor musunuz? Bende 2 buçuk yıllık evliyim ve bunları okurken dedim ki Allah Allah kim bu ya beni nasıl anlatabilir nasıl aynı şeyleri yaşayabilir erkek nasıl aynı benim eşim gibi kadın nasıl aynı benim gibi olabilir diye ağzım açık okudum. 10 gün oldu annemin evindeyim. Küsüz yani ne desem şimdi bilemedim şu yazdıklarınızın aynısını yaşıyorum demek yetmez sen bensin. Allah yardımcımız olsun bir yere kadar fedakarlık yaptım ama çok yoruldum , gücüm tükendi. Bende bıraktım geldim. Üstelik iliski değil nişanlı sözlü değil. Eşim. Evlilik kolay biter mi kurmak zor yıkmak çok daha zor. Bir adım karşıdan gelmedi bu zamana kadar 9 ay sevgili 11 ay nişanlı 2 buçuk yıl evli bir insan bir kez adım atmaz mı ? Atmıyor. Sevdiğini biliyorum ama ortada kimse yok. O kadar adam ki bitse gitse asla bulamam onun gibisini. Kaybetmek istemiyorum ama kaybediyorum. Sevmek sevilmek istiyorum ama gidiyor elimden ve ben tutamıyorum. Ha ne yapılır derseniz inanın bende bilmiyorum ama yalnız değilsiniz. En azından içiniz bu konuda ferah olsun. Umarım bu kalp temizliği yüzü suyu hürmetine Allah aydınlığına kavuştursun

O kadar mı benziyor? Beni çok iyi anlarsınız o zaman. İnsan bir konuda kendini bulunca tekrar tekrar aynılarını yaşıyor sizi çok iyi anlıyorum.. Çok üzüldüm sizin adınıza da inanın çünkü o kadar zor ki insanın içinde biber gibi bir kahır.. Olmak istiyorsun olamıyorsun, bak diyorsun, anlatıyorsun olmuyor. Aslında bir sebep bile göremiyorsun ortada ve etrafına bakıyorsun, biz bu insanlar kadar olamadık mı? Birbirimize sahip çıkamadık mı? diyorsun. İkimizin de dediği gibi, özellikle bu devirde kolay mı bir insana inanmak, güvenmek, sevmek? Başka bir hayatla, başka bir insanla daha mı mutlu olacaksın? Farklı yüzlerle aynı senaryolar yaşanacak, belki daha kötüleri. Belki üzüleceksin ve bunu bilmeden dört nala koşuyorsun özgürlüğüne.. İnsan ne tuhaf.. Kafanda binlerce söz. Yatıyorsun, ona anlatamadıklarını kendine anlatıp kendinle kavga ediyorsun sabaha kadar. Evlilikte bir de buna ek olarak ekstra bir sürü şey ekleniyordur eminim, hem çevresel, hem maddi, hem manevi. Siz onu o kadar benimsemişsiniz ki onun gibisini bulamam diyorsunuz ya işte insanı en çok o yaralıyor. İçten içe biz birbirimiz içiniz bunu biliyorum diyorsunuz değil mi? :) Bak boşa zaman kaybediyoruz ilişkimizde, bunları boşuna yaşıyoruz, birbirimizi boşuna yaralıyoruz.. O kadar iyi anlıyorum ki. Ne sözler bir şey anlatabiliyor karşınızdakine, ne hareketleriniz. Belki attığınız her adım daha kötü yapıyordur üstelik, sadece ikinizin iyiliğini isteseniz bile. İşte maalesef bizim istememizle olmuyor bazı şeyler.. Kanımın son damlasına kadar uğraştım, tabiri caizse erkek gibi uğraştım ama artık bittim. Siz en azından şu an sevdiğini biliyorum diyorsunuz.. İnşallah dediğiniz gibi Allah yardımcımız olsun, eğer yaşayacaklarımız bitmediyse sizi de bizi de yarım bırakmasın Birbirimiz için dua edelim, içimde bir yerlerde cidden inanıyorum göreceklerimizin iyi ya da kötü daha bitmediğine.

Son düzenleme:
Ne diym bacım o zaman ? 1,5 yl sevdi şimdi sevmiyor o zaman ? ... yeterli herhalde.. Sanki durumdan farklı yorum yaptm. Durumla alakalı yaptm zaten.. Neyse anlayacak değilsiniz belliki iyi günler

Ne diym bacım o zaman ? 1,5 yl sevdi şimdi sevmiyor o zaman ? ... yeterli herhalde.. Sanki durumdan farklı yorum yaptm. Durumla alakalı yaptm zaten.. Neyse anlayacak değilsiniz belliki iyi günler
Tanımadığınız hiç görmediğiniz insanların en içinde olan duyguları bilmeden sevmiyor demekte çok saçma. Fikriniz tabi olabilir zaten buraya konu açmak insanlardan fikir almak üçüncü gözle bakılmasını istemek. Ama sevmiyor diyip işin içinden çıkmak en kolayı. Kolay hayatınızda zorluklarımızı yadırgayıp infaz etmek saçma geliyor içli insanlara. Bilin istedim...

Hayatımı nerden biliyorsun bacım ? Beni tanıyor musun ? Tanımıyorsun. Eeeee nereden biliyorsun o zaman yaptığım yorumu zamanından aynı yaşanmşlklarıma göre yapıp yapmadığımı ? Ben burda kalkp hayatımı mı anlatayım her yaptığım yoruma ? Demek ki biz de gördük bu hayattan birşeyler ki söyleyebiliyorum bunu... ayy bu adam seni çok seviyor kesin evlenirsiniz denilen insan tarafından 23 yaşımda defalarca kez aldatılmışım ve sevldiğimi düşündüğüm için ruhum duymamış. Ki oda evlilikten korkan birisiydi.. Demek ki yaşanmışlığım var. Şmdi evliyim. Çok şükür çocuğum var ve sevmenin sevilmenin ne demem olduğunu artk çok iyi.bildiğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum. Çünkü bazı erkekler öyle. Senin onu sevişini sever. Seni el üstünde tutar ama bu yetmediği zaman konu sahibinin erkek ark. Gibi bırakıp gider. Ayrıca güzel güzel akl vermişim bırakın geride kalsn demişim. Hiçbrisi yok . Demek ki sevmemiş demem herkese dert oldu maşaALLAH. Şimdi ben yine de sevmiyor diyerek işin içinden kolaylıkla çıkayım ki belki birşeylerin kafalara dank edilmesini sağlarım kötü kalpliliğim ve anlayışszlığımla.. İyi günler..

Ben sizi destekliyorum. Bu model korkak ve bencil erkekler kadina yasattiklari aska asik olurlar. Bunlarin zir zir aglayan versiyonlari da var.... Sanirsin seni seviyor . Hayir, asla sevmedi sevmeyecek ve hayatinda hic kimseyi sevmeyecek.. Benim cok yakinim aynisinin tipkisi bir egoistle 2,5 yilini heba etti.

Çok teşekkür ederim canım.
Beni anladığın için teşekkür ederim.. İnsanlara hemen suçlayıcı yaklaşan insanlara anlam veremiyorum.. yapılan yorumu okuyorum
Gördtğüm erkek profili bu.. Korkak, kaçak ama aşk.. Aşk olan sevn insan kaçmaz .. yalandan seviyor mu demeliydim aynı evin içinde mutsuz olan ama insanlarn yanında birbirlerini çok seven diye görülen çiftler bile varken

Şu dünyada en son düşüneceğim şeydir kimsenin bir şey yasamadan geçip gidebileceğini. Sizin bende anlamadığınız şu. Severkende sevilirkende bir his vardır. Evet güzeldir her şey ama ince, çok ince bir çizgi. Kendine bile itiraf edemezsin ya hani ama hissedersin kimseye söyleyemez sesli bile düşünemezsin. Bu işte öyle bir şey. İncecik bir sızıntı bile yok iken. Ne oldu acaba diye düşünmek mahveder insanı. Tabiki yaşadın yaşadık ve yaşamaya devam ediyor edeceğiz. Ama kimseye sevmedin sevilmedin diyemeyiz. İllaki sevdik sevildik ama yolunda gitmemiş. Tartışmak niyetinde değilim sizi de düsüncesizkijke yaftalamıyorum. Bunu bilin ki kötü düşünüp kendinizi doldurmayın

Ortada hiç bir proplem yokken bitirmeyi tercih eden insan için bırak ayağına gitmeyi parmağımı bile kıpırdatmam 28 yaşında bayansiniz 17 yaşın da ergen değilsiniz bazı şeyleri kabullenecek anlayacak en önemlisi mantiginizi daha iyi kullana bilecek yastasiniz gitmek isteyene ısrar etmek yerine sal gitsin çok fazla değer vermişsiniz maalesef sizin adınıza üzüldüm

Ay. Daha yazımda demişim "sevmemiş" gibi yorumlar yapmayın LÜTFEN diye. Bu yaşa pamuk içinde gelmedik biz de 1,5 yıl sevilip sevilmediğimizi anlayabiliyoruz. Herkesin değer yargıları da aynı olmuyor. Kimseye ilişkimle alakalı iyi-kötü-sevmemiş deme hakkını vermem. Kimse de vermesin. Haddime değil, sizin de haddinize değil bunu söylemem bile gerekmiyor. Olaya bakış açısı istedik, istemez olaydık.

O sizin yakınınızmış. Böyle genellemeler yapmayacak kadar siz de ergen olmamalısınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…