Saldırgan kedi ve yenidoğan

Yani tek olayı yok. Doğru hatırlamışım.

Bu cümle çok korkunç.
Hiçbir sebep yokken beşiğinde yatan bebeği tek gördüğünde koşarak gelip yüzüne saldırabilir o zaman.
Bir de kopek ten fena ısırıklar attı kayınvalıdeye gıbı bı cumlede okudum
Kucucuk cocugun ne canı var bı ısırsa atardamara gelse

Bebeğimi kedim için riske atmazdım.
O nasıl kediymiş insanları hastanelik ediyor.
Hiç normal gelmedi.

4-5 yaşta kendini savunacak yaş değil inananın oğlum o yaşta evdeki kedim istese çok rahat çocuğa zarar verir . Konu sahibinin annesine Kv ye kaç kere zarar vermiş . Bence kendilerine de vermiştir de çok tepki aldı anlatamıyor şuan .

Valla kedi bu
Kapıda sıvışır bence bebegın yanına
Öyle oluyor zaten örnek bizim ev ifşa olacak olmasam bizim evde kamera görüntülerini atarım buraya oğlumu uyuturken kedi kapıda ağlıyor . Sonra da kapı ses yapıyor diye ufacık aralık bıraksam yandık. Evde kedi arıyoruz kedi oğlanın yastığının yanında yatakta çocuk uyuyor kedi zıpla hopla

Belki hiçbir şey yapmayacak ama. Onu da bilmiyoruz ya daha.
Ne yazık ki kendi yaşadıklarımdan dolayı ben buna inanmıyorum. Eşimin bir kedisi vardı ilk evlendiğimiz dönem beni aşırı kıskandı eşim ona o da eşime çoook düşkündü. İlk iki yıl boyunca bana eziyet çektirdi. Gece uyurken kocamla uyuyordu ben uyku arasında yanlışlıkla yaklaşsam ısırıp tırmalıyordu. Elini tutsam elimi parçalıyordu. Kıskançlıktan stres oldu ve sıfır aldığımız mobilyalara halılara hatta nasıl başardı bilmesem de perdelere bile işedi ve koku bıraktı(kısırdı). Beni bir türlü kabullenmedi ki ben de kedileri çok severim. Eve gelen başka misafirlere bir şey yapmıyordu kocamla fiziksel temas veya sarılma vb şeyler olmadığı sürece tüm sorunu eşime yaklaşan biri olduğunda başlıyor. Aynı bu hikayedeki gibi eşimin annesi oğluyla sarılıp koklaşınca ona da fena saldırdı bir kaç kere. Yakınlaşacağımız zaman odadan dışarı çıkartmak zorunda kalıyorduk ve sürekli miyavlayıp duruyordu canından can gidiyormuş gibi binayı ayağa kaldırıyordu. En son sakinleşmeye başladı eskiye dönüyor beni kabulleniyor sandık meğer hastalanmış. Sonradan fazla uyuduğunu fark ettiğimizde koşa koşa veterinere götürdük ve ne yazık ki sarılık olmuştu o sebeple kurtaramadık öldü. Çok üzüldüm ancak resmen gözlerimle gördüm bir çok şey kıskançlık vb kedilerde strese sebep olabiliyor ve stres kedileri hasta bile ediyor. Şimdiden bu kadar saldırgan bir kediyse eve bebek geldiğinde alışana kadar ona da çokça saldıracaktır. Ellerimde hala jilet izine benzer kedi tırmalama izleri duruyor iz kaldı hep. Yüzümü bile kaç kere yırttı. O aileye bağlı olan kedi dışardan gelecek farklı kokuya sahip herkese emin olun bunu yapacaktır. Birbirlerinden uzak tutmak tek mantıklı yol gibi duruyor.

Başta mutlaka uzak tutmak lazım. Tam ayaklanma aşamasında da tüyünü çekiyorlar, kuyruğunu falan. Tepki verebiliyor. Ama genelde gördüğüm anne babanın kokusu ya, alışıyorlar. Sizinki zormuş. O kıskanç kedi çok zor. Çok da yavaş alışıyorlar. Benim büyük kedinin ilk sevdirdiği kişi eşim. İlk defa 8 yaşında ona sevdirdi yanına gidip. Şanstı bizimki. Sizinki çok fena

Belki hiçbir şey yapmayacak ama. Onu da bilmiyoruz ya daha.
Öncelikle inanmıyorum bsey yapmayacağına
Ancak belki yapmayacak dıyelım
Ama bahse girilecek Bi konu degıl işte, evden uzaklastırılmalı
Yenı sahipler huzurlu Baska bı ortam sunulmalı
Yenıdogan bebekle, çoluk cocukla Bi araya gelmese ıyı olur

kediye de çok üzülüyorum.

Yenidoğan bebeğin umrunda değil anlaşılan. Hayvan sevicez diye insan canından sağlığından üstte tutar olduk valla helal olsun. Hadi ben bana saldıran can kıskanıyor yıllardır babası bilmiş eşimi ben sonradan gelen kişiyim ve yetişkinim dedim hafif tabirle ağzıma t*kürdü ses etmedim ama yenidoğan bir bebekse konu ya da bir çocuksa eğer, kedinin gözünün yaşına bakmam üzgünüm. Başta alıştırmaya çalışır ayrı odalarda tutar kokusuna alıştırmaya çalışırım ve aynı odada bile ben bebeği tutarken kediyi eşim tutar anca öyle gösteririm. Baktım bir sorun yok ancak o zaman çook yavaş yavaş normale dönerim. Ancak bebeğime saldırıyorsa sahiplendiririm. Bunun aması vs olmaz senin asıl umrunda olan bebeğin değil kedin resmen. Kediyi değil bebeği sen doğuruyorsun hatırlatırım.

Ama bebek gelınce
Zaten bozuk olan psikolojisi iyice alt üst olacak
O yuzden aile degıstırmesı daha iyi bi secenek degıl mı

Bılemedım
Almazlar zor bir kediyse. Tamamen yabancı bir evde daha kötü olur. Bu işten çok iyi anlayan, sabırlı biri olmalı. Çok zor bulmak. İnşallah bulunur. Çok kötü bir tercih olabilir ama en kötü ihtimalle dazer kullanılabilir ev bulunamıyorsa. O da çook kötü bir tercih. En azından odasına girerse. Oraya girmemesi gerektiğini öğrenir. Çok üzücü. Koca daha yapıcı olsa birlikte durum değiştirilebilir ama o direk atarımcı olunca hayvan saldırganlaşabilir. Çok etkiliyor evdeki tutum. İnşallah soeunsuz geçer dönem.

Hiç durduk yere saldıran kedi görmedim çok ilginç hayvan bi şeyden huzursuz olmuş olmalı diye düşünüyorum. Bende kedi besliyorum ve saldırma hikayesi var ama mesela yüksek sesten korkuyor geriliyor ya da huzursuz olacağı bi ortam ise geriliyor tavrı değişiyor onun dışında şeker gibi kedi.
Bebeğin eşyalarına temas etmesine izin verin koklasın kokusuna alışsın. Emeklemeye yürümeye başladığında da ani hareketlerden kaçının çünkü kediler ani hareketi sevmiyor ve çocuklar aniden uzanıp sağını solunu mıncıklamaya çalışıyor.

Hayvan sevgisi ile çocuğumun sevgisi bir olabilirmi Allah aşkına.
Hayvan sevmesek eve almayız, ama hırçın hayvan çocuğumu zarar verecek potansiyeli varsa hayvanı veririm. Bu konuda çok netim.
Bu hayvanı sevmediğim anlamına gelmiyor, çocuğumu daha çok seviyorum anlamına geliyor. Verirken hırçın bir hayvan olduğunu belirtmek gerekir tabiki, karşı tarafda sahiplenirken ona göre karar versin.

Nasıl görmediniz Kedilerde çok yaygındır tamam hastanelik etmezler konu sahibinin anlattığı gibi ama epey kedi gördüm durduk yere saldıran. Sokaktaki kediler genelde dokunmadığında ses etmez o kadar. Yoksa ev kedisi hele bir de tekirse hem şımarık hem oyuncu hem de saldırgan olabilir gayet. Bir eşyanın yerinin değişmesi bile onlarda stres sebebidir. Dışarı biri geldiğinde ya saklanırlar ya saldırırlar. Görmedim demek baya bi gözünü kapatmışsın demek. Eeeen basitinden biraz olsun instagramda kedi videosu izliyorsan 10 videodan 9 unda durduk yere saldıran oyun oynayan kediler olur.

Kocaman yetişkin insanı hastanelik edecek kadar saldıran bir kediyle daha yeni doğmuş bebeği yalnız bırakmak gibi bir hata yapmazsınız umarım.

Evde tutacaksanız da bebeğin odasına ya da bebek neredeyse oraya kontrolsüzce salmamalısınız. Düşününce bebek 3 kg, kedi de en az onun kadar vardır. Üstüne yatma durumunda da sorun olur. Ayrıca Bebeğin de anlık tepkileri hareketleri olacak. Diyelim birden elini kolunu çırpmaya başladı, kedinin hareketli şeylere atlaması doğal bir içgüdü. Geri dönüşü olmayan sorunlara neden olursa siz de eşiniz de kahrolursunuz.
Ben pozitif bakamayacağım bu duruma kusura bakmayın eşinizi haklı buldum. O da kendi yavrusunu koruma içgüdüsüne sahip sonuçta

Değil kedi, öz anam olsa çocuğuma zarar verme riski varsa aynı ortamda tutmazdım.
Tabi bu benim düşüncem. Ben aşırı hayvanseverliği sağlıklı bulan biri değilim.
Ama alıştığım kedim olsa tabi ki atmazdım. Ya evi bir şekilde dizayn eder ayrı alanlarda tutardım ya da bebeğim ele avuca gelene kadar annemde kardeşimde vs. yakınımda bakardım kedime.

Lütfen önceliğiniz bebeğiniz olsun , geçen bir köpek yeni doğmuş bebeği paramparça etti ve bebek öldü, bir süre kediyi emanet verebilirsiniz bence...

İnsan hayatını hayvanlara tercih edip , hayvanları abartılı şekilde yüceltmeyi ben de doğru bulmuyorum, öncelik insan hayatı olmalı, ben böyle bir konuyu tartışmazdım bile konu bebeğim olsaydı , bebeğine bisey yapsa ömür boyu nasıl dayanacak bu acıya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…