Saç Uzatma Yöntemleri Saçları uzamayanlar buraya

canim onu kuru maya icin dedi doktor..
cok uzun süre kullanirsan kuru mayayi miyden zarar görebilir dedi..
cünki kuru maya cok farkli üretiliyormus, uzun süre saklanabilinmesi icin farkli seyler uygulaniyormus.. yas maya üretildigi gibi marketlere geliyor, onun bi zarari olmaz taze cünki dedi.

ben 1 aydan biras fazla kullandım,
kullanmiycam bundan sonra.. opuyorumnanaktan
bissürü de almıştım, elimde kaldılar kaydirigubbakcemile3

yalnız ben yarım kalıp koyuyorum sütüme, 42 gr kalıbın tamamı
21 gr felan kullanıyoum yani..
yetersiz mi acaba bilmiyorumkismile

ben 1 aydan biras fazla kullandım,
kullanmiycam bundan sonra.. opuyorumnanaktan
bissürü de almıştım, elimde kaldılar kaydirigubbakcemile3

yalnız ben yarım kalıp koyuyorum sütüme, 42 gr kalıbın tamamı
21 gr felan kullanıyoum yani..
yetersiz mi acaba bilmiyorumkismile

canim bende yarim kalipla baslamistim zamanla cogalttim. cünki yas maya afedersin biraz geirtiyor ama zamanla cogalttigin zaman miden alisiyor maya hazmetmeye ve geirtmiyor bile artik yerimseniben
cogaltmak istersen bunu zamanla yap, ama yarim kalipda hic az degil, ben biraz fazladan aliyorum daha cok uzatsin diye :)

Benim saçlarım zaten uzuyor, daha çok parlasın..beslensin diye içiyorum ben
hem çok ince telli ondan :/
ama mayayla daha hızlı uzadığı da kesin.
yarım kalıpla devam ediyim biras, zamanla 1 e çıkartırım :)))

canim yas mayayi koliyle nasil alacaksin ki, yas mayanin 20 gün ömrü oluyor üretildigi günden itibaren.. 1 koli mayayi nasil bitireceksin 20 günde:roflol:

canım nette araştırdım 6lık varmış mesela pakmayanın 100lük koliden bahsetmiyordum zaten.

Son düzenleme:
canım nette araştırdım 6lık varmış mesela pakmayanın 100lük koliden bahsetmiyordum zaten.

ha anladim canimm tamam..
ne bilim burda yas mayanin kolisi 100 mayadan olusuyor, ben de dedim 100 tane mayayi nasil icecek diye.. kaydirigubbakcemile3
ama 6 diyorsun o tam ideal iste.. ben her aldigimda 10 tane aliyorum, hergün 1 tane tükettigim icinde 10 gün yetiyor bana..zemuszemus

Benim saçlarım zaten uzuyor, daha çok parlasın..beslensin diye içiyorum ben
hem çok ince telli ondan :/
ama mayayla daha hızlı uzadığı da kesin.
yarım kalıpla devam ediyim biras, zamanla 1 e çıkartırım :)))

:lepi: evet hem biraz daha hizli uzar hemde daha saglikli olurlar.. en önemliside saclarin icin tüm gereken vitaminleri karsilamis oldugunu bilir emin olursun.. :lepi:

aliyecim canım benim yaş mayanın saçınada cildinede zerre faydası olmadığını söylüyordun herkese şimdi biranda önerir oldun. tamam anlıyorum doktorunda söylemiş ama burda tecrübede var ben ilk günden beri kuru maya kullanıyorum ve çokk memnunum. ayrıca ölçüsünü çok fazla kullanıyorsun ve arkadaşlarıda o şekilde yönlendiriyorsun. senin kullandığın ölçüyü kuru maya oranına çevirirsek 2 tatlı kaşığı felan eder. günde 2 tatlı kaşığı maya akannehir unutmaki herşeyin fazlası zarardır. daha çabuk etki etsin uzatsın diye yapıyorsun bunu ama bu çok yanlış bir düşünce. belli bir zamandan sonra vucuda fazla alınan şeyin faydadan çok zararı olur.. bu tabiki nazicaze benim fikrimdir sakın yanlış anlama çok iyi niyetle bu önerileri yaptığını biliyorum canım ama fayda görmediğin şeyi neden bu kadar öneriyorsun. kuru mayanın inanılmaz fayda ettiği denendi ve görüldü tecrübe ile sabittir yani, ama yaşı için bu geçerli değil canım kaydirigubbakcemile5

aliyecim canım benim yaş mayanın saçınada cildinede zerre faydası olmadığını söylüyordun herkese şimdi biranda önerir oldun. tamam anlıyorum doktorunda söylemiş ama burda tecrübede var ben ilk günden beri kuru maya kullanıyorum ve çokk memnunum. ayrıca ölçüsünü çok fazla kullanıyorsun ve arkadaşlarıda o şekilde yönlendiriyorsun. senin kullandığın ölçüyü kuru maya oranına çevirirsek 2 tatlı kaşığı felan eder. günde 2 tatlı kaşığı maya akannehir unutmaki herşeyin fazlası zarardır. daha çabuk etki etsin uzatsın diye yapıyorsun bunu ama bu çok yanlış bir düşünce. belli bir zamandan sonra vucuda fazla alınan şeyin faydadan çok zararı olur.. bu tabiki nazicaze benim fikrimdir sakın yanlış anlama çok iyi niyetle bu önerileri yaptığını biliyorum canım ama fayda görmediğin şeyi neden bu kadar öneriyorsun. kuru mayanın inanılmaz fayda ettiği denendi ve görüldü tecrübe ile sabittir yani, ama yaşı için bu geçerli değil canım kaydirigubbakcemile5

aaa evet ya bu da doğru bak boşluğuma denk geldi..

evet aliye cim sen sonuç alamamıştın cnm..doktor da önerince paylaştın ben senin saçımda uzama olmadı dediğni unutmuşum bi anbilmiyorumkismile

ben de 50 güne yakındır hep kuru maya içtim cnm

en iisi bildiğim yoldan şaşmıyım ben..zemuszemus

bu zamana kadar işe yaramadıysa bundan sonrada fayda beklemek yanlış olur cnm sende kuru mayayla bi yap madem aliye arkadaşm

Yaş maya saç uzatmıyo diye bir şey yok ki bilmiyorumkismile
Uzayacaksa yaş mayayla da uzar..
Bünye meselesi bu..
Bazı arkadaşların kuru mayayla da uzamıyor..
Hem yaş maya kimse denemedi Aliyeden başka, denemekte fayda var :)))
Bende kuru maya da etkili oldu, uzuyor saçlarım..ben çok uzun zaman kuru maya kullanıldığında mideye zarar verir kısmına takıldım..yaş mayayla devam edicem bir süre bakalım neler olucak :)))
Yazarım sonuçları..

burdayim nursallcim temizlik yapiyordum
msj yazmistim görmedin galiba nbr
kac gün kaldi
ablanlar geliyomu bu yil izine ne zaman arabaylami ayy ne kadar cok soru sormusum dimi
biz 14 temmuzda arabayla cikiyoruz 2 gün sürüyo eger cok beklersek gümrüklerde
camlarim cok pis simdi onlari silcem iki hafta sonra yine silcem izin icin bi temizlik baslar artik malum coocuklar hemen batiriyo evi iki hafta kalasi bitiryorum tzemizligi

pardon ama bu yorumdaki sözler beni biraz rahatsiz etti acikcasi!

1 : kuru maya saclari uzatmiyor diye birsey söyledim mi ben ? HAYIR !!
2 : doktorumun bana söylediklerini burda paylastim sadece, kimsenin kafasina vura vura $öyle yapmayin böyle yapinda demedim..!!
3 : doktor, kuru maya sac uzatmaz demedi ki zatenn..!!!!! kuru maya uzun süre saklanabilinmesi icin farkli islem görüyor, yas maya gibi saf degil, bu da uzun süre kullanim sonunda midende ciddi rahatsizliklar olusabilir, dedi!
4 : ben yas maya saclarimi 1 ayda 20 cm uzatti diye de birsey de söylemedim.. evet öyle abartili bir uzama olmadi ben de ama bunu kuru maya icenlerden de söyleyenler var :)

hani siddetle tavsiye ediyormusum ya.. evet ediyorum doktorla konustuktan sonra!!
hem tadi daha hafif, hem kokusu daha hafif, ve en önemlisi de doktor bunu önerdigi icin..
ama yas maya saclarimi bir ayda belime getirdi diye birsey hic bir zaman söyledimedim, herzaman bekledigim uzamayi göremedim diyede sizinle paylastim.. bunuda en iyi bilenlerden birisi sendin. hic yakistiramadim senin gibi bir kiza bu kirici sözleri.....
kuru maya nasil herkez de ayni uzatmadigi gibi, yas maya da bende cok uzatmadi diye herkezde ayni olacak anlamina gelmez sanirim..
TERCIH MESELESI, HERKEZ KENDI ISTEDIGI SEKIL YAPAR. KIMSEYI ZORLAMADIM! KENDIM YAS MAYAYI DAHA KOLAY ICTIGIMI VE DÜN DOKTORUN SÖYLEDIKLERINI PAYLASTIM.. SUC MU BU ??
kuru mayandan memnunsan devam et, ben sana dedim mi yas maya ic diye ??
icmek isteyene ve baslayana ben yardimci olmaya calistim, niye rahatsiz oldun ki bu kadar ??????
ha kuru maya saclari uzatmaz diye asla birsey demedim kiiiii ?? senin ve diger arkadaslariyin saclarinin uzattigini söylemissin, ne güzel iste ama önemli olan sadece uzatmasi degil, sagligimizi da düsünmeliyiz. ben kuru maya hakkinda söylediklerim tadi ve kokusu cok daha agir yas mayadan.. doktordan da kuru mayanin mideye uzun süre kullandiktan sonra zarar verebilecegini duyunca, hic uzatmasa bile saclarimin sagligi icin yas mayaya devam etmeye karar verdim ki bunu daha önceki yorumlarimda da yazmistim.. uzamasa bile devam diye .. :)

Son düzenleme:
burdaki insanlar bana hic yakin gelmiyo bi iticilik var kendimi alistiramadim buraaya sakami yapiyolar lafmi sokuzyolar belli degil bana uymuyoo hic benim memleketeeki cevremle burdaki cevre arasinda daglar kadar fark var

Arkadaşlarr ben kuru maya kullandım bi etkisini görmedimm.. aliye yaş maya kullandı bi etkisini görmedii... demekkii herkes de farklı sonuçlar doğuruyo bu maya.. kimse kimseye zorla iç demiyo ki...Arkadaşımızz doktora sormuş herşeyi boşverinn saç uzatmasını da geçin.. kuru mayanın mideye rahatsızlıkk vermesii kötü bişey değilmi sizce?? Arkadaşımız bunu bi doktordan öğrenip bizlere söyledii.. bence teşekkür etmemiz gerekiyoo...Kız hiç bir zamann saçlarıma çok iyi geldi demedikii:S:S burda öneri de bulunduu sadece... içimi daha kolay diyor mesela.. çoğu arkadaşımız sırf tadından dolayıı içemiyodu hatırlarsanızz.. en azından aliyenin tavsiyesiyle kullanırlarr 2 hafta sonra etkisini göremezlerlerse de bırakırlar..Bu yanlış yönlendirmek değil ki..isteyen denerr faydasını göremezsee bırakırr.. faydasını gören tadını da beğenen devam ederr..

Burdaakii herkess birbirinee yardımcı olmaya çalışıyoo.. meselaa benn diyorum arkadaşlarr saçlarıma bi etki göstermedii diyorumm.. sizlerr ne güzell ilgileniyosunuzz..Elbettekii farklı fikirler de olmalıı.. burda 50 kişi varsa 50 sin de de kuru maya işe yarayacak diye ya da yaş maya işe yarayacak diye bii kural yok kii...ben bugün itibariyle yaş maya deneyipp yine sonuçlarını sizlerle payşalıcamm...bu da işe yaramazsa söyliycemm buda olmadı die... meselaa ben kuru mayayı kullanırkenn kaynar suyla eritiyodum mayayı öncee.. bu da yanlışmışş.. nerden bilicektim yanlış olduğunu??

burdayim nursallcim temizlik yapiyordum
msj yazmistim görmedin galiba nbr
kac gün kaldi
ablanlar geliyomu bu yil izine ne zaman arabaylami ayy ne kadar cok soru sormusum dimi
biz 14 temmuzda arabayla cikiyoruz 2 gün sürüyo eger cok beklersek gümrüklerde
camlarim cok pis simdi onlari silcem iki hafta sonra yine silcem izin icin bi temizlik baslar artik malum coocuklar hemen batiriyo evi iki hafta kalasi bitiryorum tzemizligi

ayy canım benim hoşgeldin Şeniz msj mı yazmıştın görmedim yaa kusura bakma bilmiyorumkismile benim 8 günüm kaldı canım çokk şükür kurtuluyorum artık.. siz 14 temmuzda mı çıkıyorsunuz ohh ne güzel seninde az kalmış canım. ablamlarda 16 temmuzda çıkacaklar aynı siz gibi işte 2 gün felan sürüyor yol arabayla, gümrük çok oyalıyor yaa evet. kolay gelsin cnım sana temizlik yapıyorsun, çocukla zor tabi hep temizlik yapman gerekiyor bayanssulusmile ayyyy özlemişim walla yaa olumunekankayizsmile

Arkadaşlarr ben kuru maya kullandım bi etkisini görmedimm.. aliye yaş maya kullandı bi etkisini görmedii... demekkii herkes de farklı sonuçlar doğuruyo bu maya.. kimse kimseye zorla iç demiyo ki...Arkadaşımızz doktora sormuş herşeyi boşverinn saç uzatmasını da geçin.. kuru mayanın mideye rahatsızlıkk vermesii kötü bişey değilmi sizce?? Arkadaşımız bunu bi doktordan öğrenip bizlere söyledii.. bence teşekkür etmemiz gerekiyoo...Kız hiç bir zamann saçlarıma çok iyi geldi demedikii:S:S burda öneri de bulunduu sadece... içimi daha kolay diyor mesela.. çoğu arkadaşımız sırf tadından dolayıı içemiyodu hatırlarsanızz.. en azından aliyenin tavsiyesiyle kullanırlarr 2 hafta sonra etkisini göremezlerlerse de bırakırlar..Bu yanlış yönlendirmek değil ki..isteyen denerr faydasını göremezsee bırakırr.. faydasını gören tadını da beğenen devam ederr..

ayen canim..
hic bir zaman kuru maya icmeyin saclairniz uzamaz demedim!!!!
yas maya icin o saclari cokkkk uzatir da demedim!!!!!
yanlis yönlendirmek sanirim doktorun söylediklerini paylasmak oldu.. :)
deli kafam niye paylasiyorum ki, bazen fazla yardim sever olmakta iyi olmuyor sanirim.
sadece kendimi düsünmiyim, doktorun agzindan cikanlari burdaki arkadaslarimda okusun onlarins agligida benim icin önemli diye yazmistim ben sadece..
ama hata etmisim galiba.. yanlis yönlendirme :)
bu bana yazilan ilk ters yorum ve inanilmaz üzdü beni.. kendimi iyi niyetimle üzmek istemiyorum, bundan sonra yorum yazmamaya karar verdim. yine gelirim ama artik ben yokum..
KURU MAYAYA DEVAM yerimseniben

burdaki insanlar bana hic yakin gelmiyo bi iticilik var kendimi alistiramadim buraaya sakami yapiyolar lafmi sokuzyolar belli degil bana uymuyoo hic benim memleketeeki cevremle burdaki cevre arasinda daglar kadar fark var

yaaa gel ama arada. bak zaten 8 günüm kaldı sonra benim net imkanım olmayacak. böyle şimdiki gibi hergün giremem. zaten düğün telaşı bilirsin. şu son günlerde bari görüyüm sizi yaaa mafoldumben sonra konyaya gittiğimde nasıl enerji toplayacam ben nasıl koşturacam o kadar eyvahedigeldismile asahcakirrrrrrr sende unuttun beni. ben sizi çok özledim ama :gitme:

X