saftirik yassy

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben olsam kesinlikle kıza belirtirdim gördüğümü..Kullanmayacaksan neden aldın derdim..Hatta geri bile isterdim
sassy müşteri ol pazarlıkla satın al kız kargolarken senin adını adresini görünce nasıl şaşırır ammaaa .ben de az kötü değilim haaa:halay:

S sassyassyy
ev işlerine yardıma gelen kadının yaptığı işlerden memnunsanız sadece günlük parasını verin, yemek parası vermeyin, iyi niyeti suistimal ediyor ve yaşınızın küçüklüğünden faydalanıyor, anlamaz yaşı küçük cahil nasılsa alabildiğimi alayım diyordur.

Diğer konuysa valla gerçek ihtiyaç sahipleri müstesna kimseye birşey vermiyorum, bunun adı cimrilik veya hakir görüp bencillik yapmak değil, böyle şeylerden bahsetmekten hoşlanmam, utanırım da o yüzden üstü kapalı geçeyim, ne zaman birine üzülsem saflığımın kurbanı oldum.

Kullanmadığınız kıyafetleri araştırarak ihtiyacı olan birine verme imkanınız yoksa 2. el giyimleri alan dernekler var, onu da yapma imkanı bulamazsanız kendiniz koyup satın sitelere, bize has bir duygu bu aman durumun iyiyse satma ayıplarlar duygusu, herkes satıyor, siz niye satmayasınız, sattıklarınızdan gelen paraya ihtiyacınız yoksa gider lösev, eğitim gönülleri gibi yerlere bağış yaparsınız.

Babanın sana öğütlediklerinin benzerini ailemde görerek duyarak yetiştim, başıma ördüğüm çoraplar buradan köye yol olur. Öyle zengin insanlar değiliz, burada yanlış anlamışlar demek istediğini ve şaşırmadım buna. Herkes zenginlik güç güzellik zeka vs bakımından birilerinden daha iyidir bu öz değer olarak eşit olduğumuz gerçeğini değiştirmez, baban sana bunu aşılamak istemiş ama karşı tarafın da aynı farkındalık düzeyinde olması gerekiyor ki bizim toplumumuzda pek mümkün değil. O görgüye sahip insan çok az. Ya böyle şark kurnazlığı yapıp faydalanmaya ya da arkadaşsanız kompleks yapıp aşağı çekmeye çalışırlar.

Kısıtlı hayat tecrübem öğretti ki şark kurnazı kişilere az burnu büyük ve mesafeli olacaksın, kendi kıymetini göstereceksin. Zenginliğini gözlerine soksaydın emin ol çekinirlerdi. Valla istedikleri kadar eşitlik duyarı yesem de yok iyi niyetli tribi deseler de bu böyle, hayat düzeni malesef böyle yürüyor.

Bence bundan sonra kullanmadığın eşyaları sat yeni nesilde normal artık bu, ihtiyaç sahiplerine yine yardım yaparsın ama atıyorum marka bir eşyanın da meraklısı vardır satın almak ister o platformlar tam da bunun için. Çizmeyi de satın al yorum yap altına :halay:Evine de başka bir temizlikçi alırsın, aslında keriz falan olduğun yok ama insanın tadı kaçıyor böyle şeylerle karşılaşınca seni de anlıyorum. Kime halis niyetlerle ne iyilik yaptıysan o döner yine seni bulur nasılsa boşver.

babam baban gibidir ve hep kazık yer hala akıllanmadı.bana da babam babanın sana verdiği öğütleri verir ben de hiç bir zaman dinlemem kusura bakmasın çünkü devir çakalların uyanıkların devri.sonradan hep gördüm ki eğer babamın polyanna tavsiyelerini dinleseydim hep kazık yemiş olacaktım.dinleme sen de bence, he de geç ya da söyleme.

S sassyassyy
ev işlerine yardıma gelen kadının yaptığı işlerden memnunsanız sadece günlük parasını verin, yemek parası vermeyin, iyi niyeti suistimal ediyor ve yaşınızın küçüklüğünden faydalanıyor, anlamaz yaşı küçük cahil nasılsa alabildiğimi alayım diyordur.

Diğer konuysa valla gerçek ihtiyaç sahipleri müstesna kimseye birşey vermiyorum, bunun adı cimrilik veya hakir görüp bencillik yapmak değil, böyle şeylerden bahsetmekten hoşlanmam, utanırım da o yüzden üstü kapalı geçeyim, ne zaman birine üzülsem saflığımın kurbanı oldum.

Kullanmadığınız kıyafetleri araştırarak ihtiyacı olan birine verme imkanınız yoksa 2. el giyimleri alan dernekler var, onu da yapma imkanı bulamazsanız kendiniz koyup satın sitelere, bize has bir duygu bu aman durumun iyiyse satma ayıplarlar duygusu, herkes satıyor, siz niye satmayasınız, sattıklarınızdan gelen paraya ihtiyacınız yoksa gider lösev, eğitim gönülleri gibi yerlere bağış yaparsınız.

valla 15 sayfada anlatmak istediklerim tam olarak bunlardı. kadına verdiğim paradan gocunmuyorum beni saf görmesine bozuluyorum ben. gidip ona bir şey söyleyecek değilim onunla tartışıp üzmek en son isteyeceğim şey zaten şurda bir hafta sonra da gidiyorum.

maalesef satma konusunda babam çok katı, sürekli "bu kadar efor sarf edecek kadar paraya ihtiyacın mı var" tarzı konuşup vazgeçiriyor beni. o yüzden satamam ama burdaki önerilerin hepsini bir köşeye yazdım. nerdeyse 3 ayda bir iki bavul dolusu şey atıyorum evden.

benim ayak numarama da uyuyormuş hem temizdir de o şimdi yabancı da değil sahibi dur Office ben müşteri olayım şu ayakkabıya ahaa haaaa
35 giyenler tehlikeli olur demişti bana bir kadın kk da baya varmışız :KK66:

valla 15 sayfada anlatmak istediklerim tam olarak bunlardı. kadına verdiğim paradan gocunmuyorum beni saf görmesine bozuluyorum ben. gidip ona bir şey söyleyecek değilim onunla tartışıp üzmek en son isteyeceğim şey zaten şurda bir hafta sonra da gidiyorum.

maalesef satma konusunda babam çok katı, sürekli "bu kadar efor sarf edecek kadar paraya ihtiyacın mı var" tarzı konuşup vazgeçiriyor beni. o yüzden satamam ama burdaki önerilerin hepsini bir köşeye yazdım. nerdeyse 3 ayda bir iki bavul dolusu şey atıyorum evden.
Maalesef maddi gerekçelerle hayatımıza dahil olan bazı insanlar suistimal ediyor, yaşınız da küçük olunca kandırması, parasını almak daha kolay gözüyle bakıyorlar, herkes işini hakkıyla, dürüstçe, alın terinin karşılığını alarak yapmalı, hak ettiğinin üzerini almaya kalkması, kurnazlık yapması onu iyi bir yardımcı olmaktan çıkarıyor, madem son haftanız gidene kadar yalnızca günlük parasını verin ama bir dahaki gelişinize başka birine bakın, bu işi profesyonel yapan şirketlere de bakarsınız, en azından karşınızda kurumsal bir şirket olur, bir resmiyeti olur, iyi niyetli olunsa 170 değil 300 500 verilir ama insanı saf yerine koyup akıllı olduklarını düşünüp hak etmediklerini almaları kızdırıyor.

O zaman ikinci el kıyafetleri alan vakıflara derneklere bakarsınız, Ankara'da var mı bilmiyorum ama kıyafet kumbaraları da var sanırım, hiçbir şey yapamazsanız toplayın giymediklerinizi doldurun bir çantaya, belli bölgelerde konteyner yanlarına bırakın, en azından alanı bilmezsiniz, alanlar da bırakanı bilmez, olur da bunlar iyiymiş satalım derlerse satanı tanımayacağınız için bile bile kendi ellerinizle verip sattığını gördüğünüz kişi kadar sinir bozucu olmaz.

İyi düşünelim iyi olsun. Belki de paraya ihtiyacı çok vardır ve utanmıştır. Ama sanmıyorum :KK53: insanlar maddi konularda gerçekten çok şark kurnazlığı yapıyor ve ses etmezsen buna devam ediyorlar. Şu an okuldan bi arkadaşımın iki aydır herrr allahın günü “para çekmediği” için 400 lira borcu var üstelik ben hint fakiri falanım :KK53:Ben makarna yiyorum ama o o kadar borç harç içinde bana sevgilisiyle yıldönümünde sushi yemeye gittiğini anlatıyor:KK53: getir diyorum paramı getirmiyo da :KK53: sinirlerim bozuldu:KK14:
İçimi döktüm gidiyorum

İyi düşünelim iyi olsun. Belki de paraya ihtiyacı çok vardır ve utanmıştır. Ama sanmıyorum :KK53: insanlar maddi konularda gerçekten çok şark kurnazlığı yapıyor ve ses etmezsen buna devam ediyorlar. Şu an okuldan bi arkadaşımın iki aydır herrr allahın günü “para çekmediği” için 400 lira borcu var üstelik ben hint fakiri falanım :KK53:Ben makarna yiyorum ama o o kadar borç harç içinde bana sevgilisiyle yıldönümünde sushi yemeye gittiğini anlatıyor:KK53: getir diyorum paramı getirmiyo da :KK53: sinirlerim bozuldu:KK14:
İçimi döktüm gidiyorum
O sushiler de boğazına dizilsin ayrıca ben en son ne zaman sushi yemeye gittiğimi bile hatırlamıyorum YAZIKLAR OLSUN yazıklar olsun

Tamamen haklisiniz iyi niyet malesefki bu devirde suiistimal ediliyor yalnız benim takıldığım nokta "35 no" ayakkabi yaşasin yalniz degilim :halay: ayak numaram yüzünden kafayi yicem bot spor kapalı ayakkabı 36ile idare ediyorum da stiletto ve sandalet bulmak işkence bi de ayak numaram 35 diyince insanlar bana vebaliymisim gibi aciyarak bakiyor yaa

Yardımcı kadınla o fiyata anlaştıysanız baştan, yapabilecek bir şey yok maalesef. Benim ailem de aynen sizin aileniz gibiler. Ders kitaplarımı satacaktım alıcı da bulmuştum ne gerek var ücretsiz gönder dediler gönderdim ben de. Bir şeyi vereceksek o kişi onu ne yaparsa yapsın önemsemeden vermek gerekiyor galiba. Yoksa içimizde kalıyor keşke vermeseydim madem diyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X