Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Tabiki mutluluk duyarım ama bana topikteki kurallarınızı anlatsanız ve kendinizden bahsederseniz sevinirim sonrada ben kendimi anlatırım :)

merhaba kızlar dün ve bugün teyzemin kızının düğünü vardı. dün kına gecesi için gittim. bi baktım kızın kız kardeşi sadıç olmuş :44: hemen ben sadıç olacam diye tutturdum ve sadıç oldum, kına falan yakıldı, akşam orda kaldım gece hiç uyutmadılar normalde günde en fazla 4 çöp sigara içerdim, ama millet bir arada olunca 12-13 çöp kadar içmişim kına da yaktım bi güzel uyuduğumuzda kayseride sabah ezanı okuyodu :26:

bi uyandım genzimde sanki büyük bir et parçası var gibi, yutkununca ağrı yapıyordu teyzem çok sigara içtin ondan dedi :44: oraları falan seçtik tabii ben uyandığımda saat 9 du ve gelini çoktaaaaan kuaföre götürmüşlerdi ( benden sadıç olursa ancak bu kadar olur ) saat 11 gibi gelin kuaförden geldi. gelin, teyzem, annem ve herkes çok ağladı :26: neyse şarkı açtık, gelini aramızda oynatıyoruz, birden abisi geldi kardeşiyle oynamak için. Kız birden ağlamaya başladı dayanamadı annemde bana sarıldı, yok kızım ben seni kimselere veremem, dayanamam dedi

gelini almaya geldiler ay ortam çok fenaydı annesi, kız kardeşleri, abisine ve babasına sarılması herkesi çok ağlattı ama ben hiç ağlamadım :44:

ilk defa gelin arabasına bindim erkek tarafına gittim, gayyyfe içtik bi güzel bir sürü fotoğraf çektiler sonra yemek geldi herkes bir tabak yedi, ben çok acıkmıştım 2 tabak ve 2 ayran bitirdim sonra gelini bırakıp geldiiiiiiiiiiiim

Tabiki mutluluk duyarım ama bana topikteki kurallarınızı anlatsanız ve kendinizden bahsederseniz sevinirim sonrada ben kendimi anlatırım :)

Öncelikle hoş geldin aramıza diyorum. Topiğimizde belirli kurallar var aslında. Tartışma ortamı oluşturmak yasak. Pazartesi kilo bildirim günümüz. Diyet dışında da her türlü konuyu konuşuruz burada. Sevinçlerimizi,üzüntülerimizi paylaşırız. Bir derdimiz olduğunda birbirimize yardımcı oluruz. Fikir alış verişinde bulunuruz falan. Böyle bir yer kısaca burası. Ben İstanbul'da yaşıyorum. 1.70 boyunda 67 kilo 800 gramım. Aslen Samsunluyum. Sarışınım,buğday tenden biraz açık aslında tenim. Kahve rengi gözlüyüm falan.

Yarım paket sigara içmişsin Meloş. Çok duygusal anlar yaşamışsınız. Allah bir yastıkta kocatsın ikisini de inşallah.

Oh oh harika bende 1.65 boyundayım 55kiloyum bugün diyette 40.günüm diyetisyen kontrolünde kilo veriyorum.Yürüyüş yapıyorum bide bölgesel çalışıyorum hedefim ilk olarak 52 kilo sonra 50kilo.Ramazana kadar 52kilo olmak istiyorum tabiki :/ 3ana 3ara öğün besleniyorum.İzmirde hemşirelik yapıyorum.Kumralım kahve gözlerim var falan falan

Ramazana kadar olursun bence 52 kilo. Aslında bana normal gibi geldi kilon. :44: Bir bölgede mi toplanmış yoksa?:44:

Ramazana kadar olursun bence 52 kilo. Aslında bana normal gibi geldi kilon. :44: Bir bölgede mi toplanmış yoksa?:44:

Basenlerim var tatlım :/
Aman diyim sizde kilo yok demeyin bölgesel sorun olunaca olmuyor vallahi.2 yıl önce bikaç hastalığım yüzünden 4 ay kortizon ve hormon tedavisi gördüm bide anemi hapları kullandım.50 kiloyken 4 ay sonra bi baktım 63 kiloyum bi dur artık dedim.Ekmeği kıstım kardeşimin diyetine uydum,aç kaldım derken 57 58 olduğumu gördüm.Ablamın mezuniyetine gidiceğimiz kararı alınıncada dedim ki kızım bari oraya zayıf git.Bide üstüne kardeşim ''Koca basenlerini ve poponu görmememek için kör olmak gerek'' diyince tuttum diyetisyenin yolunu.Ağla,zırla,tatlı krizine gir,spor yap,mutluluktan uç derken geldik bugünlere kaldı 5 kilo :) :)
İnşallah veririm ramazana kadar ilk hedefimi :/

Son düzenleme:
Çok merak ediyorum aklıma geliyor hep. O benim burada tanıştığım ilk insandı. Güzel haberlerle gelse,eşim iyileşti,sapasağlam çok mutluyuz dese.
inş cnm ya bende çok sevmiştim o arkadaşı yani çok benimsemiştim keşke yazsa neden girmediğini sölese hemen çıksa
inşllhhh eşi ve kendi iidir ya:26:

Bakın bacılar ne bulduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum

NEDEN SICAK SU ?...

Çine gitmiş olanlar iyi bilir, Çinliler yanlarında sürekli bardak tipi termoslarda sıcak su, çay taşırlar. Kışın soğuk günlerde, hatta bunaltıcı yaz sıcaklarında bile hep sıcak su içerler. Çin restoranlarına gittiğinizde de masanıza ilk gelen bu hafif çayımsı sıcak su'dur.

Peki Çinliler neden sürekli sıcak su içer?

Vücudumuz için gerekli olan şeylerin %99'unu midemiz sayesinde alıyoruz. Yediklerimiz bizi fiziksel ve ruhsal olarak o kadar çok etkiliyor ki acı yememiz bizi daha agresif, tatlı yememiz ise bizi daha mutlu yapıyor. Hatta bu yüzden bilim adamları midemiz için 2.ci beynimiz diyorlar. Midemize en iyi gelen şey ise sıcak su.

Peki sıcak su bizim için neden iyi?

İşte binlerce yıldır bunun farkında olan Çinliler de her fırsatta sıcak su içiyor.

Midemiz vücudumuzun için bir nevi "fırın" işlevi görüyor. Midemiz yediklerimizi bakteri ve enzimlerle eritmek için ilk önce uygun ısıya getiriyor, yani tekrar ısıtıyor. Soğuk su içmek ise midemizin daha fazla enerji harcamasına neden oluyor. Ve yanında alınan diğer besinlerin sindirimini de zorlaştırıyor. Özellikle yağlar soğuk suda çok daha zor cözünüyor. Çinliler ise yemekten önce ve sonra sıcak su içerek midelerinin extra efor sarfetmesini engelliyor.

Çinliler soğuk içecekler içtiğiniz veya soğuk besinler yediğiniz zaman içsel organların daha fazla büzüldüğüne, mevcut problemleri daha da kötüleştirdiğine inanıyor. Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı SICAK suda
yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir.
Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SUYUN Faydaları :
1 – Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.
2 – ıç organları ve kaburga kafesinin etrafındaki kasları gevşetir,daha derin nefes almanızı sağlar.
3 - Mide asidi etkilerini rahatlatır ve asit reflu semptomlarını rahatlatır.
4 – Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.
5 – Kabızlığı giderir.
6 – Kilo verme : yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır. Nefes tekniği ilebirleştirilirse, yağ yakmak için hiper – oksijenlenme sağlar.
7 – Soğuk algınlığı, gripin süresini kısaltır, zatürreyi önler.

NE KADAR ıÇMELı? NE KADAR SICAK OLMALI? NE KADAR SIK ıÇMELı
Günce 3 kez 1 fincan için, kahve sıcaklığında. Daha fazlası daha iyidir.

Denemeye ne dersiniz?

Sabah kalktığınızda siz de güne sıcak su içerek başlamayı deneyin ve vücudunuzun nasıl tepki verdiğini kendiniz deneyimleyin.

Eğer sıcak suyun tadı hoşunuza gitmiyorsa

İçine biraz zencefil, limon, portakal yada kivi dilimi katarak suyunuzu tadlandıra bilirsiniz. Yada direkt Çin usulü yeşil çay içebilirsiniz. Afiyet olsun.

herkese ii günle ii haftalarrrrrrrrrrrrrr
benim kilom bu hafta pek iç açıcı değil ya uffffff
geçen hafta: 78.400
bu hafta: 78.600
gene 200 gr almışım al ver ,al ver böle gidiyoruz bakalım ne zaman kadar :26:
bugün 3.cü listeye başlıyorum... bari bu sefer güzel olur inşllhhh........

Son düzenleme:
Günaydın arkadaşlar kahvaltıda ; yarım domates,1salatalık,yarım dilim peynir,1dilim çavdarlı ekmek ve yeşil çayım vardı bakalım öğlene ne olucak

günde 3 fincan sıcak su iç

kızlarr bende 14 nisanda n beri yürüyorum nerdeyse 2 ay oldu her fırsatta yürüyorum 1 saat 8 10 gün yürümemisimdir nacakk.. bi ara buraya takıldım ama diyet yapamıyorum yada söle yapıyorum gün boyu diyete uygun beslenip aksamda koca dilim yas pasta yiyorum - yada ekmek arası gece kokreç vs ve bu halde 4 5 kilo vermisim 2 ayda sadece yürüyüsle... simdi ekmeği kestim biraz daha hızlı vercem insallahh spora devammm.... kaçamak yokkk

Ay misafir var bir türlü fırsat bulup da giremedim. telefondan gireyim dedim en son. Nerede bizim kızlar yahu. Özledim valla hepinizi. :/

Çok geçmiş olsun. Bir yerde toplanınca kötü oluyor gerçekten de. Kardeş ah kardeş öyle denir mi hiç ablaya.

Allah Allah niye böyle oldu ki acaba. :/ Kaçamak yaptın mı hiç?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…