Sağlık olsun ama büyük denecek kadar sorunum var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yorumu birkaç saat önce yazdım ama aksilik olunca şimdi gönderebildim.

Çocuğunuz ile alakalı kısmı sonradan okudum. 9 yaş büyük bir yaş değil. Çocuğunuz ile ilişkinizi düzeltin önce. Ona vakit ayırın. Birlikte yaşına uygun etkinlik yapın ve ona bağırdığınız için özür dileyin. Ona, onu çokça sevdiğinizi söyleyin. Hayallerini sorun, geleceğe dair beyimleyerek hayal kurun. Çocuğunuzun hoşuna gidecek şekilde. Bu yaş grubu asla böyle şeyleri unutmaz. Kısacası ilişkinizi onarın.

Eşinizi de göz ardı edin. Eğer kavgalarınızda bağıran taraf iseniz susun. Karşınızdakini kışkırtmayın. Çocuk, annem yüzünden kavga çıkıyor algısına kapılmasın. Sizin mağdur olan taraf olduğunuzu görsün. Erkek çocuğun annesini koruma içgüdüsü var. Bu sizin tamamen lehinize. Kendinizi ve çocuğunuzu onarın, aldatma varsa delil toplayın. Avukata da danışın. Psikolojik destek almanız kesinlikle şart, avukata bunu da sorabilirsiniz, aleyhinizde kullanılır mı diye. Umarım bu korkunç hayattan en kısa zamanda kurtulursunuz.

Sevmeye devam edin o zaman buradakilerin size ne demesini istiyorsunuz ki?
Yani bu kadar şeye rağmen ben kocamı seviyorum ayrılmak istemiyorum diyen birine kim nasıl bir tavsiyede bulunabilir..
Ama şunu unutmayın kimse size saygı duymaz bu evlilikte mümkün değil bu.

Değil tabiki bende herşeyin farkındayım ama çok kafam karışık ne yapacağıma karar veremiyorum
Gerekiyorsa kuru ekmek yerim çok ciddiyim yine de o şerefsize boyun eğmem..
Bir engelin mi var çalışmaya ?
Neden vereceksin çocuğunu?
Anlaşın madem boşanmak istiyor karşılasın çocuğunun masraflarını.
Vermek zorunda değilsin.
Bir işe girer çalışırsın.

Doğru diyorsunuz haklısınız sanırım işime böyle denk geliyor alıştığım hayattan kopamıyorum bağımlı oldum sanırım ya da başka yollarla kendilerine bağımlı yaptılar beni
İyi de seni isteyen yok ki sana niye büyü yapsınlar😅
Yakamdan düşsün diye yaparsa yakında onu bilemem tabii.

Bakın ablacım, 10 yıllık evlisiniz. İnsan bir şeyin içine düşünce zannediyor ki başka alternatif yok. Ama öyle bir şey yok asla. Bir sürü yol var. Bir tanıdığım çocukları üniversiteye geçince boşandı. Neden o kadar beklemişim ki, niye kendime zulmetmişim ki diyordu. İnsan zannediyor ki başka çare yok.

Tamam sizin şimdi kafa durmuş. Durumunuz ortada. Biraz sakince düşünün. Kendiniz açısından, çocuğunuz ve anneniz açısından. Zannımca şu hayatta değer verdiğiniz insanlar bunlar. Bakın başa sizi yazdım, dikkatinizi çekerim.

Bu adam sizin eşiniz. Bir eş hayat arkadaşıdır. Kendisinde huzur bulduğun, hayatı paylaştığın, zorluklarla başa çıktığın insandır. Sizi sever, emek verir. Siz de onu sever, ona, yuvanıza emek verirsiniz. Eşiniz sizi korur, ailesine karşı en başta. Zaman zaman tartışsanız da konuşarak orta yolu bulur veya birbirinizi tolere edersiniz. Durup da içinize dönünce mutlu olduğunuzu bilirsiniz. Sorun kendinize. Siz, bu olması gereken bir evliliğin neresinde duruyorsunuz? Adam sizi sevmiyor, size değer vermiyor, sizi korumuyor, size hakaret ediyor, şiddet, aldatma... Size bunları başka biri anlatsa, siz de kurtul bu adamdan dersiniz. Öyle değil mi?

Çocuğunuz açısından da ilgili bir baba değil eşiniz. Bugün dövmemiş ama yarın dövecek. Tahammülü yok çünkü. Babadan sevgi görmeyen bir çocuk yarın ne yapacak? En başta kendine değer vermeyecek, kötü alışkanlıklar vs. En olmadı o da eşine, babasından gördüğü gibi davranacak. Yazık değil mi?

Siz de annesiniz, annenizi anlıyorsunuz artık. Çocuğunuz aynı durumda olsa ne yapardınız? Annenizi, bu şekilde davranarak çaresiz bırakıyorsunuz.

Daha ne söyleyelim? Tüm bunlar sizin içinizde çözümleyip karar vermeniz gereken şeyler.

Değişim sizin elinizde. Ve kararı elinizde olan bir çaresizlik, asla çaresizlik değildir.
Çok haklısınız ne diyeyim ki umarım en kısa zamanda cesaretimi toplayabilirim.

Gerekiyorsa kuru ekmek yerim çok ciddiyim yine de o şerefsize boyun eğmem..
Bir engelin mi var çalışmaya ?
Neden vereceksin çocuğunu?
Anlaşın madem boşanmak istiyor karşılasın çocuğunun masraflarını.
Vermek zorunda değilsin.
Bir işe girer çalışırsın.
nafaka ödememek için her yolu dener onun için kendimde maddi manevi zorluk çekeceğim için işin içinden çıkamazsam diye düşünüyorum

Ben yorumu birkaç saat önce yazdım ama aksilik olunca şimdi gönderebildim.

Çocuğunuz ile alakalı kısmı sonradan okudum. 9 yaş büyük bir yaş değil. Çocuğunuz ile ilişkinizi düzeltin önce. Ona vakit ayırın. Birlikte yaşına uygun etkinlik yapın ve ona bağırdığınız için özür dileyin. Ona, onu çokça sevdiğinizi söyleyin. Hayallerini sorun, geleceğe dair beyimleyerek hayal kurun. Çocuğunuzun hoşuna gidecek şekilde. Bu yaş grubu asla böyle şeyleri unutmaz. Kısacası ilişkinizi onarın.

Eşinizi de göz ardı edin. Eğer kavgalarınızda bağıran taraf iseniz susun. Karşınızdakini kışkırtmayın. Çocuk, annem yüzünden kavga çıkıyor algısına kapılmasın. Sizin mağdur olan taraf olduğunuzu görsün. Erkek çocuğun annesini koruma içgüdüsü var. Bu sizin tamamen lehinize. Kendinizi ve çocuğunuzu onarın, aldatma varsa delil toplayın. Avukata da danışın. Psikolojik destek almanız kesinlikle şart, avukata bunu da sorabilirsiniz, aleyhinizde kullanılır mı diye. Umarım bu korkunç hayattan en kısa zamanda kurtulursunuz.
Dediklerini uygulamaya çalışacağım.tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

10 senelik evliyim. Evliliğimizin ilk yıllarından beri sorunlarımız vardı küfür hakaret şiddet ama ben düzelir umuduyla çok büyük bir hata yaparak bu adamdan çocuk yaptım. Bir tane erkek evladım var. Her zaman benim susmam istenildi alttan almam istenildi eşim tarafından da doğup büyüdüğü ailesi tarafından da. Çocuk doğunca bir süre iyiydik eşimle o aralar ben görüşmek istemediğim halde kardeşiyle anne babasıyla beni görüştürdü kendisi yanımızda olmamasına rağmen o görüşme zamanında bana ailesi her görüşmemizde şaf çarpmalar incitici konuşmalar yapıyordu ben buna dayanamayıp eşime dedim ben gitmiycem o da onlarla konuştu ama sonucu hüsran oldu neymiş ben aralarını bozmak istiyormuş ailesiyle yalan söylüyormuşum derken o zamandan beri aramız çok açıldı ayrı yatmalarımız birbirimze karşı sorumluluklarımızı ihmal etmelerimiz derken sorunlarımız baya büyüdü bir ara benim ailem araya girdi konuşuldu edildi bir süre iyi olduk yine aynı başladı ben sinirimi eşimden o benden çıkardı derken şu son 1 senedir dışarıya çıkamayan adam sık sık arkadaşlarıma görüşmeye gidiyprum diye gitmeye başladı sık sık gidince bende bu ilti bişey var diye sen biriyle mi görüşüyorsun içemeye mi gidiyorsun derken aramızdaki sorun baya bi büyüdüortaya saç çıkmaya başladı arabada üstünde. Bu böyle olunca baya bi birbirimimize girdik annesiyle konuştum beni suçlamaşar annenin evine git annene söylede demeler eşim bana seni istemiyorum demeler.en son memlekette tartıştık eşimle komşular duymuş falan tartışmamızı eşimin beni aldattığını söylemişler bizimkiler akrabaların yanında ordan da memlekettekiler duymuş. Eşim bana diyor ki ben sana kızdığım için yaptım o saçları bi yerden buldum koydum dedi çünlü bulduğum saçlar 2 3 ayrı kadına aitti.şimdide siz herkeze duyurdunuz beni diye ailesi benle konuşmuyor kendi aramızda pek iyi değil. Benim tahminim ailesi kendilerine köle arıyormuşmuş bende kendimi ezdirmedim diye beni istemiyorlarmış kendileride öyle demişler ve öylede ima ediyorlar.şuan bana psikolojik baskı uyguluyorlar özellikle ailesi benim gitmemi istiyorlar bende gitmiyorum boşanmayacağım son anına kadar aslında eşimide çok seviyorum bundan dolayıda bana çok zor geliyor boşanmak.ailem boşanmamı istiyorlar. Bana bi yardımcı olun Allah rızası için ne yapmalıyım ben istenilmeyen gelin ve eş oldum. Köle olmadığım için bana uyguladıkları baskıya bakın siz olsanız ne yaparsınız?
Ee iyi de siz zaten köleymissiniz? Olan çocuğunuza olmuş. Boşan

Ben ne düşüneceğimi şaşırdım artık onlar herşeyi yapabilecek kapasitede insanlar. Sizce aldatıyor mu
Yani sağda solda elinde büyüteç karıma ders vermek istiyorum da saç teli toplamaya çıktım demediyse aldatıyordur tabiki. Aldatmadiysa da yine sıkıntı yani kızıp da böyle bir şey yapılması da hoş değil ki. Sizin biraz sakin kafayla düşünmeniz gerekiyor doğru düşünemiyorsunuz

Yani sağda solda elinde büyüteç karıma ders vermek istiyorum da saç teli toplamaya çıktım demediyse aldatıyordur tabiki. Aldatmadiysa da yine sıkıntı yani kızıp da böyle bir şey yapılması da hoş değil ki. Sizin biraz sakin kafayla düşünmeniz gerekiyor doğru düşünemiyorsunuz
Annesi beni istemediği için yaptırmış olabilir düşüncesindeyim. Yoksa bu normal bişey değil saç falan bulmak.

istemiyorum dediği an niye bile demem valizi toplar kızımı alır yola düşerim.
Aileyle anlaşamiyorsunuz, aldatiliyorsunuz hepsinden beteri küfür şiddet hala ne yapayım seviyorum diyorsunuz.
Biraz gururunuzu dinleyin, biraz kendinize değer verin olurmu.

Şunu konunun başına bir yere özellikle şiddet kısmına yazsaydınız devamını asla okumazdım. Yazık...
Dayak yerken beyinde bir yerlerde bir sıkıntı oldu galiba.
İnsan kendisini döven canını acıtan bir insanı nasıl böyle körü körüne sevebilir anlamiyorum gerçekten.

Ama seviyorum. Öyle aşkın ızdırabını seveyim
ahahahaha 😂 hayır saç tellerini kaynanasının koyduğuna bile inanıyorda adama toz kondurmamaya çalışıyor hala.
Ben bekarken bir kaç böyle bulaşık erkek arkadaşım olmuştu.
Ayrılıyosun ağlıyo, numara değişiyosun orda burda karşında bitiyo adam sevmediğine istenmediğine ikna olmuyo falan.
Bayan tam o tip ya valla tüylerim diken diken oluyo böyle insanlar görünce

ahahahaha 😂 hayır saç tellerini kaynanasının koyduğuna bile inanıyorda adama toz kondurmamaya çalışıyor hala.
Ben bekarken bir kaç böyle bulaşık erkek arkadaşım olmuştu.
Ayrılıyosun ağlıyo, numara değişiyosun orda burda karşında bitiyo adam sevmediğine istenmediğine ikna olmuyo falan.
Bayan tam o tip ya valla tüylerim diken diken oluyo böyle insanlar görünce
Adam gözüne soka soka aldatıyor. Büyü mü ki diyor :sinirli: :sinirli:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X