Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

slm kızlar ,
yarından itibaren ilk 25 gün olan 1. listeden başlıyorun inşş... bu diyetle daha önce yaklaşık 10 kilo vermiştim ... bırakınca tekrar aldım tabii , ama yine yine yenidenn başlıyorumm.. eğer yarından itibaren başlayacaklar varsa bekliyorum :) ayrıca bu listeyi bizlerle paylaşan armanselin e de çook teşekkür ediyorumm

Casual woman merhaba. Ben bugün başladım. Ama sabah erken kalkamadım. Doğrudan öğle yemeği ile başladım. Ikindi de dışarda Olduğum için ikindi ara öğününü de yapamadım. Ben neler yedim bugün

Öğlen :

Yoğurtlu salata

17:00-- ara öğün

1 kupa zencefilli krem süt
2 yemek kaşığı Gojiberry

18:45-- akşam yemeği

Yoğurtlu salata
1 kase yulaf kepekli yoğurt
6 yemek kasığı hardal soslu salata

Gece atıştırması için de 1 yemek kaşığı Gojiberry yemeği düşünüyorum.

İyi akşamlar arkadaslar ben yaklasık iki haftadır bu listeye uymaya çalışıyorum arada kaçamaklarım olsada tam anlamıyla doymuyorum hiç ama hiç kilo vermedim tam uymuyorum diyemi acaba?bugün bid e lahana suyu diyetine başladım hiçç umudum kalmadı vermek istediğim kiloda zaten 4 veya 5 kilo ama tık yok iyice umudumu kaybetmiş bulunuyorumsizlere başarılar kızlarr

umudunu kaybetme canım kişiden kişiye fark ediyordur . elinden geldiği kadar listeye sadık kalmaya çalış inşallah sonucunu alırısn . lahana kürü ile baraber yapmanı öneririm canım başarılar :)

polyanna kaç kilo olduğunu sorabilir miyim ?

Bi de diyetlerde kaçamak balona iğne sokmak gibidir. Bak ben de mota mot uygulamıyorum amA kaçamak ta yapmıyorum. Mesela ben ekmek yerine yoğurt ile yulaf kepeği yiyorum. Meyve olarak Gojiberry tercih ediyorum. Sebze yemeği yoksa 6 kaşık salata yiyorum. Salatalarını çeşitlendiriyorum. Örneğin öğlen yoğurtlu salata yedim, akşam hardal soslu salata yedim.

yalandünya123 merhaba canım, bende bugün sabahtan itibaren başladım...
7,00 : 1 bardak süt.. kahvaltı
09.00 yazıo ama ben evden çıkmadan onuda halledeyim diye 7.30 da 2 dilim ekmeğimi , peynirimi, maydanozumuda yedim... inşş sıkıntısız çok acıkmadan gider bu kilolarr.. kendimi çok kötü , şişş hissedyrmmm

Casual woman sen kaç kilosun canım bakalım beraber nasıl devam edeceğiz. Bu sabah ben gene geç kalktım. 7 deki sütü kaçırdım :)

ben ramazan ayından beri dağııtığım için uzun süredir tartıyada çıkmıyrmm tahminim 70
ama bu akşam tartılıp yazarım... sen 56 ymışn sanırım canım diğer yazılarında gördüm aslında gayet iyisinn.. bende göbek sıkıntııs var orda toplanıo kilolarım..

bu arada geçtiğimiz haftadan itibaren haftada 3 gün lesly 3 mil yapyrmm inşşş süreklilik arz ettiğinde sonuç alacağıma inanıyorum....

]
canım benim kilom 63-64 arası boyda 1.60 aslında olmam gereken kilo 53 sanırım ama ben 58-59 razıyım tartıda 50 li rakamları görmek istiyorum yani her sabah bi bardak sirkeli su ac karnına sabah ve aksamları birer dilim tam buğday ekmeği yiyorum yaninda ya küçük bi kase yoğurt peynir bolca yeşillik yada aksamları cok az sebze yemeği günlük 3 litre su ki cok dikkat ediyorum 2 fincan yesilcay dünden beride lahana suyuna başladım spor yapmıyoumyürüsem iyi olcak aslında hiçç veremedim regl dönemime daha var tek kaçamağım arada ya bi kurabiye yada cok az kızılcık marmelatıı napsamki

Merhaba kızlar,

son yazdığımda 74 kg'a düşmüştüm. Bu sabah 73 kg geldim. Ama bazen hep aynı saatte, aç karnına tartılıyor olmama rağmen tartıda 74.5 kg falan da görüyorum. Regl dönemimin yaklaştığına yoruyorum. Son 6 aydır hep düzensizdi, şuan da pek belirti yok ama umarım öyledir. Rakamlara takılmadan, hırsımı ve inancımı kaybetmeden devam ediyorum. Sanırım birazcık morale ihtiyacım var

Bir de nedense 2. diyette ben çok acıkıyorum. Özellikle kahvaltıdan, öğle yemeğine kadar geçen sürede. Resmen midem isyan ediyor. Aradaki ara öğünün kalkmış olmasından mı bilemedim Ama günün en keyifli saati meyveli yoğurtla geçiyor :)

Bir de her 25 gün sonunda kendime bir ödül koymayı düşünüyorum. Örneğin en çok sevdiğim yemekten yarım porsiyon. Tabii sonrasında da en az 5 km yürüyüş şartı ile.

Diyet sonrası için de bu listedeki gibi kendime ara öğünler koymayı planlıyorum. Kilomu tekrar korumak benim için de çok önemli. Bu 5 listeye ufak eklemelerle karıştırıp, hem aç kalmadan hem de düzenli ve sağlıklı bir listede kendim oluşturacağım.

Bugün diyette 30. günüm. Kaldı 95 günüm. İnşallah son günü de görür, hayalimdeki fiziğe kavuşurum.
Umarım sizler de aynı şekilde hayallerinize ulaşırsınız.

Pes etmek yok kızlar, devam, devam, devam...

kuvakvakvak, arkadaşım kaç kgla başlamıştın diyete ?

bu arada öğle yemeği yedim şimdi ama biraz değitirerek ligt ton balığı yedim 80 gr

yanında salata ve 1 dilim ekmek , ton balığı listede yazmıo ama tereddüt ettim başka yiyenler varmı acaba...

Arkadaşlar hepinize toptan cevap yazmak istiyorum.

Evet 56 kilo 160 cm boyundayım. 36-38 bedenim ama gerçekten Zayıflamak istiyorum çünkü gerçekten de benim boylarımda guzel olmak icin 50 nin üstünde olmamak gerekiyor. Ben toplu kadın seviyorum diyen bütün erkekler Kadınları kekliyorlar :)
Polyanna cım dediğim gibi senin o ufak kaçamakların duraklamana sebep olmuş. Lütfen biraz sabret ve kaçamak yapma. Bi de yürüyüşsüz de duraklarsın. Ben Allah'ın izni ile hergün 40 dk. Tempolu yürüyorum.
Ayrıca kilonu sordum çünkü senin kilonda bir kadının hızlı kilo vermesi gerekir. 50 lerde kilo vermek güçleşiyor.
Kuvakvak ben regl dönemime 4-5 gün kala tartılmayı bırakıyorum ta ki banyo yapana kadar. Şu an o dönemdeyim o yüzden kilomu malesef sizlerle paylaşamıyorum. Her 25 günün sonunda sakın ödül koyma ödül bütün kilo verildikten sonra korumada koyulur. Mesela ben eskiden 75 kiloydum. Şu an 56 yım. Ve uzun zamandır 54-56 arasıyım. Yani korumada Olduğum için benim arada sırada dağıtmam normal çünkü toparlayabiliyorum. Ama sen daha kilo vermemişken dağıtırsan toparlayamazsın.

Casual woman önemli olan yağsız pişmiş et Yemen ton balığı cok güzel bir seçim. Ben de bu öğlen sosis tava yedim(tarifin yarısını yedim) tarif için tıklayın

Emutluay kardeşin bu diyeti eksiksiz yaparsa gayet sağlıklı bir diyet bütün besin değerleri var yapabilir. Şimdi cocuklar abur cubur yiyor. Bunları yese daha ne istiyorsunuz :)

yalandünya123 ara öğünümüde yaptım yarım paket form biskivü
akşamada sebze yemeği yapcam ne yiyeceğimi bilmyrm ama, güzel bi tarifiniz varsa sevinirim

ilk günüm çok iyi maşallah, inşş böyle giderde sonra senden koruma diyetini alırım arkadaşım

bu kilolar gidecek inşş...

Casual woman akşama ben de sebze yemeği yapmadım ama üşeniyorum yapmayacağım öğleden kalan salatam var onu yerim ekmek yerine de yulaf kepekli yoğurt yerim. Sosis tavadan da eşime ayırdım. Kızımın çorbasını da annem gönderdi. Ben biraz rahat bir tipim :)
Casual woman kadın dayanışması bu. Bu kilolar hep birlikte gideck inşallah.

yalandünya123 cüm sen herzaman dikkatmi ediosun , doğumda yapmışın maşallah (Allah bağışlasın) bekar olmama rağmen bu kilo hiçç olmuyo çok ayıp bana acaba ilk 25 de kaç kilo veririm.. şimdi çaycı ablanın kızı geldi yeşil kahve içiyrm günde 1 tanede onu içerken gördü kız bana dediki abla 75 kilomuusn

bu arada hergün 40 dk tempolu yürüyorum demişin dışardamı yürüosun koşu bandıdamıı ?

Ödül konusunda haklı olabilirsin. Ama ödülden kastım öyle tıka basa yemek değildi Belki 2 adet çiğ köfte ya da 2 çatal sevdiğim bir yemektendi. Karşılık olarak 5 km yürüyecektim
Regl zamanım olup olmadığını anlayamıyorum. Hiç belirti yok. Bir de son 6 aydır çok düzensiz, zaten doktorumda ilk reglinde hemen doğum kontrol hapına başlamalısın dedi. Umarım diyetime engel olmaz haplar

Ben her zamana dikkat etmiyorum aslında ben herşeyi yiyorum ama yürüyüş ve sporu hiç bırakmıyorum.
Mesela geçen hafta çok dağıttım. Abartarak tatlılar cipsler kurıyemişler yedim. Kendi isteğimle ve keyifle yaptım. Iyi ki de yapmışım. Şimdi döktüklerimi topluyorum tabiri caiz ise :)

Çocuk tebrikin için de teşekkür ederim.
Bence ilk 25 te 5 kilo vermen lazım. Tabi ki yürüyüş ve spor yaparsan. Ve de kaçamak yapmazsan.

Bu arada benim ailem baskül ailesi. Ben çocukluktan beri kiloluydum. Yani genetiğim fena. Ama çok şükür diyet ve spor için Allah yardım ediyor. Sen de yaparsın ben inanıyorum. Aç kalmazsın bu diyetle korkma sonuna kadar yap.

Ben koşu Parkında yürüyorum. Hergün en az 5 km.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…