Sanırım arkadaşım mutsuz giden evliliğinden ötürü beni ve nişanlımı kıskanıyor.

Ktrmtm

Değişik bir psikoloji, bir felsefe idiotloji.
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
3.485
6.673
27
Merhaba hanımlar,

Bir arkadaşım var son zamanlarda bayağı garip davranmaya başladı. Nişanlım ile geçirdiğim vakitler ile ilgili 'bizi sattın, iyi ki bir nişanlandın' gibi cümleler ediyor. Ben nişanlım hakkında iyi bir şey söylesem direkt 'ayyy bu ne vıcık vıcık' demese de bunu anlatacak hareketler ve sözler söylüyor.

Geçen birisi nişanlımın güzel sevdiğinii düşündüğünü söyleyince nişanlımın iyi biri olduğunu, bir sıkıntımız olmadığını söyledim. Hemen laf söyledi 'ne çabuk karar verdin iyi biri olduğuna' dedi. Ki nişanlımı yakından tanıyor o da birkaç kez nişanlımı öven şeyler söyledi zaten.

Bu tavrını evliliğinde mutsuz olmasına bağlıyorum. Benim de kocam var ben böyle şeyler yapıyor muyum ile başlayan cümleler bitmiyor. Sürekli bir laf sokma telaşında. Yine de arkadaşlığımı direkt bitirmek istemiyorum çünkü dediğim gibi kendisi kötü biri değil ama evliliğinde mutsuz, ilgisiz bir kocası var o yüzden böyle.

Bu durumu arkadaşımı da üzmeden nasıl çözebilirim?

Edit: anlatma diyen üyelere ithafen, aynı işyerinde olduğumuz için ilişkimizin gün içinde yaşanılanlarına tanık oluyor. Ekstra anlattığım ilişkimi övdüğüm yok. Ayrıca işyerinde de öyle sarmaş dolaş değiliz seviyeli iki arkadaş gibi davranıyoruz.

İşten çıkıp kol kola beraber gitmemize bile laf söyledi, sarmaş dolaş gidiyordunuz tobüste olmasaydım camdan ayıp ayıp diye bağırırdım dedi.

Son düzenleme:
Arkadaşından yavaşça uzaklaşarak

Yine de arkadaşlığımı direkt bitirmek istemiyorum çünkü dediğim gibi kendisi kötü biri değil ama evliliğinde mutsuz, ilgisiz bir kocası var o yüzden böyle.
Bu nasıl arkadaşlık böyle ? Arkadaşınızın evliliğinde mutsuz olduğunu; bu nedenle de sizi ve nişanlınızı kıskandığını düşünüyorsanız; arkadaşınızla hangi ortak paydada buluşup, arkadaşlık etmeyi düşünüyorsunuz ?

Arkadaşınızın eşinin ilgisiz ve arkadaşınızın evliliğinde mutsuz olduğunu nerden biliyorsunuz mesela ? Kendisi mi söyledi; bunlar sizin gözlem veya çıkarımlarınız mı ?

O sormadan partneriniz ile alakalı bir şeyler anlatmayın. Hatta sorsada anlatmayın. İyiyse cennete gitsin. Kimse kimseyi kıskanmasın yani.
Aslında yukarıda demiştim. Anlatmasam da aynı işyerindeyiz görüyor.

Kendisi anlatıyor bazılarını, bazıları ise kendisine bile itiraf demedikleri.

Çekememezlik olduğundan emin misiniz, belki de aralarında çekim vardır
Bilemiyorum. Mesela biz daha flört müyüz acaba değil miyiz aşamasındayken nişanlımın hikayeme cevap yazdığını anlatırken o konuşmayı sever, benim de hikayelerime yazıyor demişti. Bana özel anlattığı şeyler olduğunu söyleyince bana da anlattı onları yani sana özel değil demişti.

Arkadasinizin mutsuz oldugunu nereden cikardiniz?
Kendi anlattıkları bu yönde.

Aralarında eskiden bir şey olmuş olabilir mi?

uyarı mahiyetinde söylüyordur belki de. Bi gözlemlemenizi tavsiye ederim. Değilse de o kadınla arkadaş olmanızın manası yok deli midir nedir

Ben de bunu iki arkadaşım arasında görüyorum bu aralar. Biri diğerinin ilişkisi hakkında trip atıyor. Ya ilişkiyi kıskanıyor kendisinin ilişkisi olmadığı için ya da arkadaşlarım birbiriyle çok yakındı artık birinin ilişkisinden dolayı daha az vakit geçiriyorlar bu durumdan dolayı arkadaşımı sevgilisinden kıskanıyor ya da ikisi de.

Yapmaniz gereken sey soylemek bence. Eger cok mesafeli degilseniz konusun boyle boyle diyorsun moralim bozuluyor. Çocugun bi hatasini gormediysen soyleme boyle vs. Mesafeliyseniz direkt haddin degil konusma bu konuda diye azarlayin

uyarı mahiyetinde söylüyordur belki de. Bi gözlemlemenizi tavsiye ederim. Değilse de o kadınla arkadaş olmanızın manası yok deli midir nedir
Ben o zaman da genel olarak bir kıskançlık olduğunu düşünmüştüm. Ama o sizin dediğiniz gibi boşuna umutlanma diye yapıyorum demişti.

Simdi henuz evli olmadiginiz icin, nisanliniz size sahane gozukuyor olabilir ve arkadasiniz evli bir kadinin gozunden elestiriyor olabilir.

Benim soyle bir bakis acim var, iliskin hakkinda ne kadar cok konusursan, elestiriye de yargilanmaya da o kadar acik olmalisin. Arkadasinizin belki de mutsuz bir evliligi yoktur, biz kadinlar bazen sadece sorunlara odaklaniriz.

Kendimden ornek vereyim, annem eskiden benim neden esimi bosamadigimi sorar dururdu, sonra farkettim ki ben annemle sadece sorunlarimiz hakkinda dertlesiyormusum, kadina hic mutluluklarimizdan bahsetmiyormusum. Bu huyumu biraktigimdan beri annemin evliligim hakkindaki kotu fikirleri sifirlandi, esime karsi inanilmaz bir onyargi olusturmusum farketmeden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…