Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Kaç yaşındasın? Değişime hazırsan hemen şimdi ilk adımlara başlayalım ne dersin?

Selamm aranızda yeniyim benimde kilolarım ile sorunum var :) ocak ayında diyetisyene basladım tam kilo verirken tahlillerimde problemler çıktı ileride genetik şeker hastalığı ve yumurtalıklarımda polikistik olduğunu öğredim ilaç kullanmaya başlayınca diyeti bıraktım 73 kilodan 78 e yükseldim günde 2 defa limonlu suya bir iki damla elma sirkesi katıyorum şimdi bu diyeti gördüm konuyu açan kişiden başka uygulayan var mı

Selam canım hoş geldin aramıza. Öncelikle çok çok geçmiş olsun diyorum. Benim dışımda uygulayan bir çok arkadaşımız var burada muhabbet falan da ediyoruz sayfaları birazcık karıştırırsan anlayacaksın. Her pazartesi kilo bildirimi yapıyoruz. Diyeti uygulayıp da kilo veremedim diyen olmadı bu zamana kadar.

umarım sizden cesaretlenip bende verebilirim içime ferahlama geldi :) vallahi tebrikler sizeedee müthiş başarı

gunaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

kaçamaksız bir dün akşam geçirdim mutluyummmmm..eşim gözümün önünde browni yedi yaaa

sabah tartı da yuzumu guldurdu azcık..hafta sonu kaçırmazsam süper olacak..

merak etme tatlım ben evli dedim son noktayı koydum yoksa evde kalmış muamelesi yapacaktık da

zaten burda evliler olarak azınlıktayız heralde...

ama inanın bekarken diyet bile daha kolay..çünkü evli çocuklu olunca evde güzel yemekler yapmak zoundasın , ailenin hoşuna gidecek şeyler.. o zaman da resmen imtihan oluyosun yemekle

Canım hoşgeldin, sana özellikle yazmak istedim..

Nickin çok anlamlı olmuş bu arada

ben de gecen yıl ve bu yılın bır kısmı ara ara antidepresan kulandım, çünkü ilk bebeğimi doğumdan sonra kaybettim aradan 7 yıldan fazla geçmiesine rağmen, şu anki kızım havale filan geçirince korkularım depreşti ve her an ölecekmiş korkusu ile hayata dayanamadım..
bırakınca da hemen kilo almaya başladım iştahım açıldı..
ayrıca gecen yaz tespit edildiğine göre bende IBS var.. doğrusu teşhisi de kendim kodum çünkü net bir yeşhis koyamadılar bana.. çok ağrım oldugundan kolonoskopi de yaptıramadım.. inanılmaz karın ağrıları çketim-çekiyorum..
nisan ayının başında tartının ibresi 78 e vurdu ve ben de 157 boyundayım..üst beden değil alt beden kilolu oldugundan aşırı kilolu görünmesem de kendımçok rahatsız olmaya başladım bundan..

Önce şunu söyliyim dilmi ısırarak söyliyim, bu diyete başlayalı karın ağrılarım da azaldı diyebılırım..yormuyor sanki bağırsakları..
ayrıca diyetısyene gıtmeye hiç gerek yok(eğer troit gibi bir sorun yoksa) çünkü onlar da benzer listeler verıyorlar sonuçta az yıyecek olan sensın bunu kendi kendine de apabilirsin..

crohn hastalığı evet daha ciddi bir hastalık, ama o da atakları ve pasif dönemleri olan bır hastalık diye hatırlıyorum benımkı gibi..

azmettıkten sonra herşey yapılır.. Ayrıca bu (diyet demiyorum) listelerle hemen farkı görmeye başlıyorsun..yani ben bile gördüysem..

çok uzattım biliyorum ama bu kadar umutsuz olmaman için yazdım tatlım..

mrb bende yeniyim bende değişime hazırım kızlar varmı öneriler...

ben asla diyet yapamam sadece geyik yürüyüşü denilen spor aletim var günde 1 saat onu yapabiliyrm

HOşgeldin..

Öneri 1: diyet deme , ben de diyet yapamm ama artık az yıyorum veya sağlıklı beslenıyorum diyorum :) diyet kelimesi çok ıtıcı gelıyor bana..

geyik yuruyusu ne ki :44::44:

eneeeeeeeeeeeem geçmiş olsun canım beniiiiiiiiiim

işte bu da benim diyet felsefem ağzını öpeyim

Berivana bak 90'lardan 60'lara geldi.

beriş kız senin boyun kaç 90 mıydın anam sen

her ne derde düşersen düş, Rabbine bu durumun için bile şükret. Nice dertler var bir düşün..! bir de seninki onların yanında ne kalıyor onu düşün ve kendini hayattan nasıl soğutuyorsun, bu Rabbime isyan değil midir ??? Herşeyden önce şükret, hayat dolu ol, moralini yüksek tut ve gel aramıza katıl

Son düzenleme:
dün babasıyla tartışmış, bana mesaj çekti. " ben sana verdiğim sözü tutamayacağım , beni böyle kabul ediyor musun ? " ben de " etmiyorum " dedim. dün akşam büyükler konuştular. babamda benden yana artık, annem de. bugün söz atılacak galiba. bende bekarlar grubundayım artık

ciddi misin?

yaaa ne güzel dülemişti herşey.. bi tartışmayla hemen içmeye mi başlayacakmış?

hey Allahım ya ne gunlere geldik..helal -haram hiç gözleri görmuyor demek

bi kere herşeyden önce içki içmek haram.. önce Rabbine dönüp tövbe etmesi gerek..sonra bunun ona sağlayacağı guzel şeyleri düşünmesi gerek.. sevdiği kız gidecek elinden hala öyle diyor

hoşbuldumm :) evet lahburger hihi barışmançocun çok sevdiğim bir şarkıdır yemek yemeyide yapmayıda çok severim :) Sana da çok geçmiş olsun başında sağolsun antidepresanlar çok kötü etkiliyor insanı uyuşturuyor umarım bir daha kullanmak zorunda kalmazssın ben tekrar kullanmamak için kendimi oyalayacak şeyler yapmaya başladım ben de denemeye başlayacağım umarım kilolarımızı veririz insan kaç yaşında olursa olsun zayıflayınca insanın güveni yerine geliyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…