Saatlerdir ağlıyorum kızlar babamla dönülmez yola mı girdik?

İlk paragrafta yazdıklarınız olayı tamamen açıklıyor gerçekten. Son günlerini evin tek kızına ilkelce kullanmaya çalıştı hakikaten. Gerçekten normalde o kadar az ağlayan biriyim ki en yakın arkadaşım bile uzun zaman sonra şahit oldu ağlamama. Son günlerde çok gerginim ve herkesten ekstra duyarlılık anlayış bekliyorum. Evet mutlaka o da gergindir ama beni de tanıyor ben haksızlığa hiçbir zaman gelen birisi olmadım bunu yaptığında eve gelip boynuna atlamayacağımı adı gibi bilmesi gerekirdi. Tabii ki bir adım gelirse asla geri çevirmem babam o benim sonuçta. Fakat üzülerek söylüyorum ki o mesajın üstüne ben bir adım atamam. Hayatımda ilk defa babamdan böyle bir mesaj aldım. Haftasonu da nişanlım çok uzak yoldan gelecek. Bilmiyorum beni neler bekliyor babamı tanıyamıyorum ne yapıcak nasıl devam edicek bilmiyorum. Erkek kardeşimin doğum günüydü bugün zehir ettim çocuğun doğum gününü aklıma geldikçe ağlıyorum ya. Lütfen bu bir kabus olsun
Bu yaşadıklarını nişanlına sakin anlatma. Ömür boyu önüne koyacak. Eve bir gün geç gel baban gibi yaptırma diyecek, babam dedikçe sana bunu yapan adam mı diyecek sakin sakin nişanlın bilmesin.

bana kopma derecesine gelecek kadar bi olay görmedim
yaşının da bence bi önemi yok,
ata erkil bir toplumuz sonucta

kızını verecek ama daha vermemiş, düğüne 1 hafta kalmış
stresli ve gergin bir baba,

sabah hiç bir şey olmamış gibi devam edebilirsiniz
sonsuza dek(inşAllah bi ayrılık olmaz daim olur aşkınız) o evden gitmiş olacaksın

Babandan habersiz dışarı cikmama olayini anlamadım ? Düğün arifesinde işler bitmiyor ki ? Annen de kız saçını boyatacak vs diye açıklamamış mi ? Baban mesaj attığına göre gönül alinmasini bekliyor ki haksız. silmez de blöf yapıyor.
Ya blöftür değil mi? Bilmiyorum çok ciddiye aldım ve çok üzüldüm. Cevap vermedim mesaja arşivledim görmemek için. Yani babam sonuçta bir adım atarsa karşı koymam. Ama ciddiyse de gönül almak içimden gelmez kendimi biliyorum çok kırıldım ne olacak bilmiyorum

Ya blöftür değil mi? Bilmiyorum çok ciddiye aldım ve çok üzüldüm. Cevap vermedim mesaja arşivledim görmemek için. Yani babam sonuçta bir adım atarsa karşı koymam. Ama ciddiyse de gönül almak içimden gelmez kendimi biliyorum çok kırıldım ne olacak bilmiyorum
Annen yapsın aranızı ,düğününde küs mü olacaksın ? Adı üstünde baban adım at bir şey olmaz. Babaya gurur olmaz. Sana vursa imdat diye bagirsan neyse büyük ihtimalle dayak yercesine bagirisiniz zoruna gitmiş. Biraz önce de söyledim bu akşam olanlari nişanlına anlatma.

Bu yaşadıklarını nişanlına sakin anlatma. Ömür boyu önüne koyacak. Eve bir gün geç gel baban gibi yaptırma diyecek, babam dedikçe sana bunu yapan adam mı diyecek sakin sakin nişanlın bilmesin.
Ya herkes böyle söylemiş erkekler böyle mi gerçekten kızlar ya. Herkes aynı şeyi dediğine göre cidden erkeklerin çoğu böyle. Ağzım bu konularda sıkıdır o yüzden başıma gelmedi ama nişanlım bana ailesiyle sıkıntılarını çok anlatır ben bir kere bile ona karşı kullanmam aksine anlattığı gibi unuturum yani içimde tutup tekrar konusunu bile açmam. Aksi ne kadar üzücü olur düşünüyorum da bana karşı kullansa kaldıramam

Annen yapsın aranızı ,düğününde küs mü olacaksın ? Adı üstünde baban adım at bir şey olmaz. Babaya gurur olmaz. Sana vursa imdat diye bagirsan neyse büyük ihtimalle dayak yercesine bagirisiniz zoruna gitmiş. Biraz önce de söyledim bu akşam olanlari nişanlına anlatma.
Şu anki ruh halim adım atmaya inanın müsait değil ama dediklerinizi haklı buluyorum. Zaman ne gösterir bakalım böyle zamanlarda yaşananlar pek unutulur gibi durmuyor. Son günlerim sonuçta

kardeşinin de doğumgünüymüş adamcağız kaçta geleceksin dedi diye ne dram döndü ya. babam beni evde bulamazsa nereye gittin niye haber vermiyorsun diyor. evli ve çocukluyum.

adım atsa diyorsun eve geldiğinde ortamı yumuşatıp gülmüş sen kabul etmemişsin.

valla paylaşımını içeride bağırmaktan öfkeden tansiyonu çıktı diye yazsan başka yorumlardım da ….

neyse Feriha inşallah kocan ve ailesi de dünyayı etrafında döndürür
Keşke babam hayatta olsaydı;(

Ya herkes böyle söylemiş erkekler böyle mi gerçekten kızlar ya. Herkes aynı şeyi dediğine göre cidden erkeklerin çoğu böyle. Ağzım bu konularda sıkıdır o yüzden başıma gelmedi ama nişanlım bana ailesiyle sıkıntılarını çok anlatır ben bir kere bile ona karşı kullanmam aksine anlattığı gibi unuturum yani içimde tutup tekrar konusunu bile açmam. Aksi ne kadar üzücü olur düşünüyorum da bana karşı kullansa kaldıramam
Kullanacak kadar sinir etmemistir seni. Bu erkeğin iyi kötü olması olayı değil. Malesef bizim gibi duygusal değiller en iyisi bile konu içinde sana bunu hatırlatır. Anneannem hep der " erkeğin avucuna her şeyi yazma" özellikle ailenle. Sen bunu anlatırsan saygısı azalacaktır ailene. İlk fırsatta da önüne getirecektir.

kardeşinin de doğumgünüymüş adamcağız kaçta geleceksin dedi diye ne dram döndü ya. babam beni evde bulamazsa nereye gittin niye haber vermiyorsun diyor. evli ve çocukluyum.

valla paylaşımını içeride bağırmaktan öfkeden tansiyonu çıktı diye yazsan başka yorumlardım da ….

Ama kaçta geleceksin demedi ki, bağırarak nerdesin ne haber vermiyorsun dedi. İnsan olarak zoruma gitti benim de ruh halim karmakarışık son günlerde ben de çok gerginim. Bunun üzerine yüzüme gülünce daha çok sinirlendim hiç ses etmese hiç sorun yoktu odama geçip gidecektim zaten sonra ikimizde yatışırdık. Tepkisi çok büyük geldi bana. Normal tartışsak yine sorun yoktu. Düşmanıymışım gibi hissettim kendimi. Ortada tartışacak bile bir sebep yoktu gerçekten aklıma gelmedi haber vermek kafam tamamen düğün hazırlığında.
Son paragrafınıza ithafen tabiki döndürürler ise hayır demem bir kere geliyoruz hepimiz bu hayata.

Babamla uzun yıllardır kussuz görüşmüyoruz düğünüme gelmedi. Erkek tarafı bunu öyle güzel kullanıyor ki aklınız şaşar. O yüzden ne kadar kötü olursa olsun düğüne kadar sabretmeye çalışın. Evlilikten sonra sınırlarınıza müdahale edilirse mesafe koyun.

Kullanacak kadar sinir etmemistir seni. Bu erkeğin iyi kötü olması olayı değil. Malesef bizim gibi duygusal değiller en iyisi bile konu içinde sana bunu hatırlatır. Anneannem hep der " erkeğin avucuna her şeyi yazma" özellikle ailenle. Sen bunu anlatırsan saygısı azalacaktır ailene. İlk fırsatta da önüne getirecektir.
Anladım haklısınız düşününce, yok anlatmayacağım haftasonu dönecek umarım o dönene kadar çözülür zira şahit olursa anlatmak zorunda kalabilirim ben uzatmam tavır takınmam ama babam devam ederse elimden bir şey gelmez

Anladım haklısınız düşününce, yok anlatmayacağım haftasonu dönecek umarım o dönene kadar çözülür zira şahit olursa anlatmak zorunda kalabilirim ben uzatmam tavır takınmam ama babam devam ederse elimden bir şey gelmez
Baban devam etmez. Sen de anlatma. Sorarsa da yok bir şey ya evleniyorum ya kız babası İste kiyamiyor ,gergin vs de gec. Başına silah mı dayayacak ? Fire verme bu konuda.

Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?
Bence baban evden gideceğin ve artık sana müdalahe edemeyeceği için psikolojik olarak etkilendi ve kıskandı

Babamla uzun yıllardır kussuz görüşmüyoruz düğünüme gelmedi. Erkek tarafı bunu öyle güzel kullanıyor ki aklınız şaşar. O yüzden ne kadar kötü olursa olsun düğüne kadar sabretmeye çalışın. Evlilikten sonra sınırlarınıza müdahale edilirse mesafe koyun.
Keşke bugün de yutsaydım ses etmeseydim ben böyle büyük tepki vereceğini vallahi düşünemedim ya en kötü iki tartışırız geçerdi ama tepkisi çok büyük oldu. Beklemiyordum çok kırıldım. Toparlarız umarım düğüne kadar eğer düğüne gelmeme durumu olursa bunu hiç kaldıramam psikolojik olarak. Yani ortada bunu gerektirecek bir şey yokken inat uğruna devam ettirmez umarım

Ama kaçta geleceksin demedi ki, bağırarak nerdesin ne haber vermiyorsun dedi. İnsan olarak zoruma gitti benim de ruh halim karmakarışık son günlerde ben de çok gerginim. Bunun üzerine yüzüme gülünce daha çok sinirlendim hiç ses etmese hiç sorun yoktu odama geçip gidecektim zaten sonra ikimizde yatışırdık. Tepkisi çok büyük geldi bana. Normal tartışsak yine sorun yoktu. Düşmanıymışım gibi hissettim kendimi. Ortada tartışacak bile bir sebep yoktu gerçekten aklıma gelmedi haber vermek kafam tamamen düğün hazırlığında.
Son paragrafınıza ithafen tabiki döndürürler ise hayır demem bir kere geliyoruz hepimiz bu hayata.
yatışmaya başladın sende… ilk mesajlarındaki öfken yok şimdi.

yani söz konusu baba olunca hepimiz kendi gönül telimizden yazıyoruz.

eğer 27 sene lanet olası bi baba rolü çizmediyse sana. biraz abartmışsın gibi duruyor

Baban devam etmez. Sen de anlatma. Sorarsa da yok bir şey ya evleniyorum ya kız babası İste kiyamiyor ,gergin vs de gec. Başına silah mı dayayacak ? Fire verme bu konuda.
Attığı mesajdan sonra kendime gelemedim. İnşallah devam etmez şu anda nişanlım son düşündüğüm şey kesinlikle anlatmayacağım haklısınız teşekkür ederim fakat babam da devam etmez umarım :KK43:

Sen dedin ya nişanlım ailesiyle ilgili sıkıntılarini anlatıyor diye sen şuan o aileye nötr davranabilir misin ?

Benim de annem bana hala karışıyor evden çıkalı 14 sene oldu.

Bu arada biri yazmıştı aynen keşke babam sağ olaydı da derdimiz bu olaydı biz de çok tartışırdık ama ikinci güne uzamazdı ben kahvesini yapar götürürdüm o da öperdi geçerdi hep adımı ben atardım ama bunda da bir beis görmüyorum aynı açılardan bakamıyoruz ama baba arkandaki dağdır o yüzden konu sahibi ben olsam küs mü çıkaracaksın beni bu evden derdim bişi yapardım baktım uzatıyor duruma göre tavır alırdım.

Bir de yine konu sahibine ithafen o kadar hikayeler var burada kocaları için kadınlar kendilerine yapmadığını bırakmayan kp kv evine gidip el öpüyor özür diliyor haklıyken o sizin babanız varsın haksız olsun şu an küslük zamanı değil sonra lafını açar haksızdın dersiniz

Keşke bugün de yutsaydım ses etmeseydim ben böyle büyük tepki vereceğini vallahi düşünemedim ya en kötü iki tartışırız geçerdi ama tepkisi çok büyük oldu. Beklemiyordum çok kırıldım. Toparlarız umarım düğüne kadar eğer düğüne gelmeme durumu olursa bunu hiç kaldıramam psikolojik olarak. Yani ortada bunu gerektirecek bir şey yokken inat uğruna devam ettirmez umarım

Normalde inatçı birimidir peki? Yumusarsiniz mutlaka bir iki güne. Kendi babamdan pay biciyorum. Bana evlilik yolundaki tüm adımları zehir ederdi nişanı attirirdi. Böyle bişey olay yaşandı mı oncesinde de ?

X