Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

şu tarçınlı çayı bende deniyim kızlar bi o kaldı :KK70:
aç mı içiliyor tokmu ama önce bal almam lazım:26:
netten kitap baktım kendime tek şişman beyniniz yasemin soysalın kitabı almayı düşünüyorum
çokk merak ettim

kızlar iftar menülerinizde ne war bu akşam ??

bende yoğurt çorbası ve patates yemeği yanınada salata..

eşim ve kızım (onlarda oruçlar şu an) az önce pazara ve markete gitmek üzere çıktılar. onları açken yollamak nasıl bir fikirdi, pek emin değilim. şimdi market torbalarından ne kadar çok ıvır zıvır çıkacağını tahmin edebiliyormusunuz:84: ?....
geldiklerinde fazladan aldıkları şeyleri sayayım size, şaşar kalırsınız..:KK53:

Ben mayısta falan başladım diyete ramazandada devam ediyor.85 kilodan 71 kiloya düştüm.:KK19:Ramazanda yapmanız gereken sahurda kahvaltı tarzı yemeniz.salatalık,domates,peynir,zeytin vs..Sahurda ekmek yemenizi tavsiye etmiyorum.:KK20: sahurda bol bol su veya maden suyu için.İftarda ise 1 tabak çorbadan sonra bekleyin hemen ikinci yemeğe geçmeyin.Dayanamıyorum diyorsanız ufak ufak salata atıştırın.Bir müddet bekledikten sonra yemeğe geçin.İftarda çavdar ekmeği yemenizi tavsiye ederim.1 veya 2 dilim.Eğer canınız çok tatlı çekiyorsa menüde ki bir yemeğinizi eksiltip 1-2 baklava yiyebilirsiniz.Çok değil ! Yapmanız gereken bu :KK34:

eşim ve kızım (onlarda oruçlar şu an) az önce pazara ve markete gitmek üzere çıktılar. onları açken yollamak nasıl bir fikirdi, pek emin değilim. şimdi market torbalarından ne kadar çok ıvır zıvır çıkacağını tahmin edebiliyormusunuz:84: ?....

yeme canım ıwır zıvırın bze hiçbi yararı yokk hatta zararı war.hem yiceksin de nolcak doymucaksın kii daha fazla yiceksin böylece....sık dişini :KK34:

:KK1: :KK1: :KK1: :KK1:

selam kizlar bugün yine i$e gittim ama dün iftara 1 saat kala adet gördügüm için bozmu$tum ve sahura kalkmadim, hafta sonu oldugu için babam ve abim evdeler, ne sabah düzgün bir$ey yedim nede tüm gün, agzima bi$eyler attim ama hep sagliksiz $eylerdi

sabah 100 gr yogurt çok ince bir dilim kekin yarisi

ögle -ikindi çok az çikolata, bir lokma peynir, bir kayisi, kek diliminin diger yarisi

ve bol su :)

bu aksamki iftar menusu:

manti corbasi (yarim kase icmeyi dusunuyorum)

taslik

misir (bagirsaklarim icin)

bol su

salata

insallah hepsinden yiyebilirim, cunku tikaniyorum hemen

hayırlı akşamlarrr
iftar menüm :
yayla çorbası
buharda pişmiş tawuk
pirinç pilawı
salata war
ama ben pilaw yemicem azcık tawuk didiklerim
bolcaaa suyumu da unutmym :KK1::KK1:
rabbim oruclarımızı kabul etsin inş

hepinize hayırlı iftarlar arkadaşlar.

benim menüm yemeden belli olmuyor sofraya koyduğum şeylere dokunulmuyor bile.Ama eşime pide alma dediğim halde pide almış çokta severim umarım abartmam.

Ama kararlıyım p.tesi umduğum gibi kilo vermiş olursam kaçamak günü yapacağım ya mantı yada pizza yiyeceğim doyasıya:KK60:

Hayırlı iftarlar bayanlar :nazar:

Bugün ki iftar menüm ;

2 bardak su ile orucumu açtım Allah kabul etsin :93:

1 kase cacık

-ara yapamadım :KK43:

kücük bir parça haşlama et ve patates (kücük parcalarda)

börek yicektim 1 ısırıkta kaldım cünkü midem acayip şiişti :KK17:

2-3 catal bulgur pilavı

bol salataaa

Teraviden gelince de sahura kadar;

Meyve , 3 lt ve yesilcay icmeyi düsünüyorum belki meyve yemem o ayrı :KK1:

Son düzenleme:
sadece yarım çorba we salata yedim.o da zorla.yutarken bogazım çok acıyo bişi yiemedim :KK25::KK25:

Yarım kase çorba 1kase cacık 2yemek kaşığı makarna 2-3 dilim karpuz 3tane hurma abartmışmıyım ne

Şimdi ben bu başımı hangi taşlara vurayım :KK22::KK22: pideyi acayip abarttım.Arkadaşlar kimisi tatlıya hamur işine dayanamıyorum bende taze ekmek ve pide ye.

3 avuç içi kadar yedim:KK56::KK22::2::2::KK45: Dedim ama eşime alma diye:KK22::KK50:

şu an ara verdim yemem bitsin yazacağım menüyü.

kizlar yaa cok abarttim ben :KK43:(

3 corba kasigi corba
yarim tabak taslik
misir
salata
3 dilim pide :KK5:
ustune de 2 parca cikolata :KK5:

yaa off yaa

Yarım kase çorba 1kase cacık 2yemek kaşığı makarna 2-3 dilim karpuz 3tane hurma abartmışmıyım ne
hayır kararında menü.

sadece yarım çorba we salata yedim.o da zorla.yutarken bogazım çok acıyo bişi yiemedim :KK25::KK25:
kıyamam canım yaa:KK43:

Hayırlı iftarlar bayanlar :nazar:

Bugün ki iftar menüm ;

2 bardak su ile orucumu açtım Allah kabul etsin :93:

1 kase cacık

-ara yapamadım :KK43:

kücük bir parça haşlama et ve patates (kücük parcalarda)

börek yicektim 1 ısırıkta kaldım cünkü midem acayip şiişti :KK17:

2-3 catal bulgur pilavı

bol salataaa

Teraviden gelince de sahura kadar;

Meyve , 3 lt ve yesilcay icmeyi düsünüyorum belki meyve yemem o ayrı :KK1:
menü güzel beğendim iyiki bir ısırık aldın börekten yoksa bu geliyor du :KK22::KK60::KK60:

kizlar yaa cok abarttim ben :KK43:(

3 corba kasigi corba
yarim tabak taslik
misir
salata
3 dilim pide :KK5:
ustune de 2 parca cikolata :KK5:

yaa off yaa

çikolata yemesen iyi olacakmış ama hayır abartmadın. ara vermeden yersen işte orada hata edersin.

bugün gürkan kubilayda aynını söyledi hafif bir açılış yapıp ara vermezseniz ramazan sonrası kilo vermek istesenizde veremezsiniz dedi.önemli bir nokta bu.

gerçi bende pideyi abarttım açılışta ama öğreneceğiz hata yapa yapa:)

çikolata yemesen iyi olacakmış ama hayır abartmadın. ara vermeden yersen işte orada hata edersin.

bugün gürkan kubilayda aynını söyledi hafif bir açılış yapıp ara vermezseniz ramazan sonrası kilo vermek istesenizde veremezsiniz dedi.önemli bir nokta bu.

gerçi bende pideyi abarttım açılışta ama öğreneceğiz hata yapa yapa:)

evet canim. ara vermek lazim, ben de o gecisi bekleyemedim bugun ama salata yedim tasliktan once. zaten ana yemek kavramim o kadar. yiyemiyorum fazla. insallah yarin dengeleriz :)

selam kizlar bugün yine i$e gittim ama dün iftara 1 saat kala adet gördügüm için bozmu$tum ve sahura kalkmadim, hafta sonu oldugu için babam ve abim evdeler, ne sabah düzgün bir$ey yedim nede tüm gün, agzima bi$eyler attim ama hep sagliksiz $eylerdi

sabah 100 gr yogurt çok ince bir dilim kekin yarisi

ögle -ikindi çok az çikolata, bir lokma peynir, bir kayisi, kek diliminin diger yarisi

ve bol su :)

ya canım mutfakta yeseydin ya bişiler
oruç değilsin sonuçta görseler nolur

X