sevgili ailesi

Sizde sonradan değişti mi ilişkiler
Cocuk olana kadar arada yaptigi seyler olsa da iyi anlasiyorduk ama hep bir sogukluk hep bir mesafe vardi ben de micmic insan degilim mesafeyi severim ama nasil tarif etsem o yakinligi hic alamadim ondan.Cocuktan sonra ise cocugumu kendi cocugu gibi sahiplenmeye calisti falan su an küs degiliz ama pek bir araya gelmemeye calisiyoruz pek konusmuyoruz damadina gosterdigi yakinligi bana asla gostermedi

Sevgilin keske aile iliskisini bilmedigin olayin ic yuzunu bilmedigin bir genc kiz hakkinda nasil boyle konisabilirsin diye paylasaymiş

Yapma, yanarsın. Şimdiden böyle sorunlar varsa evlendikten sonra *3 gibi düşün. İlla oldurmaya çalışırsan üzülen sen olursun

Tamamını okumadım. Okuduğum koşunda Çıkarılacak dersler:
- kimse için işinden vazgeçme
- hiçbir erkeğin ailesiyle tanışmak için ısrarcı olma bırak o yalvarsın tanıştırayım diye sen ağırdan al
- sana annesinden laf taşıyan adamlarla muhattap olma

hevesli göründüm sanırım evet ben hep erken tanışalım arayım sorayım bayramda seyranda istedim. ben yanlış düşünmüşüm demekki ben onlarlada yakın olayım istedim ki o şehre gidince sorun yaşamayım diye. kadın oğullarını kıskanıyor sanırım. en azından mzuniyette tanışılar dedim ama soran eden olmadı beni orda aynı stadda mezun oluyoruz gözlerinin önünde. Yani bir başsağlığı için aranmamak en son nokta oldu benim için.

birde annesi benim mesleğimi yada kazancımı önemsemiyor. Yani oğlundan fazla kazandığımı duysa belki pekde istemez sesim çok çıkar diye. Belkide çalışmayan gelin ister, abisinin eşide onlarla çalışıyor zaten. kendisi bizim gibi yazılımcı değil muhasebe işlerine bakıyor. Abisi onuda başka yerde çalıştırmamış sanırım.

Kimseyi memnun etme. Kimse için kendini değiştirme, ailesi ile ilgili beklenti içine girme.

Benim kayinvalidemler iyi insanlar karışmaz etmezler. Yinede mesafeliyiz.

Sevgiline benim şartların bunlar de. Net ol.

Sevgilin ailenden de bağımsız olursa mutlu olursunuz. Mesafeli görünürsünuz. Bu şekilde tanıdıklarım var. Yani anne babasını, ailesine karistirtmiyor. Orta yolu buluyor.

Yok bitanem sen iyisi mi tanışma görüşme mevzusunu kapat. Birde sevgilin dememiş mi anne benim evleneceğim kadının anası öldü bir başsağlığı dile diye emminiz değil anneciğiniz vefat etmiş büyük bir olay. Aile nerden baksanız elinizde kalıyor size anne olacak bağrına basacak bir kayınvalide lazım. Bu kadın sizi ezer oğlanda da iş yok. yavaş yavaş kendinizi geri çekip bu işi bitirin.

Ayrıl .sevgilin ailevi gibi .ki annen vefat etmiş Allah rahmet eylesin sana sahip çıkmaları gerekirken bir telefonu bile çok görmüş bir kadın .hiç bulaşma kendini ateşe atma .yaşanan yaşandı hatıra diye kalır sende ama evlilik farklı birşey bu aileyle ve dik duramayan sevgiliyle olmaz

karını millete servis mi edeceksin ne demek? şu adamın söylediği lafa bakar mısın? kendi çocuğunu insan yerine koymayan elin kızını kim bilir ne yapar? bunlar leş gibi insanlar ya. anlıyorum, yalnızsın ve yalnızlıktan korkuyorsun ama bu acımasız, hoyrat insanlarda bulamazsın aradığın şefkati. kendini yavaş yavaş alıştır ayrılığa. yalnızlık gözünü korkutmasın. bir umut parçası olmayı beklediğin aile gibi aile olmaz olsun. defet bunları başından. çok daha güzel ilişkilerin olur, inan. şimdi güzel sandığın anılar var ya ileride onları yaşamış olmaktan utanarak pişmanlık duyacağını düşünüyorum.

Yazınız uzun olsada çok açık ve güzel yazmışsınız hepsini okudum. Sizinle tanışmadıkları halde iyi yönlerinizi görmek yerine sürekli olumsuz eleştiride bulmaya çabalıyorlar sanki. Allah annenize rahmet eylesin ben onunla ilgilenmenizi çok taktir ettim. Üstelik güzelde bir bölüm okumuşsunuz elinize ekmeğinizi almıssınız. Sevgilinizin ailesine aferim kıza hem çalışkan hemde hayırlı evlat dedirtmekten alıkoyan ne bilemiyorum.
Erkek arkadaşınız ne kadar size karşı iyi olup destek olmaya çalışsa da insan doğup büyüdüğü aileye göre şekillenir. Annesinin size karşı olan tavırlarına şimdiden ses edememeside aslında ilerde olacak olanların en büyük habercisi.
Olaylara dışardan bakan bir göz olarak sizin gibi tahsilli,sıcak kanlı hanımefendi bir kızın o ailenin içerisine girince çok üzüleceğini düşünüyorum.

Önemli olan erkek arkadaşın ailesini boşver mesafe koyarsın diyorlar ancak zaten abisiyle yengesiyle aynı yerde çalışıyor ailesi zaten dibinde istiyor. Ailesi yüzünden ayrılmak da garip geliyor. Ama ben bi aile sıcaklığı arıyorum. Evlenince beni süreli eleştirip laf sokup herşeyimi karışsınlar istemiyorum korkuyorum

Teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum

Bu aile sizi yer, yer doyamaz sonra da posanızı sizin şehrinize atar. Sevgilinizi saymıyorum bile zira kendisi etkisiz eleman.

Şu mantığı da anlamıyorum. Yıllarım gider. Öldünüz mü? Daha önünüzde uzun bir ömür var, onlarda mı yansın? Rica ediyorum biraz mantık.

Bu arada anneniz için başsağlığı diliyorum.

Bunları açıkça söyleyin sevgilinize kararını o versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…