Sabıııırrrr!

Scotişh fold gibi bir şeydi ismi. Ama sizinki sokak kedisiymiş. Şimdi buldum bir yavru. Benim kedim kıskanç istemiyor. Ne yapacağım onu şimdi. Emaneten birine verdim. O kutuya koydu ama kucak istiyor

O zamanla geçer canım ilk 1 hafta kabullenmez. Kokusu farklı olduğu için tıslıyor.
Ama alışacak kokusuna ve düzelicek biraz sabır:)
Kendi kabuğuna çekilecek bikaç gün sonra. Ve duruma alışacak. Ben ilk zamanlar çok zorlandım büyük kedim istemiyordu,ufak kedi sürekli kucak istiyordu:) 1 hafta sonra normale döndü..

Evine kedi sokmamiş. En fazla disarda beslemis, çöpün kenarina kendi yemediklerini döken insanlarin gelip vicdan sorgulatmasi beni deli ediyor. Nereden biliyorum! Cunku duzenli besleme noktalarina giden, o hayvanlarin klinik ihtiyaclariyla ugrasan, barinaklardaki hallerini gören insanlarin kisirlastirma olayina takildigini hic gormedim!

Kedimin yavruları var. Yabancı yavru kedi görünce kendi yavrularını da tanımadı ve emzirmedi. Bazı kediler çok hırçın olabiliyor. Daha önceden üç ay baktığım yavrular evden gidinceye kadar hiç kimseyi yanına yaklaştırmayan, yemekten içmekten kesilmiş bir kedim olmuştu. Bazan innatcı olabiliyorlar.

Canım erkek kediler çok daha az sevdiriyor dişiler daha yalaka. Bende de 2 dişi var bana çok yapmazlar ama eşime delirirler, çünkü miyavladiklarinda onun sevecegini bilirler. Ben görmezden geldiğim için bana miyavlamiyorlar

Ama yeter artık. Benim de köpeğim var boş yere falan da yazmadım. Belki bi defa yavrulasa bu hali geçebilirdi diye düşündüm. Ayrıca bahsettiğiniz konularla ilgilenmediğimi nerden biliyosunuz? Ayarını kaçırdınız artık. Siz sinir çıkarcak yer arıyosunuz herhalde ama o ben değilim.

Kopekle kedi bir degil. Bi kere yavrulayincada gecmiyor ilgili oldugunuz cok belli oluyor pardooon :)

Size çok teşekkür ediyorum saygılı ve gayet güzel bi dille cevap verdiğiniz için. Üslubunuzdan dolay yorumlarını beğendiğim üyelerdensiniz..

Kopekle kedi bir degil. Bi kere yavrulayincada gecmiyor ilgili oldugunuz cok belli oluyor pardooon :)
Evet kedim olmadı çok bilgim olmaması normal. Ama sokak kedilerini de köpeklerini de besliyorum ilgileniyorum. Oğlumun alerjisi olmasa kedi de sahiplenirdim. Evimde olmasa da kapımın önünde bi sürü kedim var. Beni görünce bacaklarıma dolanıyolar. Ayrıca üslubunuz çok çirkin.

Benim kedim dişi mi acep
Dişi kedim vardı,ellerim harita gibiydi,sevdirmezdi.
Şimdiki erkek aşk böcüsü tam,mırıl mırıl,sabahları yüzüme patiyle dokunur uyandırır ,bazen de osurur ama o ne koku öyle uyanırım falan.
Eşime de bayılır,üstünde yatmaya özellikle alan daha geniş ya onda yayıla yayıla rahatça yatıyor.

Minnoşlarınızı öper misiniz benim yerimebayılıyorum mır mır kedilere ve çoooooook istiyorum bir kedi sahiplenmek... Şuan ablamla yaşıyorum, ablam ise kesinlikle istemiyor    çok tüy döker, çişi, kakası kokar falan diye düşünüyor ama kafaya koydum ikna edeceğim onu..

2.5 yasinda bir oglum 25 gunluk kolik sancisi yasayan bebegim 2 tane gozleri olmayan kedim birde kediye tahammul edemeyen annemle yasiyorum. En zoru da annemle ugrasmak..

Hamilelikle alakali olabilir senin tahammulsuzlugun. Kediyi kisirlastir once.. fazla kisitlama odalara kapatma bu daha da miyavlamasina sebep oluyor.

Kısır canım. Kısırlaştırdıktan sonra daha beter oldu ama. Aslında miyavlarken de mırlıyor bir yandan :) ama işte durmadan miyav miyav yapınca geriliyorum :))
Gecer merak etme biraz sabret. Zeytin ver hem yesin hem oynasin cok seviyorlar zeytini.
Zilli toplardan al oynasin kossun evin icinde cok kisitlama bence kisitlamak psikolojilerini bozuyor.

ya siz naaapıyosunuz kahkahalarla okudum kedili olaylarınızı. daha güzel günleriniz olsun inşallah

ben kedi severken okula geç kaldığım günleri bilirim aşığım kedilere ama hala cesaret edip sahiplenemiyorum. elimden geldiğince onlara yemek ve su vermeye çalışıyorum hasta olduğunu anladığımda veterinere götürüyorum ama bebek gibi onlar. o ilgiyi sağlayabilir miyim bilmiyorum

konu sahibi miyavlaması seni rahatsız etmiş ama beni çok özendirdin

Benim kedim de çok konuşur
Ya uyur ya miyavlar :)
Her miyavladığında seversen bu davranışını pekiştirmiş olursun

Bence o pis miyavlaması (!) yani gıcıklığına yaptığı miyavlama (yemek için ayrı, başka sorunları için ayrı sesle miyavlıyodur) başladığında hiç ilgilenme
Kafan şişecek ama görmezden gel
Sonra vazgeçecektir

Bazen eşim tahammül edemeyip bizimkine sus artık diye bağırıyor hemen pısıp oturuyor kenarıya 10 dk sonra gelip eşimin kucağına yatıp mırlamaya başlıyor

ya bayıldım şu kısma

Kedim yok ama dört tane köpeğim var.Fazlasıyla anlıyorum seni:)Sen yine iyisin miyav miyav,benimkiler bildiğin yapışık banaBeraber oturup beraber kalkıyoruz.Beraber ev süpürüp beraber dinleniyoruz.Parfüm sıktığımı görüp evden çıkacağımı anladıklarında çığlık kıyamet ağlamalarBirini sevip öbürünü daha az seversem birbirlerinin toto kulak neresini bulursa ısırmalar.Hangisini anlatayım.Yine de bayılıyorum evlatlarıma iyi ki varlar sevgi yumaklarım.Senin minnoşlar da öyledir eminim.Uzun sağlıklı ömürleri olsun:)

Kendimi 6 senedir doğum kontrol hapıyla kısırlaştırıyorum ona mı kıyamıcam :)
3 ayda bir 3-4 tane doğurup sonra doğurduklarıyla çiftleşmesini napcaz?

Evde yaşayan bir kedinin üremesine gerek yok
Kedilerde Annelik dediğin bebekleri sütten kesilene kadar.

Kısırlaştırılmayan kediler sürekli kızgınlığa girer 3 -6 ayda bir
Ve her defasında daha uzun sürer bu dönem
Kedi için çok yıpratıcıdır
10 katlı evin Balkonundan bile atlayarak evden kaçabilir
Dışarıdaki kedilerle çiftleşirse de onlardan hastalık kapabilir
Hem bedenen hem psikolojik olarak sorunlara yol açar uzun dönemde
Kısırlaştırılan kediler daha uzun yaşar bi de
Ameliyattan sonra da cinsiyetsiz oluyorlar bi nevi. Bizimki 1 gün sonra eski hayatına dönmüştü.

Sürekli evde yaşayacak bir kediniz var ise kısırlaştırmanız şarttır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…