"Şansımız KASIM Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 ...

ay ay ay hadi hayırlısı inşallah canım keseyi görmek bile delirtti bizi babası ultrason resmini alıp öyle işe gitti daha kalp atışını duysa nolur bilmem:KK52:
darısı başına inşallah kucağına aldığın günleri de gör:nazar:

inşallah ay ne güzeldir şimdi bizim babamız yok yanlız gitcez doktor amcaya haftayada biz yollarız babaya resim artık napalım

amin inş. canımm

canım eğer benim hamileliğim de inşallah sağlıklı gebelikse seninle aynı gün doğum yapıcaz hemen hemen :) yakın zamanda kan testi yaptırdın mı? değer ne kadar çıktı?

teyzeleeeeeeer nasılsınız bakalım bugün kesemizi gördük çok şükür eşimle doktordaydık ilk vesikalığımızı da çekitrdiiiiik:KK1: nasip olursa 2 hafta sonra 27sinde kalp atışlarını duyup bebeğimizi görecez inşallahhhhh rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah :KK49::emir_bebek:

ne güzel ya çok sevindim:))) benim daha 10gün var kesemizi görmeme :))) çok heycan verici yaaa :))) Allaha şükürler olsun..

canım eğer benim hamileliğim de inşallah sağlıklı gebelikse seninle aynı gün doğum yapıcaz hemen hemen :) yakın zamanda kan testi yaptırdın mı? değer ne kadar çıktı?

ne güzel ya çok sevindim:))) benim daha 10gün var kesemizi görmeme :))) çok heycan verici yaaa :))) Allaha şükürler olsun..
çok şükür canım ya rabbim buradaki tüm isteyen arkadaşlara da nasip etysin kucaklarını doldursun inşallah:emir_bebek::KK49:
inşallah ay ne güzeldir şimdi bizim babamız yok yanlız gitcez doktor amcaya haftayada biz yollarız babaya resim artık napalım
olsun resmi de yeter babanıza bi dahakine yanınızda olur kalp atışını duyar inş:KK34::nazar:

İlk aşılamamın 13.gunu bugun ve sonuç negatif... 40 dk dir odama cekildim, kimseyle konuşmak bile istemiyorum... Umitlerim gitgide azaliyor... Eşimin teselli çabalari en ufak fayda etmiyor... Onumuzdeki ay tedavi olmicam kesinlikle, igneler + aşılama maddi-manevi yordu beni...

İlk aşılamamın 13.gunu bugun ve sonuç negatif... 40 dk dir odama cekildim, kimseyle konuşmak bile istemiyorum... Umitlerim gitgide azaliyor... Eşimin teselli çabalari en ufak fayda etmiyor... Onumuzdeki ay tedavi olmicam kesinlikle, igneler + aşılama maddi-manevi yordu beni...

canım sen kendini böyle bırakırsan eşin ne yapsın o 2 kat üzülüyodur hem duruma hem senin üzülmene... kendini bırakma böyle

mrb kızlar ben de kasım ayı hamişlerindenimmm...çok şükürr...bikaç gündür bulantılar da başladı....ne zor dimiii hamile kalıncaya kadar binbir sıkıntıı hamilelikte de acaba bebeğim iyi olacak mı acabaa bu bulantılar ne zaman bitecek....yok yok kadın olmak zormuşş valla...annelerimizin kıymetini bilelimmm........bu arada isteyen herkeseee bebişler diliyorum..

slm kızlar, ben regl oldum:KK43: yine yeni baştan uykusuz gecelere devam:) yok mudur bu forumun aralıkta devamı :) her hamileliğe kendim hamile kalmışım gibi seviniyorum. cok sık nete giremesemde hamile kalan arkadaşlar, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Darısı başımıza..

Ben simdi adetimi bekliyorum..Gunum dundu..12 kasimdi..Her seyi ona gore planlamistim cunku..Diyetimi.yolculuklarimi...Sonra birden icime bir his dogdu..Bebegi bekledim,adetimi degilde..Neyse..Iyice sizofrene bagladim sanirim..
Bence adet gecmeden yapmamk lazim..Ben idrari cikmayacagini bile bile yaptim bu ay..Iste dun adet olmayinca,bugunde olmayinca kana baktirayim dedim ama..Sonuc bu..Bekle diyorlar,suan yok...:KK43: Neyse hayirlisi yaa..Belki de 2012 de olmayacaktir bebisim..2013 de yeni bir umutla gelecektir..3 ocak evlilik yildonumun..Belki annesine babasina 1.yilimizda supriz yapcaktir falan...
avutuyorum iste kendimi :KK43:

bak kız seni pataklıycam valla beni kendinize bulaştırmayın böyle ümitsiz ümitsizde konuşma o ne nezaman geleceğini bilir bende günümden önce öğrendim sanki iyi bişey yaptım son 2 gün kalada strese girdim ya regl olursam ya bebek düşerse çok şükür bu 3 günümüz allah işini bilir sen üzülme yeterki

mrb kızlar ben de kasım ayı hamişlerindenimmm...çok şükürr...bikaç gündür bulantılar da başladı....ne zor dimiii hamile kalıncaya kadar binbir sıkıntıı hamilelikte de acaba bebeğim iyi olacak mı acabaa bu bulantılar ne zaman bitecek....yok yok kadın olmak zormuşş valla...annelerimizin kıymetini bilelimmm........bu arada isteyen herkeseee bebişler diliyorum..

inş cnm ben de yeni üyeyim 1,5 yıl oldu bekliyoruz ama herkez henüz düşünmediğimi zannediyor kimseye dert anlatmak yada uğraşmak istemedim ama bat dündü ama hala bişey yok ve 10 gündür neredeyse bel ağrısı bulantı sık idrara çıkma gaz göğüs ağızda ekşime gibi durumlar var bir de kendimi çok tuhaf hissediyorum benm günüme yakın çok sinirli olmam gerekir ama nerdeyse herşeye ağlar oldum:) psikilojik mi bilmiyorum ama inş bizim pıtırcık yapıyordur tüm bunları:) allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inş kollarımız kendi bebeklerimizle dolsun

Kizlar Gunaydinlar herkese..Burda saat 13.30 oldu..
Sabah Doktora gittik esimle..Bat dundu..Ultrasonda baktilar once..Yok dedi doktor..Adetini 10 gun gecmeden gorunmez dedi..Kan testi yaptir dedi..Kana gittim..Kanda HGT diye bir degere baktilar.. 7.1 ME/I cikti...referans araliginda 0-10 yaziyor ...Gebelik yok dedi..Simdi olmaz dedi kan sonucunu veren baska doktor..Adetini 10 gun gecsin oyle cikar dedi..Ya nasil 10 gun gecsin yaaa? Ben ilk gebeligimi 3gun gece ultrasonda bile gormustum(alttan bakmisti doktor)..birak kani,idrari..! Gozunu seveyim Turk hastanelerinin,Turk doktorlarinin...

Hastaneden ciktik ve ben hungur hungur aglamaya basladim..Cunku BURDAN NEFRET EDIYORUM..HICBIRSEY BILMIYORLAR..PARALI CAHILLER...PARA VERIP DOKTOR OLUYORLAR..ULKE OLARAK BOK GIBI PARAA HARCIYORLAR AMA TEKNOLOJIDEN BIHABERLER....TURKIYE'YI OZLEDIM!!!!!!!!

Hala daha agliyorum..Esim biliyorduk boyle olacagini dedi..Niye uzuluyorsun dedi...Ama elimde degil..Nasil dua ediyorum aksamdan beri..Reglimde olmadi henuz..HAyir yoksa bu mide burulmalari , kokulardan tiksinme neden? psikolojik olmadigina eminim..?Hadi gectim onlari hissettigim seyde mi psikolojik..Bebisim varmis gibi..Ilk defa boyle hissettim ben..O silik cizgiyide gorduk esimle..Hayal gormedim ki..:KK43:

Internette arastiriyorum..HGT kanda ne demek diye..yok ! yok arkadas...! boyle birsey yok! Zaten ben kafama ediyim ! Cok afedersiniz ama cok gerildim..Ben bunlarin boyle oldugunu bile bile ne diye gidiyorum ki? Once idrarda pozitif cikmasi lazim sonra kanda gorunur diyen bir zihniyetten neyi bekledim ki? Niye bekledim...

Oturmus hem yaziyor,hem agliyorum..ofisteyim..bakanida tersliyorum..Adetimi bekliyorum...Madem yokmus...Allah diger bekleyenlere versin insallah...

CANIM 7 gebelik değeri değilmi zaten ? sen tekrar ölçtür sonra yükselebilir

Gece yatarken dua edip yattim..'Allah'im cok istiyorum, bi bebisim olsun,pamuk gibi ..ama hayirlisi degilse,saglikli degilse simdi zamani degilse , varsa da al,gelmesin o bebek hic sevindirmeden' dedim...Cok uzuldum ,cok agladim,cok sorguladim sen affet dedim ve yattim..
Sonra adet olacagima dair bir duygu geldi oturdu icime..Bi uzuldum..:)) Hem dua ediyorum,hemde oyle demeseydim diyorum uyumaya calisirken :)))
Neyse sabah siddetli bir agriyla uyandim ve kirmizilari gordum..Kasiklarim,belim muthis agirdi..Sanki birseyler kopuyor sandim..Hani boyle gobegim ve alt kismini keserek ayiriyorlar gibi...Normalde adet oldugumu anlamam ben..Bu yuzden cok rezil olmuslugum vardir..
Ne yalan soyliyim,uzuldum,cok uzuldum..yine suratim dustu,elim ayagim bosaldi ama Kismet dedim..Demek ki hayirlisi degilmis dedim..Allah'im duydu beni dedim..En guzel zamanda verir O dedim..

Bi yandan bunlari yaziyorum bi yandanda diyorum ki acaba diger bebek icin mi cezalandiriliyorum ? Allah'im affet diye yalvariyorum her aklima geldiginde ama :KK43:(

Neyse Bu ay olmadi..Bi dahaki Ay kismet..Benim BAT boylelikle 12 Aralik olmus oldu...Artik Aralik ayi icin bi topik acariz ordan devam ederiz..Tabi kasim annelerimizde bize bebislerinin yaramazliklarini anlatirlar..Tecrube ediniriz bizde :))))
Allah herkese Herseyin hayirlisini nasip etsin...Guzel kalin,dostca kalin canlar..
Ben biraz diyet topiklerine bakayimda bu ayi kilo vermek icin degerlendireyim :)))))) Opuyorum kocaman kocaman sizleri...

mrb arkadaslar ben aranıza yeni katıldım ama topiginizi devamlı takip ediyorum rabbim hepimize hayırlı saglıklı evlatlar nasip etsin insallah

Gunaydin Kizlar,

Sinavlarimi dun bitirdim ve hele sukur geri geldim foruma :KK9:

Ne guzel bir suru hamisler var Allah sagliklica kucaginiza almanizi nasip etsin insallah :nazar:
Benim adetim bugun 22 gun gecikti gecen hafta 2 gun ust uste cok silik 2. cizgi cikmisti ama sonra sinav stresinden biraktim test yapmayi.. Bu hafta ne yazikki negatif cikti ama yinede kan tahlili yaptirdim heralde en gec bugun cikar hatta arayip sonucu almak bile istemiyorum :KK43:

Sonucun kesin negatif olcagini biliyorum ama neden bu adetim nerdeyse 2 aydir yok cokta merak ediyorum.. Hayirlisi Allah'tan

:)))
Regl oldum canım
Bu ay da olmadı. Önümüzdeki maclara bakicaz artık :)
Canım hayırlısı olsun inşallah :KK19: sağlıkla gelsin bebeğin
İnşaallah canım bende hamileyimdir yaa bu ay ovilasyon testi yaptım çünkü yumurtlamayı tutturdum da bebeişi tutturduk mu bilmiyorum :KK1: Son 1 hafta bakalım görücez :KK31:
o 1 hafta da geçmez yaaa :KK1:
herkese günaydın test yaptım 32,54 çıktı hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52:
Canım çook sevindim tebrik ederim,inşallah sağlıkla doğurmak da nasip olur :KK49:
Seni de topiğimize bekliyoruz gel yawrum geell :KK52:
Kizlar Gunaydinlar herkese..Burda saat 13.30 oldu..
Sabah Doktora gittik esimle..Bat dundu..Ultrasonda baktilar once..Yok dedi doktor..Adetini 10 gun gecmeden gorunmez dedi..Kan testi yaptir dedi..Kana gittim..Kanda HGT diye bir degere baktilar.. 7.1 ME/I cikti...referans araliginda 0-10 yaziyor ...Gebelik yok dedi..Simdi olmaz dedi kan sonucunu veren baska doktor..Adetini 10 gun gecsin oyle cikar dedi..Ya nasil 10 gun gecsin yaaa? Ben ilk gebeligimi 3gun gece ultrasonda bile gormustum(alttan bakmisti doktor)..birak kani,idrari..! Gozunu seveyim Turk hastanelerinin,Turk doktorlarinin...

Hastaneden ciktik ve ben hungur hungur aglamaya basladim..Cunku BURDAN NEFRET EDIYORUM..HICBIRSEY BILMIYORLAR..PARALI CAHILLER...PARA VERIP DOKTOR OLUYORLAR..ULKE OLARAK BOK GIBI PARAA HARCIYORLAR AMA TEKNOLOJIDEN BIHABERLER....TURKIYE'YI OZLEDIM!!!!!!!!

Hala daha agliyorum..Esim biliyorduk boyle olacagini dedi..Niye uzuluyorsun dedi...Ama elimde degil..Nasil dua ediyorum aksamdan beri..Reglimde olmadi henuz..HAyir yoksa bu mide burulmalari , kokulardan tiksinme neden? psikolojik olmadigina eminim..?Hadi gectim onlari hissettigim seyde mi psikolojik..Bebisim varmis gibi..Ilk defa boyle hissettim ben..O silik cizgiyide gorduk esimle..Hayal gormedim ki..:KK43:

Internette arastiriyorum..HGT kanda ne demek diye..yok ! yok arkadas...! boyle birsey yok! Zaten ben kafama ediyim ! Cok afedersiniz ama cok gerildim..Ben bunlarin boyle oldugunu bile bile ne diye gidiyorum ki? Once idrarda pozitif cikmasi lazim sonra kanda gorunur diyen bir zihniyetten neyi bekledim ki? Niye bekledim...

Oturmus hem yaziyor,hem agliyorum..ofisteyim..bakanida tersliyorum..Adetimi bekliyorum...Madem yokmus...Allah diger bekleyenlere versin insallah...
canım regl olmuşsun sanırım hayırlısı olsun üzme kendini bak ne kadar kafana takarsan işin zorlaşıyo psikolojin de çok önemli
sen günün gelince idrar testi yap madem bu doktorlar istediğin şekilde ilgilenmiyolar,idrarda görmeden kana gitme canım
dualarım seninle inşallah birdahaki ay bebeğine kavuşursun
inşallah inşallah sağol bacım :KK9: dualarım sizinle bekliyoruz yan mahalleye toplu tören yapcak minikkelebek :KK9:
toplu doğum töreni yapçam sancı töreni falan suni sancı dağıtıcam herkese :KK52:
Gunaydin Kizlar,

Ne guzel bir suru hamisler var Allah sagliklica kucaginiza almanizi nasip etsin insallah :nazar:
Benim adetim bugun 22 gun gecikti gecen hafta 2 gun ust uste cok silik 2. cizgi cikmisti ama sonra sinav stresinden biraktim test yapmayi.. Bu hafta ne yazikki negatif cikti ama yinede kan tahlili yaptirdim heralde en gec bugun cikar hatta arayip sonucu almak bile istemiyorum :KK43:

Sonucun kesin negatif olcagini biliyorum ama neden bu adetim nerdeyse 2 aydir yok cokta merak ediyorum.. Hayirlisi Allah'tan

hoşgeldin canım çook merak ettim şimdi valla çatlicam bütün gün
güzel haber alırız senden inşallah
ne yalan diyim içimden pozitif geçiyo 22 gündür ben de bekliyorum bu anı :KK52:

Ben de bu ay maalesef kimyasal gebelik yaşadım.Adete 2 gün kala 7,40 2 gün sonra 14 çıktı kan değerim 4 idrar testi silik çizgi,reglim 2 gün geçince adet oldumm zaten değerim düşüktü anlamıştım :KK5:

Günaydın hanımlar;

Benim test tarihi kararsızlıklarım dün son buldu. oturdum düşündüm. 31 günlük hesaptan 10 gün sonra test yapmaya karar verdim. Yani 28 inde hem idrar hem de kan testi yapıcam. Tabii o zamana kadar gelmezse. Şu günler geçmek bilmiyor yaaa. Belli olsun artık. Regl olsam da üzülmeyeceğim.

Gece yatarken dua edip yattim..'Allah'im cok istiyorum, bi bebisim olsun,pamuk gibi ..ama hayirlisi degilse,saglikli degilse simdi zamani degilse , varsa da al,gelmesin o bebek hic sevindirmeden' dedim...Cok uzuldum ,cok agladim,cok sorguladim sen affet dedim ve yattim..
Sonra adet olacagima dair bir duygu geldi oturdu icime..Bi uzuldum..:)) Hem dua ediyorum,hemde oyle demeseydim diyorum uyumaya calisirken :)))
Neyse sabah siddetli bir agriyla uyandim ve kirmizilari gordum..Kasiklarim,belim muthis agirdi..Sanki birseyler kopuyor sandim..Hani boyle gobegim ve alt kismini keserek ayiriyorlar gibi...Normalde adet oldugumu anlamam ben..Bu yuzden cok rezil olmuslugum vardir..
Ne yalan soyliyim,uzuldum,cok uzuldum..yine suratim dustu,elim ayagim bosaldi ama Kismet dedim..Demek ki hayirlisi degilmis dedim..Allah'im duydu beni dedim..En guzel zamanda verir O dedim..

Bi yandan bunlari yaziyorum bi yandanda diyorum ki acaba diger bebek icin mi cezalandiriliyorum ? Allah'im affet diye yalvariyorum her aklima geldiginde ama :KK43:(

Neyse Bu ay olmadi..Bi dahaki Ay kismet..Benim BAT boylelikle 12 Aralik olmus oldu...Artik Aralik ayi icin bi topik acariz ordan devam ederiz..Tabi kasim annelerimizde bize bebislerinin yaramazliklarini anlatirlar..Tecrube ediniriz bizde :))))
Allah herkese Herseyin hayirlisini nasip etsin...Guzel kalin,dostca kalin canlar..
Ben biraz diyet topiklerine bakayimda bu ayi kilo vermek icin degerlendireyim :)))))) Opuyorum kocaman kocaman sizleri...
Canım benim güzel dua etmişsin. Şimdi de hep en hayırlı zamanda gelsin diye dua et. Her şey güzel olacak. Birazcık sabır. Bu arada diyet yaparken de çalışamalra devam edin. Ben geçen ay doktoruma sormuştum. Hamile kalmaya çalışırken ve kaldıktan sonrada diyet yapabilirsin demişti. Yalnız şartları var. 1200 kcal den düşük olmayacak, hap kullanılmayacak, ve bitki çaylarından adaçayı içilmeyecek. Sağlıklı beslenme şartıyla, her besin grubundan yiyerek diyet yapabilirsin. Hatta kendini çok yarmamak şartıyla yürüyüş ağır olmayan aerobik de yapabilirsin demişti. Aklında olsun. Hem zayıfla hem hamile kal. Süper. Benim hayalim 58 kiloya düşüp hamile kalmaktı. Ne yazık ki bir hayal oldu. Gram oynamıyorum:KK52:
Gunaydin Kizlar,

Hadi geçmiş olsun canım. Tebrikler şimdiden. Umarım çok başarılı bir meslek hayatın olur. Ayrıca şu testin sonucunu ben de merak ediyorum. Hadi hayırlısı....

Tatlım hemen kendini yıpratma. sonuç üzücü ama daha ümitsizlik için çok erken. Bir kaç kere daha denenir sonra başka tedaviler denersiniz. İnşallah bir sonraki pozitif olur.

Günaydın hanımlar;

Canım benim güzel dua etmişsin. Şimdi de hep en hayırlı zamanda gelsin diye dua et. Her şey güzel olacak. Birazcık sabır. Bu arada diyet yaparken de çalışamalra devam edin. Ben geçen ay doktoruma sormuştum. Hamile kalmaya çalışırken ve kaldıktan sonrada diyet yapabilirsin demişti. Yalnız şartları var. 1200 kcal den düşük olmayacak, hap kullanılmayacak, ve bitki çaylarından adaçayı içilmeyecek. Sağlıklı beslenme şartıyla, her besin grubundan yiyerek diyet yapabilirsin. Hatta kendini çok yarmamak şartıyla yürüyüş ağır olmayan aerobik de yapabilirsin demişti. Aklında olsun. Hem zayıfla hem hamile kal. Süper. Benim hayalim 58 kiloya düşüp hamile kalmaktı. Ne yazık ki bir hayal oldu. Gram oynamıyorum:KK52:

:)) Aslinda benim hayalim 50-55 kiloyla hamile kalmakti..ki hala oyle bir sansim var :)) Ben 67 kiloyum..BAkalim yarin basliycam diyete..Bugun reglimin ilk gunu diye birsey yapmak istemedim..Ama ilginctir regli gibide degilim..cok koyu kahverengi gibi bir lekelenme olmus sabahtan beri..Cok aferdersiniz hani silince kirmiziligin bulasmasi gerek peceteye ama oyle birsey yok...
Heralde cok kisdim diye geri kacti :)))) Adet sancimda yok..Normalde olmasi lazim..Sabahki agridan sonra majezik icmistim..Ondan olsa gerek diyorum..
Birde hala midem bulaniyor..Acaba birseyden oturu midem mi rahatsizlandi diyorum..Neyse hayirlisi artik..
Su gunu bir atlatayim yarin basliyorum diyetime :))
Sende bebisten sonra verirsin,hem dogum kilolari cabuk veriliyor..Hamileleginde dikkat edersen 12 kilo falan alsan dogumdu,emzirmeydi sana 4-5 kilo geri kalir..onuda verirsin zaten..Hadi insallah..Saglikla kal..:)

X