Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

huuhuuu kızlaar bugün ilerlememiş hiç sayfalar saat 14:25 olmasına rağmen :KK52:
herhez eşiyle birlikte heralde :KK69:
bekarlar da o topic benim bu topic senin gezsin dursun :KK66:

sahur menüm:
1 kase müsli (1 su bardağı süt)
yarım domates
3 köfte kadar et

bu sahur böyle az oldu iftarda başka yerdeydik geç döndük hazırlayamadık pek:KK50:

ewed bende bekarım.hatta erkek arkadasım bile yok :KK9::KK9:
o topic senin bu topic benm geziyorum :KK1::KK9:

Anladımki oruçluyken planlı programlı oluyor yemen içmen ve diyette dolayısıyla daha rahat oluyor.Bugün oruç değilim ve inanın sıkıldıkça birşeyler atıştırma isteğim var:KK43: Birde vicdanen herkes oruç tutarken tutumamak kendimi rahat hissettirmiyor üzülüyorum:KK43:

barro'cum Allah yardım etsin canım sahursuz çok zor tutmak:KK43:

Açlık ya da susuzluk yok şu anda çok şükür, zaten iki gündür Somali sefilliğini düşünüyorum her lokmada. Orada çocuklar açlıktan ölürken biz burada az yemek için çaba harcıyoruz. Yediğimiz içtiğimiz her şeyde aç olanları, aç çocukları düşünsek zaten yiyebileceğimizi sanmıyorum...

yemezsen kilo veremezsin ama canım mutlaka yemelisin salatalık domates ve bulursan yada hiç birşey yiyemiyorsan meyve.

selam canim, sende bendensin desene :) sanirim ben oruca tekrardan gelecek hafta ya cuma günü yada cumartesi ba$layacagim, ya sen?

ögleden sonra, kapilari kitleyipte bir$eyler yedim hem sagliksiz hemde saglikli $eyler

kahveyle çikolatali avuç içi kadar ekmek
az önce bir kaç tane kuru meyve (üzüm, kayisi, dut) ve çikolatali misir gevregi (bir avuç)

bol bol su içiyorum her zamanki gibi, ak$amada misafirimiz var in$allah fazla kaçirmam :)

Anladımki oruçluyken planlı programlı oluyor yemen içmen ve diyette dolayısıyla daha rahat oluyor.Bugün oruç değilim ve inanın sıkıldıkça birşeyler atıştırma isteğim var:KK43: Birde vicdanen herkes oruç tutarken tutumamak kendimi rahat hissettirmiyor üzülüyorum:KK43:

barro'cum Allah yardım etsin canım sahursuz çok zor tutmak:KK43:

aynen bende, dün mesela i$tahim yoktu diye düzgün yemedim ama bugün evde kimse olmasaydi ziyafet çekerdim sanirim, aslinda sorun $u, insanin yedikce yiyesi geliyor, yemedikcede yemiyesi geliyor, çok tuhaf ama öyle, mesela ben oruçta nerdeyse acikmazken, $u anda oruç olmadigim halde açliktan ölüyo gibiyim, karnimdan bombo$ gibi hatta sesler geliyor, ne saçma ama degilmi?!

aynen bende, dün mesela i$tahim yoktu diye düzgün yemedim ama bugün evde kimse olmasaydi ziyafet çekerdim sanirim, aslinda sorun $u, insanin yedikce yiyesi geliyor, yemedikcede yemiyesi geliyor, çok tuhaf ama öyle, mesela ben oruçta nerdeyse acikmazken, $u anda oruç olmadigim halde açliktan ölüyo gibiyim, karnimdan bombo$ gibi hatta sesler geliyor, ne saçma ama degilmi?!

acaba psikolojik olabilir mi :44:

alarm alarm alarm !

Acil ihtiyacım vaar..Ya aksam menüde resmen kalori deposu seyler ;

Ne yapmam gerek sasırdım yemekleri annemin üstüne oldugu icin ne yapmam gerektigini bilmiyorum.Önerileriniz var mı ya yemek istemiyorum :KK43:

Bulgur corbası

Cacık

Patates-Köfte Kızartma (Patlıcan-Domates-Kabak esliginde)

Salata

Tatlı olarak baklava

Son düzenleme:
alarm alarm alarm !

Ne yapmam gerek sasırdım yemekleri annemin üstüne oldugu icin ne yapmam gerektigini bilmiyorum.Önerileriniz var mı ya yemek istemiyorum :KK43:

Bulgur corbası

Cacık

Salata

Tatlı olarak baklava

ya cnm yemek istemiyosan başta bol su iç ve ayran iç faydası oluyor

alarm alarm alarm !

Bulgur corbası

Cacık

Salata

Tatlı olarak baklava

bulgur çorbası süperrrrrrrrrr
cacık-salata süperrrrrrrrrrrrrrrrr
tatlıdan 1 dilim yiyebilirsin çok canın çekerse.kızartmadanda sadece köfte ye oldu bitti.

bulgur çorbası süperrrrrrrrrr
cacık-salata süperrrrrrrrrrrrrrrrr
tatlıdan 1 dilim yiyebilirsin çok canın çekerse.kızartmadanda sadece köfte ye oldu bitti.

bencede böyle yapmalısın canım çok iyi
bizde de buakşam
domates çorbası
dolmalık biber
mücver
yoğurtlu semizotu salatası var kızlar

Kızlar ben artık diyet yapmıyorum zayıflıyorum :) bugün okuduğum bi yazı aklımı başıma getirdi :) doğadan gelen hiçbişey bize zarar vermez taki bize gelene kadar yemek benim en önemli ve bana en çok zevk veren ihtiyaçlarımdan biri şu saatten itibaren ruhumu yemeklere karşı doyurdum sadece karnım aç o da doyar hiç sorun değil :) artık bi dilim ekmekler kibrit kutusu kadar peynirler yok :) canım ne isterse ne kadara ihtiyacı varsa o var :) zeytin yemeyin yağ var diyen insan kadar saçma acıktım arkadaşım napıyım diyip gece bişeyler yiyen insan kadar normal hiç bişey yok :) alt tarafı yemek acıkırsam yerim o da sorun mu :) sporumu da yaparım miss :) herkese başarılar arkadaşlar umarım kilo verirsiniz ben yeteri kadar yicem :) kilomu buraya bildirmeye devam edicem :) herkese başarılar.. :KK3::KK3::KK61:

Kızlar ben artık diyet yapmıyorum zayıflıyorum :) bugün okuduğum bi yazı aklımı başıma getirdi :) doğadan gelen hiçbişey bize zarar vermez taki bize gelene kadar yemek benim en önemli ve bana en çok zevk veren ihtiyaçlarımdan biri şu saatten itibaren ruhumu yemeklere karşı doyurdum sadece karnım aç o da doyar hiç sorun değil :) artık bi dilim ekmekler kibrit kutusu kadar peynirler yok :) canım ne isterse ne kadara ihtiyacı varsa o var :) zeytin yemeyin yağ var diyen insan kadar saçma acıktım arkadaşım napıyım diyip gece bişeyler yiyen insan kadar normal hiç bişey yok :) alt tarafı yemek acıkırsam yerim o da sorun mu :) sporumu da yaparım miss :) herkese başarılar arkadaşlar umarım kilo verirsiniz ben yeteri kadar yicem :) kilomu buraya bildirmeye devam edicem :) herkese başarılar.. :KK3::KK3::KK61:

zeytin yemeyin yağ var diyenlere ben de bakmıyorum
zeytin faydalıdır sadece çok abartmamak lazım kalori sonuçta
canın isteyince abartılır da hergün olmamak şartıyla..

bence mesele midenin sesini duyabilmekte.. o 1 dilim ekmekle 1 kibrit kutusu peynirle doyuyo zaten
tatlı da yesen en ağır yemeklerden de yesen midenin doydum yeter diyen sesine kulak vermek lazım..
bu sesi kaybettikten sonra, uzun uzun diyet yapan insanlar var light bisküvilerle dünyanın kalorisini alıyorlar mesela , onlara benzersin diyet de yapsan..

diyet değil sağlıklı beslenme bizimki..

Diyet kelimesnini gereksizliğinin farkına vardım :) kesinlikle katılıyorum doyuyo bi dilim ekmek peynirle bizimki ruhumuzun açlığı nefsimizin doyumsuzluğu :)

Cacık ve bol salata , köfteden 2 , 3-4 te patates kızartması alıcam artık yapcak biişeyim yok :KK50:

patates pek almanı önermem.yersende ekmek yeme bence :) çorba cacıkla doyurmaya çalış kendini.. tatlıya bnm gibi dur diyemiosan bi tane ye cnm :KK69: menüde bu arada gerçekten nefismiş :)

Önerileriniz icin teşekkürler arkadaşlar iyi ki varsınız iyi ki açmısım bu sayfayı yoksa ben ne yapardııım actıgımın mutlulugu simdi yasıyorum zor zamanlarda koç oluyosunuz iyi ki varsınız :KK17: :KK16: Bu arada yarın icin sabırsızlanıyorum bakalım sonuclar ne cıkacak :KK1:

Son düzenleme:

zaten öğrenmemiz gereken beslenmek.Biz midemizi dolduruyoruz çoğu dönem söylediklerinin tümüne katılmayacağım ne yazıkki.Yaptığımız şey diyet değil yeterince beslenmek ve vucuda zararlı olan besinlerden olabildiğince kaçmak.tabiki vücut neye ihtiyacı varsa yiyecek ama kararınca dengeleyerek.

umarım herşey gönlünce olur.

bu topic banada çok iyi geldi.kendimi daha çok bu kiloları vermek zorundaymışım gibi hissediyorum :KK51: hepimiz birbirmize destek oluyoruz çok iyi oluyor.mesela ben burda olmasam bu topiğe yazmasam takılmazsam daha dikkatsiz davranıp daha çok yerim pek çok şeyi.. birbirmize dur dememiz ve önerilerde bulunmamız çok güzel

:KK69: :KK71:

bu arada ben hem acıktım hem susadım :kk77:

X