saftirik yassy

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yemek yapacağı zaman ekstra para veriyorum ben. yani buradaki kadınlar 20 liranın peşine düştüğümü zannedip boş yaptılar ama ben kadına ütü, yemek vs yaptırsam ekstra para veriyorum zaten.

kıyafet önerin için teşekkür ederim maalesef köyümüz yok. belediyeyi araştıracağım.

Düşün, ben vermiyorum yani ehehe. Bende ne varsa onu yiyoruz. Yani zaten benden yemiş oluyor, çocuğu da benden yiyor. Ekstra para vermeme gerek yok yani, ben öyle düşünüyorum. Ütü için ben mahalleden bir lise öğrencisi kızcağızı çağırıp ona yaptırıyorum, en azından harçlığını çıkarsın. Kızı tesadüf tanıdım ben tabi, herkese de güvenilmez bu zamanda.

yemek yapacağı zaman ekstra para veriyorum ben. yani buradaki kadınlar 20 liranın peşine düştüğümü zannedip boş yaptılar ama ben kadına ütü, yemek vs yaptırsam ekstra para veriyorum zaten.

kıyafet önerin için teşekkür ederim maalesef köyümüz yok. belediyeyi araştıracağım.
Kuzu mor catiyi ara , gelsin alsinlar , cok ihriyaclari oluyor oraya giden kadinlarin

Temizlikci konusunda belki sizin goremediginiz bir fark vardir. Ve benim bildigim zaten yemek verilmesi gerekir. Eve bir usta da gelse çay, yemek verilir yani. Fiyat olarakta anlasamiyorsaniz baska birine bakarsiniz ama isini begeniyorsaniz degistirmeyin derim. Temizlikte kolay iş degil ve herkes guzel yapamaz..

İkinci konuya gelince. Benzer konulari cok yasadim. Cok kg alip verdigim icin olmayan kiyafetlerimi hep kuzenime verirdim. Sonra baktimki giymiyor ne yaptigida belli degil, uzuldum sadece. Ben ezmek amacli asla vermemisimdir sadece degisik cesidi olsun diye ve deforme olmuş bir kiyafette asla vermemişimdir. En son geçen öğretmenler gününde elimde hiç giymedigim(denemek için bile giymedim) bir kazak tunik vardi. Onu götürdüm ve olmadi diyerek bana bir hafta sonra geri getirdi. Birsey demedim ama cok moralim bozuldu. O kazagi ve birkac seyi gorumceme verdim. O da parayla aldigin hediyeyi bile begenmeyen, degistirmek isteyen bir insan :)

En son onceki aksam cok kotu durumda olmayan pijamalarimi kapinin onune temiz bir posete koyup biraktim. İhtiyaci olan biri alsin. En azindan ya giyer ya yakacak yapar

valla mı:))))) kibleyin:)))))
Kiblemek ne demek bilmiyorum sanırım ama bu sitede üstüme çok geliniyor konunuzu görünce bunu yazmak istedim :)) eski konuları açmıycam da gariban edebiyatını ben de sevmiyorum. Hele hele köylü kurnazı denilen tipleri hiç.

Mesela bir mağazada çalışan kıza ayy bunu alsam mı emin olamadım dediğim bir gün gayet güler yüzle şu rengini getirebilir misiniz diye rica ede ede istemiştim kibarlığımdan :))Bu markada başka renk yoğğğkkk bundan daha uygun fiyata saa yokkk diyip ağız yüz eğmişti. Dalga geçer gibi. Arkadaşlarıyla bakışıp. Gülüştüler. Ben de asgari ücretle geçinen birine göre fazla kibirlisin diyip hırsla iki rengini de almıştım:)) ( tam taşlanmaklık püüü yazık yazık demelik bir anımdı)

Eğer orada sert ve ezer tavırla diğer renklerini getir deseydim. Başını eğip getirecekti ama ben güler yüz iyi niyetle iyi çalışmalar, kolay gelsin diyerek cümleme başlamıştım.

ben kimseyi ezmeye çalışmıyorum, siz benim yorumlarımdan rahatsız oluyorsanız eğer o sizin sorununuz. gözardı edin gitsin.

ama bana buraya gelip de ders verir gibi konuşup "kimse kimseden üstün değildir, ben şımarık değilim, yemek parasını zaten vermeniz gerekiyor, yurtdışından herkes alışveriş yapıyor" tarzı konuşup tepki alınca böyle r yapmayın çok gülüyorum.

ben o çizmeden türkiyede 10 tane daha olmadığına eminim. kendi elim kolum yok mu, gider satarım. ama ben o çizmeyi satıp parasını bilmediğim birine bağışlamaktansa ihtiyaç sahibi birine vermek istedim çünkü çizme bu amacı belli ayağı sıcak tutar bilmem ne işte. alıp kafasına takacak değil. ha kız bana çıkıp "ben bu çizmeyi değil şu montu alayım" dese onu verirdim neye ihtiyacı varsa alsın diye. kullansın yani anlatabiliyor muyum? ben verdiğim şeyin kullanıldığını, işe yaradığını bileyim.

size babanızın ne iş yaptığını sordum evet çünkü önceki bir olayda kardeşinizle ilgili yazdınız, başımızda babamız yok vs dediniz. sonra patron konusunda "annem babam eğitimli insanlar, gelirimiz iyi" dediniz. başka bir konuda öğrenciyim ailemle kalıyorum derken başka konuda doğalgaz faturası dediniz, benim konumda minimal yaşam bilmem ne konuşulurken gelip evinizdeki smart tv cart curt detayına kadar indiniz.

gözünüzü seveyim bulunduğunuz kaba göre şekil almayın ya. bana ne sizin hayatınızdan ama gelip burda bana alttan alttan "şımarık, kendini bir şey zanneden" tarzı konuşmadan önce bir kendinize bakın sonra konuşun rica ederim. daha fazla da yazarsanız ben uzatırım umarım yazmazsınız çünkü sonu olan bir tartışma değil.
Merak ettim markası neydi cidden çok merak ettim
:KK66:

Sassy ablayla çalışır çalışmazsın orası ayrı konu ama yerinde olsam o kızlara söylerdim ben duramazdım. Empati yapıyorum da beynimden vurulmuşa dönerdim. Benden çıktı diyenlerden olamıyorum ben.

Düşün, ben vermiyorum yani ehehe. Bende ne varsa onu yiyoruz. Yani zaten benden yemiş oluyor, çocuğu da benden yiyor. Ekstra para vermeme gerek yok yani, ben öyle düşünüyorum. Ütü için ben mahalleden bir lise öğrencisi kızcağızı çağırıp ona yaptırıyorum, en azından harçlığını çıkarsın. Kızı tesadüf tanıdım ben tabi, herkese de güvenilmez bu zamanda.

valla her gelen yorumda şok üzerine şok yaşıyorum.

sen biliyorsun ankarayı ben şimdi yaşamkent-konutkent civarında evime zaten 150 den aşağı gelecek birini beklemiyorum. ulan bakıyorum kadın annem dahil herkese 150 ye gidiyor, yemek parası da almıyor onlardan yiyor. ben 170 veriyorum, yemek parası veriyorum 50 lira ister yesin ister yemesin onu takip etmem ama 1 yiyorsa 2 yemiyor öyle söyleyeyim. geçen gün geldi mesela taş çatlasın 8 tane gömlek ütüledi bir de mercimek çorbası yaptı 50 daha verdim. ben bunların ederinin daha az olduğunu bilmiyor muyum? biliyorum. 20 versem de ses etmeyecek belki ama ben ihtiyacı olduğunu bildiğim için ona 50 veriyorum zaten. lan ben buradaki kadınların söylediği gibi olsam o kadına ütüyü de yaptırırım yemeği de yaptırırım para vermem beğenmiyorsan git derim. benim canımı sıkan nokta "millete 150 ama yassy'e 170 çünkü o saf, nasılsa verir" yaklaşımı. yoksa ben ona 150 versem zaten diğer 20 yi de çocuğuna bir şey al diye veririm.

bir türlü anlatamadım kendimi bu ne yahu gelen diyor 20 nin lafı olmaz giden diyor 20 için mi ağladın. tüküreyim 20 ye valla burdaki bazı insanlarla anlaşmak ne zor ya. seni alıntılayıp içimi dökmüş oldum.

sen biliyorsun ankarayı ben şimdi yaşamkent-konutkent civarında evime zaten 150 den aşağı gelecek birini beklemiyorum. ulan bakıyorum kadın annem dahil herkese 150 ye gidiyor, yemek parası da almıyor onlardan yiyor. ben 170 veriyorum, yemek parası veriyorum 50 lira ister yesin ister yemesin onu takip etmem ama 1 yiyorsa 2 yemiyor öyle söyleyeyim. geçen gün geldi mesela taş çatlasın 8 tane gömlek ütüledi bir de mercimek çorbası yaptı 50 daha verdim. ben bunların ederinin daha az olduğunu bilmiyor muyum? biliyorum. 20 versem de ses etmeyecek belki ama ben ihtiyacı olduğunu bildiğim için ona 50 veriyorum zaten. lan ben buradaki kadınların söylediği gibi olsam o kadına ütüyü de yaptırırım yemeği de yaptırırım para vermem beğenmiyorsan git derim. benim canımı sıkan nokta "millete 150 ama yassy'e 170 çünkü o saf, nasılsa verir" yaklaşımı. yoksa ben ona 150 versem zaten diğer 20 yi de çocuğuna bir şey al diye veririm.

bir türlü anlatamadım kendimi bu ne yahu gelen diyor 20 nin lafı olmaz giden diyor 20 için mi ağladın. tüküreyim 20 ye valla burdaki bazı insanlarla anlaşmak ne zor ya. seni alıntılayıp içimi dökmüş oldum.

E söylesene yavrum, "Anneme bu paraya gidiyorsun, bana niye ayrı alıyorsun?" diye. İhtiyacı yok demek ki. Şu mantıkla bak, sana 170 diğer herkese 150. 150 demek ki onun kar edebileceği bir rakam, senden de fazlasıyla alıyor. Bana da 150den gel, gelmiyorsan ben artık seni çağırmayacağım dersin. O ne para verirsen ver ses etmez, pazarlığını sen yapacaksın.

Sana yorum yapanlardan birini göz ardı etmişim. Bi bakayım kimdi bu dedim, hah tamam dedim. Kafana takma o malum yorumu. Milletin konusunda abuk subuk yazıp konu sahibini banlatmak kimilerinin işi burada, sinirlenme de hiç. Anlamıyorlar. Anlamayacaklar.

Sana yorum yapanlardan birini göz ardı etmişim. Bi bakayım kimdi bu dedim, hah tamam dedim. Kafana takma o malum yorumu. Milletin konusunda abuk subuk yazıp konu sahibini banlatmak kimilerinin işi burada, sinirlenme de hiç. Anlamıyorlar. Anlamayacaklar.

cidden şok oluyorum ya hani resmen ben suçlu çıktım.

Sassy ablayla çalışır çalışmazsın orası ayrı konu ama yerinde olsam o kızlara söylerdim ben duramazdım. Empati yapıyorum da beynimden vurulmuşa dönerdim. Benden çıktı diyenlerden olamıyorum ben.

bütün forum yüce gönüllü valla bi deli benim demek ki üzüldüm. kendim kullanacağımdan değil alır başkasına verir yine bozulmam ihtiyacı olan biri giydi diye. ama ben sinirlendim gerçekten. gidip kızları üzecek değilim oturur kendime kızarım ama "amaaannnn ben takmam yeaaa" diyenlere de aşırı gülüyorum.

bütün forum yüce gönüllü valla bi deli benim demek ki üzüldüm. kendim kullanacağımdan değil alır başkasına verir yine bozulmam ihtiyacı olan biri giydi diye. ama ben sinirlendim gerçekten. gidip kızları üzecek değilim oturur kendime kızarım ama "amaaannnn ben takmam yeaaa" diyenlere de aşırı gülüyorum.

Ya cimrilik degil de yurtdisindan getirdigim seyleri veremiyorum ben ya :/ yuce gonulluluk puanim : 2/10 :KK53: nasanin bir hoodiesini almistim 10 senedir kilo aldim, verdim hep cuk oturuyor uzerime, ben olsam vermezdim mesela o botlari :KK53:

ben kimseyi ezmeye çalışmıyorum, siz benim yorumlarımdan rahatsız oluyorsanız eğer o sizin sorununuz. gözardı edin gitsin.

ama bana buraya gelip de ders verir gibi konuşup "kimse kimseden üstün değildir, ben şımarık değilim, yemek parasını zaten vermeniz gerekiyor, yurtdışından herkes alışveriş yapıyor" tarzı konuşup tepki alınca böyle r yapmayın çok gülüyorum.

ben o çizmeden türkiyede 10 tane daha olmadığına eminim. kendi elim kolum yok mu, gider satarım. ama ben o çizmeyi satıp parasını bilmediğim birine bağışlamaktansa ihtiyaç sahibi birine vermek istedim çünkü çizme bu amacı belli ayağı sıcak tutar bilmem ne işte. alıp kafasına takacak değil. ha kız bana çıkıp "ben bu çizmeyi değil şu montu alayım" dese onu verirdim neye ihtiyacı varsa alsın diye. kullansın yani anlatabiliyor muyum? ben verdiğim şeyin kullanıldığını, işe yaradığını bileyim.

size babanızın ne iş yaptığını sordum evet çünkü önceki bir olayda kardeşinizle ilgili yazdınız, başımızda babamız yok vs dediniz. sonra patron konusunda "annem babam eğitimli insanlar, gelirimiz iyi" dediniz. başka bir konuda öğrenciyim ailemle kalıyorum derken başka konuda doğalgaz faturası dediniz, benim konumda minimal yaşam bilmem ne konuşulurken gelip evinizdeki smart tv cart curt detayına kadar indiniz.

gözünüzü seveyim bulunduğunuz kaba göre şekil almayın ya. bana ne sizin hayatınızdan ama gelip burda bana alttan alttan "şımarık, kendini bir şey zanneden" tarzı konuşmadan önce bir kendinize bakın sonra konuşun rica ederim. daha fazla da yazarsanız ben uzatırım umarım yazmazsınız çünkü sonu olan bir tartışma değil.
Yalnız bu r yapmak değil de neyse. Çizme özel tasarım ve sınırlı sayıda üretilen bir ürünse bunu açıklayabilirdiniz,ben buna istinaden yorumumu yaptım. Anlamak istediğiniz gibi anlayın siz.
Başında her babası olmayan insan fakir olmak zorunda mı? Herkesin bir dibe çöktüğü zaman (ama maddi ama manevi) vardır,bizimde vardı. Fakat annemin çalışmasıyla durumumuzu düzelttik,gelirimiz gayet iyi. Babam yanımda olmasa da her ay kardeşime ayrı arada sırada bana ayrı para yatırıyor. Kendisi makine mühendisi ve bir fabrikada yer sahibi. Yani uzun lafın kısası babamız yanımızda değil yada bizi bırakıp gitti diye fakir değiliz,durumumuz türkiye şartlarına göre gayet iyi. Normal şartlarda annemle İstanbul'un anadolu yakasında yaşıyorum evet hatta bilirsiniz belki sabahları Anadolu'dan Avrupa yakasına geçmek tam bir cinnet sebebi. Bu yüzden okulum kendi evimize uzak olduğu için haftanın 4-5 günü başka bir evde kalıyorum. Hafta sonları ve tatil zamanları genelde annemin yanında kalıyorum. Buradan da anlamışsınızdır ki çelişkiye düştüğünüz her konunun bir açıklaması ve mantıklı sebebi var,keşke laf veriştirmek yerine sorsaydınız. Bulunduğum kaba göre şekil almıyorum,sadece siz anlamak istediğiniz gibi anlamaya çalıştığınız için beni yanlış anladınız. Gözardı ettim zaten,iyi forumlar dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X