Saatlerdir ağlıyorum kızlar babamla dönülmez yola mı girdik?

Babam nişanımda benimle konuşmamıştı :) kösülmüştü bir kenarda yüzüme asla bakmıyordu. Gören kanlı bıçaklı düşmanız zannedirdi yani :KK70: keza düğün günü de kuaförden eve geldiğimde köşe bucak kaçmıştı benden. O gün en az babamı görmüştüm sanırım ve herkese ateş püskürüyordu. O zaman üzülmüştüm niye böyle davranıyor diye, ama şimdi anlıyorum aslında kendisinin ne kadar çok üzüldüğünü.
Evlenmemize kalmış 1 ay, neden dışardayım diye söyleniyordu anneme :KK70: ne işim varmış o saatlerde dışarlarda. Saatte akşam 10 :KK70: Her adımıma laf söylüyordu resmen. Benzer tartışmalar yaşamıştık.
Kendinizde veya babanızda suç aramayın. Bazı insanlar gerginlik veya üzüntülerini bu şekilde dışarıya yansıtıyorlar. Olay içerisindeyken anlayamıyoruz bunu ama emin olun stresiniz bitince aslında her şeyin sadece sizin evden gidecek olduğunuz için yapıldığını anlayacaksınız :)
Dilerim çok mutlu olursunuz yeni hayatınızda <3

Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?
Üzülme bazı babalar kızının evlenmesini kabullenemiyor şiddetli derecede bu babanda var gibi görünüyor. Damada tavrı nasıl onu gözlemledin mi? Baban bir çocuk gibi davranıyor bu durumda sana düşen olgun bi insan gibi davranmak olmalı, sen de aynı şekilde krize girip ağlayıp söylenirsen olay büyür. Sessiz kal cevap verme nefes al...

Üzülme bazı babalar kızının evlenmesini kabullenemiyor şiddetli derecede bu babanda var gibi görünüyor. Damada tavrı nasıl onu gözlemledin mi? Baban bir çocuk gibi davranıyor bu durumda sana düşen olgun bi insan gibi davranmak olmalı, sen de aynı şekilde krize girip ağlayıp söylenirsen olay büyür. Sessiz kal cevap verme nefes al...
Damadına karşı normal zaten mesafeli bir insandır babam, benim olgun davranmam konusunda haklısınız karşımda olgunca davranan yoktu ben belki bu durumu göğüsleyebilirdim fakat ben de psikolojik olarak buna uygun olmadığım için olay iyice büyüdü. Yani dünden beri hiç iyi değilim bilmiyorum bugün neler bekliyor bizi sakin kalıcam adım atarsa karşılık vericem umarım daha büyümez

Babam nişanımda benimle konuşmamıştı :) kösülmüştü bir kenarda yüzüme asla bakmıyordu. Gören kanlı bıçaklı düşmanız zannedirdi yani :KK70: keza düğün günü de kuaförden eve geldiğimde köşe bucak kaçmıştı benden. O gün en az babamı görmüştüm sanırım ve herkese ateş püskürüyordu. O zaman üzülmüştüm niye böyle davranıyor diye, ama şimdi anlıyorum aslında kendisinin ne kadar çok üzüldüğünü.
Evlenmemize kalmış 1 ay, neden dışardayım diye söyleniyordu anneme :KK70: ne işim varmış o saatlerde dışarlarda. Saatte akşam 10 :KK70: Her adımıma laf söylüyordu resmen. Benzer tartışmalar yaşamıştık.
Kendinizde veya babanızda suç aramayın. Bazı insanlar gerginlik veya üzüntülerini bu şekilde dışarıya yansıtıyorlar. Olay içerisindeyken anlayamıyoruz bunu ama emin olun stresiniz bitince aslında her şeyin sadece sizin evden gidecek olduğunuz için yapıldığını anlayacaksınız :)
Dilerim çok mutlu olursunuz yeni hayatınızda <3
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, biz de sizin gibi sonradan gülerek anarız umarım

Nişanlım çok uzakta şu anda o ihtimal yok :KK43: yani keşke sebep o olsaydı bir nebze anlardım inanın ki
nişanlınıza arayıp anlatmadınız değil mi? sakın öyle bir hata yapmayın
siz unutursunuz belik ama başkaları asla unutmaz

çok gereksiz tepkiler vermiş babanız anlamadım gitti

Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?
27 yaşında birinin dışarı çıkarken haber vermesi o kadar abes ki orda koptum ben konudan.
Muhtemelen baban kızını kocaya veren baba tribal enfeksiyonu kaptı. Olur bu zamanlarda. Kırılmaya değmez. Eğer normalde sıkıntılı bir durumunuz yoksa iyi anlaşıyorsanız git elini öp
Evde ki son haftanın tadını çıkart

nişanlınıza arayıp anlatmadınız değil mi? sakın öyle bir hata yapmayın
siz unutursunuz belik ama başkaları asla unutmaz

çok gereksiz tepkiler vermiş babanız anlamadım gitti
Yok anlatmadım, evet haketmediğimiz şeyler yaşandı dün akşam hala gerçek değilmiş gibi geliyor. Bakalım bugün neye evrilecek durum

Bence çok fazla gerilmişsiniz, bir hafta kalmış, alttan almaya bakın. 40 yaşındayım, evliyim, çocuğum var. Ama babam hala merak eder, nasılım keyfim yerinde mi, mutlu muyum. Hatta birdiniz iki oldunuz der, torununu da benden çok sevdiğine eminim :KK70: Kalp rahatsızlığı var ayrıca şeker hastası. Bazen o kadar saçma şeylere alınıyor ki şaşırıyorum, annemle konuşuyorum, hastalığına ver der. Onun haricinde baba kız gibi değil de arkadaş gibiyizdir. Her derdimi anlatırım, o kadarcık kusuru da görmezden geliyorum napayım. Siz de öyle yapın, kırmayın. Yarın öbür gün gittiklerinde çok arayacağız, bu mutlu günleri zehir etmeyin.

Mutluluklar dilerim, aile ilişkileriniz nasıldır babanızla genelde aranız nasıl bilemem ama galiba evdeki tek kız evlat sizsiniz, biz de kızının evlilik tarihi yaklaşmış bir aileyiz, size aile bakış açısını aktarmaya çalışayım, anneler kendileri de baba evinden ayrılmış kadınlar oldukları için kızlarının evlenecek olmasını duygusal olarak olmasa da mantıken daha çabuk kabullenir, kızlarının evlilik öncesi stresini de anlar hak verir, babalar ise kız evlatlarına düşkündür, onlara göre kızlarının hayatındaki tek erkek babadır ve sevgilerini başka bir erkekle paylaşmak istemezler ve evlenecek olmalarını kabullenmeleri, damat olarak gelen adamı benimsemeleri zaman alır, nişanla birlikte kendilerini kenara atılmış hissederler, duygularını dışa vurmakta zorlanırlar, açık açık söyleyemezler bu da zaman zaman anlık gerginliklere sebep olur, muhtemelen babanızın yaşadığı da bu, sizin evlenecek olmanıza bir yandan sizin adınıza sevinirken bir yandan da artık evinize gelmeyecek olmanız sizi kaybedeceği düşüncesine sebep oluyor, eve geldiğinizde gülmesi sonrasında tekrar gerginliğin tırmanıp babanızın tansiyonun çıkması annenizin gelip size söylemesi vs hepsi bu yüzden, siz nasıl sitede anlatıp rahatlıyorsunuz eminim babanız da annenizle dertleşmiştir, babanızın kara kutusu anneniz ve o aranız düzelsin diye ikinize de epey dil dökecektir, babanız annenizin konuşmalarıyla yumuşar direkt olmasa da anneniz üzerinden adım atar, babanız çok kötü bir baba değilse siz de bu adıma karşılık verirsiniz, her şey düzelir merak etmeyin.
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim çok güzel bir bakış açısıyla yazmışsınız. Benim de tek isteğim bu tatsızlığın çözülmesi düğünüme gergin baba kız olarak katılıp ömrüm boyunca kapanmayacak bir yaram olsun istemiyorum. Umarım düzelir her şey dediğiniz gibi

Keşke bende biraz böyle piremses olabilseydim baba ayrı kız ayrı piremses bune tripler ya sevgili gibi neyse 1 haftaya evleniyorsun düzelir

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim çok güzel bir bakış açısıyla yazmışsınız. Benim de tek isteğim bu tatsızlığın çözülmesi düğünüme gergin baba kız olarak katılıp ömrüm boyunca kapanmayacak bir yaram olsun istemiyorum. Umarım düzelir her şey dediğiniz gibi
Bence düzelir, anneniz de düzelmesi için çabalayacaktır zira hiçbir anne evladıyla eşi arasında böyle tatsızlıklar olsun istemez, ki çok değil 1 hafta sonra babanız sizi gelinlikle görecek o an anne babalarının yüreğinin titrediği bir an, inanın siz de baba evinden çıkarken çok duygusal olacaksınız o anın atmosferiyle baba kız sarılırsınız.

Komşumun oğlu evlendi, onlar da evlilik öncesi çocuklarıyla olan gerginlikleri anlatmışlardı bizim kızın evleneceğini duyduklarında, böyle olaylar olabiliyor diye, düğün gününe kadar bir gergin bir laylaylom gitmişler düğün gecesi evlerine döndüklerinde evlatlarının yatağını boş görünce karı-koca ağlamaya başlamışlar, evlenmeniz kendi yuvanızın olması çok güzel duygular, aileniz için de öyle ama emin olun birçok aile kızını da evlendirse oğlunu da evlendirse, çocuklarının evlendiği gün çok duygusal oluyor.

Kuracağınız yuvanızda huzur sağlık mutluluk hiç eksik olmasın🙏

Bence düzelir, anneniz de düzelmesi için çabalayacaktır zira hiçbir anne evladıyla eşi arasında böyle tatsızlıklar olsun istemez, ki çok değil 1 hafta sonra babanız sizi gelinlikle görecek o an anne babalarının yüreğinin titrediği bir an, inanın siz de baba evinden çıkarken çok duygusal olacaksınız o anın atmosferiyle baba kız sarılırsınız.

Komşumun oğlu evlendi, onlar da evlilik öncesi çocuklarıyla olan gerginlikleri anlatmışlardı bizim kızın evleneceğini duyduklarında, böyle olaylar olabiliyor diye, düğün gününe kadar bir gergin bir laylaylom gitmişler düğün gecesi evlerine döndüklerinde evlatlarının yatağını boş görünce karı-koca ağlamaya başlamışlar, evlenmeniz kendi yuvanızın olması çok güzel duygular, aileniz için de öyle ama emin olun birçok aile kızını da evlendirse oğlunu da evlendirse, çocuklarının evlendiği gün çok duygusal oluyor.

Kuracağınız yuvanızda huzur sağlık mutluluk hiç eksik olmasın🙏
Çok çok teşekkür ederim sizin aileden çıkacak gelin kızımız çok şanslı 🙏🏻

Çok çok teşekkür ederim sizin aileden çıkacak gelin kızımız çok şanslı 🙏🏻
Babamı ve annemi çok küçükken kaybettik abimle de aramızda yaş farki var doğal olarak dogumumi çocukluğumu falan bir evebeyn kadar hatırlar. Nişanlılık döneminde gün içinde yüz kez arıyordu meşgul çalarsa onunla konuşuyorsun benimle konuşmuyorsun diyordu😂😂 onun evi ile bizim ev arasında 5 dk mesafe var ve her gün görüşüyorduk. Kuşak bagalama için çağırdılar aglamaktan takamadi yengem taktı🥰evlendim,çocuğum var 30 kusur yaşıma geldim hala ortamda x daha çocuk ya şu gün şu saatte doğmuştu falan diye muhabbete giriyor.😂 Eşimle foto paylaşınca 😏🙄 bu ifadeleri koyuyor😂 cok da abartma kalmış 3-5 gün git elini op sirnas tepki verip yumusamazsa düşünürsün.

Babamla çok daha ağır şeyler yaşadığım için bu dert bana hiç geçmedi. Dönülmez yol falan yazınca ben de noluyor demiştim

Ayyyy bıktım cidden evladından ebeveynlik bekleyen toksik ana babalardan (kısmen biliyorum kendimden) ne denir ne biliyim. Destek olacakları yerde hayatı zorlaştıracak kişiler cidden çocuk yapmasın ya. düzelir zamanla bence bu arada biraz zamana bırakın, kimler kimler barışıyor

Annenin zaten haberi varmış. Herkesi sırayla tek tek arayıp rapor mu vereceksin gün içerisinde neler yapacağını. Kimsenin haberi olmaz neredesin, kimlesin. Defalarca ararlar, ulaşamazlar tamam hadi o zaman kızsın. Normalde de böyle davranışları yoksa büyük ihtimalle oda kızı evlenecek diye çok stres oldu, kendi içinde bir şeyler yaşıyor. Sakin bir zamanda oturup mantıklı bir şekilde konuşmayı denemelisin. Kendi açından açıkla, onun neden bu kadar büyüttüğünü sor. Evlenip gideceksin, sonrasında kendi tarafından bir pişmanlığın olmasın.

Babanız birden bire böyle olmamıştır. Bu konuda hassas biri ise haber verebilirsin.
Bi mesaj atabilirsin mesela gecikiyorum diye.

Sen düğüne bi hafta kala streslisin ama oda en az senin kadar belki senden daha stresli olabilir.

Tatsız bir olay ama kör olacak kadar ağlamak ve bukadar öfke dolu olmak biraz abartı bence.

Babanız birden bire böyle olmamıştır. Bu konuda hassas biri ise haber verebilirsin.
Bi mesaj atabilirsin mesela gecikiyorum diye.

Sen düğüne bi hafta kala streslisin ama oda en az senin kadar belki senden daha stresli olabilir.

Tatsız bir olay ama kör olacak kadar ağlamak ve bukadar öfke dolu olmak biraz abartı bence.
Evet bu konuda hassasiyeti var bunu kabul ediyorum ve hep de dikkat etmişimdir zaten. Çok nadir atladığımda bana yine öfkeyle hatırlattığı zamanlar oldu.

Dün ben bilinçle yapmadım evden çıkarken babam zaten evde yoktu annem biliyordu ve hevesli hevesli kuaförüme falan gittim kafamda bi dünya mesele var gelinliğim hazır değil detayları düşünüyorum kafam boş değil inanın. Hiçbir şey olmasa bile evleniyorum benim tüm düzenim haftaya değişiyorken nasıl stres altında olamam ki? Evet babam da streslidir anlıyorum fakat dünki durum sadece ona haber vermememden çıktı. Yani ah canım kızım merak ettim tarzı bi durum değil veya düğün stresinden çatayım değil bildiğiniz haber vermediğim için onu saymadığımı iddia etti. Düğüne bir hafta kala bana bunu yaşatmayı da kendine hak gördü ve kendini haklı görmekte hala. Gerçekten aklıma gelmedi bu benim yanlışım benim hatam huyunu biliyorsan unutmamalısın ama karşılığı bu mu olmalıydı

Ağlamamın sebebi de ben hep nişanlıma arkamda babam var imajı çizen bir kadındım şimdi olanları düşünüyorum bu olay küçük bir kıvılcımken alev aldı daha da büyürse babam inadına devam ederse el içine girecek olan bir kadının gözünden yaşadığım hayal kırıklığını tahmin edebiliyor musunuz? Çok zoruma gitti evet hala da aklıma geldikçe ağlıyorum elimde değil. Bana o mesajı atması için dün nişanlıma kaçmış olmam falan gerekiyordu bence. Hazmedemiyorum.

X