Saatlerdir ağlıyorum kızlar babamla dönülmez yola mı girdik?

yatışmaya başladın sende… ilk mesajlarındaki öfken yok şimdi.

yani söz konusu baba olunca hepimiz kendi gönül telimizden yazıyoruz.

eğer 27 sene lanet olası bi baba rolü çizmediyse sana. biraz abartmışsın gibi duruyor
Evet aslında buradaki kızların da faydası oldu hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Ama ağlamamı durduramıyorum 😫
Lanet bir babaydı diyemem özellikle maddi yönden Allah bin kere razı olsun ama kendim bile zor kabul etsem de manevi yönden çok kırgınlıklarım var. Evleneceğim için bende de bunlar daha çok gün yüzüne çıkmış olabilir babam da böyle davranınca bende de öfkeye evrildi dolmuşluklarım bence. Ama her şeye rağmen ben üzerime yürünüp gözüme gözükme diye mesaj atacak bir şey yapmadım :KK43:

Evet aslında buradaki kızların da faydası oldu hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Ama ağlamamı durduramıyorum 😫
Lanet bir babaydı diyemem özellikle maddi yönden Allah bin kere razı olsun ama kendim bile zor kabul etsem de manevi yönden çok kırgınlıklarım var. Evleneceğim için bende de bunlar daha çok gün yüzüne çıkmış olabilir babam da böyle davranınca bende de öfkeye evrildi dolmuşluklarım bence. Ama her şeye rağmen ben üzerime yürünüp gözüme gözükme diye mesaj atacak bir şey yapmadım :KK43:
istersen polyana de ama muhtemelen baban da o kırmaları hatırlıyor olabilir.

benim babam dünya şekeri bir baba ama ne zaman kendini ifade edemezse aşırı yükseliyor. çok da birebir alma yaşananları

Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?
Suçun yok, baban senin evden gidişini sindiremiyor. Normal ilişkiniz nasıldır bilemem ama düğün üstü pek çok evde böyle tuhaf şeyler olur. Yol ayrımı olarak falan düşünme, sabah pişman olacak muhtemelen ama sana da belli edemeyecek. Düğüne kadar biraz temkinli hareket et ki düğünde de ağlama. Gelin sensin ama maalesef pohpohlanan sen olmayacaksın gibi görünüyor. Az sabırlı ol, bazı şeylere he de, bazılarını duymazdan gel, geçsin gitsin bungünler

Normalde inatçı birimidir peki? Yumusarsiniz mutlaka bir iki güne. Kendi babamdan pay biciyorum. Bana evlilik yolundaki tüm adımları zehir ederdi nişanı attirirdi. Böyle bişey olay yaşandı mı oncesinde de ?
Babamı size şöyle anlatayım. İyiyken keyfi yerindeyken hiçbir sorun yaratmaz. Ama canı sıkılırsa bir şeye sinirlenirse kalp kırmaktan geri durmaz. Bazen bazı şeyleri gerçekten çok büyüttüğü oluyordu bugün olduğu gibi. Ama benim huyumu bildiği için bana çok yapmazdı ben evde en çok sesi çıkan bireyim hayatım boyunca kimseye sessiz kalamam yapımda yok bu tek babama özel değil tabiki. Babam da sinirle hareket edip hep pişman olur ve bir anda çok iyi davranmaya başlardı. Evdeki kimse buna ses etmezdi ama bana normal gelmiyor hala. Kalp kırıldıysa onaracaksın bende geçmiyor yoksa içimde kalıyor. Bir kalmış iki kalmış üç kalmış demekki bugün düğün stresiyle de patlamış bende. İletişim problemimiz var diye düşünüyorum muhtemelen onun da içinde kalanlar olmuştur ama düğüne bir hafta kala değildi yeri zamanı. Hazmedemediğim şey bu. Sussan bugün de sen yutsan ne olacaktı ki? Boşver düğün hazırlığında uyarıp geçeyim de, sinirlendiysen çık dışarı hava al, bu tepki neyin nesiydi yani. Haber vermedim diye adam yerine koymamak ne alaka?

ayrıca öfkeyle yazdıklarına biraz yükseldim helal et hakkını🫶
Helal olsun tabi anne baba söz konusu olunca herkesin daha hassas davranması normal bunu bana nişanlım yapsa herkes eminim nişan at yazardı baba olunca tabiki yorumlar da farklı oluyor bakış açısı kattınız bana teşekkür ederim

Suçun yok, baban senin evden gidişini sindiremiyor. Normal ilişkiniz nasıldır bilemem ama düğün üstü pek çok evde böyle tuhaf şeyler olur. Yol ayrımı olarak falan düşünme, sabah pişman olacak muhtemelen ama sana da belli edemeyecek. Düğüne kadar biraz temkinli hareket et ki düğünde de ağlama. Gelin sensin ama maalesef pohpohlanan sen olmayacaksın gibi görünüyor. Az sabırlı ol, bazı şeylere he de, bazılarını duymazdan gel, geçsin gitsin bungünler
Sözlerinizin hepsine katılıyorum uygulamaya da çalışacağım. Ben kına yakılırken bile ağlayamam çok duygusuzum deyip duruyordum şimdi en çok ağlayan gelin olma yolunda ilerliyorum 😂 Allah korusun tabiki bakalım sabaha beni neler bekliyor

Millet de normal yazmış da nesi normal ben anlamadım
çok üzülüyosa böyle abuk subuk mesaj atar mı üstüne yürür mü
En iyisi şimdilik ne özür dileyin ne küs kalın. Arada bi dengede devam etmeye çalışın
Tam olarak bunu yapacağım bende, adım atarsa geri çevirmeyeceğim ama atmazsa da stabil devam edecek. Tek duam nişanlım gelene kadar çözülsün ben sorularla boğuşmak istemiyorum gerçekten ailemle aramda sorun var gibi göstermek istemiyorum

Babamı size şöyle anlatayım. İyiyken keyfi yerindeyken hiçbir sorun yaratmaz. Ama canı sıkılırsa bir şeye sinirlenirse kalp kırmaktan geri durmaz. Bazen bazı şeyleri gerçekten çok büyüttüğü oluyordu bugün olduğu gibi. Ama benim huyumu bildiği için bana çok yapmazdı ben evde en çok sesi çıkan bireyim hayatım boyunca kimseye sessiz kalamam yapımda yok bu tek babama özel değil tabiki. Babam da sinirle hareket edip hep pişman olur ve bir anda çok iyi davranmaya başlardı. Evdeki kimse buna ses etmezdi ama bana normal gelmiyor hala. Kalp kırıldıysa onaracaksın bende geçmiyor yoksa içimde kalıyor. Bir kalmış iki kalmış üç kalmış demekki bugün düğün stresiyle de patlamış bende. İletişim problemimiz var diye düşünüyorum muhtemelen onun da içinde kalanlar olmuştur ama düğüne bir hafta kala değildi yeri zamanı. Hazmedemediğim şey bu. Sussan bugün de sen yutsan ne olacaktı ki? Boşver düğün hazırlığında uyarıp geçeyim de, sinirlendiysen çık dışarı hava al, bu tepki neyin nesiydi yani. Haber vermedim diye adam yerine koymamak ne alaka?

Anladim. Genel huyu bu. Pişman olup iyi davranmaya başlama huyu erkeklerde genel olacak var sanırım hicbirsey yok gibi. Normale donerse sizde ses etmeyin belli ki sizin gitmenize üzülüyor. O yüzden hircinlasmistir. Dediğim gibi babayla küsmek kolay gemileri yakmakta kolay ama erkek tarafı bunun kokusu alınca ne kadar baskın olursanız olun çok güzel kullanıyorlar. Evlilik cehenneme dönüyor.

Anladim. Genel huyu bu. Pişman olup iyi davranmaya başlama huyu erkeklerde genel olacak var sanırım hicbirsey yok gibi. Normale donerse sizde ses etmeyin belli ki sizin gitmenize üzülüyor. O yüzden hircinlasmistir. Dediğim gibi babayla küsmek kolay gemileri yakmakta kolay ama erkek tarafı bunun kokusu alınca ne kadar baskın olursanız olun çok güzel kullanıyorlar. Evlilik cehenneme dönüyor.
Şu an tek duam normale dönmesi, kendimi karşı tarafa bu konuda açıklama yapmak zorunda hissetmek istemiyorum.

İlk paragrafta yazdıklarınız olayı tamamen açıklıyor gerçekten. Son günlerini evin tek kızına ilkelce kullanmaya çalıştı hakikaten. Gerçekten normalde o kadar az ağlayan biriyim ki en yakın arkadaşım bile uzun zaman sonra şahit oldu ağlamama. Son günlerde çok gerginim ve herkesten ekstra duyarlılık anlayış bekliyorum. Evet mutlaka o da gergindir ama beni de tanıyor ben haksızlığa hiçbir zaman gelen birisi olmadım bunu yaptığında eve gelip boynuna atlamayacağımı adı gibi bilmesi gerekirdi. Tabii ki bir adım gelirse asla geri çevirmem babam o benim sonuçta. Fakat üzülerek söylüyorum ki o mesajın üstüne ben bir adım atamam. Hayatımda ilk defa babamdan böyle bir mesaj aldım. Haftasonu da nişanlım çok uzak yoldan gelecek. Bilmiyorum beni neler bekliyor babamı tanıyamıyorum ne yapıcak nasıl devam edicek bilmiyorum. Erkek kardeşimin doğum günüydü bugün zehir ettim çocuğun doğum gününü aklıma geldikçe ağlıyorum ya. Lütfen bu bir kabus olsun
Nedense "kızım babanın tansiyonu çıktı gel hadi" diye cagrilmanizin hali hazırda o ilk anlattığım ilkel davranışın nasıl özür dileyecegini bilemeyen özür adımı olduğunu düşünmüştüm.

Tamam haksızlığa ugradiniz, mesaj çok kırıcı ama siz kendi sözlerinizin farkinda misiniz?
Adam fark etmiş bir sekilde eşeklik ettiğini sizi gulerek karşılamış, GULMUS, siz de ne DALGA geciyosun rezil ettin beni arkadaşına diye bağırmışsiniz öncelikle. Sonra bagrismalar ve sonra da haftaya evlenecek olan kiziniz duyması bir anne baba için çok kolay olan Dayanın az kaldı dayanın diye ağlamaya devam ediyor.

Babaniz hiçbir şey duymamış hakikaten, sadece siz duymussunuz. Bir de kardeşinizin doğum günüymüş.

Ben sonuç olarak HALA, böyle şeylerin olabileceğini, ailemin beni zaman zaman kendi icimizde haksızlığa da uğratabileceğini, onların karşısında mizanda hak savunur gibi hakkımı savunmam gerekmedigini, gerekirse alttan almanın incilerimi dokmeyecegini düşünüyorum ve bu konuda inanılmaz huzurluyum. İç huzuru da inanın çok rahatlatıcı bir his.

Nedense "kızım babanın tansiyonu çıktı gel hadi" diye cagrilmanizin hali hazırda o ilk anlattığım ilkel davranışın nasıl özür dileyecegini bilemeyen özür adımı olduğunu düşünmüştüm.

Tamam haksızlığa ugradiniz, mesaj çok kırıcı ama siz kendi sözlerinizin farkinda misiniz?
Adam fark etmiş bir sekilde eşeklik ettiğini sizi gulerek karşılamış, GULMUS, siz de ne DALGA geciyosun rezil ettin beni arkadaşına diye bağırmışsiniz öncelikle. Sonra bagrismalar ve sonra da haftaya evlenecek olan kiziniz duyması bir anne baba için çok kolay olan Dayanın az kaldı dayanın diye ağlamaya devam ediyor.

Babaniz hiçbir şey duymamış hakikaten, sadece siz duymussunuz. Bir de kardeşinizin doğum günüymüş.

Ben sonuç olarak HALA, böyle şeylerin olabileceğini, ailemin beni zaman zaman kendi icimizde haksızlığa da uğratabileceğini, onların karşısında mizanda hak savunur gibi hakkımı savunmam gerekmedigini, gerekirse alttan almanın incilerimi dokmeyecegini düşünüyorum ve bu konuda inanılmaz huzurluyum. İç huzuru da inanın çok rahatlatıcı bir his.
Kesinlikle katılıyorum. Anne babalar da düğün sürecinde daha hassas ve gergin olabiliyorlar istemeden de olsa o gerginlikle kalp kirabiliyorlar. Ben anne babaya karşı tavır almak ve bedel ödetmek ifadelerini çok gariplerin açıkçası. Biz de sizin kadar olmasa da bazı gerginlikler yaşadık babamla. Ve babam düğünden sonra o kadar üzüntüyü stresi kaldıramadı ve hastaneye kaldırılmış ben sonradan öğrendim. Şuan yaşadığım en önemli duygu huzur aileme hiç karşı gelmedim saygısızlık yapmadım. El bebek gül bebek de büyümedim bu arada ama her zaman beni desteklediler okuttular. Kirkima merdiven dayadım hâlâ daha onların arkamda olmasına çok ihtiyacım var ki öyle de oluyor.
Belki çok klişe olacak ama evlendikten sonra insanın anne baba kelimesini duyunca bile burnunun direği sızlıyor. O yüzden bu kadar yüksek duvarlar ormeyin lütfen. Siz sabah kalkın kahvaltı hazırlayın ya da gidin yanağından öpün özür dileyin tavrınız için emin olun babanızın karşısında kendinizi küçük düşürmüş falan olmazsınız.

“Neden haber vermiyosun” cümlesine niye bu kadar ağladınız anlamadım. Çok klişe bir ebeveyn tepkisi değil mi? He bana göre de haftaya evlenecek bir kadının dışarı çıkarken haber vermesi saçma ama belli ki aile dinamiğiniz böyle. Bugüne kadar bunu değiştirememişsiniz, bir hafta kala isyan etmeye ne gerek var? Bence düğün stresinden ikiniz de çok gerginsiniz.

Keşke bugün de yutsaydım ses etmeseydim ben böyle büyük tepki vereceğini vallahi düşünemedim ya en kötü iki tartışırız geçerdi ama tepkisi çok büyük oldu. Beklemiyordum çok kırıldım. Toparlarız umarım düğüne kadar eğer düğüne gelmeme durumu olursa bunu hiç kaldıramam psikolojik olarak. Yani ortada bunu gerektirecek bir şey yokken inat uğruna devam ettirmez umarım
Mutluluklar dilerim, aile ilişkileriniz nasıldır babanızla genelde aranız nasıl bilemem ama galiba evdeki tek kız evlat sizsiniz, biz de kızının evlilik tarihi yaklaşmış bir aileyiz, size aile bakış açısını aktarmaya çalışayım, anneler kendileri de baba evinden ayrılmış kadınlar oldukları için kızlarının evlenecek olmasını duygusal olarak olmasa da mantıken daha çabuk kabullenir, kızlarının evlilik öncesi stresini de anlar hak verir, babalar ise kız evlatlarına düşkündür, onlara göre kızlarının hayatındaki tek erkek babadır ve sevgilerini başka bir erkekle paylaşmak istemezler ve evlenecek olmalarını kabullenmeleri, damat olarak gelen adamı benimsemeleri zaman alır, nişanla birlikte kendilerini kenara atılmış hissederler, duygularını dışa vurmakta zorlanırlar, açık açık söyleyemezler bu da zaman zaman anlık gerginliklere sebep olur, muhtemelen babanızın yaşadığı da bu, sizin evlenecek olmanıza bir yandan sizin adınıza sevinirken bir yandan da artık evinize gelmeyecek olmanız sizi kaybedeceği düşüncesine sebep oluyor, eve geldiğinizde gülmesi sonrasında tekrar gerginliğin tırmanıp babanızın tansiyonun çıkması annenizin gelip size söylemesi vs hepsi bu yüzden, siz nasıl sitede anlatıp rahatlıyorsunuz eminim babanız da annenizle dertleşmiştir, babanızın kara kutusu anneniz ve o aranız düzelsin diye ikinize de epey dil dökecektir, babanız annenizin konuşmalarıyla yumuşar direkt olmasa da anneniz üzerinden adım atar, babanız çok kötü bir baba değilse siz de bu adıma karşılık verirsiniz, her şey düzelir merak etmeyin.

Açıkçası bugün yaptığım hiçbir hareket şımarıklıktan değildi. Ha yine diyorum keşke olsaydı. Bugün bunu yaptığı halde daha önce de şunu yapmıştı diye kötülemek istemedim babamı. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil ben de tabiki ama babam da! Şımarıklıktan değil dik birisi olduğumdan bunlar oldu. Telefonda bağırdığında eve gelip sussaydım olmayacaktı, üzerime yürüdüğünde tamam sen haklısın deyip sussaydım olmayacaktı. Susmadım yine olsa yine susmam. Rahat bir ailede büyüdüm demişsiniz ben hiç rahat büyümedim o vibe’ı evden izinsiz çıkamayışımdan mı aldınız?(çıktığımda bunlar yaşandı) Eve insan gibi değil de bağırarak çağrıldığımdan mı aldınız? 27 yaşımda azar yediğim için tepki gösterdiğimde dövecekmiş gibi peşimden sinirle gelip üzerime yürünmesinden mi aldınız? Baya şımarık olmalıyım bencede. Aaa babam gözüme gözükme yazdığı için şımarmışımdır ya da. Kim bu şerefe nail olabilir benden başka değil mi?
Konunun sonunda birde tokat attı olacak mı ? Çok merak etmeye başladım . Neyse bir hafta sonra çok kötü olan bu aileden kurtulacaksınız. Hayırlı olsun

Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?
kocaman kadınsınız. Adamın yaptığı muameleye bak. Bu kadar ağlamayın.

Bazi babalar deliriyor kizlari evlenmeden önce. Nedenleri bende tam anlamiyorum. Bizim köyden birini ahira baglamislardi kizinin dügününde rezillik cikartmasin diye. Bence ortada gercekten gözükmeyin. Sessizlige bürünün. Bir hafta sonra o evden cikmis olacaksiniz. Bazi insanlarin ne yapabilecegini burda kestiremiyoruz. Size bir zarar gelmesin

Babasıyla çok sık tartışan biri olarak şunu söyleyeceğim, en kötü gününde arkanda olacaktır. Tabi burda bazı babaları okuyorum, sakın gelme, bakmam, boşanma vs gibi bir babayda ona bi şey diyemem. Olayları bu kadar büyütüp çok fazla anlam yükleme. İçin rahat değil, mutsuzsun bu yükü kendine ve babana yükleme. Böyle bir olayda babana karşı gurur yapma. Git elini öp, düğün stresi, alınganlık, yanlış anlama de. İki günlük dünya, yaşadığın aşılamayacak bir şey değil.

Haklısınız.Hicbir sucunuz da yok bana göre.Ama şunu diyeceğim,kirginliginizi içinize atıp,babanizla aranızı düzeltin, düğünden önce kendi mutluluğunuz,huzurunuz için.Düğünüzü keyifle anımsamak için.Yani bunu kendiniz için yapın.

X