Sanırım arkadaşım mutsuz giden evliliğinden ötürü beni ve nişanlımı kıskanıyor.

Eklentiler

• Screenshot_20240709_132005_com.whatsapp_edit_928909561259820.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 100
Kıskanmanın kavramı geniş zaten. Böyle de olabilir bunu da düşünüyorum.

Şöyle insanlarla nasıl arkadaşlık yapıyorsunuz ya uzaklaşın yavaş yavaş, hayır gelmez böyle birinden.

Aynı iş yerinde görmesi bunu konuşmakla ne alaka?
Bizimde iş yerinde çalışan çiftler var ama asla bu konular açılmıyor. Durup dururken konu nasıl nekadar iyi bi çift olduğunuza gelebilirki?
Ağız arama. Gerçekten durup dururken geldi, getirildi. Hiçbir şey söylemedim öncesinde.

Onlarla konuşurken nişanlım demiyorum adı ile bahsediyorum

Bu arkadaşınızdannyavas yavaş uzaklaşın.Eninde sonunda zarar göreceksiniz.Ayni iş ortaminda iseniz bile duygusal olarak aranıza mesafe koyun

Ben şuna inanıyorum dostunu yakın düşmanını daha yakın tutmalısın. O hesap benimkisi.
Yanlış hesap bu söylediğiniz daha farklı daha kapsamlı durumlar için geçerli kıskanç arkadaşlar için en net çözüm kesip atmak Boşuna aksiyon aramayın ilerde başınız ağrır

Yok güvenilmez değil de yani demişti ki arkadaş canlısı o yüzden yürüdüğünü düşünme. Bana da öyle davranıyor demişti.

Ben de daha gençken çok umutlanmasın diye etrafımdaki insanlara daha temkinli tepkiler verdirmeye çalışırdım
Hiçbir kötü niyetim yoktu çünkü kendime de aynı şeyi yapıyordum.
Sonra fark ettim yanlışlığını, umutlanmak isteyen umutlansın kimsenin duygularını ben düzenleyemem dedim ama bir ara böyleydim. O yüzden böyle düşünmüş olabilir diyeceğim buna.

Buna da espri derdim ben olsam.
Bizim kültürümüzde böyle biri espri şekli var, hoşlansak da hoşlanmasak da.

Ss aldığınız mesajda hiç ama hiçbir problem yok bence.
Belli ki böyle konuşan biri.

Ben kıskandığına dair bir işaret hala alamadım.
En fazla olumsuz konuşan ya da sizi fazla buldumcuk bulan biridir.

Ben şuna inanıyorum dostunu yakın düşmanını daha yakın tutmalısın. O hesap benimkisi.

Buna yok artık derim.
Aşırı saçma.
Ne düşmanlığını gördünüz abartmayın.

Çok iyi niyetlisin ama kendine edersin. Ben en son böyle düşündüğümde en yakın kız arkadaşımla ciddi düşündüğüm sevgilim benden habersiz ilişkiye başlamışlardı sonra da bana aradan çekil demişlerdi. Yani yanlış anlama seninkide böyledir kesinlikle demıyorum! Ama o arkadaştan uzaklaşşş bazen böylesi daha hayırlıdır. Biranönce mesafe al bırak kırılırsa kırılsın. O ne kadar iyi bir insan da olsa iyi niyetli olsa sana bu hareketleri yapmaz duygularında samimi olurdu. Kendi mutsuz sana da gıcık oluyo işte sen de mutsuz ol istiyo.

Bence de iyi biri olduğunu hemen karar verme , arkadaşın tecrübeli bence ...

Gerçek arkadaş olsaydı sizin adınıza mutlu olurdu diye düşünüyorum ben. Eskiden insanların davranışlarında art niyet aramazdım ama böyle apaçık mutluluğunuzu sabote eden kişiler için iyi niyetli düşünmeyin derim. Ha şöyle mesela kendisi evli ve tecrübe sahibi olduğu için size fikir verebilir ‘ söyle yaparsan daha iyi olur’ gibisinden ama bu farklı ‘yaa çok güvenme, iyi olduğunu nerden biliyorsun’ vs demesi çok farklı.

Keşke yaa çok güvenme iyi olduğunu nerden biliyorsun deseydi yine uyarıyor diye kulak verirdim. Nişanlımın iyi biri olduğunu o da sıkça söyler uyarma niyeti olduğunu düşünmüyorum. Son zamanlarda tavrı değiştir daha az laf ediyor ilişkime.

Bence ilişkinizi değil arkadaş olarak sizi kıskanıyor. Önceden onunla eve donermissiniz, cagirdiklarinda rahatça giderdiniz. Şimdi nişanlıma sorayım diyormussunuz. Arkadasinizla geçirdiğiniz vakitler azaldığı için böyle gıcık olmuş olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…