Sanırım arkadaşım mutsuz giden evliliğinden ötürü beni ve nişanlımı kıskanıyor.

Merhaba hanımlar,

Bir arkadaşım var son zamanlarda bayağı garip davranmaya başladı. Nişanlım ile geçirdiğim vakitler ile ilgili 'bizi sattın, iyi ki bir nişanlandın' gibi cümleler ediyor. Ben nişanlım hakkında iyi bir şey söylesem direkt 'ayyy bu ne vıcık vıcık' demese de bunu anlatacak hareketler ve sözler söylüyor.

Geçen birisi nişanlımın güzel sevdiğinii düşündüğünü söyleyince nişanlımın iyi biri olduğunu, bir sıkıntımız olmadığını söyledim. Hemen laf söyledi 'ne çabuk karar verdin iyi biri olduğuna' dedi. Ki nişanlımı yakından tanıyor o da birkaç kez nişanlımı öven şeyler söyledi zaten.

Bu tavrını evliliğinde mutsuz olmasına bağlıyorum. Benim de kocam var ben böyle şeyler yapıyor muyum ile başlayan cümleler bitmiyor. Sürekli bir laf sokma telaşında. Yine de arkadaşlığımı direkt bitirmek istemiyorum çünkü dediğim gibi kendisi kötü biri değil ama evliliğinde mutsuz, ilgisiz bir kocası var o yüzden böyle.

Bu durumu arkadaşımı da üzmeden nasıl çözebilirim?

Edit: anlatma diyen üyelere ithafen, aynı işyerinde olduğumuz için ilişkimizin gün içinde yaşanılanlarına tanık oluyor. Ekstra anlattığım ilişkimi övdüğüm yok. Ayrıca işyerinde de öyle sarmaş dolaş değiliz seviyeli iki arkadaş gibi davranıyoruz.

İşten çıkıp kol kola beraber gitmemize bile laf söyledi, sarmaş dolaş gidiyordunuz tobüste olmasaydım camdan ayıp ayıp diye bağırırdım dedi.
Merhaba ben zamanında arkadaşlıklara çok önem veren, arkadaşlıkların zamanında çok kutsal bir şey olduğuna inan bir insandım. Fakat zaman aynı zaman değil insanlar değişken. En yakın arkadaş bile kocanı ayırtabiliyor okadar iğrenç bir çağdayız sadece bir örnek.

O yüzden arkadaşlıklar başlar ve bitmesi gereken yerde biter. Eğer senin arkadaşın çizgisini bilmiyorsa ne konuştuğunu bilmiyorsa kıskançlığını belli ediyorsa, bu arkadaşlık nasıl sağlıklı ilerleyebilir ? Bu seninle alakalı bir durum olmadığı elbette apaçık ortada. Kendisi iç dünyasında bir problem yaşıyor ve bu kıskançlık olarak sana aksettiriyor. Ortaya hiç sağlıklı iyi bir arkadaş çıkmıyor bence.

Ben senin arkadaşın olsam evli olsam ve evliliğimde sorun yaşasam çok imrendiğimi ve tam tersine çok mutlu olmanızı ve birbirinizin değerini bilmenizi dilerdim adına mutlu olurdum. İyiliğini istemeyen sevildiğini görüp kıskançlık eden birini hayatımda tutmazdım tutsam da özel hayatımı ve iş hayatımı ayırırdım mecbursun Zaten herkes herşeyi neden bilsin? Herşeyi lütfen paylaşmayalım insanlar mahvetmeyi sever güzel şeyleri. Yarın birgün kıskançlığından nişanlına bişeyler saçmalamayacağı ne malum ?

Merhaba ben zamanında arkadaşlıklara çok önem veren, arkadaşlıkların zamanında çok kutsal bir şey olduğuna inan bir insandım. Fakat zaman aynı zaman değil insanlar değişken. En yakın arkadaş bile kocanı ayırtabiliyor okadar iğrenç bir çağdayız sadece bir örnek.

O yüzden arkadaşlıklar başlar ve bitmesi gereken yerde biter. Eğer senin arkadaşın çizgisini bilmiyorsa ne konuştuğunu bilmiyorsa kıskançlığını belli ediyorsa, bu arkadaşlık nasıl sağlıklı ilerleyebilir ? Bu seninle alakalı bir durum olmadığı elbette apaçık ortada. Kendisi iç dünyasında bir problem yaşıyor ve bu kıskançlık olarak sana aksettiriyor. Ortaya hiç sağlıklı iyi bir arkadaş çıkmıyor bence.

Ben senin arkadaşın olsam evli olsam ve evliliğimde sorun yaşasam çok imrendiğimi ve tam tersine çok mutlu olmanızı ve birbirinizin değerini bilmenizi dilerdim adına mutlu olurdum. İyiliğini istemeyen sevildiğini görüp kıskançlık eden birini hayatımda tutmazdım tutsam da özel hayatımı ve iş hayatımı ayırırdım mecbursun Zaten herkes herşeyi neden bilsin? Herşeyi lütfen paylaşmayalım insanlar mahvetmeyi sever güzel şeyleri. Yarın birgün kıskançlığından nişanlına bişeyler saçmalamayacağı ne malum ?
Evet ben de biraz maalesef gaza geliyorum bu konularda. Dikkatli olmam gerekir haklısınız

E ama haklı süre kısaysa.
İnsanları zamanla tanırsın. Aynı eve gitmeden, tatile gitmeden bir insanı tam tanıdım diyemezsin. 20 sene evlilikte yeri geliyor insan tanıyamıyor kazık yiyor. Yani ilişkinin en tatlı en cici zamanları olan ilk senedeyseniz size her şeyin mükemmel görünmesi normal. Zamanla normale dönüyor bir şeyler işte. Siz sürekli aşkınızı anlatıyorsanız sıkıntı basıyor da olabilir. Sürekki kocasını öven insanlar da cidden açmıyor yani😆
haklı olsa bile davranış biçimi yanlış bence
şu an tanıma aşamasındalar, ilişkilerin ilk zamanları zaten insanın en mutlu olması gereken en azından mutlu olmasının çok normal olduğu bir dönem değil mi ?
neden bu mutluluk sürekli negatif laflarla baltalanıyor, konu sahibinin modu düşürülüyor o arkadaş tarafından ?
aynı eve girme, beraber tatil yapma konuları bazı insanlar için sevgililik döneminde asla uygulanması mümkün olmayan şeyler
konu sahibi şu anlatma bahsetme olaylarını azaltmalı o kısma katılıyorum

ben de buna benzer durum yasıyorum. yani arkadaşım eşiyle arası iyi değil eşi çok ilgisiz. bana soruyor senin nasıl şunu şunu yapıyor mu bilmem ne benim eşimde ilk zamanlarda yapıyordu sonra değişiyorlar vs diyor

haklı olsa bile davranış biçimi yanlış bence
şu an tanıma aşamasındalar, ilişkilerin ilk zamanları zaten insanın en mutlu olması gereken en azından mutlu olmasının çok normal olduğu bir dönem değil mi ?
neden bu mutluluk sürekli negatif laflarla baltalanıyor, konu sahibinin modu düşürülüyor o arkadaş tarafından ?
aynı eve girme, beraber tatil yapma konuları bazı insanlar için sevgililik döneminde asla uygulanması mümkün olmayan şeyler
konu sahibi şu anlatma bahsetme olaylarını azaltmalı o kısma katılıyorum
İşte sürekli anlatan insana da içinde canım her ilişki önce rüyadır diyor insan elinde olmadan. Çok böyle göz önüne sokup, her ilişkinin önüne koyarsan bir yerden sonra insanların negatifini üstüne çekiyorsun.
Mutluluğu sakin yaşamak lazım. İş yerinde nişanlım da iyidir şöyledir muhabbetlerine girmek yersiz. Girersen de bir taraftan negatif yorum mutlaka gelir.
Ben mesela mümkün olduğu kadar az anlatırım ilişkilerimi. Böylece negatif geri dönüş de almadın pek. Yani bir arkadaşım bana ne yapalım çıkışta diyorsa dur nişanlıma sorayım eşime sorayım demem. Şimdilik bir şey yok ama ben sorun olursa sana dönerim birazdan derim. Baktım planım var eşimi bilmem neyimi karıştırmadan ya o gün başka birine sözüm var derim. Sürekli nişanlım, nişanlıma sorayım gibi bir tavrı var konu sahibinin.

İşte sürekli anlatan insana da içinde canım her ilişki önce rüyadır diyor insan elinde olmadan. Çok böyle göz önüne sokup, her ilişkinin önüne koyarsan bir yerden sonra insanların negatifini üstüne çekiyorsun.
Mutluluğu sakin yaşamak lazım. İş yerinde nişanlım da iyidir şöyledir muhabbetlerine girmek yersiz. Girersen de bir taraftan negatif yorum mutlaka gelir.
Ben mesela mümkün olduğu kadar az anlatırım ilişkilerimi. Böylece negatif geri dönüş de almadın pek. Yani bir arkadaşım bana ne yapalım çıkışta diyorsa dur nişanlıma sorayım eşime sorayım demem. Şimdilik bir şey yok ama ben sorun olursa sana dönerim birazdan derim. Baktım planım var eşimi bilmem neyimi karıştırmadan ya o gün başka birine sözüm var derim. Sürekli nişanlım, nişanlıma sorayım gibi bir tavrı var konu sahibinin.
ben de ilişkilerini çok az anlatan ve özellikle iş ortamında asla anlatmayan, özel hayatından bahsetmeyen biriyim
ki çok aşırı dedikodunun döndüğü bir iş yerinde 1 sene çalıştım, o ortama rağmen ketumluğumu korudum
ne kadar az anlatmak o kadar kafa rahatlığı kesinlikle

Ne arkadaşı be ben bunu yolardım neresi iyi biri bunun. Kocasıyla derdi varsa da banane yani kendi sorunu

Merhaba hanımlar,

Bir arkadaşım var son zamanlarda bayağı garip davranmaya başladı. Nişanlım ile geçirdiğim vakitler ile ilgili 'bizi sattın, iyi ki bir nişanlandın' gibi cümleler ediyor. Ben nişanlım hakkında iyi bir şey söylesem direkt 'ayyy bu ne vıcık vıcık' demese de bunu anlatacak hareketler ve sözler söylüyor.

Geçen birisi nişanlımın güzel sevdiğinii düşündüğünü söyleyince nişanlımın iyi biri olduğunu, bir sıkıntımız olmadığını söyledim. Hemen laf söyledi 'ne çabuk karar verdin iyi biri olduğuna' dedi. Ki nişanlımı yakından tanıyor o da birkaç kez nişanlımı öven şeyler söyledi zaten.

Bu tavrını evliliğinde mutsuz olmasına bağlıyorum. Benim de kocam var ben böyle şeyler yapıyor muyum ile başlayan cümleler bitmiyor. Sürekli bir laf sokma telaşında. Yine de arkadaşlığımı direkt bitirmek istemiyorum çünkü dediğim gibi kendisi kötü biri değil ama evliliğinde mutsuz, ilgisiz bir kocası var o yüzden böyle.

Edit: anlatma diyen üyelere ithafen, aynı işyerinde olduğumuz için ilişkimizin gün içinde yaşanılanlarına tanık oluyor. Ekstra anlattığım ilişkimi övdüğüm yok. Ayrıca işyerinde de öyle sarmaş dolaş değiliz seviyeli iki arkadaş gibi davranıyoruz.

İşten çıkıp kol kola beraber gitmemize bile laf söyledi, sarmaş dolaş gidiyordunuz tobüste olmasaydım camdan ayıp ayıp diye bağırırdım dedi.

Aynı iş yerinde görmesi bunu konuşmakla ne alaka?
Bizimde iş yerinde çalışan çiftler var ama asla bu konular açılmıyor. Durup dururken konu nasıl nekadar iyi bi çift olduğunuza gelebilirki?

Konu sahibi ben seni anladım .Benim de eski iş yerinde öyle bir arkadaşım vardı. Kendisi muhafazakar bir aileden geldiği için öyle iş çıkışı geç çıkayım , gece geç saatlere kadar dolanayım , arkadaşlar da kalayım muhabbeti olmuyordu. Bende de evli olduğum için o muhabbetler olmuyordu biz bununla arkadaş olduk. Sonra bir şey fark ettim diğer gezen iş arkadaşlarıma niye beni de çağırmıyorlar orayı ben de biliyordum. Doğum gününe mesela kalabalık kutlanmadığında ya da işte unuttuğumuzda falan laf sokup falan duruyordu. Ben doğum izni için ayrıldıktan sonra biraz da konuştuk En sonunda da bana hadsizlik yaptığı için arkadaşlığımı bitirdim. Bana bazı insanlar özenti gibi geliyor açıkçası ama bunun kadını erkeği yok yani kıskanıyor diyemem ama özendiği çok açık

Merhaba hanımlar,

Benim de var böyle bir arkadaşım. Sırf gün geçirilecek bir arkadaş. İlk başta kafama takıyordum. Artık sadece lojmanda günümü geçirmek için görüşüyorum. Kendi kendine bir şeyler söylüyor bazen. Cevapsız bırakıyorum. Böyle insanlarla kavga etmeye lüzum yok çünkü. Ya bağı kopar ya da cevapsız bırak.

İşyerinde günde bir iki nişanlımla ayaküstü sohbet ederiz. İşten bazı günler beraber çıkarız eve yürürüz. Onun dışında mıç mıç davranmıyoruz işyerinde bilerek. Ama şu var belki arkadaşımı o rahatsız etmiştir, beraber arkadaş grubu bir plan yapacakları zaman 'dolu olabilirim bir nişanlıma sormam lazım planımız var mı diye' diyorum.

Onun dışında nişanlımın ailesi konusunda toz pembe bir hayatım yok 🤣 kendileri ile anlaşamıyorum. Gerçekten bilmiyorum arkadaşımın problemi ne...

Size sorayım ben arkadaşları bırakıp nişanlımla yürüyerek gidiyorum diye sen bizi ektin, sattın, ne yani ben de mi kocamı çağırayım, bizim de kocamız var gibi cümleler etmek ne kadar normal? Ve şöyle oluyor
-kaçta çıkıyoruz
+ben X ile gidicem kızlar haberiniz olsun
-bu da iyice sattı bizi
E ilişkini anlatmiyorsun, sevgilinin jestlerinden vs bahsetmiyorsun, mustakbel kaynanan tarafından el üstünde tutulmuyorsun, nişanlın seninle aynı şirketten birisi senden çok çok ekonomik üstünlüğü olan seni rahatta yaşatacak biri değil, beraberken is yerinde olduğunuz icin sarilma - kocaman gülümseme- birbirine koşma gibi pıtırcık hareketler yapmıyorsunuz, aynı iş yerindeki sevgilin masana hediyeler cicekler koyup duran romantik bir cocuk değil, is dışında yaptığı romantiklikleri de zaten anlatamıyorsun.
Peki burada seni kıskanacagi Tam olarak ne var? Yasin gelmiş şirketten kendin gibi bir8ni bulmuş yüzük takmışsın. Senin yasinda neredeyse herkesin yasadigi ve bu kadının zamanında yaşadığı bir şey. Neyi kiskanabilir ki şu hikayede?
Kiskansa da is çıkışı beraber takıldığı belki de tek arkadaşı artık ona eskisi gibi zaman ayırmıyor diye seni kıskanıyordur, diğer milyonlarca insandan hicbir farkı olmayan iliskini degil

Merhaba hanımlar,

İş arkadaşınız niye bizi sattın desin ki yani onu anlamadım seviyeliyseniz hele ki biraz garip geldi :110: anlatmayın zaten nazar değer bi şey olur. Ben de sevmem sürekli eşini öveni.Erkekler zaten başka kadınlara övülmez. Öyle bir kadın olur kıskanır eşinize göz koyar. Biraz mantıklı düşünmek lazım...

Merhaba hanımlar,

Şakayla karisik kiskanma canim de :)

Hatta kendi adıma güldüğüm bir anımı da anlatacağım size😀 eşimle nişanlıyken bir tatile gittik. Tekne turuna gittik. Biz böyle sarmaş dolaş aşk kumrusu gibiyiz. Muhabbet kahkaha gırla. Karşımızda bir çift var sadece telefon oyunu oynayıp genel bir iki söz konuşuyorlar. O gün ikimiz böyle olmayalım sevgilim falan dedik 😂😂
Geldiğimiz noktada her gün dip dibe olduğun insanla ne konuşacaksın yani. Günlük rutin haberler dedikodular yarım saat içinde muhabbet bitiyor yani.
Dolayısıyla bir restorana gittiğimde artık yeni çiftlerle oturmuş evliliği olanları ayırt ediyorum 😂😂 Ama bu da kötü bir şey değil tabii zamanla içine girince onu da anladım ben
İlk çalıştığım yerde bir abi vardı 35 yaşlarında, 1 2 senelik evli. Sohbet ederken evimizde tv yok akşamları mum yakıp eşimle sohbet ediyoruz falan diye anlatmıştı. Şu an çok merak ediyorum aradan geçen 10 senede hala aynı durumdalar mi diye😂

Bilemiyorum. Mesela biz daha flört müyüz acaba değil miyiz aşamasındayken nişanlımın hikayeme cevap yazdığını anlatırken o konuşmayı sever, benim de hikayelerime yazıyor demişti. Bana özel anlattığı şeyler olduğunu söyleyince bana da anlattı onları yani sana özel değil demişti.

Kendi anlattıkları bu yönde.
Bu anlattıklarıniza rağmen hâlâ arkadaşım diyorsunuz,Belkide iyi biridir bilmem önce ve sonradan yazdıklarınıza göre sıkıntılı bir tip,sizin hâlâ arkadaş olarak kalmanız ise soru işareti .....ya siz abartiyorsunuz iç dunyanizda vicdan yapıyorsunuz ya da kadının bu halleri egonuzu okşuyor gözüne gözüne sokmak için baginizi koparmiyorsunuz.

Bu anlattıklarıniza rağmen hâlâ arkadaşım diyorsunuz,Belkide iyi biridir bilmem önce ve sonradan yazdıklarınıza göre sıkıntılı bir tip,sizin hâlâ arkadaş olarak kalmanız ise soru işareti .....ya siz abartiyorsunuz iç dunyanizda vicdan yapıyorsunuz ya da kadının bu halleri egonuzu okşuyor gözüne gözüne sokmak için baginizi koparmiyorsunuz.
Ben şuna inanıyorum dostunu yakın düşmanını daha yakın tutmalısın. O hesap benimkisi.

X