Saç Uzatma Yöntemleri Saçları uzamayanlar buraya

hmm.. sagol canim paylastigin icin.
bekle bakalim, daha faydasi olmadi demek icin cok erken. ins uzatacak hepimizin saclarinida mayali süttt :içelim:
bugun bi yer buldum kuru maya satan, bir koli aldim markettekiler bana bakiyo :roflol:
demislerdir bu kaidnin isi gücü yok kek börek yapiyo herhalde diye :KK1:
zaten kiloluyum doymamis daha yiyecek der gibi bakislari vardi bazilarinin :roflol:
tabi ne bilsinler mayayi sac icin kullandigimi :KK1:

kaydirigubbakcemile3
1 ay denemeyi düşünüyorum canım etkisini gözlemlicem umudumu yitirmedim şimdilikkaydirigubbakcemile5

slm kızlar
ya biri bana söyleyebilrmi hepsini okuyamadım da
mayanın bi faydası var mı yok mu??

slm kızlar
ya biri bana söyleyebilrmi hepsini okuyamadım da
mayanın bi faydası var mı yok mu??

var yada yok demek yanlis olur canim.
kimisinin saclarini haftada 1 cm uzatiyor, kimisinin daha az, kimisinde de hic etki yapmiyor.. deneyip kendi görmeli bence herkez.. bide, aaa onun saclari haftada 1 cm uzamis benimde 1 cm uzar düsüncesiyle baslamak yanlis bence. cünki onun saclari haftada 1 cm uzadi diye benimde o kadar uzayacak diye birsey yok, o kadar uzamayincada hayel kirikligi oluyo ve tüm motivasyonumuzu kaybediyoruz..

hmm.. sagol canim paylastigin icin.
bekle bakalim, daha faydasi olmadi demek icin cok erken. ins uzatacak hepimizin saclarinida mayali süttt :içelim:
bugun bi yer buldum kuru maya satan, bir koli aldim markettekiler bana bakiyo :roflol:
demislerdir bu kaidnin isi gücü yok kek börek yapiyo herhalde diye :KK1:
zaten kiloluyum doymamis daha yiyecek der gibi bakislari vardi bazilarinin :roflol:
tabi ne bilsinler mayayi sac icin kullandigimi :KK1:

Annemde içme şu mayayıı diyo ne yaptıysam yararına inandıramadım çok pimpiriklidirrr... bırak mayayıı poğaça yapıcam diyoo içme diyoo kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Annemde içme şu mayayıı diyo ne yaptıysam yararına inandıramadım çok pimpiriklidirrr... bırak mayayıı poğaça yapıcam diyoo içme diyoo kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

:KK1:
valla hic sorma, senin anne benimde kocam demekki..
esim zaten saclarin eski hizinda uzuyor, olan mayalara oluyor sana maya yetistiremiyorum diyo kaydirigubbakcemile3
bide ben hergün 1 tatli kasigi degil 1 paket birden kullaniyorum :roflol:
ölctüm bir paket kuru maya da 1 corba kasigi yapiyor (minik kuru maya paketleri)
buda yapar 2 tatli kasigi maya hemde fazlasiyla.. herkezin ictigi mayanin 2 katini iciyorum ki daha hizli uzatsin diye ama tik yokk :1no2:
acaba cok aliyorum diye uzamiyor olabilir mi fisfisfis
yok daha neler, öyle sey mi olur :bbo: ha herkezden daha az alsam diycem yeterli gelmiyor ondna uzamiyor ama daha cok aliyorum diye uzatmiyor olamaz herhaldee :bbo:

canim bende zevk alarak icmiyorum. nefesimi tutuyorum burnumuda tikiyorum bide tadini almamaya calisip birden indiriyorum mideme.. bekleye bekleye bide burnumu tikamasam ben de icemem. ilk gün burnumu tikamadim nefesimide tutmamistim nasil övürmüstüm anlatamam, kusuyordum nerdeyse..
ha bide ben söyle hazirliyorum : bi kac yudumluk sütü tavada buhari cikmaya baslayana kadar ilitiyorum.. buharini görmeye baslayinca hemen alip bardagima göküyorum, üzerinede mayami ilave ediyorum ve bi guzek karistirip eritiyorum.. eriyince bardagimin kalanini buzdolabindan cikardigim soguk sütle dolduruyorum. soguk süt o mayanin tadini ve kokusunu bastiriyor. ne kadar sicak olursa süt o kadar mayanin tadindna kokusundan icilmez hale geliyor.
sen de benim gibi yap, bak saha kolay iceceksin..
çok teşekkür ederim denicema.s.

ay kizlar bugun ilk defa kuru mayayla ictim sütümü aman Allah'im o ne tat öyleee :bbo:
ben yas mayayla iciyordum sütümü, yas maya ne böyle agir kokulu ne de tadi böyle agir degildi yaa. bide ben hergun koca bi kalip yas maya karistiriyordum sütüme (50 gr) düsünün yani ne kadar cok bi miktar.. ama bunda hic zorlanmiyordum. igrencti kuru mayanin tadiii. cok zorlandim icerken tadi cok agir.
bide bugun gidip bir koli kuru maya almistim, keske almasaymisim yas mayanin hem tadi hem kokusu cok daha hafifti ve hic zorlanmadan iciyordum.. demekki icemiyorum diyenler bu nedenle icemiyormus, simdi onlari daha iyi anliyorum.
kuru maya ile deneyipte icemeyenler yas maya kullanin. tadi ve kokusu cok hafif.
bide bu kuru mayayi eritmekte ölüm gibi ya, karistir karistir erimiyor iki saat mubarek, sanki corba karistiyorum. apartman ayaga kalkti benim $akir $ukur seslerden maya eritcem diyeee :roflol:
saka bi yanada kizlar nasil iciyonuz yha, tadi cok kötüuuuu :KK43:
erimiyorda, yas maya hemen eriyordu.. keske bugun gidip bi koli almasaydim kuru mayayi. 1 tane minik paketlerden denemek icin alsaydim yarin hemen geri yas mayama dönerdim valla.

Son düzenleme:
bide acaba sac uzatma konusunda yas maya ile kuru maya arasinda fark varmidir ki :uhm:
sizce ikiside ayni etkiyi gösterirmi ??
sonucta maya mayadir.. birisi taze üretilip satiliyor, digeri kurutulup satiliyor..
sizin düsünceleriniz almayi cok isterim bu konuda kizlar..
:uhm::uhm::uhm:

Nette maya ile ilgili bişiler okudum da
şey yazıyor

Eritme işleminde suyun çok sıcak veya çok soğuk olması mayaya zarar verir, su ılık olmalıdır.

Ben ketıldan kaynar su koyup eritiyorum, üzerine de süt yada meyve suyu dolduruyorum.. Ilık olmalıymış :s

Kuru maya yaş mayanın %40’ı kadar güçlüdür.

Bu da Aliyenin sorduğuna cevap sanırım.Yaş maya daha etkili diye yazıyor.
Yarın yaş maya alıyım ben marketten en iyisi bilmiyorumkismile

hadi yaaa bende kaynar suda eritiyordum... bende ılık suda yapıyım o zaman teşekkürler nektar olumunekankayizsmile

aliyecim sabret lütfen bak fayda gören herkes.. ben, she, ashcakir, mnyk...... kuru maya kullanıyoruz. sen yaş mayayı belli bi süre kullandın ve pek fayda göremedin demekki olması gereken kuru maya. bir hafta sabret bunu iç en azından. zaten sonra farkeder kendin kararını verirsin. bence kuru maya beklediğin etkileri gösterecek canımm :hulya:

bak aliyecim ne fark var ikiside maya diyosun ama yaş maya 50 gr koyup çok rahat içebikirken kuru mayanın çok azı bile seni rahatsız etti. tatları kıvamları farklı mutlaka içerikleride farklıdır mesela yaş üzüm kuru üzüm, yaş kayısı kuru kayısı içerik olarak çokk farklır çok farklı vitaminleri var. buda öyledir belki canım yaş maya ve kuru maya arasında fark olabilir. biraz sabır bikaç gün sonra alışırsın zaten içmeye. inanın hiçççç zorlanmıyorum. normalde çok ıncığım herşeyi beğenmem yemem.. zaten bu yüzden çok zayıfım :ecrin_bebek: hele süt hayatta içmezdim ama oluyo işte kızlar alışıyo insan sadece biraz sabır gerekli

Nette maya ile ilgili bişiler okudum da
şey yazıyor

Eritme işleminde suyun çok sıcak veya çok soğuk olması mayaya zarar verir, su ılık olmalıdır.

Ben ketıldan kaynar su koyup eritiyorum, üzerine de süt yada meyve suyu dolduruyorum.. Ilık olmalıymış :s

Kuru maya yaş mayanın %40’ı kadar güçlüdür.

Bu da Aliyenin sorduğuna cevap sanırım.Yaş maya daha etkili diye yazıyor.
Yarın yaş maya alıyım ben marketten en iyisi bilmiyorumkismile

oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyhihoyyythihoyyyt
sagol canim benim, cok mutlu oldum inan. cünki yas mayayi icmek cok kolay hem tadi hafif hem de kokusu yok + hemencecik eriyorrrr.
bide yas maya hemen üretilip taze taze satiliyor ama kuru maya aylarca bekletiliyor.. demekki düsündügüm gibiymis, taze oldugu icin %40 daha etkiliymis.. hihoyyyt
cok tsk ederim bu konuda beni aydinlattigin icin opuyorumnanaktan:1hug:a.s.

Son düzenleme:
aliyecim sabret lütfen bak fayda gören herkes.. ben, she, ashcakir, mnyk...... kuru maya kullanıyoruz. sen yaş mayayı belli bi süre kullandın ve pek fayda göremedin demekki olması gereken kuru maya. bir hafta sabret bunu iç en azından. zaten sonra farkeder kendin kararını verirsin. bence kuru maya beklediğin etkileri gösterecek canımm :hulya:

ins canim benim ins..
zaten sabrediyorum, pes etmek yok.
saclarimi uzatmasa bile mayaya devam cünki icinde bir cok saca faydali vitaminler var.. yani uzatmasa bile daha saglikli daha güclü yapar, e enerjide veriyor.. günlük 1 bardak süt icmemiz sart zaten buna da herzaman maya ekleyecegim..
sagol ilgilendigin icin canim benimmm opuyorumnanaktana.s.

Son düzenleme:
Maya yüzde 50 oranında protein, B grubu vitaminler, demir, krom, magnezyum,
fosfor, çinko ve selenyum gibi mineraller içeriyor.

wooow sac icin ne gerekliyse maya tek basina hallediyor..delikafadulden
(nette buldum)

Son düzenleme:
Suda eriyen vitaminlerden olan B vitaminleri vücutta depolanmadığından hergün besinlerle alınması gerekir. Vücut ihtiyaç duyduğu kadarını kullanır, fazlası atılır.
Özellikle alkol tüketenlerde B vitamini eksikliği fazla oranda görülür. Bu yüzden B vitamini bakımından zengin olan yiyeceklerin tüketilmesi gerekir.
B vitaminleri sinir sistemi, sindirim sistemi ve beyin fonksiyonlarının devamı için önemlidir.
B Vitamini İçeren Besinler Nelerdir?
B1 vitamini : Rafine edilmemiş tahıl, pirinç kabuğu, yumurta sarısı, brokoli, erik, ayçekirdeği, kuru üzüm, fıstık, bezelye, bira mayası, yulaf ezmesi B1 vitamini içeren gıdalar arasındadır.
B2 vitamini : Süt ve süt ürünleri, yoğurt, yumurta sarısı, et, balık, hububatlar, kabuklu yemişler B2 vitamin içeren yiyecekler arasındadır.
B3 vitamini içeren besinler : Peynir, süt, yumurta, balık, havuç, mısır, hurma, buğday.
B5 içeren besinler : Kırmızı et, karaciğer, yumurta,tavuk, tahıllar, baklagiller, kuruyemişler B5 içeren yiyecekler arasındadır.
B6 bulunan besinler : Muz, balık, yumurta, tavuk, süt, patates,mısır, yulaf, bezelye, lahana, soya fasulyesi, havuç, avokado, kuruyemiş B6 vitamini içeren yiyecekler arasındadır.
Biotin hangi besinlerde bulunur? Yumurta, süt, balık, bira mayası, soya, patates, fındık, ceviz biotin içeren besinler arasındadır.
Folik asit hangi besinlerdedir? : Koyu yeşil yapraklı sebzeler tüm tahıllar ve kuru baklagiller de folik asit bulunur. Kahverengi pirinç, arpa, mercimek, fasulye, fındık, ceviz, süt, peynir, yumurta sarısı, hurma, turunçgiller folik asit içerir.
B12 içeren gıdalar : Karaciğer, böbrek, sığır eti, balık, süt, yumurta, peynir de B12 vitamini bulunur.

X