Sadece Anlatmak İstedim...

canım anladığım kadarıyla verdiğin kararada eminsin
zor günler geçirmiş olabilirsin ama şuanda yine eşinin bu kararı kabullenmeye çalışırken
yine zor günler geçiriyosun onunda bunu kabullenmesi için zaman ihtiyatcı vardır
en kısa zamanda umarım atlatırsın bu zor günleri
hayırlısı neyse o olsun canım

bazen arkasına bakmadan herşeyi bitirebilecek kadar gözü dönmüş aşık olduğu sevdiği adamı görmeyecek kadar yaşamış ve senin gibi, arkasına bile bakmadan herşeyi bitirip yeni yaşam kurmak istiyen biriyim bende. yazdıklarını okuyunca ne kadar zor olduğunu birkez daha anladım. sanırım herkezin bir sınırı var ve o sınır doldumu geriye dönüş olmuyor. benim bardağımın dolmasına az kaldı.. senin ne kadar mantıklı ve güçlü olduğunu okuduklarımdan biliyorum. eğer bir karar aldıysan haklısındır hayırlısı herşeyin hayırlısı..

Merhaba,

Yorumlarınızdan tanıyorum sizi.Boşuna birşey yapmayacak kadar mantıklı ve aklıbaşında buluyorum.O yüzden mutlaka bir nedeni vardır diye nedenini niçinini sormadan direk konuya gireceğim.Zaten eşinizin bitmiş birşey için bu kadar ısrarı bile sinir bozucu ve bana ipuçları veriyor.

Evet geçecek bütün arkadaşların söylediği gibi ama geçerkende böyle bunaltacak.O yüzden kendini koruma kalkanlarınzı açmalı,zaman herşeyi yiyip bitirip üstünden silindirle geçene kadar da kapamamalısınız.Yokmuş olmamış gibi davranmanın dayanılmaz hafifliğini yazıyorum reçetenize sabah öğle akşam :)

Bunları yazarken bile sanki kendi düşnemiyor alal alaa kime akıl veriyosun sen bakiim diyorum kendime ama insan kayıtsız kalamıyor ve bir omuz vermek istiyor.Yalnız değilsin geçecek diye bir sırt sıvazlama dürtüsü sarıyor.Şu erkeklerin böyle oburca herşeyi tüketmelerine karşı artık iyice sinirim bozulduğundan olsa gerek.

Geçecek...öyle yada böyle bitecek...Bu zaman neyi halletmemiş,bu hayat hangi sorunu öğütmemiş ki..ıllaki bitecek..Geçip de ohh dediğinizde bu seferde yıpranmanın verdiği fiziki ve manevi sorunlarla uğraşmamak için,bu ohhh!'un tam bir ohh olması için kendinizi sarıp sarmalıyıp korumanız dileği ile..

Çok öpüyor iyi haberlerinizi bekliyorum....

Sizi boşanmaya götüren sebep ya da sebepler neydi bilemiyorum... Zaten konu da o değil şu anda...

Konu eşinizin sizin kararınıza engel teşkil etmesi ve sizin kararlılığınız... Eşiniz sizin kadar güçlü değil belki , siz çok güçlüsünüz ( yazılarınızdan biliyorum) ... Siz hayatınızın bundan sonraki kısmını

onsuz tasarlayabildiniz , rotanızı çizdiniz belki ama o çizemedi... Siz sevseniz de bitirebilecek güçteydiniz ve bitirdiniz (kafanızda ) , ama o bitiremedi ... belki belki belki...

Ama kesin bir şey var ... Siz hayatınıza nasıl yön vermek isterseniz öyle vereceksiniz ... O nasıl istiyorsa öyle değil... Siz mutluluğunuzu kendi kararınızla vereceksiniz , onun mutsuz oluşuna göre

değil...

Bu yapıda olduğunuzu düşünüyorum hiçbir şey bilmeden ... Sadece yazdıklarınızdan...

Umarım nasıl istiyorsanız öyle olur herşey...

Son düzenleme:
Tanıdığım,tanımadığım herkese binlerce defa teşekkür ediyorum..a.s.
Gerçekten anladım ki boşanmak öyle o kadar kolay değilmiş..
Maddi manevi hiç bir sıkıntım yok..
Ailem zaten gözümün içine bakıyor,ne istiyorsam önüme seriyorlar..
Tam gülüp eğlenirken pat kapı çalıyor! Kocam!
Geldiği zaman da görüyor ortada güzel bir muhabbet olduğunu,mesela,bana alınan bir hediye ortada kalmış oluyor. Benimle konuşurken gözü hep o hediyeye takılıyor...Onun yalvarmaları benim sakin tavrım arasında yıpranan ailem oluyor açıkçası..
Çünkü o ağlayıp yalvarıp gittikten sonra yine başıma ağrılar giriyor..Açıkçası bir insanı üzmek,kırmak gerçekten benim yapıma çok ters. Onu ağlatıyor olmak beni üzüyor.
Yine diyorum,benim için bu evlilik bitmiştir..
Tek dileğim onu daha fazla yıpratmadan bu işi sonuçlandırmak..:nazar:

lale !
sen de mi??
inanamiyorum,hicbir seyden haberim yok...
bilmiyorum bile basina neler geldigini...
sana sadece sunu soylemek isterim ; ayrilmaya karar verdiysen mutlaka cok hakli bir sebebin ya da sebeplerin olmali... ben ozellikle senin yorumlarini cok takip etmisimdir,cok,cok guclu bir kadinsin sen...
oyle saygi duyuyorum ki sana,ne oldu,neden ayriliyorsun diye sormaya cesaret edemiyorum.
sen bu kadar anlatmayi uygun gormussun belli ki...
sadece iyi dusun derim,ben yorumlarindan sevdigi hissettim kocani... dilerim herseyin hayirlisi olur hakkinda :KK43:
cok...cok uzuldum:KK43:

Umarım ,o da ,sen de daha fazla yıpranmadan biter canım .... Bu konuda hassas olman da çok hoşuma

gidiyor...

Geldiği zaman da görüyor ortada güzel bir muhabbet olduğunu,mesela,bana alınan bir hediye ortada kalmış oluyor. Benimle konuşurken gözü hep o hediyeye takılıyor...Onun yalvarmaları benim sakin tavrım arasında yıpranan ailem oluyor açıkçası..
Çünkü o ağlayıp yalvarıp gittikten sonra yine başıma ağrılar giriyor..Açıkçası bir insanı üzmek,kırmak gerçekten benim yapıma çok ters. Onu ağlatıyor olmak beni üzüyor.
Yine diyorum,benim için bu evlilik bitmiştir..Tek dileğim onu daha fazla yıpratmadan bu işi sonuçlandırmak..:nazar:

Lale bu kadar kararlıysan evinize hala gelmesine müsade etmeyin, bunu uygun bir dille ya telde söyle ya da mesajla ilet.

Yani bitmiştir diyorsan, eve gelip gitmeler, yalvarmalar, işleri çok zorlaştırır.
İlkbaşta seni ve kocanı sonra da aileni yıkar her seferinde..

Buna bir son vermelisin artık ama gerçekten son kararınsa bu..

hep diyordum ki kac gundur icimden :"Allah allah,lale hic konuma birsey yazmiyor, halbuki basindan beri neler yasadigimi biliyor... "
meger lale nin icinde ne firtinalar kopuyormus :KK43:(
cok uzgunum:KK43:

malesef....
malesef...

lalecim haddim olmadan bişey sorucam ama arkadaşlarında dediği gibi sen o kadar anlatmak istemişsin o kadar yazmışsın ama hepimizin kafasında bu olaya dahil soru işaretleri var azcık konunu açabilir misin rica etsemm tabi istersen .... bi neden yani ..........sevgiler

laleciğim bir kadının hayatındaki en büyük travmalardan biridir boşanmak bundan ötesi travma allah korusun sevdiklerini sonsuza uğurlamaktır

buda geçecek ablam zaman senin yaralarını yavaş yavaş saracaktır

madem bu konuda kararın kesin eşini biraz kendinden uzak tutmaya çalış oda zamanla bu durumu kabullenmek zorunda kalacaktır

senin şimdi zaten hiç tadın yoktur birde onun yalvarıp yakarmalarından etkilenme ablacığım allah yardımcın olsun sakın kendini üzme dediğim gibi bu günlerde geçecek seni çok ama çok seviyorum ve mutsuz olduğunu görünce çok üzülüyorum inan

inan ki yazdıklarını okuyunca insanın sana hadi barışş, boşanma diyesi geliyor.. ama bu kadar kararlı oluşun daha önce ona şans verdiğini düşündürdü...yazılarından az çok tanıdığım kadarı ile evliliği sudan bir sebeple yıkıcak bi insana da benzemiyosun..bana göre sen ,senin için en doğru olanı en iyi bilensin.. bu yüzden bu zor günleri en az hasarla atlatıp hayatını düzene sokmanı dilemekten başka söyleyecek bir söz bulamıyorum allah yardımcın olsun

laleciğim bir kadının hayatındaki en büyük travmalardan biridir boşanmak bundan ötesi travma allah korusun sevdiklerini sonsuza uğurlamaktır

buda geçecek ablam zaman senin yaralarını yavaş yavaş saracaktır

madem bu konuda kararın kesin eşini biraz kendinden uzak tutmaya çalış oda zamanla bu durumu kabullenmek zorunda kalacaktır

senin şimdi zaten hiç tadın yoktur birde onun yalvarıp yakarmalarından etkilenme ablacığım allah yardımcın olsun sakın kendini üzme dediğim gibi bu günlerde geçecek seni çok ama çok seviyorum ve mutsuz olduğunu görünce çok üzülüyorum inan

Ablacım inan ki asla buluşmuyorum onunla..
Kendi geliyor,hiç haber bile vermeden..
Geldiği zaman da son derece ciddiyim,güzellikle anlatıyorum. Ondan tek beklentimin onun da bu işi uzatmaması olduğunu..
Geceleri gelip kapının önüne çiçekler bırakıp gidiyor..
İnan bunalıyorum.. Bir yere bile çıkmak istemiyorum,çünkü gideceğim yerleri o iyi bilir,dışarıda bari uğramayayım diyorum..
Bir kaç gün aramıyor.İyi oluyorum..Hayatımı düzenlemeye çalışıyorum.
En fazla 3 gün geçince arayınca heh eşyalarını alacak galiba diye açıyorum telefonu,yeniden yalvarmalar,gözyaşları..
Sonra karar veriyorum,hiç bir çalan telefonu açmıyorum bu defa da eve geliyor..
Kovamayız ki...
İnan doluya koyuyorum almıyor,boşa koyuyorum dolmuyor..:nazar:
NOT:Ayrılık sebebimi merak edenlere,anlaşamadık..

ne denebilr ki mantıklı bi insan olduğun için yorum bile yapılmaz ki ben senin yorumlarına hayranım...............

Laalecim; içinde bulunduğun durum sadece bir süreç...
Bu süreci atlatacaksın merak etme! Biraz sabır gerek o kadar....

Ama, sonunda bıçak gibi keseceksin bu karanlığı ve birden gözlerin kamaşacak, içine düştüğün aydınlıktan...
Sabret gülüm...
a.s.

Kolay değil elbette nice zorluklar ve hayallerle kurulan bir yuvanın sona ermesi.........
bir yuvayı kurmak ne kadar zor sa ,bitirmek te öyle zordur...sebebi ne olursa olsun...
yaşanmış onca anı,söylenmiş güzel sözler,alışkanlıklar,,,,,kolay vazgeçilemiyor işte...
ama sen eminim kendin için en doğru kararı verdin....
senin için bitti diyorsan eğer...BıTMıŞTıR....
üzülene üzülme derim....çünkü o seni üzdüğüne göre üzülmemiş demek ki...

Ablacım inan ki asla buluşmuyorum onunla..
Kendi geliyor,hiç haber bile vermeden..
Geldiği zaman da son derece ciddiyim,güzellikle anlatıyorum. Ondan tek beklentimin onun da bu işi uzatmaması olduğunu..
Geceleri gelip kapının önüne çiçekler bırakıp gidiyor..
İnan bunalıyorum.. Bir yere bile çıkmak istemiyorum,çünkü gideceğim yerleri o iyi bilir,dışarıda bari uğramayayım diyorum..
Bir kaç gün aramıyor.İyi oluyorum..Hayatımı düzenlemeye çalışıyorum.
En fazla 3 gün geçince arayınca heh eşyalarını alacak galiba diye açıyorum telefonu,yeniden yalvarmalar,gözyaşları..
Sonra karar veriyorum,hiç bir çalan telefonu açmıyorum bu defa da eve geliyor..
Kovamayız ki...
İnan doluya koyuyorum almıyor,boşa koyuyorum dolmuyor..:nazar:
NOT:Ayrılık sebebimi merak edenlere,anlaşamadık..

anladım ablacığım seninki çok ısrarcı çıkmış inşallah çabucacık bu durumu kabullenip seni daha fazla incitmez

bu arada boşanmak için illaki bir erkeğin karısını aldatması ona fiziksel şiddet uygulaması gerekmiyor ufak ufak birikimler ve sözler yıllar içinde kadının erkeğe olan saygısını bitirebiliyor
o zaman ne teni tenine deysin istiyorsun ne gözü gözüne hatta öyle bir hale geliyorki yaptığı her hareket gözüne batıyor insanın işte o zaman bu evliliği bitirmenin zamanı gelmiş oluyor

birde boşanma aşamasında çevreye bazı şeyleri anlatma mecburiyeti doğuyor

ben boşanırken bir komşu teyze bana ama kızım senin eşin her akşam vaktinde eve geliyor demişti artık o kadar dolmuşumki

ama teyze ineklerde her akşam ahırına gidiyor değilmi demiştim

bunu hiç unutamamış sıksık bana gülerek hatırlatmıştı allah kimsenin yuvasına huzursuzluk vermesin ve seninde güzel yüzünü bundan sonra güldürsün inşallahlalem

X