Saç Uzatma Yöntemleri Saçları uzamayanlar buraya

aaaaaaa öyle miiiiiiiiiiiiiiiiiii

ben de yaş maya kullancam bundan sonra vay beee

doktor bile tavsiye etmişşş süper bişe buuzemuszemus

aynen canim :lepi:
bugun saclarim dökülüyor diye kan aldirdim, gitmisken su mayali süt olayinada bi aciklik getiriyim dedim zemuszemus
kimse doktora sormadi, ve hep acaba kilo yapar mi, faydasi var mi, yas maya mi kuru maya mi.. herkezin akli karisikti. ben de bunlarin hepsini tek tek sordum doktora, oda sagolsun tum sorularima cevap verip bu konuda beni bilgilendirdi..

!!! DOKTOR TAVSIYESI !!!

1 : MAYA KILO ALDIRMIYORMUS
2 : EVET FAYDASI VARMIS, SACLARI DAHA GÜCLENDIRIP DÖKÜLMEYI AZALTIP YENI SAC CIKARIP SACLARI DAHA HIZLI UZATIYORMUS
3 : KESINLIKLE YAS MAYAYI ÖNERIYOR.

!!! DOKTOR TAVSIYESI !!!

Son düzenleme:

ama kizlar doktor kuru mayayi tavsiye etmiyor, kuru maya hamur islerinden baska seylere kulanilmamali cünki onun üretimi cok farkli, cok uzun süre kullanim sonunda mideye ciddi rahatsizliklar verebilir, dedi doktorum.

ben buraya takıldımm :/

İçtim 1 saat önce felan :/
bir dahakine ufak parçalara ayırıp atarım sütün içine
Ben bir kalıbın yarısını kesip attım bardağa..
ama okadar da zor erimedi
kolay oldu çok, ufak parçalara bölersem daha da çabuk olucak demekki. :kedi:
Bir de toz mayadaki gibi kalıntılar kalmıyor, dibe çökmüyor felan
pürüzsüz bir şekilde karışıyor süte.
Tadı da kuru mayaya oranla %50 daha hafif diyebilirim.
Hiç zorlanmadan içtim, hemde sütlee :lepi:
Aliyecim, süpersin canım yaaaaa :1hug:
iyi ki yaş mayayla denemişim.
Kokusu bile daha hafif :)))))))))

oyy ne güzel yaa, cok sevindim memnun kalmana.. hele hele sütle icemezken kolayca sütle icmen beni cok sevindirdi zemuszemus
dedigim gibi parmaklariyin arasinda ezip parcalarsan dahada kolay eriyecektir..
evet, kuru mayanin dibi kaliyor.. onlar bogazimdna gecerken ne övürüyordum ama delikafadulden kusuyordum nerdeysee.
yas maya dedigin gibi kuru mayanin tadindna cok daha hafif, kuru maya gibi kokusuda agir degil.
canim benim sensin süper olan.. ben sadece kendi tecrübemi paylastim sen de denedin, senin icin kolay olani buldun yerimseniben
benim icinde yagsiz sütle yas maya.. cok kolay iciyorum tadina bile alistim.. zemuszemus
icelimmm güzelleselimmm :içelim::içelim:

ayyy aliye03 çok mutlu oldum sağol ya iyiki de sordun :)
yarın hemen maya alıp başlıyorum, bi de diyetteyim ya saçlarım dökülmeye başladı kızlar yaa :KK43:
acaba maya işe yarar mı sadece? diyeti bırakmak istemiyorum ne diyosunuz fikirlerinizi alabilir miyim :KK43:
bu arada aliye03 neden dökülüomuş saçın canm?

ben buraya takıldımm :/

canim onu kuru maya icin dedi doktor..
cok uzun süre kullanirsan kuru mayayi miyden zarar görebilir dedi..
cünki kuru maya cok farkli üretiliyormus, uzun süre saklanabilinmesi icin farkli seyler uygulaniyormus.. yas maya üretildigi gibi marketlere geliyor, onun bi zarari olmaz taze cünki dedi.

H Vitamini (Biotin): Yapısında saç teli için önemli bir madde olan kükürt taşır.
Eksikliğinde seboroik dermatit görülür. Bulunduğu besinler: En çok yumurta
sarısında, karaciğerde, sütte, börekte ve mayada bulunur.
alıntıdır.
bunu okudum nette biotin en önemli şey saç için ve mayada bulunuyormuş

ayyy aliye03 çok mutlu oldum sağol ya iyiki de sordun :)
yarın hemen maya alıp başlıyorum, bi de diyetteyim ya saçlarım dökülmeye başladı kızlar yaa :KK43:
acaba maya işe yarar mı sadece? diyeti bırakmak istemiyorum ne diyosunuz fikirlerinizi alabilir miyim :KK43:
bu arada aliye03 neden dökülüomuş saçın canm?

sen de sagol canim benim.
canim diyette olupta saclariyin dökülmesi cok normal. agiz yoluyla vitamin almalisin (multi vitamin) diyet de hem daha az yiyorsun hem de herseyden yemedigin icin saclarin almasi gereken vitaminleri alamiyor..
maya tabiki ise yarar ama dedigim gibi vitamin takviyesi gerekebilir diyetteyken.
ben de diyetteyim ama hergün vitaminlerimi aliyorum (günde 1 tane)
canim daha 1 hafta sonra belli olacak kan sonuclarim. doktorun söyledigine göre yeni dogum yaptigim icin cok dökülüyormus.. (3 ay önce dogum yapmistim)
dogum yapan kadinlarda 6 ay sac dökülmesi olmasi cok normalmis. yinede emin olmak icin kanimi aldi, bi eksiklik ya da bir rahatsizligim varsa görmeleri icin..
canim sen de bi doktora git derim, kanini alsinlar. diyet yapanlarda demir eksikligide slkca görülüyor, demir eksikligi de inanilmaz sac döküyor... belki demir eksikligi belki de vitamin eksikligi var, sac dökülmenin bir cok nedenleri var canim en iyisi bide sen git doktora..opuyorumnanaktan

H Vitamini (Biotin): Yapısında saç teli için önemli bir madde olan kükürt taşır.
Eksikliğinde seboroik dermatit görülür. Bulunduğu besinler: En çok yumurta
sarısında, karaciğerde, sütte, börekte ve mayada bulunur.
alıntıdır.
bunu okudum nette biotin en önemli şey saç için ve mayada bulunuyormuş

aynennn.. maya da sac icin gerekli olan hersey var, maya tek basina yeterli saclarimiz icin süper birsey bu yaaa :lepi:

doktora daha önce gitmiştim canm bişey yoktu herşey normaldi, diyetten sonra bilmiyorum ama, 2buçk hafta oldu bukadar kısa süre içinde kandaki değer düşer mi acaba? vitamin de kilo aldırıyor diye biliyorum ben :s
ayy napsam bilemedim, tek aşına maya yetersiz diyosun yani

ben de yaş mayaya geri mi dönsembilmiyorumkismile
ama tek tek alması zor olur koliyle fln alsak kaç tane vardır ki içinde alan varmı kızlarfisfisfis

"maya da sac icin gerekli olan hersey var, maya tek basina yeterli saclarimiz icin süper birsey bu yaaa"

maya tek başına YETERLı dio arkadaşımız arkadaşlar....

yeterli ama beslenmemize ve yaşam tarzımıza dikkat ederek yeterli..

Son düzenleyen: Moderatör:
vitaminler kilo aldırmaz...asla

vitamin hapları da aldırmaz.

sadece iştah açabilio

tek başına kilo aldırması söz konusu deil..

ama zaten vitamin hapları da yararlı deil

çünkü doğal yollardan alınan vitaminler sağlıklı;yapılan bi araştırmaya göre vitamin haplarının kanserojen etkisinin olduunu bile duymuştum ben

her şeyin doğalı ii

ayrıca belli bi miktar yağ tüketmezsek vücut bu vitaminleri emmiyo bile emmeden direk atıyo vücuttan.bunlar da a-d-e-k vitaminleri...bu çoook önemlii

yani içtiğimiz mayanın bile fayda sağlaması için diğer yediklerimize de dikkat etmemiz gerekio akadaşlar.yağ tüketimi günlük olarak gerekli.hepsi bi zincirin parçaları gibi birbirine bağlı...

allah boşuna yatarmamış her şeyden yiyip içicez ölçülü olarak..onu yemem bunu sevmem dienlere ve yanlış rejim yapanlara bakın hepsinin saçları uzamaz kötüdür,tırnakları çabuk kırılır yüzü soluktur.önemli olan önce sağlıklı olması vücudumuzun gerisi de gelir zaten ama hepsi bi arada olmalı..

yoksa saç da uzamıo kilo da kastan verilio yağdan gitmiyo felan..misal yani...

Maya yüzde 50 oranında protein, B grubu vitaminler, demir, krom, magnezyum,
fosfor, çinko ve selenyum gibi mineraller içeriyor. (ALINTI)

evet maya saclarin tüm vitaminini karsiliyormus.. bunu hem doktordan duydum bugun hem de yukarida kopy yapip yapistirdigimiz kisimda görmüs oldugumuz gibi sacin dostu olan B-grugu, protein, demir, cinko gibi seyler var.. sac icin en önemli seyler yerimseniben

Son düzenleme:
doktora daha önce gitmiştim canm bişey yoktu herşey normaldi, diyetten sonra bilmiyorum ama, 2buçk hafta oldu bukadar kısa süre içinde kandaki değer düşer mi acaba? vitamin de kilo aldırıyor diye biliyorum ben :s
ayy napsam bilemedim, tek aşına maya yetersiz diyosun yani

canim vitamin haplari kesinlikle kilo yapmiyor!
gidalardan alamadigin vitaminleri dengeliyor sadece.. fazlasinida idralinle atiliyor, yag yapiyor vücuda..
eger ki mayadaki vitaminler eksikse sende o zaman maya tek basina karsilar ama mayada bulunmayan vitaminlerden oluyorsa ( a,c,d,e,k gibi vitaminler mayada yok misal..) vitamin takviyesi sart diye düsünüyorum..

Son düzenleme:
ben de yaş mayaya geri mi dönsembilmiyorumkismile
ama tek tek alması zor olur koliyle fln alsak kaç tane vardır ki içinde alan varmı kızlarfisfisfis

canim yas mayayi koliyle nasil alacaksin ki, yas mayanin 20 gün ömrü oluyor üretildigi günden itibaren.. 1 koli mayayi nasil bitireceksin 20 günde:roflol:

Aliyecikkkkkkkkkkk demek doktora gittin cnmmm... ve mayayla ilgili en çok sorulan sorulara da yanıtt buldunnn:1hug: nasıl saçının dökülmesiyle ilgili biraz daha rahatladınmııı şimdii cnmm

bende yarın gidip yaş maya alıcamm o zamann:)) kuru maya iiçmeyi bugün itibariyle bırakıyorummm:)) aliyecikkk yaş mayayıı elimizle ufaladıktan sonraa 50 gramlık mayayıı ardından soğuk sütle karıştırıyorz demii.. ısıtmıyosun sütü?

Aliyecikkkkkkkkkkk demek doktora gittin cnmmm... ve mayayla ilgili en çok sorulan sorulara da yanıtt buldunnn:1hug: nasıl saçının dökülmesiyle ilgili biraz daha rahatladınmııı şimdii cnmm

oyyy nazcigim gelmisssss :1hug:
dün yoktun, yoklugun cok belliydi benneyaptımki
yok canim ddaha kan sonucumu ögrenmeden icimin rahatlamasi mümkün degil. ancak sonuclar temiz ciktigi gün icim rahatlar, bi derinden nefes alirim :)

bende yarın gidip yaş maya alıcamm o zamann:)) kuru maya iiçmeyi bugün itibariyle bırakıyorummm:)) aliyecikkk yaş mayayıı elimizle ufaladıktan sonraa 50 gramlık mayayıı ardından soğuk sütle karıştırıyorz demii.. ısıtmıyosun sütü?

canim ben söyle hazirliyorum mayali sütümü : 50 gr burda yas mayanin kaliplari.. bunun hepsini bardagima ufaliyorum (hemen eriyor o zaman) söyle bardagimin 1/4 kadar sütü isitiyorum (buharini görünce hemen alip bardagima döküyorum.. kaynamasini bekleme, sicak ilave edince mayanin etkisi ölüyormus) buharlamasya baslayan sütü hemen bardagimdaki ufaltmis oldugum mayamin üzerine döküp hemen karistirip eritmeye basliyorum, zaten cok cabuk eriyor deneyince göreceksiniz. eriyince bardagimin tamamini buzdolabimdan cikardigim soguk sütümle dolduruyorum.. soguk süt ilave edince hem kokusu hem tadi cok daha hafif oluyor e haliylede icmesi cok cok daha kolaylasiyor yerimseniben bi elimle burnumu tikayip nefesimide tuttuktan sonra birden mideme indiriyorum canim.. :içelim:

Son düzenleme:
X